41716
  • SaGa
    #34995
    A Mages Guild minden városban ott van. IC-ben ez maga az akadémia. Ahhoz, hogy beléphess a Guildbe (ez a céh), minden városi "képviselet" helyi vezetőjének az ajánlása kell. Ezeket egy-egy rövid quest után lehet megszerezni. Eközben bepillantást nyerhetsz a céhen belüli intrikákba.
    Ha érdekesebbé akarod tenni adolgot, szerezd be a The Necromancer és az Origin of the Mages Guild modokat. Mindkjettőt Giskard készítette. Alaposan feljavítja a céh lehetőségeit, meg a játékosét is. A cél: helyreállítani a céh megbecsülését, visszahozni a nekromanciát az elfogadott iskolák közé, mert a sztori szerint a mostani céhmester intrikái miatt lettek kiszorítva a rendszerből.
  • SaGa
    #34994
    Az FCOM Helper ad némi segítséget, mert sok, gyakori mod helyes sorrendjét rakja össze.

    Egyébként az elv az, hogy először a "gyári" modok (DLCxxxx), majd ezek patchei, aztán azok, amik beleszólnak a tárgyak és lények spawnjába (pl új fegyverek, a "szinteződést" módosítók és társaik). Ez után jöhetnek a "szépségápoló" modok, majd a questek, végül azok, amelyek a játék szabályaiba (pl szintlépés, mágia harc módosítók) szólnak bele, a végére meg azok, amelyeket a készítőik kifejezetten a sor végéra javallanak.
  • SaGa
    #34993
    Alapjátékban nincs, ott az egyik fő ellenség a nekromanták vezére. A Guiskard féle The Necromancer moddal esetleg, bár egy jó ideje fent van már, nekem még nem sikerült.
  • Fantusz
    #34992
    Fegyvereket, páncélokat kevésbé éri meg enchantolni, mint saját spelleket készíteni, talán ezért is kerültek be az oltárok az egyetem elzárt területére.
    Mágusok, varázshasználók úgyis belépnek a Mages Guildba, a többi kasztnak elvileg nem létfontosságúak az erős spellek, mágikus tárgyak pedig lootban lesznek sokkal jobbak is, mint, amilyet sajátkezűleg enchantolhat bárki.

    Leszámítva azt, hogy Sigil kövekkel oltár nélkül is fel lehet ruházni tárgyakat mágikus tulajdonsággal, az enchantoláshoz használt legnagyobb lélekkő, a Grand is csak max. 1800 töltésű, ami pl. 40-es tűzsebzésű ijjal mindössze 19 lövés, aztán újra kell tölteni.

    A játékban semmiféle szövetség nincsen, tagja lehetel akár minden létező guildnak, egyetlen szabály van, hogy céhtársaidtól lopni, őket megtámadni tilos - ha ezt megszeged, lebukás esetén rangodtól függetlenül azonnal kirúgnak.

  • Douli Master
    #34991
    És mikazok a Máguscéhek a Mage's guld ?
  • Douli Master
    #34990
    És nemtudjátok részletesen hogy hogyjuthatok be az zárt kapuk mögé Az Academyba ? ÖÖ szöval akkor nemtudok csatlakozni necromatákhoz ööö tudnátok ajánlani valami mágus szövetséget a Mage's Guld on kivül ? köszz
  • Fantusz
    #34989
    Az egyetemen az enchantoláshoz és a spellkészítéshez szükséges oltárok idegenektől elzárt területen található, ahhoz, hogy hozzáférj meg kell szerezni a városi máguscéhek ajánlását.

    A játékban eredetileg nincsen lehetőség necromantákkal szövetségre lépni, mágusoknál az egyetemi karrier során szinte mindíg necik az ellenfelek, de a többi karakter sem nagyon találkozik barátságos necrokkal, ezen esetleg modokkal lehet változtatni.
  • sevendoor
    #34988
    szasztok. Van olyan progi ami segít megtalálni a modok helyes betöltési sorrendjét? Fennt van a OBMM és a Wrye Bash is, de ilyen jellegű segítséget nem találtam. Az a jelenség, hogy kilépésnél gyak. mindig befagy a játék. Érdekes, hogy menet közben nincs gond, bár volt hogy indulásnál kidobott, de addig cserélgettem azt a kb 30 módot amit használok amik OK nem lett.
  • Douli Master
    #34987
    Köszönöm ! bár lenne mégegy kérdésem a játék folyamán van esély necromata(necromancer) szövetségbe belépni ?
  • SaGa
    #34986
    Imperial City, Arcane University. Egy külön "satelit" negyed, mint az Imperial Prison. Dél-délkelet felé a várostól.
  • Douli Master
    #34985
    És ha lehet tudnom ez az egyetem merre található ?
  • SaGa
    #34984
    Van. A Mighty Magick. Rindir árul "üres" staffokat, amíg nincs benne semmi, védekezésre használható.
  • Fantusz
    #34983
    Enchantolásra van több lehetőség, ami modok nélkül is elérhető, az egyetemel lévő oltárok, csak be kell jutni oda...
    Van néhány mod is, ahol idővel elérhetőek lesznek az oltárok (Wizards Tower, Lost Spires).
    Enchant nélküli mágusbotot azonban nem lehet találni (talán van mod erre is).
    Lootban conjurereknél, necromantáknál, licheknél, goblin sámánoknál, daedráknál rengeteg bot lesz, köztük használhatók is.
  • adammmmmmm
    #34982
    Ha bejutsz az arcane egyetemre akkor az első küldetésen kapsz egy saját botot.
  • koschwarz
    #34981
    veszel/lopsz/lootolsz egy botot és enchantolod az arcane egyetemen, ha már bejutottál oda.
  • Douli Master
    #34980
    Sziasztok! nemtudjátok hogyha van a játékban akkor hol lehet varázsbotokat csinálni ? elöreis kössz
  • adammmmmmm
    #34979
    Megoldottam. A deadra küldetése után ott maratt az ebédlőben. Rákerestem a neten és találtam egy kódot ami oda adja a gyűrűt.
  • adammmmmmm
    #34978
    Várjunk csak? Még amikor felvettem ezt a küldetést egy pár questel elötte meg csináltam egy deadra quest-jét ahol egy partin a polgármesternő-t és a vendégeit pucérrá kellet válotztatnom. Lehetséges hogy ez miatt a quest miatt nincs a házában soha? (lehet hogy a régebbi végigjátszásaimnál ezt csináltam hamarabb és ezért nem volt ott a gyűrű)
  • SaGa
    #34977
    Fathis hülyeségeit javítja a Fathis Fix mod.
  • SaGa
    #34976
    Hmm...

    Hányszor kell még leírnom: ha mod igényed van, menj rá a tesnexus.com-ra és írd be a keresőbe pl azt, hogy quest (merthogy a quest itemektől szeretnél megszabadulni). Erre kapsz egy listát, amiből kiválogathatod ami neked kell. Pl a Quest Keeper modot, ami berak egy kereskedőt IC-ba, akinek "eladhatod" a felesleges quest itemeket.
    A kulcsokkal hasonlóképp:pl a Keychain mod, ami egy "kulcskarikát" rak az inventoryba és azon gyűlnek a kulcsok.
  • Fantusz
    #34975
    Fathis adott egy küldetést, hogy szerezz vissza neki egy kardot, amelyről viszont kiderül, hogy azt a chorrori kastélyból lopták el...
    Ez a küldetés független a tolvajcéhes küldiktől, de ha a Honrblade of Chorrort visszaviszed a kastélyba Fathis elküld a jó fenébe, legyen bármilyen rangod a Thieves Guildban.

    A játékban az NCP-k önálló élete sokszor eredményezhet váratlan helyzeteket, melyek főleg a tolvaj, vagy bérgyilkos küldetéseknél lehetnek kellemetlenek, de alkalmanként meg is könnyíthetik a küldetés végrehajtását.
  • adammmmmmm
    #34974
    A régebbi végigjátszásomkor volt az a gond. Akkor ott volt a nő de nem volt ott a gyűrű. Most meg az a gondom hogy bemegyek hajnali 1 kor és nem alszik ott a nő csak a férje? Most csináljak mást és majd menyek máskor? Roszkor nézem hogy alszik-e? (11-kor és hajnali 3-kor is próbáltam.
  • bajgunar
    #34973
    Az adó ellopást igy ki lehet játszani.
    A gyürü meg ott van, csak akkor, amikor lefexik aludni a nő.
    De a hátsó csapóajtót ahonnan be lehet jutni nem találtam meg, csak az őrt cseleztem ki és nagy mákom volt h nem vett észre!
    Sneak es gyürü + Invisible + DarkBrotherHood Suite asszem :D
    De a -"Cast out of the Thieves Guild" még mindig ott van, már Master vok, meg sisakom is van, az Ember akivel elején mindig beszélni kellett, már sehol se találom.
    El telaportált valami másik világba? vagy mi.
    Meg ott az a fószer az a Fathis Ules és nem akar velem szóba állni!!
  • adammmmmmm
    #34972
    Ez jó. Menyi hiba van tolvaj céhes küldikben? Az első küldetésben amikor az adókat kell ellopni nem volt olyan nehéz feljutni de a szobályában nem csak Lex (az akitől el kell lopni az adót) volt hanem egy haverja is aki körbe körbe sétált a szobában. Akármejik időpontban próbálkoztam mindig ott volt. De megtaláltam a megoldást. Belépek a szobába kiszúr le akar tartóztatni én viszont ellenkezem gyorsan kikapom az adót a fiókból és megadom magam (mivel küldetés tárgya ezért nemvették el tőlem XD). A másik meg amikor egy gyűrűt kell elopni egy város polgármesternőjétől) akkor nem volt a hálószobályában a dobzban a gyűrű sem a zsebében (ugye ott kellet volna lenni az ágya melletti ékszerdobozban).
  • bajgunar
    #34971
    Jah engem is érdekel ez a tolvaj céhes küldi is, me ezt én se vágtam le, nah meg az, h egyszer kib*sztak a tolvaj céhből, visszaléptem vhogy, de azóta ott az a küldi is h -"Cast out of the Thieves Guild"
    És ezt meg sehogy se tom eltüntetni.
    Nah meg az, h vannak olyan tárgyak, amikre azt irja, h küldetés tárgy, és h nem tom letenni, eldobni.
    Pl a Go Fishing game-ben volt pikkely nállam, leöltem az összes halat, +2 pikkelyem volt, leadtam a fószernak, és ott maradt a 2 pikkely, azóta nem tom eldobni, me azt irja rá h küldetés tárgy, nem eldobható LooL
    Nah meg ilyen kulcsok, ahol már jártam, végigvittem a küldit, és nem tom eldobni, igaz nincs súlya, de irritál h ott van.
    Meg már rég megcsinált küldiről valami papiros feljegyzés, és nem tom mi akar lenni, nah de eldobni se tudom.
    Ezekkel tudok kezdeni valamit?? Vagy csak elviselni h ott van?
    Csumi
  • francois
    #34970
    Na megvan a megoldás, nem az elbújt zombi a gond, mert megöltem mindet. Valamelyik mód miatt volt, nem tudom pontosan megmondani melyik, mert a hivatalos modokon kívül kivettem mindet (ez olyan 6-7:)) De a lényeg h megoldódott, szal ha vkinek hasonló gondja van csak vegyen ki egy két nem hivatalos módot és utána jó lesz.
  • Douli Master
    #34969
    Amugy nincs valami óriási harc a játék során ?
  • Fantusz
    #34968
    Ha a Honorblade of Chorrort visszavitted a kastélyba nem fog veled üzletelni, de ez a küldetéseidet nem befolyásolja.
    Menj másik orgazdához.
  • sevendoor
    #34967
    Szasztok. A tolvaj céh küldetései közben van gondom. A Chorrol kocsmájában lévő orgazda akármikor is megyek hozzá, elzavar a következő mondattal:
    You made your choice..... now leave me be. Vagyis választottam és hagyjam őt békén? Pedig a zöld nyíl rá mutat és quest is azt mondja, hogy már ő veszi át a cuccaimat.
  • adammmmmmm
    #34966
    Nekem a skingrédi küldetéssel csak az volt a gondom hogy éppen az utolsó zombit őltem mikor erthor előbújt és lezúrta az utolsó a zombit mikor cvsaptam előre és megcsaptam erthort. Erre elfutott előlem és nem beszélt velem.
  • argo001
    #34965
    Jaja, nekem is az volt a gondom, egy mókamiki zombi nagyon tréfás kedvében lehetett. Meg kell őt ölni, aztán már megy is a küldetés!
  • zsilike
    #34964
    Na akkor megnyugtatlak!veled megy de 1db zombi bujkál a barlang ny-i részében egy kis szoba szerű vájatban!kill him!
  • francois
    #34963
    Olvastam már régebben, h pár embernek gondja volt a Skingrad-i máguscéh ajánlás miatt. Hát nálam is ugyanaz a helyzet, kiírtottam az összes zombit és mégsem akar velem jönni Erthor. Viszont megoldást nem nagyon láttam rá. Sztem tuti bug.
  • marcinger
    #34962
    Sikerült. Magára hagytam a gépet 20 percre és mikorra vissza jöttem engedett leülni.
  • marcinger
    #34961
    Próbáltam, odalopakodtam a székig de a játék nem engedett leülni.
  • SaGa
    #34960
    Megjelent az FCOM Convergence 0.9.9. Vigyázat: 137 MB és kell hozzá az OOO 1.34 és az MMM 3.6 Beta is. Ez utóbbiak csak patchek, kellenek hozzájuk a korábbi veruók az adott modokból...
  • Fantusz
    #34959
    Lopakodj.
    Le kell ülni az asztalhoz, csak akkor viszi oda a tekercset...
  • marcinger
    #34958
    Sziasztok. A tolvajok céhénel az Ultimate Heist nevű küldetésnél járok és mikor belépek a könyvtárba ott a papoknak üdvözölni kéne és odaadni a tekercset. Nállam ez nem így megy hanem amint bemegyek lopakodva nem vesz észre senki, ha felállok és megyek két lépést nekem támadnak. Ittmit kéne tennem, hogy a papok lehozák a tekercset?
  • adammmmmmm
    #34957
    Nekem sincs gondom 1-2 elenféllel. Csak amikor jön kettő deadra katona mindkettő fojamatosan villámokkal lőnek (ami szépen leveszi az életemet a közelharc már ne annyira) és még ott van egy dearda mágus aki lényeket varázsol az már izaszto. Késöbb meg ugyan ez az öszeállítás csak a tűz szörnyel, a krokodiokkal, és (vagy) a pókkal. (komolyan mondom felszerelem a páncélomat elektromos,és tűzmágia védelem ellen)
  • SaGa
    #34956
    Brighter Drop Lit Torches with weight. Ez többek között fényesebbé is teszi a fáklyákat...