41716
  • AarPoe
    #35315
    Edgar's discount spells, de jól körülírtad :) köszi
  • recon12
    #35314
    Imperial City->Market district->nem tudom melyik shop.:D Szembe oldalt van a "The best defence"-vel.A "Rindir's staff"(vagy valami ilyesmi) mellett.Bár,nem vennék rá mégerget,de úgy rémlik,hogy onnan szereztem 15 másodperces soultrapot.
  • AarPoe
    #35313
    teljesen más: soultrap varázslatot hol lehet tanulni??
  • AarPoe
    #35312
    Ejha látom, eredményes volt a témaindításom. :)
    Fantusz, teljesen igazad lehet, mert általánosságban az azt-csinálok-amit-akarok típusú játékoknál előbb-utóbb óhatatlanul is eljön az az állapot, amikor már nem marad megcsinálható küldetés, nem tudsz mit eladni/megvenni, mindenkit könnyedén legyőzöl, stb...egyszóval elkezd vegetálni a karaktered. Persze jó dolog néha száguldozni egyet a GTA-ban, vagy körbelovagolni az IC-t (sztem soha nem fogom megunni), de ilyenkor egy Black Hand küldtéssorozat-mod tényleg felüdülést hozhat. Kellőképpen hosszú idő után talán én is eljutok ide, főleg hogy egyetlen karakterem van/lesz.
    Nem tudom, a Shivering mekkora területet és küldetéssort foglal magába az alapjátékhoz képest, de gondolom vagy 10-15 szint abba is belefér (ez kérdés volt :D).
    Nem beszélve azokról a modokról, amik játszhatóbbá teszik a gammát pl. az én gépemen is (alacsonyabb fű).

    Szóval nem is ez ellen vagyok, pusztán csak vigyázni fogok és nem engedem, hogy a modok szétzilálják a játékot és ellehetetlenítsék a játékélményt. Nem fogok pl. olyan modot keresni, ami balance-ol, és könnyebben levágom általa a banditákat. Sok mást viszont igen.
  • koschwarz
    #35311
    én is így voltam azelőtt, de még én is észrevettem, aki SOHA azelőtt ilyen játékkal nem játszottam, hogy bármilyen zseniális a játék, jó néhány dolog lehetne jobb is. és nem csak olyan modokkal, mint a BT mod, hanem konkrétan játékemnetet, egyensúlyt javító modokkal.


    a legelső karakteremmel pl. ahogy fejlődtem, egyre nehezebbek lettek a harcok. de nem azért, mert egyre keményebb típusú ellenfelek jöttek, az első szinteken ugyanúgy csak goblinok és banditák voltak, mégis, egyre nehezedett a játék. aztán megértettem, hogy mi a rendszer lényege, és az volt az első, hogy erre kerestem modot (emiatt használtam sokáig az az OOO-t, mert azt találtam meg először).


    de azért kritikusan kell közeledni minden modhoz: sok a befejezetlen, hibás mod, szerintem értelmetlen minden olyan mod, ami csíter-fegyvert, spellt vagy páncélt ad, annak meg végképp csak poénból lehet értelme, hogy ló helyett traktorral közlekedj :)


  • zsilike
    #35310
    márpedig kellenek a od-ok!ami stabil,lehet h megunod amugy
  • Fantusz
    #35309
    A több ezer (tízezer) mod közül van néhány száz, ami jól használható, szinesebbé izgalmasabbá teszi a játékot, de nem változtatja meg elfogadhatatlanul.
    Bármennyire is jól eltalált a játék előbb-utóbb unalmassá válhat, ilyenkor néhány mod nagyot dob a hangulaton, kisebb-nagyobb kihagyásokkal, de hónapokon, sőt éveken keresztül szórakoztató játék lehet az Oblivion.
    Vannak modok, amelyek a látványvilágot dolgozzák át, új fegyverek, páncélok, ellenfelek jelennek meg, ha ezek nincsenek eltúlozva élvezetesebb a játék, hisz pl. a fegyverek, páncélok bár designesebb külsőt kaptak, legtöbbjük tulajdonsága megegyezik a vasból, acélból készült dolgokkal, az új lények sem ellepik Tamrielt, de van néhány % esély Grizzlyvel, Guarral, Werwwolffal, Frost Gianttal, és más egzotikus, az alapjátékban meglévőknél nehezebben legyőzhető lénnyel megküzdeni.

    A játékban a küldetések száma véges, ezen is segíthetnek modok.
    Többször emlegettük pl a Lost Spires-t, ahol Archeologusként keveredik a karakter intrikák kereszttüzébe, jónéhány veszélyes helyet megjárva bontakozik ki a történet - új küldetések, ellenfelek, lootolható tárgyak.
    Dungeonjaikban az ellenfelek az átlagosnak szívósabbak, erősebbek, ellenben a főellenségeknél a loot sem mindennapi.

    A játék talán egyetlen igazi hibája (persze egy játék sok szempontból nem lehet tökéletes), hogy egy-rgy guildon belül, ha eléri a karakter a céhvezetői rangot, onnantól kezdve érdektelenné válik az élet a céhen belül, nincsenek küldetések.
    Mágusoknál az Origin the Mages Guild, és a Mannimarco Resurrection modokkal új küldetéssorozat indul - mi legyen a necromanták sorsa?
    A Middas spell is ötletes, két könyvből lehet kilesni recepteket: aranyrög+drágakő+alchemiai összetevők + speciális dolog = egyedi (Middas) spell.
    Sétálhat tomboló viharban a mágus, idézhet darazsakat, sőt fehér tigrist is.

    Ugyanígy a többi kaszt is találhat magának megfelelő mod csomagot....


    Van természetesen nagyon sok eltúlzott, használhatatlan mod is, sőt nem kevés azoknak sem a száma, amik nem lettek befejezve, de azért néhány beváltat érdemes lehet kipróbálni
  • AarPoe
    #35308
    Azért most, a BTmod feltelepítése után kezd megváltozni a véleményem. Lehet hogy nem csak olyan mod van, ami arra való, hogy traktor legyen ló helyett, de olyan is, ami kijavítja a hibákat és növeli a játékélményt?! Az ilyeneket keresni fogom...
  • SaGa
    #35307
    Te dolgod, de sokat veszítesz vele...
  • AarPoe
    #35306
    Ezért nem fogok én soha semmilyen modot telepiteni: szerintem szétzilálja a moddolás a játékot és veszit a komolyságából. A shivering-et felrakom, majd ha elérem a 30-as szintet. Én szeretem ha egy játék olyan, amilyennek elkészitették (persze patch az jöhet).
  • SaGa
    #35305
    Ami okozhatja ezt az effektet a felrakott modok közül:

    Mágia oldalról:

    Mighty Magic Reborn
    Midas Magic: Spells of Aurum

    Az egyik effektelt halottat a Mighty Magick Reborn spellje által megidézett scampok tűzlabdái sütötték meg, a másikat meg a Midas Magic Chain Lightning spellje. Ezt egy könyvből tanultam, amit a Spell Tomes for Midas Magic mod rakott be...

    Corpse oldalról:

    Deadly Reflex
    Reneers Corpse mod

    Más nem jut eszembe, az aktív modok közül, ami ilyet csinálhat...
  • SaGa
    #35304
    Fogalmam sincs. Ha nem felejtem el, megpróbálok majd egy ilyen hullát a FormID Finderrel azonosítani, az talán megmondja. A barlangokban fellelhető. egyikből a másikba vezető ajtókról egyértelművé tette, hogy a Kingdom of Almar mod rakta be...

    Most pár napig leáll a játék, megjöttek a gépem bővítéséhez szükséges cuccok, jön egy (igazából 3, Vista, XP, Linux) újratelepítés, gépépítgetés, hangolás...
  • zsilike
    #35303
    egyébként is látod.ha küzdesz!célkereszt körül
  • AarPoe
    #35302
    Van olyan mod, ami megjeleniti az ellenfelek energiacsikját is?
  • AarPoe
    #35301
    Én is találkoztam egyel:
    aki úgy érzi, hogy nem elég magas az athletics-e, kezdjen el leugrálni az Anvil világitótorony tetejéről. Ha elég ügyes vagy és van hozzá életerőd is (nekem 200 körüli, bőven jó), csobbanáskor nő egyel a skilled. :)
    Én nem cheat-elek, tegnap akadtam rá teljesen véletlenül és csak 2-t ugrottam.
  • koschwarz
    #35300
    melyik mod ez, MELYIK MOD EZ???
  • SaGa
    #35299
    Az este találkoztam egy érdekes effekttel. Eddig nem tünt fel, de nem raktam fel új modot, így fogalmam sincs, melyik csinálja.
    A megidézett scampjaim elintéztek tűzlabdával egy ellenfelet, a hullája meg jól összeégett. Úgy is nézett ki. Később egy villámmal kiütöttem egy másikat, aki szintén összeégett, ráadásul még a csizmájából is kiesett. A csizma ott volt, ahol korábban állt (pontosabban rohant felém, de ez mindegy), a teste meg ott, ahova a villám ereje lökte, jól megfeketedve, a kezeiből csak csontok maradtak, stb... Látott már ilyet valaki?
  • Fantusz
    #35298
    8+6 + a sneak attack (lesből támadás esetén)
    Ezért érdemes nagyobb sebzésű íjakat, nyílvesszőket használni..
    Szellemeknél cifrázza a helyzetet, hogy nem sebzik őket jónéhány fegyver, de pl. ezüst íj+vas nyílvesszővel is lehet sebezni, bár így elég érdekes, mert elvileg a nyílvessző sebzése 0, csak az íj sebzése számít...
  • AarPoe
    #35297
    Ha van egy íjam 8-as sebzéssel, meg hozzá vesszőm 6-ossal, akkor mennyit fogok sebezni egy lövéssel?

    Csak hogy ne legyen egyszerű a tolvajos pályafutásom: az ugyan igaz, hogy a parancs végrehajtása után kiírta a quest completed-et, csakhogy nem kaptam meg az independent thievery következő lépcsőjét, azaz azt, hogy már 1000-et kell fence-elnem. Változatlanul 800-on áll, így nem tudok továbblépni. De végülis teljesen reális küldetéssorozat...tolvaj, azért van, hogy gondolkodjon, oldja meg a helyzetet. :)
  • Fantusz
    #35296
    Crusaderhez "nem illik" az infamy, ettől függetlenül sem biztos, hogy sokáig viseled a páncélt, használod a kardot, buzogányt, előbb-utóbb találsz jobbakat, de Umailt csak ezekkel az ereklyékkel győzheted le.

    Miután legyőzted Umailt, Prioryban ott is hagyhatod az ereklyetartón az egész arzenált, ha nem akarod (tudod) viselni.
  • xerdi
    #35295
    *icsába!... No és, tegyük fel ismét hamvaslelkületűártatlanbáránkává változok, felkapom a fegyverzetet, leamortizálom az istenteleneket, szuper. És ha megint elkövetek vmi stiklit lemászik rólam a vértezet? Mert akkor vitrinbe vele...
  • Fantusz
    #35294
    A párbeszéd elején ne bőszítsd fel, akkor bevallja, nem ő a gyilkos, de tudja hol találod a banditákat, sőt bármit büntetlenül elvihetsz a házából.
  • Fantusz
    #35293
    A Knight of the Nine küldetéssorozat elején az oltáraknál imádkozva elveszted az összes Infamy pontodat, bűneidtől megtisztulva indulhatsz megkeresni a templomot, és a felszerelést...
    A küldetés befejeztéig, ha ismét összeszedsz Infamy pontot, kezdheted újra az oltáraknál imádkozást...
  • koschwarz
    #35292
    körbe kell járni a wayshrine-okat, nincs mese, vezekelni kell.
  • ZTM
    #35291
    hy all ma szereztem + a gamet és olyan gondom van hogy amikor játszok bárhol vok nincs rendes hang csak olyat hallok mint az MG-42-es hangja csak folyamatosabb ez területenkét vékonyul hangosabb stb.szal nem hallom rendesen a gamet a hangkártyám:integralt a neve tán:c-media talán, nem értek hozzá:) szal pls segítsetek vmi javítás akármi segítsetek előre is köszönöm
  • xerdi
    #35290
    Üdv!

    Lenne egy kérdésem/problémám a Knights of the Nine küldetésekkel kapcsolatban. Összeszedtem már pár cuccot a szettből, de nem engedi viselni őket, pedig a buzogányhoz még muszáj is lenne... Azt írja bánjam meg a bűneimet, stb. Na azt hogy kell? Elkezdtem megint megnézegetni a wayshrine-okat (persze a térképet vagy elpakoltam a kastélyomban, vagy elveszett alapból, de a neten találtam persze), de igazából kihagynám ezt a mászkálást. Talán vmi köze lehet az infamy pontjaimhoz? (14, a szektásokat muszáj volt lecsapni, na) Mindenesetre sokkal híresebb vagyok, mint hírhedt (75 fame/14 infame)
  • sevendoor
    #35289
    Ne má....... Egyébként nekem esett, mint tót az anyjának, muszály volt védekeznem.......
    köszi
  • SaGa
    #35288
    Jó. Lehet sok érdekes barlangban kódorogni, mindenféle intrikákban részt venni, stb...
  • zsilike
    #35287
    jól teszed h a magyarítást nem várod meg,mert akkor soha nem játszanál!a hivatalos kiegeken kivül Francesco mod 2 része mindenképpen+én tettem be +hajakat+szemeket!meg ami francescoval kompos
  • Prince23
    #35286
    Na ma felinstalállom, nem várom meg a magyaritást.
    Kérdés: hallom, h van sok mod hozzá. A legújabb peccshez melyik modot érdemes felrakni? vagy hagyjam eredetin?
  • koschwarz
    #35285
    jó ez a lost spires?
  • Fantusz
    #35284
    Én nem öltem meg a muksót, ha jól emlékszem, cserében elárulta, hogy hol találom a gyilkos bandfitákat, plusz megengedte, hogy kirámoljam a házban lévő vitrinjeit.
    A vitrinekben nem sok hasznos dolgot találtam (szinttől függően), de a küldetés így egyszerűen lezárható lett, megkerestem a banditákat és kitakarítottam a barlangot - töltsd vissza.
  • sevendoor
    #35283
    Hali, teljesen elakdtam a Lost Spries (archeologusos) küldisorozatban.
    A Vengeance Unfulfillednél tartok, ott, hogy megöltem Chellyndalban Roddon Dakkont mert banditákkal megöletett valakit. Kész, pont, hogyan tovább. Volt ennél a Dakkonnál vmi zöld szinű balta amit magamhoz kellett venni. Ha jól értem meg kellene keresnem a banditákat, de hol?
    köszi
  • Sanyix
    #35282
    Spreading Vampirism :D
  • Fido4life
    #35281
    #35248
  • SaGa
    #35280
    A fene... Nem javítom többet, mert megint rossz lesz.
  • SaGa
    #35279
    Sperading Vampirism...
  • SaGa
    #35278
    Keresd meg a Spreadin Vampirim modot. Anyi NPC-t teszel vámpírrá, amennyit akarsz, és beállítható, hogy ők tovább fertőzhetik-e a többieket, vagy sem.

    Az Origin of the mages Guild mod egy egész vámpír klánt pakol a játékba, saját várossal, saját harcokkal...
  • SaGa
    #35277
    Az ogrék szétmászkálnak a környéken. 3-at kell levadászni...
  • Fido4life
    #35276
    Akkor Anvilban majd körül nézek, Gray Fox csak nem fog majd megsértődni.
    Spoiler:
    Amúgy végigjátszva ezt a DB küldetéssorozatot, nem hittem volna hogy a játék enyire morbid tud lenni. Az erdőben mászkálva melónikus zene, ugráló őzikék, erre az áruló lakásában legyek züllögnek a kutya, bárány és mesztelen hullákon, mindenhol vérfolt karakterem biztos elhányta volna magát ha nem vámpír vér folyt volna ereiben. Majdnem úgy éreztem magam mint a Vampire the Masquerade Bloodnes c. játékban ahol ugyan ez volt a szitu egy apartmanban (csak ott két lábú dögök támadtak)
    Lenne még egy kérdésem: A játékban vámpíroknak található valami küldetéssor, vagy valaki felfogja kalandjaim során hogy én azért nem vagyok teljesen humán ? Mert egyszer Anvilból kijövet az erdőben összefutottam egy csávóval (nevére már nem emlékszek) aki koronás ikonos volt, szal valamilyen fontos szerepe biztos lehet. Node a lényeg az hogy fickó halálnyugodtan sétálgatott az erdőben, miközben a naptól ugyanúgy füstölgött mint én, ha nem szívok vért. Elbeszélgettem vele de semmit nem árult el állapotáról ám az arcán és az elöbb említett aktuson bőven lehetett látni hogy olyan bőrben van mint én. Csak azért érdekel ez ennyire, mert kicsit magányos a karakterem, és a legtöbb sorstársam is csak arra jó hogy a Dustját eladjam 250-ért (Vámpír vámpír vadász ehh..)