41716
  • SaGa
    #35355
    Mondta, kétszer is. Ha nem lehet, az szivacs. Nincs is a közelben PC? A játék ára nem mérvadó...
  • koschwarz
    #35354
    xbox360-on NEM TUDSZ MODOKAT FELTENNI. nincs variáció, megoldás, egyszerűen nem lehet. pont. eddig nem mondtad, hogy x360-on játszol...
  • Fantusz
    #35353
    Nem ismerem ezt a modot, nem lehet, hogy valamit csinálnod kell, mielőtt a sisak keresésére indulsz?
    Feltételezve, hogy a mod kész van, megfelelően működik (a képek erre utalnak), ha a telepítés során lép fel valamilyen hiba, a sisak helyén sárga felkiáltójel, vagy rombusz jelzi, hogy ott valami nem stimmel.
    Így, hogy nincs ott semmi, lehet kell valami előcselekmény, esetleg valami titkos ajtót kell ott kinyitni.
  • kr1szmester
    #35352
    Lenne egy sürgős kérdésem
    EZTletöltöttem, elerakosgattam a fájlokat szépen, Data File-s nél launch-nál kipipáltam őket, de amikor elmegyek arra a helyre, nincs ott a sisak, meg a kard. eddig 2 armort és 1 kardot sikerült jól megcsinálnom, hogy használható legyen, de 6-ot nem :D valaki megpróbálná, hogy neki ott-e van? Mert nagyon idegesít, és nagyon kéne a cucc :)
  • SaGa
    #35351
    Passz. Tényleg nincs rá mód? A modok nem programok, csak a játék motorja által értelmezhető adatbázis elemek, és modellek, textúrák gyüjteményei. Az Xbox meg azért valamelyest mégiscsak hasonlít egy PC-re, fájlokat is fel lehet rá juttatni. Vagy nem? Közelről még nem láttam ilyet.
  • Fido4life
    #35350
    Akkor valaki végre tényleg kitalálhatná, hogy tudjak xbox360-on modolni.
  • SaGa
    #35349
    Arra azért figyelj, hogy a quest modok gyakorta a világot magát (terepet, város kinézetét) is erősen módosítják. Új épületek, terepek, régiek átjavítva, stb... Sok meg összeakad másokkal. Érdemes olyanokat válogatni, amelyek nem akadnak össze egymással, vagy egyenként felrakosgatni és amikor kivégezted, leszedni. Ez utóbbi megoldás azért szokott problémás lenni, mert csak akkor lehet igazán jól eltüntetni a terepen végbement változásokat, ha mindazokat, amik megmaradnak, újra felrakod, hisz amit felülírt a leszedett mod, nem biztos, hogy az alapjátékban van benne, lehet, hogy másik mod adta.
    Engem még az is megzavar, ha egy mod csak időlegesen van fönt, hogy az általa módosított területre visszamenve hiányozni fognak azok az épületek, vagy barlang(ok), amiket a mod rakott föl.
    Az OBMM elengedhetetlen a quest modokkal való játszadozáshoz, de mindenképp érdemes velük foglalkozni, sok új élményt kapsz cserébe.
  • koschwarz
    #35348
    amit fantusz írt...ezeken az oldalakon meg keresni is nagyszerűen lehet (a tesnexuson jobban mint a planetelderscrollson), csak okosan kell beírni a keresőszót...mint a gugliban.

    persze aki már jobban ismeri a modokat, annak könyebb kitalálni a modderek logikáját (már ami a névadást illeti), de nem nagy ügy.

    meg itt is kérdezhetsz, ha valamit konkréten szeretnél megváltoztatni, szerintem mindenki kisujjból mond egy modot rá.
  • koschwarz
    #35347
    "(viccen kívül, már kezdtem azt hinni hogy végtelen a küldetések száma)"

    ez kicsit érdekes lenne...viszont mindenféle küldetések nélkül is nagyszerűeket lehet kalandozni a világban, de ha még ez sem elég, kiváló quest modok TÖMKELEGE vár rád, sokszor jobbak mint a játékban lévők bármelyike
    csak a legjobbak
  • Fantusz
    #35346
    A tesnexuson, illetve a planetelderscrollson fent van minden mod, ami számít, máshonnan nem kell letölteni semmit, így regelni sem.
  • AarPoe
    #35345
    Minden modot ennyire nehéz megtaláni, és muszáj minden egyes letöltéséhez más-más oldalra regisztrálni? :S:S
    Valahányszor eszembe jut akárcsak egy is, megbánom, de lehet h hamarosan végleg felhagyok vele...
  • AarPoe
    #35344
    Nyugi, ha nem olvasol végigjátszásokat, nagyon-nagyon nehéz lesz mindet megtalálni :) (és nem tudom, ebben benne vannak-e a miniquest-ek, illetve azok a long term questek, amik sosem fejeződnek be)
  • Fido4life
    #35343
    Hát ezzel a kommentel sikerült a játék hangulatából egy kicsit rontani számomra. Mivel így kiderült hogy márcsak 120 küldetés van hátra :( :D
    (viccen kívül, már kezdtem azt hinni hogy végtelen a küldetések száma)
  • SaGa
    #35342
    A víz átlátszóságát egyszerűen kikerülheted: nem kell a natural water.esp-t aktiválni a modból. Nem csak az a baja, hogy átlátszó lesz, hanem az is, hogy a távoli, nagy vízfelületeken határozott, egyenes vonallal elválik az a rész, amit "normál" és az a rész, amit LOD (távoli) módban látsz. Randa. Az Enhanced Water mod javít a vízalatti látótávolságon, de nem teszi teljesen átlátszóvá az egésezt, plusz nem rontja el a felületi képet. Az All Naturallal megjavított Natural Environments sokat dob a játék hangulatán...
  • SaGa
    #35341
    Az arcok szépítésére (NPC) a TNR All Races és a TNR SI modok valók. Minden, az alapjátékban és az SI kiegben előforduló npc-nek egyedi arcot készítettek. A telepítése nem egyszerű de részletesen le van írva. Kell hozzá a Wrye Bash, amihez meg python környezet, de ezt is részletesen megadják, mit honnan.

    Body mod rengeteg van, de ezzel vigyázz, mert a ruhákat is hozzá kell igazítani, azaz szép nagy fába vágod a fejszét, ha belefogsz.
    Pár hét (hónap) alatt összepakoltam a TFF (női) és Robert (férfi) body replacereket és vagy 80 ruha és páncél kollekciót ezekhez. A méret bsa-kba tömörítve átlépi a 2 GB-ot.
    Van egy Merged Beautyful People nevű mod, ami egyesíti a Robert Male Body Replacer, a Ren Hair, Soya Hair, tkHair, Beutyful People modokat. Ezt keresd meg a tesnexuson. Nem tudok linket adni hozzá, mert reggelenként valamiért elérhetetlen a tesnexus.com az utóbbi hetekben.
    E mod leírása pontosan megadja, mely modokat kell összeszedni, egybe pakolni és hogyan lehet használni. Ez az arcokat, hajakat és a férfi testmodelleket, texturákat igazítja ki elég alaposan. Emellé a sokféle női testmodell közül azt használod, amelyiket jólesik. Azért javasolt a TFF, mert általában a ruha modellezők ehhez és a Robert féle male body replacerhez együtt adják ki a modokat. "UFF" vagy "TFF" kulcsszóval kell keresni őket.

    Tájkép javításra: a géped bírni fogja a Qarl 3-as textura csomagot az 1.3-as patchel és az unofficial oblivion patch 3.0-hoz való patchel együtt. Ezek mind megtalálhatóak a tesnexuson. Emellé a MTAEVWD modot keresd meg. Az este raktam föl. Ez a távoli épületeket, tájakat mutatja nagyon szépen. Kicsit elriasztó, hogy a tiedéhez hasonló géphez azt írták, úgy 15 fps-t fog produkálni külső térben, de nem feltétlenül van így. Az este raktam föl, nekem 30 alá nem esett az fps. A gép most készült: E8200 D2C proci, 4 GB DDR2 800-as RAM egy Asus P5K alaplap és egy NV 8800GS, 768 MB VRAM. Nincs húzva, minden alapon megy.

    Az időjárásra: All Natural mod. Ez több időjárás és világítás javító modot pakol össze, általad beállítható sűrűségű időjárás változással. Igazodik az évszakokhoz is valamelyest.
  • SaGa
    #35340
    Én az első pillanattól tolom a personalityt felfele, mert a kereskedőknél, tolvaj küldetéseknél is hasznos tud lenni. Bármilyen osztályt is alakít a karakterem, az egyik a personality, amit fejlesztek, az osztály főbb képességei mellett. Hozzá teszem: nálam mindig fent van a persuasion overhaul mod, ami kikapcsolja azt a forgókerekes minijátékot és ténylegesen beszélgetni kell az npc-kkel, hogy elnyerjem a bizalmukat. Emellett a faji ellentéteket és vonzalmakat is értékeli a program, így pl egy elf-ork párbeszéd más szinten adja a plusz vagy minusz pontokat a barátságosságra, mint egy elf-elf.
  • Fantusz
    #35339
    Csak, ha minden addigi küldetést sikeresen megcsináltál.
    Nagy jelentősége nincsen annak, hogy egyes attribute 100, vagy 110, sokan inkább megtartják az Umbra-t, mintsem elcseréljék egy haszontalan sisakra, no és persze el is lehet küldetéseket rontani.
  • AarPoe
    #35338
    Apropó: ha egy Daedra-szentély quest eredménye failed, de bekerül a megoldott quest-ek közé, azt is el fogja fogadni a végén a 15. szentély?
  • AarPoe
    #35337
    Ezt nagyon könnyű ellenőrizni: összesen 181 quest-et tartalmaz az alapjáték, ha ennél kevesebb van neki, akkor nem nyert.
  • Fantusz
    #35336
    A plasztikázó modokkal általában kevés gond van, fontos azonban, hogy csak egy mod változtasson az adott területen, felesleges 2 olyan modot berakni, amik új szemeket adnak a karaktereknek.
    Valóban elég randák az alapmodellek, és nem is létszükséglet a változtatás, de, ha valakinek ilyen igénye van a lehetőség megvan a változtatásra, ami leginkább úgy történik, hogy új szem-szinek, haj-kombinációk beépítésére van lehetőség a karakter generáláskor.

    Female EyeCandy Body Replacer + Natural Faces + Zeladins Hairfix + Cosmetic Comilation - ezekkel is lehet szépítgetni a karaktereket, plusz még jónéhány más moddal.

    Harvest Flora, vagy Realistic Flora modok hasznosak, ha valaki sok alchemiai alapanyagot gyűjt, a leszedett növényrészek el is tünnek.

    Natural Environments: sokan szeretik, én nem...
    Túl gyakori az időjárásváltozás benne, de ami igazán zavar, hogy természetellenesen átlátszóvá teszi a vizet (minden víz alatti rom, láda messziről látható)

    Dark UI : lecseréli az Investoryt (erre is nagyon sok mod készült)

    Illumination Within Revived: Éjszaka világítanak az épületek ablakai - hangulatjavító modocska, más jelentősége nincsen.

    Quars Texture Pack 3 : No ezt a modot akkor ajánlanám, ha már unottá, megszokottá vált a játék, ugyanis, ha nem ismered az eredeti környezetet nem látod a különbséget, mit változtatott meg az újra texturázás (mindent).
    Ez már nem egy egyszerű mod, majdnem 2 GB-os méretével meg is fogja a gépet rendesen, ajánlott legalább 512-es videokártya.
    Beállításoknál, illetve az Ini-ben néhány értéket átírva lehet hangolni a játék megjelenítésén A Qual's Texture pack azzal együtt, hogy szépen (és gépigényesen) újrarajzolja a játékot nem megoldás, a megjelenítés minőségén kell elsősorban állítani, ha bírja a gép.






  • Lord RZA a PUNK
    #35335
    köszönöm , megpróbálom
  • zsilike
    #35334
    de ne szord tele modokkal,mert nem lesz stabil a game-sztm felesleges az arcplasztika!annál inkább mert nagyrészt sisakban leszel.
  • zsilike
    #35333
    a távolban lévő tájat lehet orvosolni,a játék indításakor előugró ablakban,ahol a játékon kívül álítasz grafikaát-valamit kipipálsz,asszem distant landscape-hivatalos modok-shivering isles,knight of the nine--ezeken felül(ami elég sok)francesco mod 2 része+000.+patch!
  • Lord RZA a PUNK
    #35332
    ja meg egy olyan mod lenne a legfontosabb, amivel a karakterek arcát "kiszépíti" mert szerintem elég béna az alap :)
  • Lord RZA a PUNK
    #35331
    sziasztok, kezdő oblivionos vagyok és szeretném ha segítenétek , milyen modokat érdemes felrakni . mivel hogy most kezdek neki először, a játékmenetet változtató modok nem fontosak még, inkább valamilyen textúrajavító mod, meg hogy a távolban levő hegyek helyett ne egy elmosódott folt legyen max beállítások alatt. előre is köszönöm
  • Fantusz
    #35330
    Gondolom itt is a Personality számít, magasabb personality-vel rendelkező karakterrel (bretonnak, imperialnak 40-50 már első szinten) barátságosabban viselkedik talán.
    Bretonjaimmal 3-4 alkalommal is odamentem hozzá, nem támadott, az sem érdekelte, hogy kifosztom a tárolókat, de, ha rátámadtam irgalmatlanul levert daedroothostól-mindenestől...

    A Personality lévén nem harcos attribute általában már csak akkor kap pontokat, ha a többi ki van maxolva, pedig nem csak a kereskedelmet, és a többi NPC-vel a viszonyt befolyásolja, 80-90-es personalityvel már az ellenséges lények némelyike egyeltalán nem viselkedik agresszívan - gondolom ez lehetett Umbraval, csak nála elég volt az 50 körüli personality érték.
  • koschwarz
    #35329
    megállnak 25-ös szinten.

    egyébként nem számítanak annyira az attribútumok, encsanttal mindent lehet pótoni (erő, élet, mana). a skill viszont jobban számít a konkrét harcokban. persze a skillt is lehet encsanttal, spellel pótolni...
  • AarPoe
    #35328
    Ehhez még annyit, hogy kicsit 22-es csapdájában vagyok most: igyekszem minél gyorsabban és hatékonyabban fejlődni, ugyanakkor meg pont emiatt nincsenek meg a megfelelő szorzók, és lehagynak az ellenfelek. Bár állitólag a 25. szint tájékán megállapodnak és nem fejlődnek tovább...
  • AarPoe
    #35327
    Én is fentről kezdtem, 2 db 10-es fire damage-ú nyilvesszővel sneak-ből, utána pedig rohanás fel az IC-hez, mint a bolond. Bolond leszek nem kihasználni a játék hibáit...néha segit, néha akadályoz, valahogy jól is van ez igy. Szerepjáték. :D
  • zsilike
    #35326
    Hát aki teljesen végigvitt minden küldetést atólzig olyannal még nem találkoztam!egy valaki álította,de nem hittem el!ez nem az a játék!nem erről szól!
  • Sanyix
    #35325
    én 25. szinten 2 db wizard's furyval megöltem (asszem 20-20 sebzés tűz, jég, shock)
    néztem is hogy mi ez a szar :D
  • koschwarz
    #35324
    én speciel olyan balance-ra gondoltam ami nehezebbé teszi a játékot. pl. a vanilla oblivionban van jó néhány spell, amit olyan szinten lehet - szerintem - kihasználni, hogy kihívás nélküli hentelés az egész játék (láthatatlanság, kaméleon pl.). és ha valaki erre figyel, simán hamar meg lehet szerezni ezeket a spelleket, encsantokat.

    szerintem nincs is olyan modom, ami könnyítene a játékon.
  • SaGa
    #35323
    Én már többször (több karakterrel) is összeakadtam vele, már a küldetés felvétele előtt. Túl közel van IC-hez, hogy kikerülhető legyen. Volt, hogy simán megtámadott, pedig csak betévedtem a "táborhelyére". 10. szint fölött már leverhető, bár nem könnyű. Távolról kell kezdeni, míg lent álldogál, majd bevárni fent a folyosó külső végén. Gyorsan fut, de egy vagy két találatot be lehet neki vinni így is, majd futás kifele...
  • Harkat 89
    #35322
    Van olyan ki már végigvitte és emlékszik Questekre?(fő és mellék is)
    Légyszi az küldje már el MSN címét privátba, kéne segitség. Thx.
  • recon12
    #35321
    Áááá..Basszus..Tényleg nem az I.C.-ben vettem.:D
    Most,hogy így néztem ezt a spell listát jutott eszembe,hogy a bravili The Warlock's Luck nevű boltban.15seces touch varázslat.Elég olcsón.
    Ha mindehez megszerzed az Azura's star-t (örökké használható lélekkő.NAGGGYYYON jó;) a lélekkövek mennyiségével se nagyon kell foglalkoznod.Egy daedra istentől kapod,kinek becses neve Azura.Elvétve találsz olyan fegyvereket (legalábbis nálam viszonylag gyakori),hogy elektromosság sebzés+pár másodperces lélekcsapda.Szerintem hasznos kis mütyűrök,mert nem keveset sebeznek.Persze,persze van jobb is,de lélekbefokásra alkalmas.
  • AarPoe
    #35320
    Nekem sajnos túl erősnek bizonyult. Ezért becsaltam az IC-ba, ott leráztam, majd elmondtam neki hogy úgy döntöttem, megküzdök (!!!) vele. 6-7 őr már sok volt neki. :)
  • Fantusz
    #35319
    Tréningelni mindíg érdemes, lehetőleg a fejleszteni szándékozott attributehez tartozó skillt.

    Umbranak van egy jó ebony kardja erős, eltúlzott Soultrap enchanttal, ha már megkaptad a daedrától a megbízást, hogy vidd vissza a kardot némi pofozkodás után megölhető (persze karaktertől is függ, használj mérgeket, ha csak nyilazni tudsz).
    Próbáltam Umbrat megölni a küldetés felvétele előtt, úgy nekem sem sikerült, Deadroothostól levert, mint vak a poharat - nem ellenséges, tehát, ha valaki odatéved nem ront neki, csak, ha megütik...
  • Fantusz
    #35318
    Spell
  • AarPoe
    #35317
    Az 5 training-pontot mindig érdemes kihasználni?
    Nem találtam soultrap-et, ellenben Umbra-val nem bírok, nagyon erős. :( Megölte már valaki?
  • recon12
    #35316
    Szívesen!;)