41716
  • AarPoe
    #35475
    Hmm...erről keveset tudok, ugyanis a helyzet az, hogy még sohasem csináltam konkrét potion-t. Mindig begyűjtöttem/bevásároltam egy jó adag alapanyagot, és egy jobb árusnál kiválogattam, ami nem kellett. Mivel általában rengeteget csinálok, a maradék kb. 5% mindig olyan, ami éppen kell és az alchemy-m is fejlődik általa.

    Tamika és Surilie 399-et hol találok? Szükségem lenne 1-1 palackra.

    Level 40. :)
  • SaGa
    #35474
    Nem értem. Mit lehet felvinni két kattintással? Összesen csak arról van szó, hogy nem neked kell végig böngészni az összetevőket, hogy melyik mire is jó, hanem kiválasztod, mit akarsz készíteni, és csak az ahhoz való cuccok lesznek az inventoryban, a többi marad a tárolóban.

    A 4 hely nem gond, a tömege a cuccoknak ellenben igen. Főleg, ha a játék eredeti terhelhetőségéhez képest még korlátozva is van, mint nálam....
  • AarPoe
    #35473
    Utóbbi mod szerintem már túlvan a szerepjátékon és elég erős cheat-nek tartom, hogy 2 kattintással fel lehet vinni az alchemy skillt.

    Előzőnél meg elég az egyik eszközre rákattintani, és mind a 4-et berakja..valamint csak 4 helyet foglal az inventoryban. Hiába, nagyon nem vagyok mod-párti, de nem is fogom soha túlbonyolítani velük az amúgy is instabil játékot.

    ....azért köszi ;D
  • SaGa
    #35472
    A tegnapi kérdésemre (hátha valakit még érdekel): a BSA file létrehozási dátuma sorrendjében veszi a fájlokat elő a program, azaz, ha ugyanolyan nevű fájl több bsa-ban is szerepel, a legutoljára elkészült bsa-ban lévő lesz az érvényes. Magában a BSA fájlban nincs a fájloknak készítési dátuma, így az lényegtelen. Az OBMM ArchiveInvalidation eljárása is ez alapján megy végig a bsa-kon és érvényteleníti a "felülírt" fájlokat. Ez a fájl "HASH kódját" módosítja a BSA-n belül, ezzel jelzi, hogy az a fájl már nem szükséges. Piciny hibája az obmm-nek, hogy csak azokat a bsa-kat kezeli, amelyek ott vannak az Oblivion\Data könyvtárban, így a vázolt eljárás menete:

    ha valaki használta az OBMM ArchiveInvalidation/BSA Alteration pontját, akkor először azt vissza kell csinálni ugyanott (remove bsaedit, vagy valami ilyesmi)

    Kibontani (BSA Commanderrel) az "Oblivion - Textures - Compressed.bsa"-t majd vissszacsomagolni úgy, hogy a "Compress" opcióból ki kell venni a pipát. Piciny baj, hogy tapasztalataim szerint a bsa fájl mérete nem haladhatja meg a 1500000 byte-ot, így ezt a fájlt két darabra kell bontani valamiképp (pl "Oblivion - textures1.bsa" és "Oblivion - Textures2.bsa"), amelyek egyenként nem haladják meg ezt a méretetet (a bsacmd forráskönyvtárába először csak az egyik felét bemozgatni, csomagolni, majd a másik felével ugyanezt eljátszani). A becsomagolt BSA mérete pár kb-tal nagyobb, mint a forrás fájlok össz mérete... Ugyanezt az eljárást az "Oblivion - meshes.bsa"-val is el kell játszani, de az nem lesz nagyobb 800k-nál, így a darabolás nem szükséges. Az újracsomagolt BSA-kat át kell dátumozni 2006.01.01-re, hogy ne legyen velük gond.

    Az oblivion.ini-ben a "SMasterTexturesArchiveFileName1=" sorból ki kell törölni a bsa nevét, abba az egy sorba szükségtelen, hogy bármi is legyen a "=" mögött. A többi "SMaster" leíróba az eredeti nevek helyére az átnevezés utáni állapotot kell beírni. Ha ezekben a sorokban hibásan vannak a bsa-k feltüntetve, a játék még a főmenü betöltődése előtt kilép...

    A "sArchiveList=" sort módosítani kell úgy, hogy az új textura bsa-k legyenek benne, a régi ne.

    Tudni kell: a program azokat a bsa-kat használja, amelyek benne vannak ebben a sorban, vagy amelyek nevével megegyező nevű esp aktív a játékban. Esm-re nem érvényes, csak esp-re.
    Érdekes, hogy az "Toltsdbe.esp" nevű esp az összes "Toltsdbe -" kezdetű bsa-t betöltésre kényszeríti (ahogy az Oblivion.esp a gyári bsa-kat), ha aktív, így elegendő egy "üres" esp, valamilyen névvel, majd a saját bsa-k ehhez igazodó névvel használatba kerünek akkor is, ha nincsenek benne az oblivion.ini-ben. Nem foglalják a 256 karakteres searchlist limitet. Ez csak akkor igaz, ha az ominózus bsa-k az oblivion\data könyvtárban ülnek...

    Amikor minden kész, rá kell engedni az obmm-et az archiveinvalidationnal, majd ez után el lehet mozgatni az új bsa-kat a másik diszkre. Ahogy nézem, a leírást, az eredeti oblivion bsa-k klónjait ott tartja a Data könyvtárban és a módosult, illetve hozzáadott bsa-kat teszi máshova...

    Valóban gyorsabban töltődnek a nem komprimált bsa-kból a fájlok, másik lemezről meg főleg. A bsa-k ki-be csomagolásához mindenképp javasolt két diszk használata, ha van. Az egyik a forrás, a másik a cél. Kb 3-5-ször gyorsabb, de nagy méretű bsa-knál akár 10-12-szeres is lehet a tempó javulása a bsacmd használata közben...

    A folyamat részletesebb, eredeti leírása itt olvasható a 138-as postban...
  • SaGa
    #35471
    Érdemes felrakni az At Home Alchemy modot. Ezzel a lerakott alkimista felszerelést nem kell fölvenni a használathoz, elegendő értük nyúlni szép sorban. A mozsarat kell utoljára "megérinteni", akkor jön elő az alkimista menü. Ami a lényeg, hogy működik azoknál az alkimista felszereléseknél is, amiket a guildekben lehet az asztalokon, polcokon megtalálni. Nem kell ellopni vagy megvenni, mégis lehet használni. A mod "ravaszabbik" esp-jét használva azt figyeli, hogy amit épp hsználsz, hhoz van-e jogod (piros a kéz vagy sem) és ha nincs, akkor növeli a bounty-t akkor is, ha nem loptad el...

    Jó még az Alchemy Sorter mod. Ez a megvásárolható házakban lévő "fűszerpolcok" használatát könnyíti meg. Egy mozdulattal le lehet rakni az összes összetevőt, majd a receptek szerint csoportosítva előszedni. Csak olyan receptet mutat, amihez minden összetevő ott van a tárolókban, illetve egy lépésben kiszedhetőek az ételek. Ez utóbbi mod bele van építve a Common Oblivion (CObl) modba.
  • Fantusz
    #35470
    A szigeten nincsenek trénerek, és házat sem lehet venni.
    A két kovács tud madness, illetve amber páncélt-fegyvert készíteni - ez a szolgáltatás az alapjátékból kimaradt - egzotikus, hasznos alkémista alapanyagokban bővelkedik a sziget, az NPC-k viselekedésében, küldetésekben nem kell keresni a logikát, az Őrültek szigetén alapjáraton mindenkinél csúszik a kuplung.
  • AarPoe
    #35469
    Köszönöm!

    Még valami: a Shivering Island-en nincs sem trainer, sem megvásárolható ház? Mert eddig még nem találtam...igaz hogy pár dolog még nem világos ebben az egyébként nagyon humoros kiegészítőben. :)
  • Fantusz
    #35468
    Alkimista üzletekben lehet vásárolni felszerelését, de nem az alchemy skilledtől függ milyen cuccok vannak a boltban, hanem a karakter szintétől függően lehet novice-től expert-ig egy-egy darab, teljes készlet sehol nem lesz (van néhány mod, ahol teljes expert alchemy készlet van együtt)

    Master felszerelés kizárólag lootban lesz, darabonként kell összegyűjteni.
  • koschwarz
    #35467
    ilyesmiket necromancer-dungeon-ökben lehet találni.
  • AarPoe
    #35466
    Journeyman alembic
    Journeyman retort

    sehol...

    (nem baj, úgyis nemsokára expert kell :))
  • SaGa
    #35465
    Nem egészen. Az archív és a tömörített nem feltétlenül azonos fogalmak, eleinte jobban szétváltak. Az eredetiből csak a meshes és a textures bsa tömörített, a többi nem. Most csomagolgatom őket.
    A nem tömörített archívum tulajdonképpen olyan, mint egy tar (linuxos tape archive), ahol a fájlok folyamatosan egymás után vannak egy fájlba bemásolva, de nincsenek tömörítve. Azaz az archive fájl mérete pont akkora, mint az összes benne lévő fájl eredeti méretének összege, plusz a directory leíró tábla. A bsa commander tud tömörített és nem tömörített bsa-t is csinálni...

    Zipet is csinálhatsz olyat, ami nem tömörített, mégis archívum...
  • AarPoe
    #35464
    "az eredeti bsa fájlokat újra kell pakolni, hogy ne legyenek tömörítve"

    Pontosan ezt hogy?? A .bsa tömörített fileformátum... (BethesdaSoft Archive)
  • sevendoor
    #35463
    Nem hiszem, hogy rajtad kivül értette valaki :)
  • SaGa
    #35462
    Kellene egy kis segítség, vagy infó.
    A bethesda fórumon van egy topik, ahol azt taglalják, hogy miként lehet az obliviont gyorsítani.

    Az egyik ajánlás logikusnak tűnik, kipróbálnám, csak van körülötte némi zavar a fejemben. ott is megkérdeztem 8amennyire angolul tudok fogalmazni), de hátha itt is akad valaki, aki tudja a választ.

    Az ajánlás a következő: az eredeti bsa fájlokat újra kell pakolni, hogy ne legyenek tömörítve. Az egyéb fájlokat, amik a modokból jönnek, szintén pakoljuk be nem tömörített, 2 GB-nál kisebb méretű bsa fájlokba. Ettől gyorsabban töltődik az egész, ritkunak a menet közben akadozások.
    még inkább gyorsít a dolgon, ha ezeket a bsa fájlokat elpakoljuk egy másik diszkre (ha több van a gépben), mint amelyiken a játék telepítve van. (Vigyázat: fizikailag másik diszk kell, nem másik partíció). Ezeket a bsa-kat aztán az oblivion.in scharchivelist= sorában teljes névvel (X:\o\m.bsa) fel kell sorolni. Érdemes rövid neveket adni a bsa-knak, meg a könnyvtárnak, mert ennek a listának a max hossza 255 karakter. Emiatt az eredeti "oblivion - textures - compressed.bsa" szerű nevek is kerülendők, le kell őket rövidíteni.

    A dolog logikusnak látszik, bár nem vagyok 100%-ban meggyőződve arról, hogy egy bsa-ban gyorsabban keres a játék, mint egy defragolt ntfs partíción, de állítólag kitesztelt a dolog.

    A problémám a következő: ha egy mod berak olyan fájlokat, amelyeknek a megfelelői megvannak valamelyik eredeti (vagy egyéb mod által hozott) bsa-ban, akkor az archiveinvalidation és a játék motor együtt megoldja, hogy az a fájl töltődjön, amelyik a Data\akármelyik alkönyvtárban van, ne a bsa-ban lévő. Ha azonban minden fájl bsa-kban lakik, akkor melyik file lesz a nyerő? Amelyiknek a bsa-ja a legfrissebb dátummal keletkezett?
  • SaGa
    #35461
    The Blackwood Company. Egészen új mod. 17 fő és 13 mellékküldetéssel. Még nem próbáltam, mert nincs harcos beállítottságú karakterem (egyelőre).
  • Fido4life
    #35460
    Ja én azt hittem hogy külön küldetéssorozatra számíthatok, nem csak egy újabb questre.
  • Fantusz
    #35459
    Nem tudom van-e mod a Blackwood Company játszhatóvá tételére, így csak egy küldetés, csatlakozni nem lehet hozzájuk.

    A Mages Guild küldetéseit szépen felturbózza az Origin the Mages Guild, és a Mannimarco Resurrection mod, valami hasonló jó lenne a többi céhes küldetéseknél is, az alapjátékban céhvezetőként érdektelenné válik mindegyik guild, nincsenek küldetések.
  • Fido4life
    #35458
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na ma megint nagyott alkotott a szememben a játék. Fighters Guildben Champion lettem azt hittem végre már csak a Mages Guild van hátra és kezdhetem a main questet, erre kiderül hogy bekell épülnöm a Blackwood Companyba egy meglepő vallatás után. Bár nektek ez biztos nem mond semmi újdonságot :)
  • sirdond
    #35457
    ezt én is megtaláltam,de nem bírtam letölteni.
    átnéztem jó pár oldalt,de egyiken sem volt fent, ezért kérdeztem
    nem akartam warezolni sorry :(
  • koschwarz
    #35456
    lehet hogy ezt nem is lett volna szabad...
  • koschwarz
    #35455
    pl. itt
  • koschwarz
    #35454
    szerintem ha torrenten rákeresel, simán megtalálod a fighters stronghold-ot.
  • sirdond
    #35453
    a küldetést közben megoldottam :)
  • sirdond
    #35452
    Hello
    Lenne egy kérésem, remélem tud valaki segíteni.
    Úgy rémlik, hogy régen ingyenes volt a Fighters stronghold plugin, és használtam is, de azóta lett egy új winchesterem, mert a régi felmondott, így elvesztek róla az oblivionos modok,pluginok is :(
    Tehát nem tudná valaki elküldeni emailben?
    Tudom nem sok pénz a 2$ érte, de nincs paypal accountom

    Ja és van egy olyan gondom,hogy a battle for castle kvatch küldetést viszem és szerintem beragadt. bejutottam a kapun belülre és leöltem mindenkit, de savlian matius barátunk nem akar továbbszaladni a kastélyba, és ha beszélni akarok vele,csak annyit mond,hogy tisztítsam meg az udvart. Hogy lehet továbbléptetni?

    Előre is köszönöm
  • SaGa
    #35451
    Kellemetes hátas az Unikornis...
    Hicrine azt kértem hogy vigyem el neki az unikornis szarvát. Mint tudjuk 3 nagydarab minotaurosz őrzi, így 3. szinten macerás a dolog.
    Addig futkostam körbe, míg mindhármat odacsaltam az egyszarvúhoz, az meg szépen apránként ledarálta őket. Ebből sejtettem, hogy nekem nem annyira fog menni a dolog (kipróbáltam, nem sokáig tudtam megmaradni), így inkább meglovagoltam. Frankón lehet vele kalandozgatni, ha megtámadnak, csak le kell ugrani róla és elbújni, vagy besegíteni neki távolról valami varázzsal. Arra nem reagál, míg el nem találja véletlenül. Mint mágustanonc, ez nem is nehéz annyira,
    Ha bemegyek egy városba, szépen megvár az istállóban, sőt ha a terepen elrohan valami ellen után és nem tudom utolérni, elég beballagni a legközelebbi városba, hamarosan ott lesz az istállóban vagy környékén...

    Amúgy az Unique Landscapes már egész jól illeszkedik a világhoz, meg egymáshoz. Egy halom modhoz van UL patch, meg egymáshoz illesztő foltokat is készíttettek, amelyek az egymás melletti UL terepeket illesztik jól össze. Pár kis hibát találtam (pl lebegő málnabokor egy helyen) de semmi tragikus. Ellenben nagyon szépek, mozgalmasak a terepek. Az egyszarvú lakóhelye pl egy nagyon sötét erdő, pár lebegő "sprite-tal", akik olyanok, mint a will-o-the-wisp, csak kékek és nem bántanak. Sőt, ha jól vettem észre, adnak némi magickát ajándékba...

    A telepítési sorrend és a betöltési sorrend az, amit nagyon át kell nézni, az UL esetében is. Az fcom helper "mod" sokat segít, csak 2 esp és egy esm helyét kellett módosítanom a sorrendben, meg párat hozzáadni, mert nem voltak benne, én meg használom...
  • AarPoe
    #35450
    lefújva....újra próbálkoztam, és így már jó volt
  • AarPoe
    #35449
    "Beléptem, a szerzetesek mint Celia Camoran-t üdvözölnek." -- Obl.HQ

    Na, ez nálam nincs meg! Helyette folyton "who's that?"-eket hallok, szóval abszolúte idegenként kezelnek a monkok :(
  • AarPoe
    #35448
    No megint baj van :S

    Az Ultimate Heist-ban, amikor helyet foglalok átvenni a tekercset, alighogy leér a vak monk a lépcsőről, észrevesz és leleplez! Beragadok a székbe és nem tudok mozdulni, de mint megtudtam ez azért van, mert a székben vesznek észre, tehát úgymond "normális".

    Az őrök idefelé nem vettek észre, sem a monk-ok (nem is beszéltem velük), így fogalmam sincs, mi okozhatja ezt. Kijutni nem tudok, az ajtó zárva, sem a chameleon, sem a láthatatlanság nem járható út.
    Volt már ilyen gondja valakinek?
  • Fantusz
    #35447
    A lényeg, hogy megoldódott a problema.
    A Shivering Islesben benne van néhány az alapjátékra vonatkozó javítás, de eszembe nem jutott volna, hogy a kieg felrakása oldja meg a gondot.

    A szigeten a világ hasonlít a Morrowindhez, élénk szinek, egzotikus növények, a többit majd eldöntöd mennyire tetszik, mindenesetre az Őrültek szigetén az NPC-k viselkedésében nem érdemes logikát keresni
  • AarPoe
    #35446
    MEGVAN!!!

    A Shivering Isles telepítése valamiért megoldotta a problémámat, felraktam a hozzá való unofficial patch-et is. Ahogy betöltöttem, azonnal frissült az Independent T., Amusei már várt Bravilban. Nagyon érdekes és gyönyörű vidék van odaát, de egy kicsit még várnia kell...elvégre tolvaj vagyok. :)
  • AarPoe
    #35445
    Mármint az én problémámat is, vagy csak a Fathis-félét?

    Velem beszél, tudok is nála fence-elni, többször próbálkoztam már. Az uesp-n olvastam valami olyasmit, hogy elvileg az is baj lehet, ha túl nagy a fence, ettől is beragadhat a küldetés. Hát nem tudom...
  • SaGa
    #35444
    fathisfix.esp Keressétek meg a tesnexuson. Elvileg a legfrissebb UOP is javtja, de a fathisfix.esp biztosan.
  • sevendoor
    #35443
    Kiváncsian várom a fejleményeket, mert én is ebben a cipőben járok.....
    Fathis Ules elküld, senki nem jelentkezik, a többi fencét meg elnyelte a föld..
  • Fantusz
    #35442
    Nem hiszem, hogy sikerre vezető próbálkozás, de Fathis Ulessel próbáltál esetleg kereskedni?
    Ő a legmagasabb szintű (Master Thief) a guildban, akivel e Fence-t rendezheted.
    Ules rangodtól függetlenül elküld, ha a Honorblade of Chorrort visszavitted a kastélyba.
  • AarPoe
    #35441
    Nem, sajnos egyik lehetőség sem oké: a lábbeli automatikusan eltűnt, mikor beírtam a parancsot, sőt a pénzt is megkaptam a küldetésért. A kirúgatást már próbáltam, de sajnos nem mozdítja a quest-et. :(
    Én már kifogytam...
  • Fantusz
    #35440
    A Springheel Jak nálad van?
    Esetleg lehet egy olyan bug is, hogy a cipő nálad maradt, amit ugye normális esetben Gray Foxhoz kerül, s az utolsó küldetés kezdetekor adja vissza (ami most következne).

    Meg lehet még próbálni, hogy kirúgatod magad a Thieves Guildból (koldustól, céhtagtól lopni, ha észrevesz automatikus kizárás), majd Armanddal, vagy S'Krivva-val rendezed a számlát, s visszavesznek. kérdés, hogy ez mozdít-e valamit az Independent Thievery-n
  • AarPoe
    #35439
    Igen, hisz a parancs csak annyit csinál, hogy kidobja a quest completed ablakot, de a beszélgetés nem történt meg, ami kiváltotta volna az Independent következő lépcsőjét.
    Van hozzá parancs, elvileg a "TGStolenGoods" az, de nem működik. :(
  • Fantusz
    #35438
    Az Independent Thievery-hez nincsen valami parancs?
    Ugye ez a quest elvileg akkor frissülne, amikor Grax Foxtól kijössz, ami ez esetben nem történt meg, mert a Róka teljes lelki válságba került, lezáratlan marad a küldetés.
  • AarPoe
    #35437
    Van egy ennél sokkal nagyobb problémám: még azóta sem jött elő ugyanis a Thieves Guild utolsó küldetése (néhányan talán még emlékeznek a problémámra).

    A Springheel Jak küldetést tehát a beírt paranccsal továbbléptettem, csakhogy az Independent Thievery megfelelő része nem lépett tovább az 1000-es szintre, így nem keres meg a Gray Fox sem, az utolsó küldetéssel! :( Ha ismét beírom az említett parancsot, akkor persze nem történik semmi, mert már meg van oldva...ugyanez okból visszafelé léptetni sem lehet.
    Az uesp.net nem ír erről a problémáról, így a továbbléptető parancsot sem tudom. A fence-em 5000 felett van, így ez nem lehet baj...
    Valakinek ötlete??
  • Fantusz
    #35436
    Annál a küldetésnél számít a helyezkedés, a gyorsaság és az ügyesség is, kétszer kell elsütni a spellt, hogy mindenkiről lekerüljön a ruha, de az első varázslat után azonnal ott vannak az őrök, nagyon kevés az idő az ismétléshez.