41716
  • SaGa
    #35435
    Valaki nem volt a teremben, amikor elsütötted a spellt. Tán pont a countess, mert ő el szokott mászkálni...
  • AarPoe
    #35434
    Én Sanguine-t buktam el :( fogalmam sincs mért, de mindig azt írta ki, hogy nem sikerült a vacsora összes résztvevőjét csupaszra vetkőztetni. Dehát mindegy, ez már így marad...
  • Fantusz
    #35433
    Nekem sem volt még bugos az a küldetés, pedig jónéhányszor megcsináltam.
    Elbukni úgy lehet a küldetést, ha nem a daedrától kapott buzogánnyal öleted meg magad, illetve, ha elfelejted leszedni magadról a Reflect Demage cuccokat, és szerencsétlen belehal a saját ütéseibe.

    A daedra küldetések jutalomtárgyait természetesen egyetlen karakter sem képes mindet hatékonyan használni.
    Egyet közülük Martin elkér a főküldetés során, lehetőleg valamelyik haszontalant kell odaadni, a többi mehet a vitrinbe, esetleg el is lehet adni, no és van amelyiket hosszabb-rövidebb ideig érdemes használni.

    20-as szint kell legalább, hogy a Goldbrandot megszerezhesd, no az egy nagyon ütős kard (egykezes katana, 25-ös sebzés+22 tűzsebzés).
    Harcos küldetést teljesítve lehet a tied, ahol a loot sem gyenge, potionok, fegyverek, páncélok tömege, képtelenség kihozni mindent.
  • recon12
    #35432
    Köszönöm Fantusz!
    Hát nekem elsőre sikerült a halál.Semmi bug,megvan mindenem.Megkaptam az ajándékot,amit úgyse nagyon tudok használni,mert kardra vagyok specializálódva.:D
  • AarPoe
    #35431
    És még csak az elején tartasz...

    Nekem 6-odik alkalomra sikerült úgy meghalni, hogy visszakerüljek a sírhoz, és ebből csak egyik alkalommal úgy, ahogyan kellett. Ha miután meghaltál, és úgy kerülsz vissza a sírhoz hogy szédelegsz, ill. nincsenek meg a cuccaid, NE ments! Ez egy erősen busos quest...
  • Falcon87
    #35430
    lol
  • Fantusz
    #35429
    Egyszerűen le kell dobni elé a buzogányt a földre...
  • recon12
    #35428
    Valahogy éreztem,hogy hülyeséget beszélek...:D
    Na most viszont én vagyok bajban.:S
    Molag Bal barátunk azt a küldetést bízta rám,hogy keressek meg egy muksót és vegyem rá,hogy megöljön a Cured Mace-vel.Na megvan az úr.Arra is rájöttem,hogy csak a felesége sírjánl tádam vissza.Viszont azt nem tudom,hogy hogyan vegyem rá,hogy használja ellenem a buzogányt?
    Csempésszem be a szebébe mikor alszik?
    Valkinek valami ötlet?
  • SaGa
    #35427
    A 2-3 óra folyamatos játék utáni lassulás a pagefile megtelését jelzi. Kilépsz, vársz egy kicsit, majd újra elindítod a programot...
    Esetleg egy gép újraindítás is jól jöhet...
  • AarPoe
    #35426
    Köszönöm a sok segítséget. A defrag után némileg jobb a helyzet, de valahogy úgy van, ahogy Fantusz mondta: akkor szaggat inkább, ha már 2-3 órája játszok folyamatosan. Ilyenkor érezhetően sokat kell töltenie. Eygelőre elviselhető...
    Nincs más patch fönt, egyedül az unofficial 3-as.
  • Reelex
    #35425
    hát jah nehezíteni akartam de igy teljesen ellehetetlenül a dolog mert max valami haxos moddal lenne annyi manám hogy 1arcot ki tudjak nyírni szal most 100%os kaméleonba hátulról tőrrel tudok csak hatékonyan dolgozni az meg olyan mint valami szar csít:p
  • SaGa
    #35424
    Semmit. Felvitted a nehézséget, ezzel jár. Nem több, hanem keményebb ellenfeleid lesznek, pontosabban az ütéseid, varázslataid hatása csökken erőteljesen. Nem ez volt a cél?
  • SaGa
    #35423
    A legfrissebb patch a 3.0.1
    A sorrend számít, de nem annyira szaggatás, inkább a tényleges hatások miatt. He egy rekordot )pl egy NPC tulajdonságai, egy láda tartalma, egy lootlista tartalma, egy "cella" kinézete stb) több mod is piszkál, akkor az utolsónak betöltődő nyer. nem képez a módosításokból "uniót" a játék, hanem az utolsót veszi évényesnek.

    Pl ha Jensine-nek egy mod ad plusz 1000 aranyat, egy másik meg változat az árukészletén, annak a változása lesz érvényes, amelyik később töltődik be. Egyszerre plusz 1000 aranya és megváltozott árukészlete nem lesz, hacsak össze nem vonod a két modot.

    A szaggatásnak valóban van egy olyan oka is, hogy egy számláló a mentésben "túlcsordul". Ezt nagyon egyszerű javítani. Letöltöd a Wrye Bash toolt (meg a hozzá szükséges Python csomagot, forrása a tool telepítési leírásában), elindítod, kijelölöd vele az utolsó mentett állásodat és jobb klikk után a "Remove ABomb" parancsal javítod.

    A Wrye Bash a betöltési sorrendet is képes beállítani a neked megfelelőre, sőt összevonhatsz vele modokat, importálhatsz arcot a karakterednek más mentésekből vagy modokból, van benne néhány ügyes "tweak" (respawn időzítés, végtelen gyűrű (ekkor nem látszanak a gyűrűk, de bárhányat felvehetsz, hogy a mágikus hatásuk érvényesüljön, nem csak kettőt), a fényvillódzások lekapcsolása (lassú gépeknél jó lehet),stb). Érdemes tanulmányozni és használni.
  • Reelex
    #35422
    hahó ugy éreztem muszáj vagyok írni olyan zaklatott lelki állapotban vagyok:P van nekem egy 23as mágusom minden 100as attrubute-ok is ugy hogy minden szinten volt 3 5ös szorzó yó cuccok 200as ice boltokat lövök és csak most jutott eszembe hogy a difficulty-t fel lehet venni:Pna már most felvettem maxra mert elég szar volt már a játék h mindenki 1ütésből fingott és így a legnagyobb utszéli csöves is fingat egy ütésből én meg az atompusztító 200as sebzésű varázslataimat lövöm bele meg a midas féle atombombát és kurvá nem megy le az életük..ez normális? úgyhogy most szomorú vagyok mert eddig azt hittem hogy én is pro véresszájú oblivionhuszár vagyok mint itt többen:P mit rontottam el?:S
  • Fantusz
    #35421
    Ilyen kevés modnál minimális az esély, hogy azok miatt legyen a szaggatás.
    Hivatalos patch van fent?
    A játék alaphibája volt, hogy sok óra játék után elkezdett szaggatni, de ezt javították - ezt egyszerűen lehet ellenőrízni, ha egy új (próba) karakterrel nem szaggat, akkor nem video-memoria baj van, ha úgy is szaggat, akkor az UOP valamit hazavágott.
  • AarPoe
    #35420
    A defrag-ra én is gondoltam, moddal teleszórva szerencsére nem vagyok. 3.0.0.-s az UOP, SI nincs fent, de hamarosan fent lesz...
    A sorrendet nem tudom, de az miért fontos? Mindegyiket sorban betölti, mikor indítom a játékot.
  • SaGa
    #35419
    Még valami: defragold azt a kötetet, ahol a játék van. Az oblivion jó nagy .bsa fájljai nagyon be tudják lassítani a dolgot, ha töredezettek...
  • SaGa
    #35418
    Sorrend?
    Normál patch?
    Melyik UOP verzió?
    SI van fent? Annak a Unofficial patch-e?

    Én tegnap vettem ki egy modot a listából, mert egy bizonyos ponton olyan szintű beakadást okozott, ami már-már lefagyásnak mutatkozott. Korábban nem volt vele ilyen bajom, de a többi moddal együtt ilyen lett.

    Igaz, nálam most fent van a teljes FCOM 0.9.9, az összes kapcsolódó moddal együtt, plusz az Unique Landscapes, A Cíbiades, A Verona House, és a teljes Cyrodiil Upgrade, hogy csak a nagyobbakat említsem. 237 esp és esm aktív. Igazából 278, csak a többi a bashed patch-be van beolvasztva. Enny, önállóan nem is lehetne, mert 255-nél többet nem fogad be a motor...

    Némi memória hangolást is el kellett játszani (a 4 giga nagyon kellemes, a /3GB opcióval főleg, csak a driverek és a sok VRAM-os video alaposan bekvaranak, így tulajdonképpen 3 napja csak hangolom a gépet esténként).
  • AarPoe
    #35417
    BTMod, Short Grass, Unofficial Oblivion Patch, Keychain. Ez minden...
  • SaGa
    #35416
    Milyen modok vannak fent,? Mi a betöltési sorrend?
  • SaGa
    #35415
    Ha "telepítős" verzió, akkor a Vezérlőpult programkezelőjével le lehet venni. Ha "kézi", akkor kézzel törölni. Elég csak az esp-ket, a texturák és egyebek nem zavarnak be.
  • recon12
    #35414
    Hát szerintem a kérdésedben benne van a válasz.:)Unofficial oblivion patch telepítése lehet talán?Nem igazán értek ehez,de az első mondatodból erre következtettem.Ha megvan még ennek a patchnek a telepítője akkor nyisd meg és talán felajánlja,hogy letörli patchet.
  • AarPoe
    #35413
    Van egy kis gondom :(

    Az unofficial oblivion patch telepítése óta, de főleg 1-2 napja, kegyetlenül szaggat a játék. Azelőtt nem akadozott ennyire, de most folyamatosan, a legkisebb zárt terekben is csak rág és rág a winyó, jóformán nem tudok tenni egy teljes körbe fordulatot szaggatás nélkül. Az utolsó küldetésbe semmiféle beleszólásom nem volt, csak szaladtam a templom felé, mert képtelenség volt harcolnom...nemritkán 1FPS alá ment a játék.
    De ugyanez van, ha összetalálkozok akármilyen ellenféllel..már a kardom előhúzásakor keményen dolgozik a gép, nem ritka a 15mp-es leállás sem.
    Lehetetlen normálisan játszani, főleg harcolni :(((

    Mi lehet a baj? Mégegyszer mondom, korábban sokkal elfogadhatóbb volt a sebesség.

    (WinXP, Athlon XP 2400+, Ati Radeon 9600, 1G ram)
  • Falcon87
    #35412
    Ennyi? Úristen...
  • AarPoe
    #35411
    Nincs rajtad az arénában kötelező páncél...heavy-t vagy light-ot választhatsz, csak ekkor enged be. A szekrényből vehetsz bármennyit.
  • Falcon87
    #35410
    Kurvajó. Már egy hete nem tok arénában harcolni. Owyn mindig elküld azzal a "ready? you call that ready?" szövegével. Mit mond, mert sok nyelvet tudok, de angolt nem.
  • Falcon87
    #35409
    Most már tudok, csak egy helyen megakadtam. Nem frissül a napló.
  • AarPoe
    #35408
    Az első 100 óra:

    - 33. szint
    - 161 játéknap
    - 84 quest
    - 3524 ellopott tárgy
    - 674 skillnövekedés
    - 650 ölés (ember+szörny)
    - 335 viccmesélés :)

    ...azt hiszem, egy százas még belefér. :)
  • AarPoe
    #35407
    Nem is lényeges...elkísértem a portal-hoz úgy, hogy ne vegyen észre. Martin beszéde után - egyszer közben is - azonnal rám támadt, de aztán már a pókokkal volt elfoglalva. Végül egy daedroth lecsapta...nem is baj, sosem bírtam az öreget. :)

    A csatába bele sem nyúltam. Részben sok katonát toboroztam, részben nagyon-nagyon szaggatott a gépemen, hozzá sem fértem egyetlen szörnyhöz sem. Ugrottam a nagy kapuba, és kb. 2 perc után már zárva is volt.

    Most a Paradise-ban tévelygek...érdekes hely, de egy térkép nem ártana. :)
  • Fantusz
    #35406
    Bonyolult ez a játék
    Próbálj meg rákattintani az oltárra - kb. ennyi az imádkozás művészete.

    A térképen feliratok nincsenek ugyan, de rajta van az összes város, folyó, az utak, úgyhogy annyira nem is nehéz megtalálni az oltárokat, pláne úgy, hogy azok többsége városokhoz közel, az utak mentén van.

    A Knight of the Nine egy szent küldetés, az oltáraknál imádkozva megtisztulsz az összes bűnödtől, de a küldetés alatt nem vétkezhetsz, egyetlen új Infame pont és kezdheted előröl a zarándoklatot.
  • Falcon87
    #35405
    Hurrá! Megvan az első oltár.
    De nem tok imádkozni. Mit kell tenni?
  • Fantusz
    #35404
    Nem normális, bár a brumai csata előtt sok addig megölhetetlen NPC elveszti a koronáját, többek között Jauffre is meghalhat a csatában, de ettől függetlenül a történet megyen tovább (ha Martint lecsapják buktad a küldetést).

    A templomban Martinnal és a Countessel is beszélni kell, a nép ovációjától kisérve vonultok ki a csata helyszinére a pengék nagymesterével együtt, nem tudom Jauffre miért gőzölt be.

    Kvatch után a burmai csata a legnehezebb, nagyon nehéz Jauffret, Baurust (ha él még) életben tartani, mert elsősorban Martint kell védened. (ha Baurus él segít Martin védelmében, a közelben marad, de Jauffre elrohan daedrákat verni, nehéz hármójukra egyszerre figyelni)
  • AarPoe
    #35403
    Bruma védelménél, amikor azt mondom a Countess-nek, hogy mehet a csata, Jauffre egyszerűen nekem ront. Addig meg sem moccan. Mindenki más megtámadja, majd meghal. Ez normális??
  • Falcon87
    #35402
    Na, ez a Knight of the Nine magas. Azon a térképen szinte lehetetlen eligazodni. Legalább a városok neve rajtuk lenne. Ráadásul pontatlan is.
    Valaki segítene? (mondjuk, esetleg odaírhatná a városok nevét...)
  • Fantusz
    #35401
    Ezek jól power-trénerhető skillek.
    1 - Amikor szintet akarsz lépni, használd az alchemyt, csupán ezzel az egyetlen skillel fel lehet húzni a karaktert legalább 12-es szitre.

    2 - Heavy armor (endurance), light armor (speed): csak gondolom, hogy mágus, vagy tolvaj lehet a karaktered, ezért nem visel páncélt.
    Nem is kell feltétlenül viselni, elég ha trénerrel fejlesztesz valamelyiken szintenként 5-öt, a másik 5 már könnyen összejön pl a kereskedésből, és a gyógyításból, használd azokat is.

    3 - Használd az öklödet is.
    Mágusként (szintén unarmored)a spellek mellett az ökölharc a favorit közelharcos technika, magasabb szinten egy ogret, vagy minotaurust is le lehet ütni.
    (Trénerek és a használat mellett itt van egy alkalommal lehetőség szemlélődéssel növelni a Hand to Hand tudományt, az Aréna mellett tréningező boxolókat kell kitartóan figyelni)

    4 - Trénerek.
    Nem kell túldramatizálni a helyzetet, de bele lehet vinni némi tudatosságot a fejlesztésbe, olyan skillt érdemes tréneltetni, amelyiknek az attributeját is fejleszteni szeretnéd az adott szinten (heavy armot - endurance, light armor - speed, hand to hand - strength, restoration - willpower, alchemy - intelligencia, stb)

    17-es szint után mág a legerősebb Sigil köveket kapod oblivionban, 20-as szint fölött bármelyik Daedra küldetést elvállalhatod, 22-es szint fölött a daedráktól is lehet páncélokat lootolni, a legerősebb ellenfelek 25-ös szintűek.
    25-ös szinten már minden elérhető, amit a játék adni tud, a további szintlépésekkel erősödik ugyan a kari (HP, attribute, skill), de más újdonság már olyankor nincs.

    Volt már nagyon sok karakterem, köztük jónéhány 40-45-ös szintű.
    Miért kezdtem ennyi karival?
    Varázslatos a játék, de valahol a 35. szint környékén kinövi a karakter a világot, alig van kihívás.
    Persze nem kötelező Reflect Demage, Reflect Spell, Spell Absorption enchantokkal kiöltözni, 100-as Shock Demage, Paralyse varázslatokat, használni, de használom - és mikor megunom kezdek egy új játékot, esetenként új modokkal, kisebb-nagyobb mértékben átalakítva a világot
  • Fido4life
    #35400
    Hand To hand, Heavy és Light Armor, Restoration, Üzletelés, Alchemy, a többi most nem ugrik be de ha majd otthon leszek jobban memorizálom.
  • Fantusz
    #35399
    Alkimistáknál sokféle kő található (üres és töltött is), kivéve, ha vámpírként kell a grand soul gem, akkor varázsütésre eltünnek az üres grand kavicsok.
  • Fantusz
    #35398
    Mik a major skilljeid?

    Daedra küldetések vannak szinthez kötve, van amelyiker csak 20-as szinten lehet megcsinálni, illetve a loot is lehet szintfüggő.
    Nem feltétlenül kell új játékot kezdeni, de kell néha használni a major skilljeidet, illetve egy trénerrel is segítheted a gyorsabb szintlépést (majort fejleszteni vele)
  • AarPoe
    #35397
    Ja és a másik, amit elfelejtettem: szerintem egy bizonyos szint után nincs elrontott karakter, mert előbb-utóbb nagyjából mindent kimaxolsz, amit szeretnél. Kérdés, hogy mi történik addig: én pl. 12-20 szint között nagyon elrontottam, gyenge voltam és csak szaladtam, túl gyorsan fejlődtem.
  • AarPoe
    #35396
    Soulgem-kérdésben valaki??