41716
  • steweee
    #35515
    köszönöm aválaszt

    ezt a kettőt ismertem eddig is, meg lesz még vmi nagoyn nagy átdolgozás, neve nem ugrik be de videók már voltak róla

    a ooo és a francheskót aziért nem akarom felrakni, mert hozzáteszek az alapjátékhoz néhány "life" modot és nekem úgy pont jó, ahhoz nem akarok hozzányúlni
  • Lunki88
    #35514
    Érdemes végigcsinálni a főküldetéseket és akkor úgyis bezárul az összes, viszont ha nem zárod be sokáig akkor csak egyre több kapu jelenik meg, és a végén már oda jutsz hogy lépten nyomon oblivion kapuba ütközöl.


    Van erre két nagy modcsomag is ami pont ilyesmiket rak bele a játékba. Az egyik az OOO - Oscuros Oblivion Overhaul, a másik pedig a Francesco.

    Véleményem szerint az OOO a jobb, de ne rakd fel mindkettőt mert nem férnek meg egymással, becrashelik a játékot.



  • steweee
    #35513
    a megnyíló oblivionkapukat érdemes mind bezárogatni ? van értelme vagy csak a varázsbogyóka miatt ?

    kellene olyan mod, ami egyben tartalmaz új arcokat, páncélokat, ruhákat, hajakat, fegyvereket meg iylenek. lehetőleg kombinálva, nem szeretek külön modokat rakosgatni meg böngészgetni

    a nagymodok közül van már végleges verzió ami így átalakítja vagy még várjak velük?
  • tucsok63
    #35512
    Fantusz jól néz ki a karid :) (Oblivionhq-n néztem).
  • tucsok63
    #35511
    Köszi szépen mindenkinek.
  • Fantusz
    #35510
    Az egyetemen az őzikeszemű leányzót (Julienne Fanis) kérdezd.
  • sirdond
    #35509
    elég nagy a pangás, nyaral mindenki? :)
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Refined_Frost_Salts
  • tucsok63
    #35508
    Sziasztok!Valahonnan kéne szereznem egy refined frost salts-ot egy ajtó kinyitásához kéne,valaki plz irja le h hol tudnék venni ilyet vagy hol találhatok.Elöre is thx :D
  • AarPoe
    #35507
    Nemrég értem a végére a SI küldetéssorozatnak és mondhatom, nehéz, de nagyon szórakoztató órák várnak rád...főleg, ha jól tudsz angolul. A Sheogorath-ot játszó színész egyszerűen lehengerlő, szerintem az írók kihasználták az angol nyelv minden egyes kis elemét..ízekre szedték és egyszerűen csodásan használták fel. Rengeteget röhögtem.

    Kell egy kis idő, míg megérted a sziget felépítését, ill. hogy miért olyan, amilyen...az emberek viselkedését viszont többnyire lehetetlen. :) Ahogy Fantusz is mondta korábban, itt alapjáraton mindenki kattant, se a viselkedésükben, se a küldetésekben ne keress semmiféle logikát.
    Semmi sem az, aminek látszik és általában nem az történik majd, amire számítanál.
    Egy jótanács: gyűjtsd szorgalmasan az ezüstlovagok szíveit és tartsd meg őket, egész a végéig! ;)
  • Vlala #35506
    A Shivering Isles-en járt már valaki? (hüle kérdés, gondolom, igen)
    Az volt a benyomásom, hogy azt vagy belőve, vagy nagyon másnaposan készítették. :) De nagyon szórakoztató :)
  • Zsil
    #35505
    Fa törzs"mellett leúszol a tövébe nézz körbe minden irányba,ottvan az ajtó.(a levegővétel probléma lehet,gyűjtss be előtte pár légzésitalt",ugy tutira körülnézhetsz)
  • Fantusz
    #35504
    Nehéz megtalálni a helyes utat (ezt valószinű szándékosan csinálták így), van egy kútszerű átjáró (ahol az óriáshal van), aztán egy csali-ajtó, ami a tengerre vezetne, de azon nem kell kimenni.
    Figyeld a térképet, a középső részen a fal mentén mozogva meglesz a kivezető út, aztán már egyszerűbb lesz, a labirintusnak vége, csak az ellenfelekre kell figyelned.
  • kalamboo
    #35503
    de am ott kell tovább menni ahol van az a mély viz vagy merre mert sehol nem találok egy átjárot se:S pls vki egy utvonalat irjon le annál a questnél
  • kalamboo
    #35502
    oké megprobálom
  • Fantusz
    #35501
    Mod örök téma, éppen ezért kellene visszaolvasni.
    Attól is függően mit szeretnél változtatni megtalálhatod az ajánlásokat, ha áttanulmányozod az utolsó 100-200 hozzászólást.
    (hidd el nem sok, egy pillanat alatt ki lehet szúrni, hogy mod, vagy más a téma egy-egy kommentben)
  • xerdi
    #35500
    Fura, de nem találok mestereket a restoration fejlesztéséhez. Se a bravili, se a cheydinali tréner nincs meg, hiába lógok akár egy egész napot a templomban. A skillem erősebb ugyan az övéknél, de az ajánlás kéne, mert a kwatchi master tréner csak pletykálni hajlandó velem. Vmi ötlet hogy hol lehetnek?
  • Fantusz
    #35499
    Arra az ajtóra gondolsz amelyik előtt egy conjurer álldogált?
    Nincsen hozzá kulcs.
    Vízben kell továbbhaladni, alattomos labirintus, ott is könnyen el lehet tévedni, így tudod azt a zárt ajtót megkerülni.
  • kalamboo
    #35498
    hali nekem az a gondom h a thievs guildben a második küldetésben amit gray foxtol kapok azt nem tom megcsinálni mert találtam egy ajtot a torony felé csak kulcs kéne a kinyitásához és sehol nem találok kulcsot hozzá lécci vki help nagyon fontos lenne.
  • Lunki88
    #35497
    Újra elkezdem az Obliviont, de már rég játszottam vele utoljára. Valaki le tudná írni milyen modokat érdemes felrakni amik nem befolyásolják túlzottan a játékmenetet? Előre is thx.
  • koschwarz
    #35496
    jó kérdés, foglalmam sincs. ha major skillek, elméletieg lehetne velük szintet lépni...de egyébként a gyakorlatban ilyenről én nem hallottam.
  • AarPoe
    #35495
    ...senki? :(
    A megtalált helyeim visszajöttek (időnként eltűnnek)
  • Lunki88
    #35494
    Na ez a nem semmi, berserker armor. Aki ismeri a Berserk nevű animét annak nem kell magyaráznom. :P
  • AarPoe
    #35493
    1. Ugye amikor minden major skill eléri a 100-at, megáll a szintnövekedés. Kérdésem, hogy ez vonatkozik az Acrobatics és Athletics skillekre is? Merthogy ezek 255-ig még nőnek és így még több mint 40 szintet léphetne előre a karakter. Vagy ez ezt már nem befolyásolja?

    2. Mikor felvettem a Fringe megvédéséről szóló kalandot, az összes addig megtalált helyem eltűnt az SI térképről, újra kell keresnem őket. Volt valakinek ilyen? És hogyan lehetne visszahozni őket?
  • AarPoe
    #35492
    Nem minden kombinációból készíthető lötyi...próbálkozz :)
  • sasmaster
    #35491
    Hali, nemrég kezdtem az Obliviont. Hogyan lehet főzni? Hiába választok ki növényeket, a készítés gomb INAKTÍV marad. Van mindenem, mozsár, lepárló stb. (magyarítás fent van).
    Köszi a segítséget
  • Vlala #35490
    Megvan. Tényleg kicsit távol volt Vidkuntól, pedig ott ejtettem el.
  • Vlala #35489
    Igen, de ahhoz 25-ös Alteration skill kell. 8-nál tartok. :)
  • Fantusz
    #35488
    Deetsan adott egy varázslatot, amivel tudsz lélegezni a víz alatt.
    Figyelj oda milyen varázslatokat, tekercseket adnak, nem kell mindegyiket feltétlenül használni, de azért hasznosak lehetnek.

    A víz alatt lélegzés tudománya elkerülhetetlen a játékban, nagyon sok dungeonban vannak vízzel borított medencék, alagutak, ahol esetenként még harcolni is kell.
  • Vlala #35487
    Igen, ráadásul víz alatt vagyok, és nem bővelkedem water breath-ban. Igaz, már megkaptam a gyűrűt a halásztól, de eladtam :)

    Holnap még megpróbálom keresgélni, de ha nem, akkor konzolparancs. :)

    Köszi a segítségeteket!
  • Fantusz
    #35486
    Minden máguscéh ajánlását meg kell szerezni, vannak harcos küldetések, de olyan is, ami "helyben", gyorsan megoldható, az egyetem kapui addig zárva maradnak előtted, amíg nincsen meg minden ajánlásod.
  • Fantusz
    #35485
    Amikor eldobsz egy tárgyat, az sokszor nagyon messze esik, sőt akár ellenkező irányba is eshet, mint, ahogy az logikus lenne, egy gyűrűt pedig nagyon nehéz megtalálni (keresd türelmesen, vagy töltsd vissza)

    A Ring of Burden 150 kiló, de egyszerűen megoldható a küldetés, ha a cuccaidat a kút előtt ledobálod, vagy veszel varázslatot, a küldetés lényege az alteration iskola...
  • AarPoe
    #35484
    Apropó: ezek a Recommendation Quest-ek hogy mennek? Elég csak az egyiket megscinálni, vagy minden várost végig kell járni/megcsinálni őket?
  • AarPoe
    #35483
    player.additem 2E5AC

    ...ő az, még konkrétabban :)
  • AarPoe
    #35482
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Cheydinhal_Recommendation

    ő az konkrétan
  • AarPoe
    #35481
    Ha minden kötél szakad, akkor minden objekt előhozható konzolparanccsal: biztos ennek is van, az uesp-n utána tudsz nézni (legjobb, ha a Quest-eknél megkeresed az ide vonatkozó részt).
  • AarPoe
    #35480
    Nem a mentések közt van, a játék gyökérkönyvtárában
  • Vlala #35479
    Van egy kis gondom.
    Cheydinhalban vagyok, ahol Falcar, a Mage's Guild vezetője megbíz egy feladattal (az ajánlásomhoz kell): hozzam fel a kútból a burden gyűrűjét, viszont Deetsan elmesélte, hogy előttem Vidluk is próbálkozott ezzel; őt azóta sem látták.

    Lementem a gyűrűért, felvettem a pórul járt Vidluktól, és majdnem én is úgy jártam, mint ő: A gyűrű "mellékhatása" miatt túlterheltem magam, a levegőm pedig fogyott.

    Itt jön a lényeg:
    Eldobtam a gyűrűt, kiúsztam, fent kidobáltam minden nehezéket, gyorsmentettem és visszamentem a gyűrűért.
    Nem találom sehol.
    Vidluknál nincs, a padlón nincs, a vízben nem úszkál...

    Hol lehet? Hogyan tudom teljesíteni a feladatot?
  • SaGa
    #35478
    A mentések között, vagy a játéknál? A log biztosan nem kell, a txt-t nem tudom. A mentések között biztos nem kell...
  • AarPoe
    #35477
    Szétnéztem kicsit a játék könyvtárában és az alábbiakra jutottam:

    1. Az Oblivion.exe.log file mérete 60 megásra nőtt...ez törölhető?
    2. Találtam egy olyat, hogy LevelUpData_1.txt Ez a file szükséges a mentésekhez? Ha jól értelmezem a skill-jeim, attribute-jaim stb. növekedései vannak benne eltárolva, valamint a hatások.
  • SaGa
    #35476
    Véletlenszerűen kocsmákban az árukészletben, vagy barlangokban zsákmányként...