41716
  • AarPoe
    #35395
    Nem vagyok tapasztalt játékos :) de velem épp az ellenkezője történt, 91 óra játékidő után már 32-es vagyok, így beszámolhatok némi dologról.

    Szerintem egyáltalán nem baj, sőt! Addig kezdd el és csináld meg a main quest line-t, míg nem jönnek a dearoth-ok, daedra spider-ek és storm atronach-ok. Igaz, hogy egy idő után (25. szint után azt hiszem), az ellenfelek nem fejődnek tovább, de Kvatch ostromának halogatását a játék súlyosan bünteti (lehet hogy most is idézek valamelyikőtöktől, ha igen, elnézést, nem akarom játszani a nagyfiút :D).
    Emellett a többi küldetésben is jóval erősebb ellenfelek jelentkeznek.

    Nem baj, hogy olyan skill-e vannak majorban, amiket kevésbé használsz, legalább nagy szorzókkal léped meg a szinteket. Segíthet a training, vagy beállsz egy sarokba és powertrain-elsz. Mik a major-jaid?
  • Fido4life
    #35394
    Well.. lenne egy kérdésem tapasztaltabb játékosok számára. A helyzet az hogy a mostani 80 óra játék idő elött eléggé noob fejjel kezdtem el a játékot, és ennek köszönhetően karakterem iszonyatosan lassan fejlődik. (azaz minden hülyeséget majorba raktam, amiket alig használok) A kérdés az hogy lassan végzek az összes guildal, és úgy érzem ideje lenne elkezdeni a main quest line-t. Viszont karakterem a rengeteg játékidő ellenére most tart a 9-es szinten, holott haverom, kevesebb mint fele idő alatt lett 15-ös szinten és már nem farkasok támadják az erdőben, hanem mindenféle deadra szutyok. Na szal a kérdés az hogy a szintlépés nagyon fontos a játékban, vagy annyira nem hogy kezdjem előlről az egészet egy lényegesen használhatóbb karakterrel ? BÁr nehézséget nem okoz a játék 18-as kardal, de néhány quest már igényelte a 10-es szintet, szal gondoltam megérdeklődöm van e értelme folytatni..
  • Fantusz
    #35393
    Egyeltalán nem áll veled szóba?
    Tanít néhány skillt (athletics, blade, block) a könyvben lévő információért cserébe, játékállástól, játékstílustól függően eldöntheted, hogy visszatöltöd-e egy régebbi mentésedet, ha semmiképpen nem áll most veled szóba, vagy az Aréna küzdőterén zárod le a küldetést.
  • xAttilax
    #35392
    Tudna valaki segíten abban, hogy az arenás küldetésben Agronak gro-Malog-nak megszereztem a könyvét de már sajnos nem áll velem szóba mert ő a következő ellenfelem. még lehet valahogy beszélni vele vagy már buktam?
  • AarPoe
    #35391
    Ki tudom szedni a lélekkövet lopózással és rohanással, alapvetően nem ez a baj, csak néha jó lenne több cuccot hazahozni Oblivionból...
    Vannak erős enchant-jaim, érdekes jelenség, amikor a 81%-os reflect spell miatt a Wisp a saját manáját szívja el. :)
    A gond akkor van, amikor olyan banditákkal/Oblivion lényekkel találkozom, akik egy bizonyos sebzés bekapása után automatikusan gyógyulnak, végtelen számszor!! Azura küldetésénél az egyik vámpír egy olyan talpig daedric ork mágus (már ez is elég érdekes) volt, amelyiket emiatt a nyilvánvaló csalás miatt nem lehetett (!!!) megölni! Akkor sem, ha kicsaltam a napra, ha lecsökkent az életereje, automatikusan töltött. Végül rengeteg bénító/manaszívó potion és a legjobb mégikus vesszőim segítségével öltem meg, óriási áldozatot hoztam. Szóval ez kicsit fura...
  • Fantusz
    #35390
    Oblivionban sem kell mindenkit lecsapni, cél a kapu bezárása, és a Sigil kő megszerzése.
    Esetenként még a főtoronyban lévő ellenfelek mellett is el lehet lopózni, ki lehet fosztani az útba eső tárolókat, de a céltalan bolyongásnak nem sok értelmét látom.
    30-as szint fölött már erős enchantos kelléktára van a karakternek (Reflect Demage, Reflect Spell), akár még olyan szintre is el lehet jutni, hogy az ellenfél a saját ütéseibe hal bele.

    Cyrodiilban sem támadok minden mozgó lényre, csak amelyik velem szemben agrasszív.
    Magas Personalityval el lehet érni, hogy a sokáig ellenséges lények nyugton maradjanak, néhány NPC-vel (bandita, maruder) még beszélgetni is lehet.
    Nem kihívás már egy Spiggan, medve, de még egy szakadt bandita leterítése sem, ezért, ha nem támadnak rám békén hagyom őket.

    (nem tudom mitől függ, hogy egyes lények miképpen viselkednek, volt eset, amikor egy 5 fős bandita csoportból 4 rám támadott, az ötödik viszont csak nézte a harcot, vele később beszéltem, másik esetben egy békésen álldogáló bandita 100-as dispositionnal akkor rontott nekem, amikor a társát levertem)
  • koschwarz
    #35389
    alapjátékban általában mindenkinek nekimentem, de pl. a TIE moddal kifejezetten keresnem kell olyan gyengébb ellenfeleket, akivel egyáltalán van esélyem. és látám, hogy ez jó így :)
  • AarPoe
    #35388
    A kérdésem egyszerű: ti mindig, minden ellenfelet lecsaptok, akivel szembetalálkoztok? Különös tekintettel a kapuzárásra. Csak magamból tudok kiindulni, de nekem bizony ez 31-es szinten is gondot okoz. Tipikusan vagy nagyon könnyű, vagy nagyon nehéz (szinte legyőzhetetlen) ellenfelekkel találom magam szembe, nagyon sokat sebeznek, és ha meglepnek, annyi is. 1-1 elleni harcban még van is esélyem, egyébként semmi. A kari ugyanakkor szépen fejlődik, így nem tudom, mi lehet ennek az oka.
    Nem tudom, milyen típusú játékosok vannak általában, vagy hogy megy ez, de nagy segítség lenne, ha minél többen reagálnátok rá.
  • AarPoe
    #35387
    Volt egy rész, amin nagyon elgondolkodtam: végülis mire jó a pénz? Egyedül arra, hogy megvegye és berendezze az ember a házait. Utána értéktelenné válik, rengeteget felhalmoz az ember és nem tud vele mit kezdeni (azért itt még nem tartok).
  • Fantusz
    #35386
    Szemlélet kérdése, 10-15. szint fölött már nem kellene, hogy anyagi gondjai legyenek a karakternek, a "kincskeresésben" meg az a szép, ha van benne valami kis titok, meglepetés is.
    Nincs azzal gond, hogy az eredeti felállásban 20-as szint fölött az ellenfelek daedric, és üveg páncélokban szaladgálnak, bár csóró bandita jobban járna, ha eladná az egyik páncéldarabját, mit 100 aranyért agyonveresse magát

    Most ugyan az Oscuro van fent, de továbbra is a Francescot tartom jobbnak (ez is szemlélet kérdése)
    Francescoban a lootoknál nem azon van a hangsúly, hogy ritka a jó cucc, mert nem ritka.
    A lényeg, hogy van benne némi kiszámíthatatlanság, hogy pl. a banditákon megszokott bőrszerkón kívül mit találsz még, itt van minimális esély arra, hogy olyan dolgokat lootolj, amihez eredetileg csak jónéhány szinttel később lehetne hozzájutni.
    Vannak nevesített banditák, conjurerek, velük szemben, alacsony szinten leginkább az athletics skillt érdemes fejleszteni, illetve messziről segíteni a jóindulatú járőröket, hogy szerezzenek egy jobb páncélt-fegyvert.
    A nem NPC ellenfelek megjelenése sem szinthez kötött (mellesleg köztük is van jónéhány új faj-forma), 1-2 % esély van már a kezdetektől összefutni trollal, skeleton heroval, werewolffal, guarral, stb.
    Ez megint olyan dolog, hogy amikor unalmassá válik a játék eredeti formájában egy moddal át lehet varázsolni (nem feltétlenül ezekkel), aztán mindenki maga tudja, hogy miképpen tetszetősebb a game.

    Visszatérve a kereskedésre, a játék elején van néhány fájó pillanat, amikor még kellene a pénz, pl. egy Goblin Shaman Staff elvileg 7000 aranyat érne, adnak is érte kb 800-at.
    Amikor már be van rendezve a házikó, már csak a valóban értékes, egyedi cuccokat érdemes cipelni (persze ez sem pontos így, sok dolgot kihordtam én is Oblivionból, amíg az armorer skillem 100-as lett, később azonban még a deadric páncélokat is ott hagytam, ha nem volt rajta enchant), ebből a szempontból lényegtelennek tartom, hogy 1200, vagy 3800 arany lenne az ára, a pénz már nem kell, legfeljebb a skillnövelés miatt érdemes kereskedni.


    Más téma: Oscuro
    Nagyon régen játszottam vele, az még egy másik verzió volt...
    Francescoban ugye, ha találtam egy ládát, skilltől függetlenül megpróbálhattam kinyitni.
    Itt meg a hard, very hard zárakhoz egyszerűen nem enged hozzányúlni, mondván alacsony a képességem a zárhoz.
    I. C. mellett egy barlangban (Doznot cave) rajzanak valamilyen vérivó barátságtalan nőszemélyek, 3-6 is egy csoportban, a dremora kivégzése egy ütés volt nekik, mellékesen Storm Atronach-okat idéznek, 7-es szinten elértem oda, hogy Deadrotth-ot idézve azért végigküzdöttem magam a barlangon erre kinyithatatlan ládákat találok.
    Létezne, hogy ezeket a ládákat csak 75-ös skillel nyithatom ki?
  • Falcon87
    #35385
    Mit keresnek kisbárányok éjszaka az erdőben?! Sorban meneteltek, majd mikor egyikre rálőttem, mind megfordult, és jöttek felém (4 db volt), majd mikor ideértek, megálltak, Megöltem őket, de nehéz volt, mivel rengeteg "életük" van. De nem támadnak.
  • AarPoe
    #35384
    Magyarul többért adom el a drága cuccokat, viszont lényegesen kevesebbet találok belőlük. Szerintem akkor már jobb a biztos, de állandó pénzforrás. :)

    Más: lélekköveket melyik boltban lehet beszerezni? Végigjártam jópárat, de senkinek nem volt.
  • Fantusz
    #35383
    Ismét csak mod téma..
    Az alapjátékban a kereskedőknél ugye van némi pénz, de az soha nem fogy el - kellemes, de elég életszerűtlen még akkor is, ha a drága cuccokat csak mélyen áron alul lehet náluk eladni.

    Francescoban a kereskedőknek több a pénzük, de az viszont el is tud fogyni időnként.
    Megfelelő kereskedőnél el lehet adni egy daedric fegyvert, mellvértet (ha jön a számlálótúlcsordulós bug többet is), de szinte minden kereskedővel kereskedni kell, fogyóeszköz náluk a pénz.

    A Francescoban 20-as szint fölött sem mászkálnak talpig deadricba öltözött banditák, csórók bőrpáncélban feszítenek, a módosabbaknak tellik csak egy-egy jobb minőségű darabra, igaz ezek alacsonyabb szinten is megjelengetnek, találtam már 6-os szinten daedric csizmát, 10-esen pedig daedric ijat marudereknél.
  • Falcon87
    #35382
    :D Megvan, mi volt a baj. Botkormányt kihúztam, thx.
  • AarPoe
    #35381
    Egyébként állj egy fal elé, és 3-4 óra múlva nézz vissza, hogy mennyi az Athletics skilled :)
  • AarPoe
    #35380
    Van olyan hogy auto move, nézdd meg, véletlenül nem állitottad-e be valamelyik gombra.
  • PiszkosFred
    #35379
    Huzd ki a botkormanyt/kontrollert a gepbol.
  • Falcon87
    #35378
    Lehetetlen... Eredeti játékom van, game of the year edition (s.i+k of the nine+oblivion), patch nélküli. Az a gondom, hogy időnként az a huncut kis karakterem ok nélkül elindul, és nem lehet megállítani. Mit tehetek ellene, mert hazavágja a játékélményt?
  • SaGa
    #35377
    Ha megfelelő szintű a mercantile skilled, be is ruházhatsz a boltokba, annyival több lesz a pénzük, illetve valami részesedést is kapsz, bár olyat még nem láttam, hogy valaki vett volna valamit, rajtam kívül...
  • AarPoe
    #35376
    Persze ezt ismerem, és meg is vannak azok a maximum pénzű kereskedőim, akiknél elértem a maximális alkudást és 100-as disposition-t. Igaz, hogy ha 5000-et ér a cucc és 1200 van a boltosnál, akkor nagyjából mindegy, hogy 50%-ig sikerült-e alkudnom, vagy csak 25-ig.
  • SovereignX
    #35375
    FIGYELEM EMBEREK!

    Ajánlom mindenki figyelmébe aki szereti az online stratégiai játékokat a következő oldalt:

    GALACTICA NEXT GENERATION



    Gyeretek és próbáljátok ki! Nem veszítetek semmit. SŐT! Csak klikk a következőre és máris az egyik legjobb magyar űrstartégiai oldalon találjátok magatokat! :)
  • SaGa
    #35374
    Alkudni szoktál? Amikor el akarsz adni (vagy venni) valamit, van egy "Haggle" feliratú gomb. Ott tudod állítgatni, hogy az adott kereskedőnél mennyiért adhatsz és vehetsz dolgokat. Az alapár %-ában tudod állítani az eladási értéket, és ezzel együtt változik a vételi is. Ez alapból, a guild kereskedők kivételével, úgy 30% környékén van. A guild merchant (ha tag vagy), alapból magasabbról indul. Azt, hogy mennyire tolhatod fel az eladáis árat, a merchant skilled, a kereskedő merchant skillje, és az általa érzett szimpátia befolyásolja. Ez utóbbi csak alig...
  • AarPoe
    #35373
    Hm, egész jó ez a paralyze power attack 100-as Blade skillnél, nem sokáig bírta a talpig daedric-páncélban flangáló bandita :)
    Kár, hogy az 5000 euro-s kalapácsát 1200ft-ért adhatom el :(
  • AarPoe
    #35372
    A feltétel megvan, viszont a Blade-em 110..ez volt a baj, köszönöm!
  • Fantusz
    #35371
    Mesterek 100-as skillig tudnak trénelni, fontos azonban, hogy ne legyen rajtad olyan fortify cucc, ami felviszi az adott skillt.
    Pl 91-es skillel 10 fortify blade már 101-es skillnek számít a mester szerint ezért mondja, hogy nem tud segíteni.
    Lehet az is a baj, hogy nincsen meg a mester által kért feltétel: legalább 40-es hírnév, vagy hírhedtség.
  • AarPoe
    #35370
    Néha a véletlen vagdalkózásból is üsszejönnek ezek, de mostmár jó tudni őket, köszi. :)

    Van viszont egy égető gondom: elmentem a Faregyil Inn-be, ahol a master blade trainer-e található (ajánlással), és ha rányomok, azt irja, hogy ez a trainer nem tud többet segiteni. 91-es a Blade-em, tehát elég nagy szükség lenne rá...ugyanez a Light Armor esetében működik, pedig az már 96.
  • Fantusz
    #35369
    Legalább 50-es acrobatics skill szükséges a harc közbeni mozgáskombinációkhoz.
    Ugrás valamelyik irányba + block = elgurulás, kitérés.
    75-ös block skill fölött képes a karakter pajzzsal blockolásból indulva megütni az ellenfelet (automatikus)

    50-es acrobatics skill fölött ugrás közben is lehet támadni, a combok valószinűleg attól is függenek, milyen testhelyzetben nyomod le az attack gombot, pl a levegőbe felugorva a karakter egy kaszáló mozdulatot tesz a karddal, majd ugyanezt a mozdulatsort egy előretartó szúrással fejezi be...
  • AarPoe
    #35368
    Nyugi, én 26-os vagyok, és még jó pár szintig biztosan nem dugom oda az orromat Kvatch-ba :)

    Nem tudja valaki, hogy blade harc közben hogyan lehet kombókat előhozni? Forgás, elgurulás, stb. Hasznos lenne. Modok nem érdekelnek.
  • kr1szmester
    #35367
    Tud valaki ajánlani valami Arthas-os armort, a Lich King helmet-hez meg Frostmourne-hoz? :D És valami más armort ami nagyon jót? :D (nem muszáj modnak lenni, simán lehet alapgame-ből is)
  • Fantusz
    #35366
    Oblivion_v1.2.0416English 5,09 Mb-os javítás, a ShiveringIsles_v1.2.0416English mérete csak 1,08Mb.

    Elvileg tehát lehet patchelni az alapjátékot, kérdés, hogy a hibaüzenet milyen bug miatt ment.
  • kr1szmester
    #35365
    zsír fölsikerült dobnom B) Most meg belerakom a modokat megint xD elelszek :D
  • kr1szmester
    #35364
    nincs most meg a Shivering, de tervezem a megvételt, régen megvolt igaz akkor warezosan(de pssssssz :D ) a mostani oblivion lemezt szembeszomszéd gyerek(6.-os) adta, ők meg 12.000 Forintért vették XD Jól jártam na :D Amúgy meg nema shiveringes patchet szedtem le, hanem a simához, de ha nincs fenn a Shivering akkor nem is lehet fölrakni a patchet vagy mi? O.o Kavarodom XD
  • Fantusz
    #35363
    Ez a játék érzékenyen reagál a patchelésre, a v. 1.2.416-os patc is már több, mint egy éves, s nem valószinű, hogy lesz újabb.
    A legtisztább, ha felrakod a játékot, kieghészítőkkel (főleg a Shivering Isles), és rögtön utánna a patch-t.

    Nem tudom miért nem írja gond nélkül felül a régi patcheket, de ha már volt frissítve régebbi verzióval a v. 1.2.416-os behal.

    Másik hibalehetőség, ha nem jó verziót választottál: csak alapjáték, illetve a Shiveringgel együtt - másik patch kell, illetve EU patch kell az Európában kiadott játékokhoz, ami nem jó akkor, ha esetleg a tied amerikai warez példány.
  • kr1szmester
    #35362
    nah. Újabb gond -.-" 1.2.416. patchet rakom fel. Old file not found. However a file of the same name was found. No update done since file contents do not match...megpróbálom felrakni az 1.1.511-öst patchet is....ugyen ez. Miért játszik az érzelmeimmel? :D Nem értem mi a baja. O.o valaki tud segíteni? Bocs, hogy ilyenekkel fárasztalak titeket, de nemtudom, h mivan. :S
  • kr1szmester
    #35361
    O.O Kösz :D Ezt nemfigyeltem. Nagyon hálás vagyok.
  • Fido4life
    #35360
    hát volt egy, de azon diavetítés volt az oldblivion is, a mostanin meg az xp is úgy fut hogy egy mesztelen csiga is hamarabb bejárná Cyrodillt, amíg az betölt.
    No de mindegy, vigasznak ott van hogy elöttem van még a Fighters Guild, Mages Guild, néhány mellék küldi, a main quest line, és a két kiegészítő. Lehet én vagyok a lassú, de azért durva hogy 75 óra játék idő után is rengeteg elfoglaltságot tud kínálni egy játék.
  • koschwarz
    #35359
    ja, nem vágtam
  • PiszkosFred
    #35358
    IMPORTANT: If the swords and helm doesn't appear ingame install the latest patch Oblivion 1.2.416 or Oblivion Shivering Isles1.2.416 released on Tes Nexus by LHammonds.
  • Fantusz
    #35357
    Fene sem tudja, hogy mit kellene csinálni, ha nincs a modhoz readme file...
  • kr1szmester
    #35356
    mindent felfedeztem ott. Nem írta, hogy kéne valami csinálni, quest-et sem adott :S Lehet hogy végig kell vinni a fősztorit? :D Nem haladtam benne szinte semmit, de most vagyok 28as :D