41716
  • JethroHUN
    #35555
    Csak van egy apró probléma, kaméleon spellt nem lehet semmilyen cuccba belerakni, lehet h ez a patch miatt van, de nekem az enchatolós pultál, nincs ott, pedig megvan varázslatként egy 75% os. Ha lehene is akkor sem tudnál sehogy 120% összehozni, a legnagyobb kő is csak 1800as, max egy 20% jönne ki belőle.
  • Fantusz
    #35554
    Az Invisibility-t érdemesebb használni, ha el akarsz osonni...
    Az Invisibility elvileg 100% láthatatlanságot ad, de csak arra való, hogy eltünj az ellenség szeme elől, ha valamilyen akcióba kezdesz (támadás, zárnyitás, stb.) azonnal megszünik a hatása.

    A Chameleon a környezetbe olvadást segíti elvileg, a 100% Chameleon is csak akkor tesz teljesen láthatatlanná, ha nincsen rajtad páncél (páncélviselés minden mágia hatásfokát lerontja - kijátszani egyszerű, 120% Chameleont kell pácélba enchantolni).
    Chameleonnal lehet zárat törni, gyilkolni, ha megvan a 100% végig láthatalan maradsz, de az ilyen játékban semmi élmény nincs, erős cheat.
  • PiszkosFred
    #35553
    Probald ki 100% effekt eseteben is, akkor latni fogod a kulonbseget.
  • adios
    #35552
    Hello!
    az lenne a kérdésem,hogy a láthatatlanság varázslatok,pl a kaméleon hogyan működik?lehet hülyéen hangzik,de én semmilyen hatását nem veszem észre,tehát ha magamra nyomom és elhaladok egy ellenség mellett ugyanúgy meglát és elkezd ütni.Mi lehet a baj?
  • Kratos86
    #35551
    Értem! Megpróbálom! Köszi a segítséget!
  • Fantusz
    #35550
    Telekinesis egy misztikus varázslat, távolról lehet így tárgyakat mozgatni, felvenni...
    A küldetést meg lehet csinálni telekinesis nélkül is, a fáklyát felvenni ugyan nem tudod, de mozgatni igen.
    Azzal a gombbal lehet mozgatni, amelyikkel a többi tárgyat is (Y).
  • Kratos86
    #35549
    Azt a telekinézist azt hogy kell csinálni?
  • Zsil
    #35548
    fáklya ügyben: telekinézissel mozgathatod,felvenni nem lehet
  • Kratos86
    #35547
    Hali! Egy kis segítségre lenne szükségem! A Shivering Isles-nál járok és van egy olyan küldetés aminek az a neve hogy : The Coming Storm
    3 tárgyat kell megtalálni,1 már megvan viszont az egyikhez meg el kell menni jo messzire Milchar-ba egy föld alatti helyre és eljutottam oda ahol van a tárgy bezárva egy Diligence Cruxba! Amikor ráklikkelek ezt írja ki: It's frozen shut!
    Itt mit kell csinálni? Próbáltam azt hogy rálövök jeges illetve tüzes varázslatot de semmi nem történik! Körülötte meg 3 fehér színű tűz lobog és nem messze tőle van egy fáklya( Ritual Torch ),de azzal sem tudok mit csinálni!
    Aki esetleg meg tudta csinálni ezt a küldetést az írja már le hogy hogy kell!
  • koschwarz
    #35546
    1. gondolom leszedted az nvidia meghajtóját...
    2. nézd meg a kártya kontroll panelén a beállításokat! annyira nem vagyok otthon az atikban, de elképzelhető, hogy olyasmik vannak beállítva, amit a játék nem szeret, de a catalyst erőlteti.
    3. elképzelhető, hogy érdemes lenne új ini file-t generáltatni. dokumentumok/my games/oblivion/-ban van szintén oblivion néven. ezt kitörlöd és újra indítod a játékot. ha valamit buheráltl az ini file-oban, azt persze újra buherálni kell.
    4. van a tweakguides.com oldal, ott találhatsz még infókat az oblivion beállításokról, ha tudsz angolul.
  • steweee
    #35545
    van aki radeonnal játszik?
    ma cseréltem ki a 7600 gs-met egy hd 2600 xt-re, és sokkal szarabb és lassabb lett. de más játékok meg jelentősen felgyorsultak, az előzetes várakozásnak megfelelően, hiszen ezért vettem.

    a 8.8-as legújabb drivert nem hagyja feltelepíteni, kiírja hogy nem talál hozzá megfelelő hardwarét. a gyári lemezén vmi 7.12-es van rajta, azt felteszi. de ráadásul a távoli objektumok feketék is a lassúság mellé

    m i lehet a megoldás ?
  • Fantusz
    #35544
    Sheogorath nem ember, és több mint őrült - ő maga az őrület
  • Vlala #35543
    Sheogorath rulez. Ez az ember (vagy valami olyasmi) nem egyszerűen őrült. Vagy igen. Ez most nem fontos.
  • AarPoe
    #35542
    Köszönöm!

    Felkerült tehát a karakterem, itt megnézhetitek:
    kari

    Mindenkinek köszönöm a sok segítséget! További jó Oblivionozást! Sziasztok:)
  • PiszkosFred
    #35541
    Este megprobalom felrakni, de azert ha tudod, kuldd el megint, biztos ami biztos. Rengeteg olyan karakterlap erkezik, amelyek kepmeretei nem megfeleloek, es elnezest emiatt, de nincs ra sem ero sem kapacitas, hogy egyesevel meretezzem le oket - na ezek nem kerulnek fel. Amelyek jok, azok 1-2 heten belul bekerulnek, osszegyujtok 2-3db-t, aztan egyszerre - bar ketsegtelen, hogy mostansag ellazsaltam oldallal kapcsolatos dolgokat (nyaralasok, fesztivalok, wowbeta, stb). Sry.
  • Fantusz
    #35540
    Néhány nap eltelt (talán 3-4 nap múlva volt fönt), mostanság nem tudom milyen gyakran foglalkoznak oldallal a gazdák.
    Az utolsó karakterlap meglehetősen régen fönt van már, nem gondolom, hogy egyeltalán nem foglalkoznak a lappal, de vélhetően nem napi rendszerességgel jár be a szerkesztő.
  • AarPoe
    #35539
    "Ha minden stimmel, pillanatokon belül felkerül a karakter."

    Számokra lefordítva ez mit jelent? Mert lassan 6 napja, hogy elküldtem a mailt, és még semmi. Nektek mikor jelent meg?
  • Ben96
    #35538
    Köszönöm a választ, remélem a gépem bírni fogja.
  • Fantusz
    #35537
    Erős géphez a hármas+patch (min 512Mb-os videokártya + 2 GB RAM), gyengébb vashoz a kettes - nem kell egymásra pakolgatni.
  • Ben96
    #35536
    Helló! Tudja valaki hogy a Qarl's Texture Pack-okat hogy kell feltenni? Arra gondolok hogy fel kell tenni a kettest, aztán a hármast a patchel, vagy csak a hármast a patchel, mert az tartalmazza a kettest is? Ha pedig külön fel kell tenni mindkettőt, akkor mi van a Qarl's Texture Pack 1-el? Arról semmi infot nem találtam a neten.
  • tucsok63
    #35535
    oké mostmár rájöttem h csak bizonyos idöpontokban lehet megidézni.
  • tucsok63
    #35534
    hello! valaki plz magyarázza el h h kell megidézni Azurát.
  • ashead
    #35533
    Sziasztok ! Lenne egy kérdésem, Oscuróval kapcsolatban. Melus Petilius felszerelését hogy lehet felvenni ( Path of Iron küldetés )? Megtaláltam az egyes darabokat, de nem tudom felvenni őket. Előre is köszi !
  • gyonax
    #35532
    Megoldva
  • gyonax
    #35531
    Ma néhány map markerem csak úgy(gondolom valamelyik mod) spanyollá változott:D Nem tudja valaki hogy milyen fájlban vannak a markerek, és nem tudná esetleg elküldeni?
  • Lunki88
    #35530
    Na már tárgytalan, csak vissza kellett olvasnom... :D
    Egyébként az ö gomb a nulla.
  • Lunki88
    #35529
    Nem tudja valaki ha lehívom a consolet hogy lehet nullát írni? Numerikus billen hiába nyomom nem ír be semmit, ha a másik nullát nyomom meg bezárja a consolet.

    Deadly Reflex-nél véletlenül kikapcsoltam vmit amit nem kellett volna és azt akarom visszaállítani.
  • Fantusz
    #35528
    Régi, "mindentjátszós" karakterem volt, akkor még nem voltam azzal sem tisztában, hogy a máguson bármilyen páncél, így a csizma és a kesztyű is rontja a mágia hatásfokát.

    A haj egyébként a Ren Beautypack modból került a kari fejére, ebben a csomagban van még jónéhány hajforma, illetve faj, pl a sokak által kedvelt Mystic elf...
    Jelenleg nem használom ezt a modot, nem tudom jelenleg hogy áll, akkor kellett hozzá egy plusz javítás is, hogy normálisan megjelenjenek a változtatások a játékban.
  • tucsok63
    #35527
    Fantusz Ribanc karid haja melyik mod-ban van benne?
  • Fantusz
    #35526
    Türelem
  • AarPoe
    #35525
    Fene vigye el, nem akar jönni az a karakterlap, már tegnap este elküldtem...
  • Bagoly81
    #35524
    magyarítás lesz valamikor? nemadják ki az eddig lefordított dolgokat?
  • AarPoe
    #35523
    Helyes, már csak a zoom nincs meg...nem, el ne áruljátok még! :D
  • Lunki88
    #35522
    Vagy ha lenyomva tartod az R billentyűt és körbeforgatod az egeret. :)
  • Fantusz
    #35521
    Attól függ milyen egered van.
    Az egér középső gombját (görgő) lenyomva lehet szemből külső nézetes képeket csinálni.
  • AarPoe
    #35520
    Értem, hát +1000 nem olyan sok :S akkor már sokkal előrébb vagyok, ha ütök hozzá még két banditát.

    Hogyan kell külső nézetben előre nézve beállítani a karaktert? Nekem sehogyan sem sikerül, ha kiváltok külsőbe, mindig háttal áll nekem (a fotóhoz kellene)
  • Fantusz
    #35519
    Mercantile-t is ugyanúgy lehet felturbózni, mint a többi skillt: használod, tréner segítségét kéred, könyvet olvasol.

    Nem lesz olyan kereskedő, amelyiknek teljes áron el lehet adni pl. egy Mundane Ring-et, soha nem lesz annyi pénzük, legfeljebb, ha Francescoval játszol, és jön a számláló-kiakadós hiba a játékban, akkor adnak érte kb 15ezer pénzt, de alapesetben mesterként sem lesz több 3500-4000 aranynál a legtehetősebb kereskedőnek sem.
    A boltba invesztálás lehetősége csupán annyiból áll, hogy 50-es skill fölött adsz egyszer a kereskedőnek 500 aranyat, azt követően ennyivel, több pénze lesz, ezt 75-ös skill fölött még egyszer megteheted, így 1000 septimmel többet tud fizetni egy-egy eladott tárgyért, de a bolthoz akkor sem lesz semmi közöd.

    Ritka, hogy 40-es szint fölött még pénzhiányban szenvedjen a kari, aSkingrádban, illetve Chorrorban lévő házak már nem rozzant kalyibák, de nem kell feltétlenül mindegyiket megvenni, pláne, ha a Battlethorn Castle is a tied...
  • AarPoe
    #35518
    Közel állok a karakterem kimaxolásához, már csak 2 Acrobatics pontocska hiányzik a mennyországhoz (érdekes módon az Athletics nálam nem nőtt tovább 100 után, ellenben a Block (!!!) kicsit még mozdult, de azután megállt, fogalmam sincs miért). Ma elkészültem az Arena-val is, aminek nagyon örülök!
    A karit hamarosan zárom, ezután fel is fog kerülni az OblivionHQ oldalra...remélem páran megnézitek majd. :)

    Egy kicsi gondom van még, ez pedig az anyagiak. Nem tudja valaki, hogyan lehet gyorsan felturbózni a Mercantile Skillt? Van ugyanis 3db Mundane Ring-em is, (amik egyenként 21ezret érnek) és még jópár cucc, amit a játék legvégén szeretnék eladni, rendszerezni, aztán egyetlen helyre elpakolni őket és oda " civilként beköltözni". Így jó lenne invesztálnom egy boltba és eredeti áron eladni mindent, mert a skingradi és chorroli bódé még hiányzik... 31-es most a Mercantile-om.
  • SaGa
    #35517
    Kénytelen leszel kombinálni...
  • Fehercsoki
    #35516
    Sziasztok!
    Letöltöttem ezt a modot találtam is vérfarkast kiis írta h megfertőződtem de akármennyit várok sosem változok át este vérfarkassá.OBSE loaderem is van azzal indítom meg mindent bemásoltam ahova kellett mégse változok át=/Mi lehet a baj?