41716
  • Fantusz
    #35795
    Tedd fel a patchet.
    Külön van a sima Oblivionhoz, és külön a Shiveringes verzióhoz : rakd vissza a Shiveringet, aztán a patch.
  • Spice1
    #35794
    Megy hát:) de még mindig ugyonolyan bugos szar...direkt vettem a fighting chance-es nőtől egy iron short swordot,hozzá egy petty soul gam-et pórbaképp megcsináltam az enchantot direkt kiléptem utána agameből rögtön,vissza és az is eltünt:(
  • Ry0K3N
    #35793
    Na ugye megy ez
  • Fantusz
    #35792
    Ott is...
    Mondjuk valóban ijjesztő a regisztrációs adatbázisban bogarászni, az Oblivion is bent van a Bethesda Softworks mappában, ha modok is vannak fent azok is külön mappában lehetnek.
  • Ry0K3N
    #35791
    Oh come on dont be a pussy Nem nagy cucc turkálni a regeditben csak 1x kell és utána már ért hozzá az ember. Nem nehéz átlátni mi hol van.
  • Spice1
    #35790
    Nah sikerült kitörölnöm a játék regeditjét,és elég gyorsan letöröltem manuálisan a gamet,most akkor újra rakom...
  • Spice1
    #35789
    köszi a helpet de inkább ezt hagyom a francba mert nemértek hozzá...
  • Ry0K3N
    #35788
    nem a HKEY LOCAL MACHINE - SOFTWARE-ben vannnak a feltelípített dolgok?
  • Fantusz
    #35787
    Start menü - futtatás - regedit - HKEY CLASSES ROOT

    megkeresed az Obliviont és törlöd
  • Ry0K3N
    #35786
    Ja, úgy. Start menü futtatás és ott írd be hogy regedit. DE! Jól nézd meg mit törölsz ki 2x is mert ha nem azt törlöd ki amit kell omlik a Windows. Szóval csak olyat törölj aminek köze volt az oblihoz és eltűnik a feltelípített programok listájából így megint lehet installálni.
  • Spice1
    #35785
    ugyétred kezdjem el simán F8-as törölni az Oblivion mappát?:D és a regeditből hogy kell kikapni?
  • Fantusz
    #35784
    Az kisebb kellemetlenség, ha tele van cuccal a láda eltünhetnek dolgok, de később ezek általában újra megjelennek a ládikóban.
  • Fantusz
    #35783
    Nem hiszem, hogy a Shivering önmagában bűnös lenne, de az persze lehet, hogy a a patch nélküli alapjáték + Shivering hozza ki ezt a kellemetlen bugot.
    Ajánlott felrakni a Shivering Isleshez a v. 1.2.0416 patch-t (véglegest, nem bétát!)

    A patch mindenképpen ajánlott, Shivering nélkül is az egyéb kellemetlenségek megelőzéséhez.

    A mentéseid a C meghajtón lesznek a Dokumentum mappában (My Games - Oblivion)
  • Ry0K3N
    #35782
    Manuális törlés és kapd ki regeditből is.
  • Ry0K3N
    #35781
    Ilyennel én nem találkoztam pedig volt hogy egyetlen egy ládában tartottam vagy 4 komplett páncélszettet meg egy rakat kardot.
  • Ry0K3N
    #35780
    Ja jó volt, mikor már untam végighentelni magam a kapukon hogy bezárjam őket(Breton mágus nehézpáncélban nehézkarddal- nem volt már mit fejleszteni rajta) csak egyzserűen felkaptam a 100%-os chameleon enchant cuccát és elsétálva mindenki mellett egyzserűen kikaptam a sigilt stone-t a helyéről
  • Spice1
    #35779
    Nah ez qrvajó,rámegyek uninstallra, hibaüzenet:Setup.dll blabla aztán a végén vmi windows xp szervizcsomag 3....
  • Sir Quno Jedi
    #35778
    Jah, olyan tényleg volt az alapjátékban is, hogy pakolásztad a cumót a ládádba és kevesebbet tudtál visszaszedni, mert a szemét engine lenyeli, ah túl sok van benne. Királyul van megírva. Mekkorákat szívtam vele.
  • Sir Quno Jedi
    #35777
    Az más, ami nem töltetes, hanem passzív. Azok jók.
  • Spice1
    #35776
    Köszönöm báttyja,mindjár megcsekkolom,tényleg müködik e!
  • Ry0K3N
    #35775
    Utánanéztem és elméletileg ezt a 1.2.0201 verziójú shivering Islands béta pach okozza. Teljes Un és Reinstall egy újabb pach-el megoldja a gondot. forrás ha érdekel
  • Spice1
    #35774
    Nah végre vki!:)

    Próbálkoztam vele hogy beraktam egy szekrénybe kilépés elött,de amikor visszatöltöttem onnan is eltünt sajna:(.Megpróbálom újra rakni viszont akkor nem rakom rá a Shivering Island-et mert olvastam vhol hogy az is lehet a probléma forrása,hogy "túlsok tárgy kerül bele a játékba".Mentéseket cask simán másoljam visssza a C könyvtárba vagy kell vmit azokkal is trükközni?
  • gyuri12
    #35773
    Nekem is volt egyszer ez,reinstall,ha nem jó,akkor mentés előtt dobáld ki az enchantelt cuccokat,betöltéskor meg fölveszed,és nem tűnnek el.;)
  • Ry0K3N
    #35772
    Nem használtál? 100-os Chameleon enchant na az durva volt meg eszméletlen nagy poén. Tolvajon álma egy olyan :D
  • Spice1
    #35771
    hát az engem nem érdekel,hogy mit használtál meg mit nem,lehetnének nagyon fasza kis cuccaim(pl. 43 as tüz/villám/fagy sebzésü dremora claymore-om),de egyszerüen nem merem belerakni a drága grand soul gam-et ,mert tudom hogy játszok vele 1-2 órát,és legközelebbi oblivionozáskor már nem lesz meg!!!pedig már a páncélzataimba is készültem beleenchantolni a cumókat...szerintem azok is eltünnének a picsába,és ott lenne az emberem meztelenül egy szál f*szba...
  • Sir Quno Jedi
    #35770
    Nabumm. Én szinte alig használtam enchantolt cuccokat. Úgyis kifogynak ergó szarra sem jók. Inkább próbálkozz natív fegyókkal, jók azok.
  • Spice1
    #35769
    BAZZEG!NE NÉZZETEKMÁR ENNYIRE NOOBNAK KÉRLEK BENNETEKET!ELTÜNNEK A KIBASZOTT ENCHANTOLT TÁRGYAK EGYSZERÜEN VISSZATÖLTÉSKOR( A JÁTÉKBA VALÓ VISSZATÖLTÉSKOR),ÉS EZ VAN A SIGIL STONE-OKNÁL IS!ÉSMÁR KURVA IDEGESIT HOgY MINDIG ÚJ KARDOT KELL VENNEM ÉS ÚJ LÉLEKKÖVET RAKNOM BELE MINDEN EGYES JÁTÉK ELÖTT!
  • adios
    #35768
    Nem lehet h a tárgyak lemerülnek?Mert akkor feltöltött soulgem-el feltudod tölteni újra.
  • Zsil
    #35767
    üresbe van az ikonon is a "körben?
  • Spice1
    #35766
    Nem,miután kilépek a windowsba,és utána elinditom a gamet,akkor már nincs meg az enchantolt cucc...
  • Chipii
    #35765
    Save game kilépés előtt?
  • Spice1
    #35764
    Semmi iesmiröl nincs szó srácok!Nem raktam fel semmi MOD-ot,meg nemfoglalkozom bound cucokkal,egyszerüen fogok egy grand soul gamet belerakom mondjuk egy dwarwen claymore-ba,az enchantolos helyen az egyetemen,játszom egy darabig,aztán kilépek(exit game-el),és amikor újra belépek a játékba,már nincs meg a kardom,helyette rázza a bretonom az öklét...Semmi peccset nem raktam fel,warezos cucc,és felraktam a Shivering islandet is.
  • koschwarz
    #35763
    ...csak élőben van meg
  • koschwarz
    #35762
  • PiszkosFred
    #35761
    Olyan ez, mint a viccben, amikor megy a hazaspar az autopalyan, es hallgatja radiot. A musorvezeto bemondja, hogy vigyazzanak, egy orult szembe hajt a forgalommal. Erre a sofor felcsattan, hogy "Egy?! Az osszes..."
  • PiszkosFred
    #35760
    Veletlenul nem "bound" fegyver volt?
  • Fantusz
    #35759
    Nem pontosan értem a kérdést, de, ha arról van szó, hogy újratelepítetted az Obliviont, és a régi mentésedet bemásolva tüntek el cuccaid, lehet nem másoltad vissza a modokat, és valamelyik mod rakta be a játékba az eltünt páncélt, fegyvert.
    Enchantolhattad saját kezűleg is, de, ha az alaptárgyat valamelyik mod tette a játékba csak a mod újraaktiválásával jelenik meg ismét.
  • Spice1
    #35758
    Vki nekem is segithetne ám!Hogyarákba lehet megoldani hogy ne tünjenek el az enchantolt dolgaim visszamentés után?
  • Fantusz
    #35757
    Rögtön az első szinten nehéz a játék, vagy néhány szintlépés után vált egyre nehezebbé?
    X-boxon sajnos kizárt a modok használata, így a gép mindíg a te szintedhez generálja az ellenfeleket, s ha gyorsan, kevés szorzóval lépel szinteket az ellenfelek a fejedre nőnek, sokkal erősebbek lesznek nálad, de ez kb. a 10-15 szint között szokott kijönni.
    Érdemes végigböngészni az Oblivion HQ-n leírtakat, sok hasznos info van ott, de ezzel együtt kell némi gyakorlat, tapasztalat, általában az nem első karakterrel sikerül a többségnek bebarangolni egész Cyrodiilt.

    A játék lényege, hogy mindent meg lehet ugyan tanulni, de az elején fajtól, csillagjegytől függően vannak bónuszok, illetve levonások skillekből, attributekból.

    Kezdőként érdemes fajhoz, csillagjegyhez illő dolgokkal tanulni a játékot, pl redguard, ork, nord karakter warrior csillagjeggyel, megfeleően összeválogatott skillekkel (nem kell minden fontos majorba) erős harcosként indul, de tolvajnak, mágusnak gyenge (ezen később lehet változtatni)
    Univerzális faj a Dark elf, +10 blade, +10 destruction +5 marksman bónusszal indul, manája viszont kevés ahhoz, hogy rögtön a játék elején rettegjenek a mágiájától.
    Kiváló tolvajok, bérgyilkosok lehetnek a wood elfek, khajitok, argorianok, ezekkel a fajokkal tapasztalatlanul nem szabad a játék elején közelharcokban keveredni, könnyen leteríthetik őket, de íjjal lesből támadva halálosak.

    Mágusok: breton (ajánlott!), vagy high elf.
    A breton +50 manát kap bonuszként, emellett 50% immunitást a mágikus támadás ellen, a high elf +100 manájához viszont 100% mágia-érzékenység jár, varázslók könnyen leteríthetik.
    Kezdő varázshasználónak ajánlott a Mage csillagjegy +50 mana hátrányok nélkül, a maásik két mágikus csillagjegy (Aprentice, Altronach) jelentős hátrányokat is ad, ami ugyan tapasztalt játékosnak már nem feltétlenül gond, de kezdőnek még az lehet.
  • Vlala #35756
    Igen, a lányaink erényéről a logód is árulkodik, de ez már off :)
    Nincs meg nagyban? Kéne egy új képernyőkímélő. :D:D:D )