41716
  • rayman12
    #35675
    áhh volt 1 tök jo ötletem csak nem jött be. aszt akartam volna megcsinálni hogy az ujj házamba be spawnolok npc ket csak sajna rögtön elhúzták a csikot, de kár.
  • tibka21
    #35674
    Nem kőről van szó. Vannak olyan szentélyek (szép nagy szikla mindenféle jelekkel) amik conjured weapon-t adnak meg armort ha rákattintasz és elfogadod az ajándékot (ezekből igen sokat lehet találni). És vannak olyanok amire ha rákattintasz ad egy Greater Powert. Nem ad semmi mást csak a varázslatot. Megtanulom és van :D Már 3 ilyen szentélyt találtam, mindegyik varázslatot adott és elég jót. Az egyik neve
    Dragon Dream
    Fortify Health 40 pts 120 másodpercig
    Fortify Magicka 50 pts 120 másodpercig
    Fortify Fatigue 100 pts 120 másodpercig

    Gates of Aetherius
    Fortify Magicka 50 pts 120 másodpercig
    Resist Magic 20% 120 másodpercig

    Mara's Milk
    Restore health 100 pts self
  • Fantusz
    #35673
    Üdv újra...
    Sikerült már szót értened Erthorral?
    Ahogy írták is a Francescoban benne van a többi kis modocska, vélhetően az okozta a hibát.
  • Fantusz
    #35672
    A vörös kövekre gondolsz?
    Van, amelyik csillagjegy bónuszokat ad (fortify attribute), illetve olyan, amelyik valami erős varázslatot, mindkettőböl lehet nálad egy.
    Nincsenek jelölve a térképen, ráadásul némelyik stone eléggé eldugott helyre került.
    Kaszttól, fajtól, csillagjegytől is függhet mennyire fogad kegyeibe, nem mindegyik ad Greater Powert, de, ha kaptál egy jót, azt becsüld meg, ne cseréld le egy (számodra)rosszabbra.
  • böröczk
    #35671
    Nem, de legalább biztos lehetek benne, hogy reagálni sem tud rá : D
  • böröczk
    #35670
    Nos, újra nekivágtam a kotn küldetésnek, ezúttal az npc stat level-t kikapcsolva, ha tényleg ez volt a probléma, falnak megyek..
  • adios
    #35669
    Nah most szerinted a mondandód 2.felét megértette?
  • böröczk
    #35668
    Te komolyan létezel, valós vagy? Vagy csak itt szivatod a népet?
    Ameddig nem találkozik az ember a debilizmus csúcsával, el sem hiszi, hogy van, mint ahogy sok mással is ez a helyzet..
  • tibka21
    #35667
    Hali!

    Nem tudja valaki, hogy hol lehet találni olyan szentélyeket ahol Greater Power-t lehet szerezni. Ahogy mászkáltam mindenfele a küldetéseim során, meg keresgéltem a Nirnroot-ot találtam 3-at amik igen jó kis varázslatokat adtak. Igaz naponta csak egyszer lehet őket ellőni, de mana nélkül :D Van pl egy greater power ami 100hp-t gyógyít rögtön ahogy ellőtted a varázst, az már egész jó.
    Az a baj, hogy a térkép nem jelzi ezeket az oltárokat, csak ha látótávon belül vannak. A jel nem marad meg a térképen. Nincs esetleg valakinek egy térképe ahol be vannak jelölve?? Vagy nem tud valaki egy oldalt ahol lehet nézegetni ilyen térképet??
  • Csacsi
    #35666
    Jah, nyolmjál a tulajra pár destruction varázslatot. Attól majd megenyhül :D
  • koschwarz
    #35665
    logikus, tőle akarod megvenni a házat.
  • Fantusz
    #35664
    Az a baj veled, hogy úgy tűnik szándékosan értetlenkedsz...
    Olyan kérdéseket teszel föl, amire még egy ovodás is magától rájön, ha van benne egy kis akarat.
    Házat szeretnél venni, szerinted kit kell meggyőzni arról, hogy adja el neked a házat?
    A: a tulajt, esetleg a közvetítőt
    B: a kocsmárost
    C: a legközelebbi bordélyház vezetőjét

    Ez egy fórum, ahol igenis segítenek, ha értelmes kérdéseket teszel föl, de amikor pl. azt mondták,hogy nézd meg az Oblivion HQ-n, ott részletesen le van írva a válasz, arra úgy reagáltál, hogy nem szeretsz olvasni, ami az írásmódodat elnézve sajnos hihető is.
  • Vlala #35663
    Ez benne van a bannerben lévő FAQ-ban ("mielőtt kérdeznél, kattints ide" sor):
    Disposition növelése
    Lefizetni nem érdemes, jól jön az a pénz máskor is.

    Ami nincs leírva, az az, hogy Charm varázslatokkal lehet a "szimpatikusságunkat" növelni, miután elmormolod a varázsigét, jobban fog kedvelni az adott karakter.
  • rayman12
    #35662
    lovém az van böven. a disposiont a ház tulajánál lehet növelni? mármint őt kell lefizetni meg levarázsolni?
  • Vlala #35661
    Ennyi kell! :)
  • koschwarz
    #35660
    a disposition-ödnek a ház eladója irányában meg kell haladnia egy értéket. a disposition-t rádumálással, varázslattal, lefizetéssel lehet növelni. plusz kell jó sok lóvé is a házakhoz. na?
  • koschwarz
    #35659
    igazad van, de most nézd meg a postod feletti hsz-t....itt nem kezdőségről van már szó...

    "...me mindegyik ingatlan tulaj valamit dumál..."
  • rayman12
    #35658
    oké plz ne csesz le hogy tok venni nagy házat. me mindegyik ingatlan tulaj valamit dumál és nem tom megevnei kivéve az imperial city-it.
  • Vlala #35657
    Bocs, off.
    Tényleg elgondolkodhatnánk azon néha, hogy mi is voltunk kezdők. Én sem értek sok mindent, megkérdezem. Cserébe értelmes választ várok, de emellett én is értelmes válaszokat adok, ha számomra egyértelmű, de nem "nagykönyvben leírt" kérdést tesznek fel nekem. Sokkla könnyebb, szebb így az élet: Ahelyett, hogy féloldalas flamewarba kezdenénk, kkét sorral le van tudva az egész, és még csak nem is néztek köcsögnek.
  • koschwarz
    #35656
    na kérdezz!
  • rayman12
    #35655
    akkor is játszok vele nem érdekel mit mondasz amúgy értem hogy mit mért kell csinálni. És kezd elegem leni hogy ezen a fórumon nem lehet kérdezni anélkül hogy a válaszban le ne cseszenek , majd szóljatok ha ugyérzitek lehet tőletek valamit kérdezni
  • Fantusz
    #35654
    A játék lényege, hogy a karakter bármit megtanulhat ugyan, de a kezdéskor általában egy területen viszonylag erős, a másik kettőn még gyenge.
    Igazi mágusnak, varázslónak "születni" kell, a mana mennyiség a játék elején létkérdés, ha a varázslatokból szeretne megélni.

    Egy bretonnak Mage csillagjeggyel kezdéskor van 200 manája, ennyi lehet maj max egy nord Warriornak 100-as intelligenciával...
    Egy harcos már az első szinten harcra kész karakter (50-60 erő+kitartás, 40 blade skill), igazad van, egy varázslóval ha nem is hosszadalmasabb, de másabb az út, nem érdemes vele rögtön a legmélyebb dungeonokba lemászni, 30-40 erővel, kitartással nem egy ütésálló, közelharcos figura, ilyenkor még hely kell a távolsági támadásokhoz, kitéréshez.
    Az intelligencia a legkönnyebben fejleszthető attribute, az alchemy még pénzt is hoz, az idézett lényeid pedig védenek a közelharcoktól, a willpower a destruction, restoration, alteration skilleket használva növekszik.
    10-15-ös szinten ott van a breton 100-as intelligenciával 300 manával,amit a 100as willpower gyorsan tölt vissza, szorult helyzetben pedig egy restore magicka lötyivel kifogyhatatlanná válik, ha elérte legalább az 50es szintet a destruction, illusion, és (vagy) conjuration, alteration terén nincs előtte akadály...

    Reflect spell, reflect demage: alacsony szinten gyilkos, de később is kellemetlen tud lenni.
    Az ilyen lények ellen legjobb egy summon (Clannfear ellen persze legalább a Deadrooth, ami 75ös skill után jöhet), illetve, ha magas a mysticism tudományod reflect spellt te is magadra vehetsz (alkémiával is megoldható, földieper, meg a ritkábban fellelhető zöld gomba).
    Amilyen kellemetlen ez a varázslat az ellenfeleken, annyira hasznos nálunk, a mundane ringet( plusz harcosoknak a chorrori kastályban kapott pajzs), keveset vágják be a sarokba, miután sikerült megszerezni ...
  • Csacsi
    #35653
    Szerintem is. Bár én is ötvöztem egy kis harcossal, mert szeretek néha odacsapkodni. De azért sokszor van az, hogy a megidézett lényem elintézi a piszkos munkát, megtámogatva egy két destruction spellel, vagy paralyzzal :D

    Néha meg egyszerűen, kap egy fasza kis destruction varázslatot, aztán 2-3 suhintás, és vége is. :D

    És valóban nem nehéz a játék rayman12-nek. Sok cheatel minden megoldható. Az, meg, hogy miért megy hová nem érdekli, csak az, hogy ő milyen erős, és mindenkite meg tud ölni :D
  • koschwarz
    #35652
    szerintem meg varázslóval isten-karaktert lehet csinálni (bár mindegyik típussal végülis). valami ellenáll a tűznek? jeget rá! a legtöbb lény egyébként nem bírja az elektrosokkot, tehát ha az mindig kéznél van egy jó shock spell, nagy baj nem lehet. és ez csak a sima destruction, illusion, alteration és conjuration iskolákat jól használva igen jól és trükkös módokon lehet érvényesülni.
  • koschwarz
    #35651
    lehet hogy szemét vagyok, de te sem veszed észre, hogy ez a játék valószínűleg meghaladja a képességeidet. már csak a nyelvtudás miatt is. gondolom nem sok fogalmad van mit miért csinálsz, miért kell odamenned, ahová az iránytű mutat...így meg nem sok értelme van.


    a többiről nem is beszélek.
  • rayman12
    #35650
    há de szemét vagy. nem bonyolult ez a játék valoszinü neked igen me folyamatosa szemétkedz.
  • tibka21
    #35649
    Igen, nagyon sokszínű játék és ezért is szeretem annyira. Varázslóként igen hosszadalmas a játékmenet, sokat kell várni a regenerációra, sok lény van ami igen jelentős immunitást mutat a varázslatok ellen. Próbáltam már varázslóként végigjátszani, de nekem igazándiból nem jött be. Most is harcos vagyok, de rágyúrtam a varázslatokra is mert nem szeretek potionokat keresgélni, vásárolgatni. Valamint van több olyan ellenfél is (távoli harcosok, varázslók), melyek előszeretettel rohangálnak el karakterünk elől, őket ilyenkor egyszerűen le szoktam varázsolni, "ne szórakozzon velem" :D Ez a vegyes összeállítás szerintem a legjobb, legkönnyebben játszható. Ha 100-ra feltornászod a Restorationt (igen hosszadalmas munka) el is lehet felejteni a potionokat. Az Alteration is igen hasznos skill, a shield varázslat combosabb ellenfelek ellen igen hasznos, főleg ha többen vannak.
    Egy dologgal nem vagyok kibékülve a játékban, amit nagyon nem találtak el. Ez a nehézség állítása. Az alap érték ugyebár a kis csúszka közepén van, de kisebb mértékű növelésnél is komoly különbségeket lehet tapasztalni. Pl. tegnap próbálgattam magam, feltoltam kb háromnegyedre a nehézséget és igen komoly ellenállásba ütköztem ezen a nehézségen. Egy Clannfear (dinoszaorusz szerű lény) kb 4-6 ütéstől halt meg normál szinten, háromnegyedes nehézségen viszont nagyon sok kellett bele és visszareflektálta a sebzést rám szóval meg se ütött, csak én ütöttem, mégis kénytelen voltam gyógyítani magam, mert én előbb haltam volna mint ő. Szóval szerintem ez kicsit el lett túlozva, nincs igazi átmenet a nehézségek között. Vagy normál szinten nagyon könnyű, vagy kicsit feljebb húzod és már kész szenvedés.
  • koschwarz
    #35648
    rayman12, hagyd abba ezt a játékot, bonyolult ez neked, és még angolul sem tudsz, tehát fogalmad sincs mi miért van, és miért történik. meg minket is zaklatsz folyamatosan.
  • Vlala #35647
    Az az arány, hogy mennyire kedvelnek az emberek. De lehet, hogy tévedek.
  • adios
    #35646
    anyás... :DD
  • rayman12
    #35645
    mi az a disposition?.aszt tom hogy köze van a házak megvételéhez.
  • rayman12
    #35644
    nem szoltam minden ok
  • rayman12
    #35643
    valami baja van me mindig aszt írja hogy missing object id pedig én pontosan irom be
  • rayman12
    #35642
    nah végre valami
  • Csacsi
    #35641
    Még mindig nem tudsz helyesen írni. És normális mondatban kérdezni. De lásd, hogy milyen rendes vagyok.

    Itt találsz megoldást a parancssor használatához.
  • koschwarz
    #35640
    ezt értem: tolvajok céhéhez bonyolult módon lehet csatlakozni, amit el sem kezdek magyarázni, mert biztos hogy utána még lesz 1000 kérdésed.
  • rayman12
    #35639
    és amugy melesleg hogyan lehet csatlakozni a tolvajok céhéhez
  • rayman12
    #35638
    tod van 1 ojan parancs hogy player.placeatme.ezel képes leszek ujj tárgyakat,npc ket létrehozni.a parancs mögé bekel írni az id-jét anak a bizonyosnak csakhogy ez nekem nem mükszik.
  • rayman12
    #35637
    nem hiszem el hogy nem tod értelemezni.nem is tom má miota szeretném tudni aszt a rohadt választ mé kell leszolni? inkább válaszolj plz
  • Csacsi
    #35636
    Szerintem inkább csak az a baj Veled, és a hozzászólásaiddal. Hogy se nem értelmesek, se nem helyesek nyelvtanilag.

    Próbálj szépen megfogalmazni egy kérdést. Olvasd át, és ha jó, akkor küld csak el. Azért, mert ez "csak" egy fórum, attól még lehet normálisan is nyilatkozni, kérdezni, válaszolni, beszélgetni.