41716
  • adios
    #35715
    köszi a választ:)
  • koschwarz
    #35714
    belelopod a zsebébe, vagy a házában egy tálba vagy arra az asztalra ahol eszik. elvileg előbb-utóbb megeszi a "célpont".
  • sevendoor
    #35713
    Szerintem az esetek nagyrészében kreaturák állnak a gyilkosságok hátterében, soxor látni hogy medvék, kentaurok, orkok támadnak NPCre és többnyire ők nyernek. :)
    Gyilkosságot is láttam már a nyílt utcán, 1xcsak egymásnak estek..
    Jó játék, vagy 2 éve nyomom :)
  • adios
    #35712
    Lehet h hülye kérdés,de ha már témánál vagyunk, hogy lehet egy karakternek mérgezett kaját/löttyöt adni?:)
  • Fantusz
    #35711
    Talán nem is mod miatt vannak ezek a furcsaságok, lehet az NPCk szabadságából is jöhet létre néha hasonló bug.
    Ami érdekes, hogy itt tömeges mérgezésről van szó, elvileg mérgezett almával csak a karakter "boldogíthatja" a kiszemelteket. (be lehet menni küldetés nélkül is Lucien rejtekhelyére, természetesen Luciennek nyoma sincsen, de a hordóból el lehet emelni a mérgezett almákat).

    Minden karakterem belebotlott jónéhány nevesített NPC hullájába, a gyilkos kiléte többnyire titok maradt (Mythic Dawn kizárt), IC Water Front negyedében találtam holtan a koldust, a saját fekhelyén, a városból kivezető híd alatt elég gyakori a holttest (öngyikosság?), legfurcsább az volt, amikor Brumában Olav kocsmája előtt Olfand holttestébe botlottam, aki mellesleg ugye kereskedő, light armor tréner, és reparáló kisiparos (lehet Skorja csapta agyon? a kerge nőszemély éjszakánkét eszeveszetten rohangál Bruma utcáin)

  • sevendoor
    #35710
    Azzé' ird meg, hogy az volt-e, csak kiváncsi vagyok....
  • SaGa
    #35709
    Passz. Valami mod egyszer bekavart nálam is. Fogalmam sincs melyik.
    Amikor IC-ben bementem abba a kocsmába, amelyik a boltok között van, majdnem szemben a Merchant Inn-nel, a sarokban. Na ott hullottak a vendégek, mint a legyek...
  • Fantusz
    #35708
    Jó, de hogy került a mérgezett alma az asztalra?
  • sevendoor
    #35707
    Olyan van, hogy mérgezett alma, én is találtam többet is, meg egy küldinél is kapsz ha jól emléxem. Nézz körül az asztalnál.......
  • koschwarz
    #35706
  • Flora2
    #35705
    :) Akkor mesélek valamit. :)
    Hosszú szünet után újra belevágtam az Oblivionba (harmadszor vagy negyedszer?), most egy harcos női redguard karakterrel (erős és fürge, karcsú, mint egy gazella), elkezdtem az Arénát csóró kezdőként, aztán ahogy edződöm, beléptem a Fighters' Guildbe is (én eddig nem játszottam ezeket a küldetéseket).
    Amit el akarok mesélni, az a Fighters Guildben történt Anvilban, és nem találok rá magyarázatot. Amikor először jártam ott, és először nyitottam be az emeleti ebédlőbe, azt látom, hogy ahogy belépek az ajtón, valaki felordít és holtan csuklik össze. Kiderült, hogy az egyik guild-tag, elvileg Hand to hand-et tud tanítani, de nem koronás karakter. Ott fekszik holtan a padon, amin ült, mielőtt meghalt volna. Támadást nem hallottam.
    Fura volt, de lassan napirendre tértem fölötte, a holttest is eltűnt onnan egy idő után.
    Aztán ahogy intézem a megbízásaimat, megint Anvilban jártam, és egy jól sikerült küldi után, este - mielőtt aludnék egyet -, felmegyek megint az emeleti ebédlőbe, minden guild-tag ott vacsorázik, körben ülnek a székeken-padokon és esznek, én is leülök közéjük, hallgatom, miről beszélgetnek. Aztán úgy 10 óra körül mindenki egyszerre felállt (vége volt a vacsorának), és Azzan, a főnök, akitől az anvili küldetéseket kapom, rögtön ájultan esik össze! Nem halt meg, rögtön magához is tért - nyilván, mert koronás karakter, nem halhat meg. De én rögtön levettem, hogy ha nem koronás, akkor a vacsora után a szemem láttára halt volna meg, és mivel támadás nem történt, csak egyre tudok gondolni: a vacsorában mérgezett étel van - mi mástól haltak volna meg ketten is?

    Szóval, az a kérdés, hogy hogy kerül mérgezett kaja az asztalra az anvili Fighters' guildben? Ez benne van a történetben? Vagy ez egy glitch / bug? Vagy a fenti két esetre van más magyarázat? Nincs mod a játékomban, gyári vanilla GOTY példány.
  • Morlan
    #35704
    Üdv mindenkinek! Csak azért írok, mert napok óta sehol senki! Ha nem tudnátok, mi nekünk, akik munka közben netezhetünk:), de nem játszhatunk, egyetlen kapcsulatunk OBLIVION világával, és a benne lakókkal, ez a fórum! Kérem ez ellen tenni valamit köszi
  • koschwarz
    #35703
    ajánlom a driver cleaner pro-t ami eltávolítja az előző videodriver minden maradékát. pontosabban érdemes lenne leszedni a drivert, használni ezt a programot, és újra feltenni a drivert.

    szerintem aztán szerintem érdemes lehet az ini file-t törölni: My Games/Oblivion/oblivion konfigurációs beállítások - ez az ini file) , és hagyni hogy a következő játékindításkor egy újat generáljon.

    nem hinném hogy megnézné akár a játék, akár egy textúra mod a konfigot. ha meg textúra modot is felteszel, akkor ráadásul "érvényesíteni" kell őket. pl. oblivion mod manager-rel (archive invalidation), anélkül soha nem fognak jól működni a textúra modok.

    plusz nem ártana defregmentálni. az oblivionnál tényleg lehet különbséget érezni a defregemntálás után, jobban fut. nem akadozik annyit.
  • steweee
    #35702
    na úrjatelepítettem a vidkari drivert. gondoltam megoldja a textúraproblémákat. de nem, maradt a lassúság és a fekete tereptárgyak

    elképzelhető az, hogy mivel még geforcéhoz volt telepítve, úrja kellene rakni a textúrák miatt most hogy egy radeon került a gépbe?

    lehetséges hogy telepítésnél nézi a gép konfigját, és másképp telepíti a textúrapakkot?
  • royaltom
    #35701
    Köszi Fantusz,Chipii,és Piszkos Fred!!!
  • Fantusz
    #35700
    Pontosítok, matematikailag van lehetőség az 50-es szint elérésére, de a gyakorlatban nagyon kicsi az esély, majorba olyan skilleket kell összeválogatni, ami mind 25-ről indul, így valóbanelérhető az 53 szint.
    Itt ki lehet számolni, hogy az egyes karaktereknek mennyi a maximálisan elérhető szint, természetesen az ügyeskedéseket (börtön, stb) figyelmen kívül hagyva.
  • Chipii
    #35699
    Ez persze nem igaz. 53-as szint érhető el megfelelő major skillválasztással, az Oghma küldi további 3 szintlépéshez elegendő skillt adhat, ráadásul börtönbe vonulással csökkentheted a skilljeidet, azaz újabb szinteket léphetsz. Persze ennek értelme megkérdőjelezhető, mert abban már tökéletesen igazad van, hogy egy idő után gyakorlatilag csak a hp nő a szinteddel (meg számodra nem használt képességpontok).

    royaltom, nem a szint számít igazából, hanem a skilljeid és az abilitypontjaid (erő, dex, stb).
  • Fantusz
    #35698
    25ös szint fölött lényegében csak a HP növekedést adja egy-egy szintlépés, ami ugyan nem mellékes, de újabb, magasabb szintű lények már nem lépnek be a játékba, elérhetőek a legjobb páncélok fegyverek...

    Ahogy PiszkosFred írta, van még lehetőség további szinteket lépni, bár 50-es soha nem leszel valószinűleg, az matematikailag kizárt.
  • PiszkosFred
    #35697
    Mivel nem xp alapu kvesztekrol szol a jatek, szinte ezer modon lehet magasabb szintu. Fizetett trainingek, kalandozas celtalanul ugyanugy, mint a skillkonyvet megkeresese, esetleg oblivion kapuk irtasa, stb. A lenyeg, hogy hasznald azt, amit szeretnel fejleszteni, teljesen mind1, hogy kuldetes kozben teszed e ezt, vagy csak ugy "durr-bele-a-vilagba" modszerrel boklaszol.
  • royaltom
    #35696
    Sziasztok!
    Már van egy 28-as szintű karakterem és már szinte az összes céhet meg küldi szálat végigvittem de még mindig nem tudom hogy hogyan lehetnék mondjuk 40-es vagy 50-es szintű,van valami tippetek?
  • böröczk
    #35695
    Szerintem kilövöm a Francescot is, majd várok egy respawn időt (fene tudja, mit állítottam be, sebaj, addig a többi máguscéh küldetést megcsinálom), nehogy már Gizi emiatt a retardált Erthor miatt ne lehessen Archmage
  • Fantusz
    #35694
    A conjurert a Francesco rakta be a barlangba, ha eddig nem volt ott, akkor valamelyik kisebb mod zavarta be a Francescot.
    Kapcsold ki mindegyiket, a Francescoban benne lényegében a többi is.
  • böröczk
    #35693
    szerintem a helytelen szmájlihasználattal van a probléma.
    majd én módosítok:

    No, egyébként Kotn küldetésen hibátlanul végigverekedtem magam, viszont Erthor csökött agytekervényei még mindig nem hajlandóak felfogni a zombimentes övezet valóját. Viszont annyi változást már érzékeltem, hogy a zombik között helyet kapott egy Conjurer is..
  • koschwarz
    #35692
  • rayman12
    #35691
    ugyvan a végigjátszásban .uristen egyáltalán megnézted mit kérdeztem?
  • Fantusz
    #35690
    Olyat kérdezz, amiről ittnem írnak semmit.
  • rayman12
    #35689
    most mivan? csak kiváncsi vok
  • Chipii
    #35688
    Én úgy mentem anno szigetezni, hogy majorba csak olyan skilleket raktam, amik nem fejlődnek maguktól, és úgy mentem fel 10-es szintre. Utána hajrá sziget :) Mivel ott egyáltalán nem foglalkoztam a fejlődéssel, nem nőttek a major skilljeim, maradtam is 10-es végig. Nem kellett foglalkozni szintekkel, fejlődéssel, csak a sztorival, nagyon élvezetes volt így a játék :)
  • koschwarz
    #35687
    nem unod még? mert mi igen.
  • rayman12
    #35686
    jééé most néztem oblivionos videokat a youtubon és a skingradi házban voltak cselédek. hogy lehet megcsinálni?
  • Fantusz
    #35685
    Bármikor át lehet menni a szigetre, de nem érdemes rögtön az elején belevágni az őrület közepébe, előtte ajánlott feltápolni a karaktert, erre a kinti világ sokkal alkalmasabb.
    A szigeten kapott varázslatok, jutalmak szinthez kötöttek, gyorsan hasznavehetetlenné válnak néhány szintlépés után, ami igazából csak azokat érinti érzékenyen, akik szeretnék használni is a Duskfang-Dawnfang pengét.

    Az Oblivion főküldetésétől függetlenül bármikor át lehet menni a szigetre, a bejutáshoz kell némi ügyeskedés, van ott néhány különleges dolog.
    Alap, hogy mindenki őrült, de pl a kovácsokkal lehet páncélt, fegyvert csináltatni, ami az alapjátékból kimaradt, nem feltétlenül kell a Shiveringben sem a főküldetéssel kezdeni.
  • SaGa
    #35684
    Landmarks with wells
  • rayman12
    #35683
    lehet csajozni?
  • Vlala #35682
    Nem, bármikor be tudsz menni. Érdemes, az a hely nagyon durva. Sheo rulz. :)
  • Spice1
    #35681
    Köszi az nfo-t!:)Remélem nemkell a főszál végéig eljutni a portál kinyilásáig,mert anno 2 éve kb egy hónapig játszottam,mire a végére értem:)
  • Fantusz
    #35680
    Semmi teendőd, ha mindent jól csináltál játék közben kapsz egy üzenetet, hogy Bravil mellett egy új portál nyílt.

    (nincsen külön parancsikonja a Shiveringnek, beleépül az Oblivionba, a többi modhoz hasonlóan)
  • Spice1
    #35679
    Hi!

    Nagy nehezen megint beszereztem az Oblivion-t,és feltettem rá a Shivering Island-et,csak az a gáz,hogy nemtom hogykell elinditani a kieget:(tudna vki segiteni?
  • böröczk
    #35678
    Ott még nem járok, egyelőre woodelf tolvajként a mágusküldetéseket még hanyagolom (aztán téglát játszva persze a máguscéhekbe is be szeretnék beépülni : D), viszont anno a kotn küldetésnél is akadt gondom, amikor a csizmát kellett megszerezni. Na ott ugye éjfél tájt kell beszélni az egyik shrine koronás emberével, akivel nekem 100-as disposition mellett sem sikerült szót értenem..
  • adios
    #35677
    Menj el egy fighter's guildbe ott lesz sok npc,és ők nem mennek el olyan könnyen,gyönyörködhetsz bennük:)
  • koschwarz
    #35676
    aha