41716
  • SaGa
    #35835
    Fent vannak...
  • Fantusz
    #35834
    A régebbi, egyenként telepíthető, ingyenes verzió is fönt van még, vagy azokat le is szedte?

    (nem kerestem utána, letöltve megvannak ezek a modok, új info, hogy újabban fizetősek lettek)
  • SaGa
    #35833
    Vigyázat. Az Origin of the Mages guild és egyéb, Cirodiil Upgrade körbe tartozó modoknak újabban két verziója is létezik. Az egyik (régebbi) önállóan telepítjhető, a másik csak a Cirodiil Upgrade Resource csomagokkal együtt. Giskard kicsit átszabta a modjait, és újabban anyagi támogatást kér a "private" letöltésekhez, így nem mindegyik érhető el szabadon. A resource csomagok fent vannak a tesnexuson is...
  • Fantusz
    #35832
    Az Oblivionhoz több ezer mod készült, közülük néhány száz, ami illeszkedik is az ottani világhoz, de még így is hatalmas a választék kinek-kinek ízlése, igényei szerint lehet válogatni, attól függően mit szeretne megváltoztatni.

    Teljesség igénye nélkül néhány questet is adó mod:
    Fighters Guild Contracts - harcosoknak, alacsony szinten jól jön a kis plusz zsebpénz
    The Lost Spires - archeologiai kalandok, bárki csatlakozhat, lootban főleg a mágusokat kényeztetik
    Thieves Arsenal - kizárólag tolvajoknak, aktiválásahoz Oblivion Obse szükséges
    Lost Paladin of the Divines - unarmored karaterrel fölösleges, különben díszes páncélzatunk lehet, feltéve, ha 0 az infamynk)
    Blood&Mud - Bravil teljesen új textúrát kap, sok rosszarcú NPC bolyong a városban, velük különböző kaladokba keveredhet a karakter
    Mannimarco Resurrection + Origin the Mages Guild - kalandok az egyetem alatti kazamatákban, illetve el kell dönteni mi is legyen a necromanták sorsa. A történet akkor indul, amikor az alapjátékban eléri a karakter az Arch Mage rangot. Black Soul gemekben bővelkedő küldetések is



  • Nuke1988
    #35831
    THX! És egyébként tudtok ajánlani valami jó modot amit érdemes letölteni? (pl.: questek, új fajok, faction-ök)?
  • JuanG
    #35830
    hali!

    tudna valaki linket olyan utility-hez, amivel bármikor átalakítható a karakter kinézete? (elkezdtem már keresni, de hátha valakinek "kéznél" van)...

    Köszönöm!
  • Fantusz
    #35829
    Mages guildokban és a többi alchemista kereskedőnél is érdemes időnként körülnézni, ha már felvásároltad a náluk lévő köveket, bizonyos idő elteltével frissül a készletük.
    Üres grand soul gemeket érdemes folyamatosan gyűjtögetni, ha "célod" van vele, mert egyszerre csak néhány darabot lehet szerezni, de a játék során több tucat is összegyűjthető.

    Van néhány mod, amelyik elég sok black soul gemet is hozzáad a játékhoz, amikbe az NPC-k lelkét lehet befogni, ami mindíg grand töltetű, de az Azura Star, vagy a sima nagy kő is lehet grand töltetű, ha megfelelő lények lekét vadászod le (pl minotaurus lord, xivilai, lich)
  • Nuke1988
    #35828
    Köszi. Amúgy 38-as Miko karim van. Az Azuras Star pedig elvileg azért nem jó mert azt nem lehet Black Soulgem-mé alakítani a grand lelket pedig elvileg csak az tárolja.
  • PiszkosFred
    #35827
    Meg talan egy ido utan (szinten szinttol fuggoen) kaphato ICben az egyik "magikus" boltban (nem emlekszem mar melyikben, de valamelyik bolt a Trade Districtben)
  • PiszkosFred
    #35826
    Egyetemen mindig van par, ha nem jartal ott, erdemes. Szintedtol nagy mertekben fugg, hogy talalsz e GSt vampir/rablo/egyeb barlangokban, erdemes oket surun latogatni, de romokban es osi erodokben is akadnak szep szammal. Az ultimate megoldas pedig az Azura Star, ha enchant miatt keresel GS-t.
  • Nuke1988
    #35825
    Hali. Azt szeretném kérdezni hogy hol lehet üres Grand Soulgem-eket találni? A mages guildeknél lévöket már megvettem barlangokba illetve várakban pedig még nem találtam 1et sem. Valakinek van tippje?
  • deadcode82
    #35824
    Sikerült megoldani, felraktam egy régebbi ati drivert és jó is lett.
  • antikarts
    #35823
    Köszi a válaszokat a kedden feltett kérdésemre :)
  • haxoror
    #35822
    Nem nyeli el, csak nem látszanak.

    Ha kiveszel egy csomó cuccot akkor az eltűntek újra megjelennek.
  • SaGa
    #35821
    Memória/proci hibának tűnik. Adatvégrehajtás elleni védelem be van kapcsolva az XP-den?

    Amikor kijössz a szabadba, hirtelen sokkal több RAM kell a játéknak, hisz a külső "cellákat" ekkor tölti be először, azaz az azok számára fenntartott puffert ekkor tölti fel. Ha megmozdulsz, használni is akarja. Bizonytalan RAM simán okozhat ilyet...
    Magyarítást meg jelen állapotában inkább ne eröltesd...
  • SaGa
    #35820
    Nem mert minimum 3 féle van, a gépek teljesítményétől (pontosabban a videokártyák memória méretétől) függően, és még egy millió változat a kis textura pakkokkal. Ráadásul a modok száma, bonyolultsága, a modderek optimalizációs készsége is erősen befolyásolja, hogy mitől kezd szaggatni egy oblivion...
  • deadcode82
    #35819
    A memória jó, a hűtésre meg azért nem gondoltam mert mindig ugyanott indul újra, nem is igazán akkor mikor kijövök a szabadba a börtönből, mert ha nem mozdulok meg akkor nem indul újra, de amint megmozdítom az egeret mintha a resetet nyomnám meg.
  • sevendoor
    #35818
    Ha az van, hogy nem összeomlik, hanem szépen kilép és újraindul, akkor vmelyik hardvered túlmelegszik. Nekem detto ue. volt csak a stalkerrel a nyáron. Javits a hűtést vagy vedd le az oldalát, tegyél mellé egy ventilátort és próbáld ki úgy.
  • koschwarz
    #35817
    lehet hogy valami hardveres dolog lesz itt. mittomén, működnek a memóriák (memória)?
  • deadcode82
    #35816
    Na újratelepítettem, elkezdtem egy másik karakterrel, mod egy szál se, de amint kiérek a szabadba újraindul a gépem, rejtélyes.
  • Morlan
    #35815
    Hali, ez a Skingrados probléma nekem is élt, de nem mindig, és függetlenül a karaktertől - modom pedig nem volt. Szerintem csináltam egy újrainstallálást, és letöltöttem az utolsó javítást, azóta nem jelentkezett - lehet ehhez semmi köze nem volt.
    De ahhoz volt, amit nem rég Spice1 is írt, az eltünedező kardok és potionokról... vagyis Ő csak a kardot említette. És ez is kb100 óra játék után jött elő nekem.
  • deadcode82
    #35814
    Csak a magyarosítást raktam fel, megpróbálom az újratelepítéssel, nem tom mi baja lehet most, már régebben végigvittem a játékot, ma délután felraktam, hogy nekiinduljak megint, és erre megszivat. Bármivel próbálkoztam eddig, amint kiérek a szabadba és megmozdulok, újraindul a gépem.
  • Fantusz
    #35813
    Próbáld meg újra feltelepíteni a játékot, mert ott valami komolyabb gigszer van, ha nem csak simán kilép, hanem egy olyan súlyos számítási hibát generál, hogy újra is indul a gép.

    Olyannal találkoztam, hogy bizonyos területre nem tudtam belépni, mert hibaüzenettel leállt a játék, de a gépet nem indította újra.
    Volt egy karakterem, amelyikkel, ha Skingradból elindultam Kvatch felé néhány méter után kifagyott a játék, akár hányszor próbáltam oda belépni az eredmény ugyanaz volt...
    Ami érdekes, hogy a többi karakteremmel nyugodtan bóklászhattam azon a területen. (tolvaj-bérgyikos, harcos, mágus szerepeket külön karakterrel viszem az utóbbi időben, nem játszom egy karakterrel végig az összes guildot).

    Használsz modokat?
    Ritka esetben azok összeakadása is lehet kihatással magára a gépre, hogy az újraindul.
  • deadcode82
    #35812
    Hello!

    A problémám a következő, amikor kiérek a börtönből (még a játék elején) amint megmozdulok egyből újraindul a gépem. Próbáltam már sok mindent, de eddig semmi sem segített, ha valakinek lenne ötlete vagy volt már ilyen problémája az segítsen.
    Előre is köszi.
  • Wanted
    #35811
    Nem érez magában valaki affinitást beírni a faq-ba magyarul, hogy milyen modokat és miylen sorrendben kell feltenni az oblivion grafikai tuningolásához?
    (Az olyan lusta játékosok részére, mint én.)
  • Spice1
    #35810
    Nincsen saját házam,csavargó életmódot folytatok:D
  • SaGa
    #35809
    Így már érthető. Csak olyan ládába pakolj le cuccot, ami a saját házadban van. Az összes többi respawnol, azaz amint elmész és visszajössz területre, a benne lévő cuccok eltűnnek és az eredetileg beléjük rakottak jönnek vissza....
  • Fantusz
    #35808
    Mindenképpen érdemes felrakni az 1.2es patch-t, vannak a játékban kellemetlen hibalehetőségek, amiket később azért többnyire kijavítottak.
    Volt szerencsém nekem is beleszaladni abba a bugba, amikor sok-sok óra játék után (közel 40-es szintű már olyankor a karakter) játszhatatlanná vált a játék, beragadtak az ajtók, spell effectek szinte odafagytak a monitorra - a patch ezt is orvosolta ugyan, de az a karakter elszállt.

    Az Oblivion patchelése olykor elég kényes feladvány, érdemes felrakni a Shiveringet és aztán a legújabb javítást, valamiért nem szereti a játék, ha egy régebbi pl. 1.1-es patchet szeretnénk felülírni az újabbal, de még az is zavarja, ha a patchelt Oblivionra akarja valaki telepíteni a Shivering Islest.
  • Spice1
    #35807
    érdekes,mert amikor felraktam az oblivion-t elöszőr már akkor azt irta a játék menüjében,hogy 1.2,de ugylátszik a hivatalos patch kellett neki,hogy működjön:)
  • koschwarz
    #35806
    mondjuk érdekes, igaz?
  • Spice1
    #35805
    Nah zúzok vissza enchantolgatni az EgyetemreAztán jöhetnek a kapuk!
  • Fantusz
    #35804
  • Spice1
    #35803
    MÜKÖDIK!A HIVATALOS 1.2-ES PEATCHEL MEGMARADT A SAJÁT KÉSZITÉSÜ KARDOM VISSZATÖLTÉS UTÁN!
    Kössz a helpet mindenkinek mégegyszer!
  • koschwarz
    #35802
    ja, ha warez...
  • Fantusz
    #35801
    Itt is nézz körül, ha warez.
  • Spice1
    #35800
    namindegy most töltöm a hivatalos oldarol az 1.2-t
  • Spice1
    #35799
    nemtudom letölteni:(
  • Fantusz
    #35798
    Privát
  • Spice1
    #35797
    Azaz javitok most találtam dc n két 1.1 es peccset mind a kettő ukenglish néven fut de az egyik csak 1.3 a másik 1.6 mega,felrakjam vagy másoljam be őket vhova?:)
  • Spice1
    #35796
    Az a baj hogy warezos cumóm van,és peccsem sincs hozzá...