41716
  • SaGa
    #36315
    Én azért bejelölném a "File types and include" szekcióban az összes kis négyzetet.

    Ezen kívül, ha korábban már volt használatban, elsőnekifutásra a "Remove BSA edits" gombot kell megnyomni, majd ez után az "Update Now"-t. Fontos, hogy az összes esp aktiválva legyen, amit használni akarsz, mert az OBMM azok alapján végzi el a műveletet.
  • Fantusz
    #36314
  • grebber
    #36313
    "archiveinvalidation"

    Ezt hogy mivel?
  • Tovi
    #36312
    setupos?? Nem egy önkicsomagoló exe fájl? Setupos változatot nem is láttam, mondjuk attól még lehet. Viszont akkor beteszi magát a megfelelő helyekre.
  • KaszaN
    #36311
    Köszi remélem működni fog :D
  • SaGa
    #36310
    a Data-ba...
  • KaszaN
    #36309
    Én olyat szedtem most le ami ilyen setupos de nemtudom hogy hova kell telepíteni. A oblivion mapába vagy a datába vagy talán a textures mappába?
  • SaGa
    #36308
    Bocs, most látom, hogy 3-as. Annak van egy patch-e is, illetve létezik belőle "Reduced" változat is, ha a géped elhasalna a full verziótól.

  • SaGa
    #36307
    Ha a Qarl3, akkor ki kell bontani és bemásolni a játék Data könyvtárába (vagy egyenesen oda kibontani. Ha exe verziód van, ez a legjobb), majd archiveinvalidation.

    Ha a Qarl2, akkor is ez az eljárás, de az több részből áll, és a sorrend fontos:
    1: Qarls_Texture_pack
    2: Skingrad_Roof_Textures_for_Qarl
    3: qarl_non_tiling
    4: Qarl_Normal_Map_Reduced
    5: BTSR Normal Maps Reduced
    6: btq2048lod

    A 4-5 csak akkor kell, ha a géped nem bírná az alap csomag átlal igényelt teljesítményt. A sorrend azért fontos, mert felülírnak eges fájlokat...
    A 4-


  • KaszaN
    #36306
    Szevasztok elmondaná valaki hogy hogyan kell feltenni a Qarl's Texture Pack 3-at? Nagyon megköszönném.
  • Tovi
    #36305
    Az ooo mod nagyon jó cuccokat ad, az amazonoktól szerzett íj és páncél sok-sok szinten keresztül kitartott.
    Viszont néhány dolgot irreálisan megnehezített, pl az aréna szinte lehetetlen, 100-as agility és 75-ös íjász skill mellett szinte nem is sebzem az ellenfelet. Kb 100 nyílvessző kell master szinten, hogy meghaljon. Néha ki kellett használnom az ismert aréna bugot, hogy felgyógyítsam magam.
    OOO nélkül lvl 5-ön már bajnok voltam, most 14-esként is csak szenvedek vele. Viszont így látom csak értelmét, van kihívás benne.
  • koschwarz
    #36304
    érdekes, én pont olyan modokat kerestem, amivel nehéz jó és értékes cuccot szerezni.
  • Fantusz
    #36303
    Teljesen fölösleges az ilyen mod, a játék elején, ha kevés a pénzed, és harcos a karid, inkább a Fighters Guild Contracts modot használd (bérvadászat), később pénzből nem lesz hiányod, a sok szemetet is fölösleges lesz cipelni.

    Francesco, vagy Oscuro rengeteg cuccot is hozzáad a játékhoz, ha még nem vagy gyakorlott Oblivionozó inkább a Francescot ajánlom (vigyázat, erős lények is jöhetnek! - olvass vissza!)

    Francescoban van egy bug is, ami a "kívánságod szerinti" - néhány NPC-nél több tonnányi cucc is lehet.
    - Azura küldetés: az íjász vámpírnál rengeteg mágikus nyílvessző
    - Tolvaj küldetés: - Jakban Earl of Imbel zsebében több tonna páncél és fegyver lapul
    - Harcos céh küldetés: Blackwood Company kirtásakor szintén tonnányi cucc a hulláknál...

    Ez egy bug, nem érdemleges, sem pénzre, sem a felszerelés többségére nem lesz szükséged, mire odáig jutsz a küldetésekkel, viszont alkalmanként jó enchantos cuccokat is lehet találni már a játék elején.
  • Carmang
    #36302
    Na, végre eljutottam oda, hogy kipróbálhatom mit hekkeltem tegnap ezzel a Directly edit BSA funkcióval. Szóval tényleg működik a txt nélkül.
    És így utólag érthető is, hogy miért így nevezték el ezt a funkció :))
    Köszi a segítséget.
  • nico000
    #36301
    sziasztok!
    Tudtok olyan MOD-ot amivel több cuccot lehet találni a ládákban és a szörnyeknél?
    thx
  • SaGa
    #36300
    Ha a Directly edit BSA verziót használtad, akkor nem lesz ilyen fájlod. A BSA-kban módosítja a fájlok idejét úgy, hogy azok régebbinek látszanak, mint a kifejtett fájloké.

    Ha kell ilyen fájl, csinálj egyet. Egyszerű txt, soronként egy fájl neve van benne, az elérési úttal együtt. Az elrési út a játék Data könyvtárától van pozícionálva, azaz vagy txtures, vagy meshes, vagy egyéb, a data könyvtárban található alkönyvtár a kezdete.

    Egyébként ha ezt a metódust haszálod, nem kell ebbe a fájlba tenned semmit, mert ha a mod feltelpítése után futtatod, már az új helyzetnek megfelelően (azaz a mod fájljainak ismeretében) végzi el a módosításokat, így az archiveinvalidation.txt-re semmi szükség.

    Ja: a fájl helye a játék főkönyvtára és szükség van az oblivion.ini megfelelő módosítására is ahhoz, hogy működjön:

    bInvalidateOlderFiles=1
  • Carmang
    #36299
    Helló,

    valamit nem értek az Archive Invalidation-nal kapcsolatban. Találtam itt az egyik hozzászólásban egy linket az egész leírásáról. Azt megcsináltam (OBMM-mel a Directly edit BSA archives ponttal).
    Namost ez mit eredményezett? :))
    Igazából nekem egy ArchiveInvalidation.txt kellene, a Better Dark Brotherhood Sanctuary mod miatt kell néhány bejegyzést beleraknom.
  • koschwarz
    #36298
    na ezért is mondom, hogy semmi logika nincs benne. lehet hogy 2 mod együtt okozza ezt, de hát mire azokat megtalálom...
  • SaGa
    #36297
    Az nvidia black screen fix biztosan nem okoz ilyet, mert az csak a belső terekre hat, és nem módosít terepet, csak a beltéri árnyékot kapcsolja ki átmenetileg, amikor "osonó" üzemre váltasz.

    Az UOP már lehet, de csak valami egyébbel együtt..
  • koschwarz
    #36296
    az első ötletet megpróbálom. a második meg reménytelennek tűnik, ugyanis pont az az érdekes, hogy teljesen összevissza jelenik meg a lyuk. van amikor az UOP, van amikor az nvidia black screen fix, stb. kikapcsolásakor nincs lyuk. de szerintem még egyszer megcsinálom ezt.
  • SaGa
    #36295
    Nincs. Iletve van.

    Még mindig a cellamapnál maradva. Keresd meg, melyik cellában vagy, amikor lyukas a talaj. Valamelyik könyvtárban vannak olyan fájlok, amelyek a cellákat írják le, a nevükben benne van, melyeket. Az OBMM tud olyat (ha jól emlékszem), hogy megmondja, melyik fájl melyik modhoz tartozik. Keresd ki, hogy annak a cellának a leírója mivel jött és azt a modot csapd le. Vagy nézd meg, hogy nincs-e több olyan, ami ezt használná és esetleg a másikhoz tartozóval felül kell írni, hátha...

    Végső elkeseredésre: egyenként kikapcsolod a modokat, amelyiknél megjavul, az a hunyó...
  • koschwarz
    #36294
    ez sem segített. egyébként remove BSA edits-re eleve azt válaszolta a program, hogy 0 editet remúvolt. :)

    az az érdekes, hogy ha egy kicsit is más irányból közelítek a lyuk felé, már nincs ott. végül is, el lehet így lenni, mert nem állandóan van ott, csak furcsa.

    az is igaz, hogy ha minden modot kikapcsolok, akkor viszont sosem jelenik meg.

    na mindegy, téma lezárva :)

    hacsak nincs újabb ötlet.
  • SaGa
    #36293
    Ez lesz...
  • koschwarz
    #36292
    gondolom ez az:

    BSA alteration:
    This is the default way of handling archiveinvalidation, originally invented by me. In this case, instead of creating an archiveinvalidation file, the BSA archives are modified to prevent oblivion from finding the original file. There are two issues with this method:
    1) Any oblivion patches will detect the changes and refuse to patch the BSA archives. This can be avoided by clicking the 'Remove BSA edits' button before attempting to install any patches.
    2) Some files suffer hash collisions, and cannot be edited by this method. obmm can generate a mini archiveinvalidation file containing only these entries.
    To avoid BSA corruption, you should use remove the BSA edits before doing anything that may want to alter the BSA's. This includes uninstalling/reinstalling oblivion or installing patches.
    In the event of BSA corruption, you can use the 'BSA uncorrupter' utility to restore the BSA to a usable state.
  • koschwarz
    #36291
    aha, ok! ebben lehet valami.
  • SaGa
    #36290
    A datakönyvtárba kell kibontani és az oblivion.ini-ben módosítani kell az egyik sort.

    bInvalidateOlderFiles=1

    0-ról 1-re kell átírni az értéket, majd használni az archiveinvalidation valamelyik formáját a lejjebb felsoroltak közül.
  • grebber
    #36289
    Amúgy ezt a Qarl's Texture Pack 3-at hova kell másolni??Mert én feltettem és nem vettem észre semmi változást!
  • SaGa
    #36288
    Ahhoz előbb "csináld vissza" a korábbi változtatásokat. Az OBMM FAQ-ban benne van, hogyan kell... Az alteration ugyanis belenyúl a bsa-kba is és a következő változtatás ezt veszi alapul, ami nem biztos, hogy jó ötlet...
  • koschwarz
    #36287
    kösz!

    a bsa alterationt használtam, de az önmagában nem segített. a bsa redirection sem. meg fogom próbálni azt az ... invalidation modot. ha tényleg valamilyen textúrahiba okozza, valamelyik mod kavar be, akkor elvileg meg kell oldania, ahogy olvasom.


  • SaGa
    #36286
    Ha másfelől jössz, más sorrendben tölti be a cellákat és az egyik jó, a másik hibás. Meg kellene nézni, melyik cellában vagy (van cellatérkép a tesnexuson), amikor lyukas a talaj és megkeresni azt a modot, ami abban turkált.
  • SaGa
    #36285
    Az OBMM-ben indítsd el az Archive Invalidation menüt és használd a BSA Alteration verziót. A különböző eljárások közötti különbséget átnézheted itt...

    Esetleg kipróbálhatod az Archive Invalidation Invalidated modot. Ez egy üres bsa-t tesz a data könyvtárba, aminek hatására a program mindent a kifejtett könyvtárakból vesz. Ennek használatával nem kell többet vesződni a .txt generálgatásával. Az Oblivion.ini-t kell egyszer módosítani a megadott formában.
  • koschwarz
    #36284
    mondjuk az az érdekes, hogy ezek a lyukak (mert eddig két helyen láttam ilyet, mindkettő chorroltól keletre), nem állandóak. tehát ha ugyanabból a mentésből (gondolom ugyanabból a cellából) ugyanonnan indulok abba az irányba, akkor ott vannak, ha egy kicsit másfelé bóklászok, és úgy fordulok arra vissza, akkor eltűnnek. tehát amikor kiérek a cellából, majd visszamegyek, és újratölti azt a részt is. ki érti ezt?
  • koschwarz
    #36283
    próbálgattam most a modokkal variálni, ki- be kapcsolni, de teljesen reménytelen. teljesen rendszertelenül hol van lyuk a világban, hol nincs.

    "OBMM "inteligens" eljárása"

    ez mi is pontosan az OBMM-ben?
  • SaGa
    #36282
    Én a Companion Share and Recruit modot használom ilyen célra.
    Bármely NPC felvehető kisérőnek és a képzettségétől függően bízható meg feladatokkal. Pl összetevőket gyűjt az alchimiához, majd le is gyárt pár létyót.
  • SaGa
    #36281
    Az textura hiány, szintén az archiveinvalidation javítja, ha a mod minden elemét felraktad egyébként.
  • Fido4life
    #36280
    + olyan
  • Fido4life
    #36279
    És olyan nálatok volt hogy a víz lila lett egy ideig ?
  • Tovi
    #36278
    Nekem is volt, hogy a vár a levegőben úszott, és az NPC a víz alatt ácsorgott, beszélni persze nem lehetett vele.
    Ahogy SaGa írja, az OBMM archiveinvalidation helyre fogja tenni a dolgokat nagy valószínűséggel.

    Más téma: Azt hiszem rájöttem, hogy melyik mod okozza az eszméletlen nagy mentésfájl méretet, amikor több ezer tárgy van az inventorymban. AZ Ariana Trudeaux mod companion share része a bűnös, ha jól gondolom, de még tesztelnem kell.
    Ha így van, akkor fájó szívvel búcsút veszek Arianától, pedig nagyon kényelmes volt teherhordó szerepre.... Meg jól is nézett ki az amazon light-ben :-)
    Mióta feltettem az OBSE-t (Oblivion Script Extender v0016), azóta úgyis kicsit meghülyült a leányzó, állandóan lemarad, harc helyett elrohan világgá, ha ellenséget lát, győzöm keresni utána.

    Használja még valaki ezt a modot? Esetleg van jobb, modernebb helyette, mert ez már 2 éves mod, azóta nem fejlesztették.
  • SaGa
    #36277
    Lehet még valamelyik Unique Landscapes mod. Azokhoz vannak olyan "patchek", amelyek a határokon is illesztik a modokat egymáshoz és az esetleges egyéb, terep módosító modokhoz. Ezek nélkül lehetnek "lyukak" a terepben a határokon...
  • SaGa
    #36276
    Volt ilyenem, egyszer. Egy olyan ArchiveInvalidation.txt generátort használtam, ami csinált egy hatalmas fájlt, gyakorlatilag mindent belelapátolt, amit talált. Töröltem a fájlt és az OBMM "inteligens" eljárásával generáltam le a fájlt, Lett benne úgy 30 sor és helyrejött a játék...