41716
  • Zsil
    #36355
    persze ok,csak most uj gépem van,mondom tesztelem....na mindent töröltem,ugyse engedte!eddig mindig működött.most vissza install(azt engedi)és ujra próba...köszi-utána regedit köszi-tegnap raktam föl az xp-t-egy örökkévalóság voltmindent vissza tenni,ezért meg kell oldanom
  • SaGa
    #36354
    Start->Futtatás. Beírod, hogy regedit.exe. Elindul...

    Tört Oblivionnal küzdeni? Szerintem ha kicsikt körülnézel, 2-3 db ezresért tudsz venni eredetit...
  • Zsil
    #36353
    köszi meglátommit tehetek,crackes" cucc
  • Zsil
    #36352
    elindulni elindul!regedit az mi?sorry+xp nincs petchelve sztm,csak a frissitések!próbáltam az ujra installt is,márhogy hátha hiányzik vm,de a végén bele fagy"miután már végzett a setup menü fenn marad és passz.
  • SaGa
    #36351
    Passz. Az XP-d mennyire van felpecselve? SP?
  • SaGa
    #36350
    regedit-et elindítod, rákeresel a bethesda kulcsszóra. Valószínű a HKEY_Local_Machine\Sotware alatt lesz egy "Bethesda Softworks" nevű kulcs részfa, azt törlöd (jobbklikkk a nevén és delete).

    Meg lehet még a HKEY_Current_User\Software alatt is lehet, de oda csak akkor kerül, ha sikerült elindítani magát a programot.
  • Zsil
    #36349
    ezt irja ki
  • Zsil
    #36348
    http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/20090225093759Graphic1+copy.jpg
  • Zsil
    #36347
    köszi,registry kulcsait hogy szedemki?köszi
  • SaGa
    #36346
    Törlöd a könyvtárat, kiszeded a registryből a kulcsait és annyi. A "programok hozzáadás és törlése" részben elfér, de egy ilyen művelet után ha elindítod, fel szokta ajánlani az XP, hogy az elérhetetlen uninstallt is kiszedi a listából és kész...
  • Zsil
    #36345
    Sziasztok van egy kis gondom!kövtkező -obliviont felrakta,egy kis komplikációval(hibás lemez v install).Nem tudom eltávolítani!
    Kéne valami progi,amivel leszedhetem és nem kell win ujra install.Mit tegyek?köszönöm.HELP
  • SaGa
    #36344
    Csak annyit kell trükközni, mint az életben. Eleinte gyenge vagy, később meg erős, ha átgondoltan fejleszted a karaktert. Íjásznak nem kell mágia, ellenben kell lopakodás, agilitás, sebesség, inteligencia, némi erő, hogy legyen állóképessége, meg életereje. Ha emellett még alchimiát is tanul (alapanyagokhoz az erdőben simán hozzájut és egy magányos íjász inkább vadász, ranger, mint reguláris harcos, így sokat van erdőn-mezőn), akkor gyógyító és kitartás javító létyókat tud magának gyártani.

    Nálam a mágia nem fér össze a harcos vagy tolvaj karakterekkel. A mágussal meg nem fér össze a lopás, a páncél vagy fegyver használat, maximum egy tőr. A tolvaj félti a kezét, így verekedni, karddal, zúzó fegyverekkel küzdeni nem fog. Egy könnyű íj vagy tőr még belefér, de a lopakodás a lényege...
  • Gando
    #36343
    jóvan csak szarul hangzik na! :D ettől nem hátrálok meg, csak nem jó látni azt hogy trükközni kell :D
  • Fantusz
    #36342
    A legmagasabb szintű lények is "csak" 25-ös szintűek, a karid meg lehet közel 50-es, éppen az lesz a gond, hogy gyengék az ellenfelek - alacsonyabb szinten lehetnek nehézségek, de ez nem jelenti azt, hogy minden nyomoronctól félni kellene (alkalomadtán meg a futást sem árt gyakorolni)
  • Gando
    #36341
    hát de úgy aztán marha jó a játék ha később nem tudok csinálni semmit mert minden nyomoronc 3 ütésből leüt... az a baj, hogy ez így (legalábbis nekem) elveszi a feelinget, mert azon görcsölök, hogy mi lesz később, és ez nemjó :S
  • Fantusz
    #36340
    Értelemtlen.
    Minorban lévő skilleket elvileg fel lehet nyomni 100ra (gyakorlailag nehéz), úgy, hogy közben nem lépsz szintzet, de ezzel a saját lehetőségeidet rontod, elvész az attribute-szorzó.

    Szintlépés feltétele: major skillek össz értéke 10-el nő.
    Attribute szorzó: a hozzá tartozó skillek/2 (10 skill növekedés = 5 attribute pont)

    Természetesen nem kell centizgetni a skillfejlődést, a játék a lényeg, de ahogy a gyors fejlődés is lehet hátrány a minor skilleket sem érdemes alacsony szinten az egekbe verni.
    (csalni annyit érdemes, hogy a fontos képességeket felhúzni legalább 25-re minél hamarabb)
  • Gando
    #36339
    ja és köszi a segítséget
  • Gando
    #36338
    és ha majorba olyan skilleket raktam amit MAJD használni akarok, de most még csak a minorokat használom, akkor majd a szorzó átugrik a másik szintre is?
  • Fantusz
    #36337
    Érdemes kombinálni a skilleket, pl egy íjásznak a Marksmannt mindenképpen érdemes majorba rakni, de a Sneak, Security marad minorban, így szintlépésekkor nagyobb lehet a szorzó, de nem reked meg a kari a fejlődésben, ami valós veszély, ha csupa haszontalan, alig-alig használt skilleket teszel majorba.

    Vannak a játékban trénerek, akik némi fizetségért cserébe fejlesztenek képességeket (szintenként 5), érdemes kihasználni a lehetőséget.

    Minorban lévő skilleket korlátozás nélkül lehet használni, ennek az "ára", hogy kezdéskor meglehetősen gyengék ezek a képességek, de gyorsan fejlődnek.
    Egy custom karakter 5-10 szinten éri utol a "gyári"kasztot, de, ha jól csináltad szintről-szintre erősödik, míg egy előre beállított kasztos kari a 10-15 szinten kezd el kinlódni, medvék, clannfearok megjelenésekor.
  • koschwarz
    #36336
    az alap moddolatlan oblivionnál az a jobb, ha a használt skilleket NEM rakod major-nak, mert egy idő után, ahogy szintet lépsz, egyre erősebb ellenfelek jönnek, és le fognak hagyni, míg neked az a néhány major skill lesz csak szépen lassan erősebb, de pl. élet, mana nem fog jönni.

    egy nehezített (pl. OOO, TIE)-nál viszont kifejezetten hasznos, ha van legalább egy jó támadó és védekező használni kívánt skill majorban, hogy jó statisztikával indulhass, és legyen esélyed egy csomó ellenfél ellen.
  • Gando
    #36335
    nem tudom eldönteni, hogy mi a jobb... ha a főbb skilleket rakom majorba és gyorsan fejlődöm de nem jön annyira a szorzó vagy felesleges de jól powertrainelhető cuccokat rakok be majorba?
  • koschwarz
    #36334
    ha eleve agility-re adsz a plusz pontokat és mondjuk egy agility-t növelő csillagképet választasz (pl. thief), plusz major skillnek teszed meg a marksman skillt, akkor már az elejétől ütős íjászod lehet, pl. egy wood elf-fel vagy egy dark elf-fel (plusz marksman bónuszok). és ha sneak-ből lősz, akkor is van sebzésbónusz.

    még túl erős is leszel :)
  • Fantusz
    #36333
    Custom karaktert, egyedi kasztot érdemes összerakni, nem jó, ha a fontos képességeid kivétel nélkül majorban vannak, ebben a játékban nem cél a gyors szintlépés, de azért az sem, hogy semmit ne fejlődjön a kari.

    Talán szokatlan, de alkalmanként el is lehet futni, ha nem bírsz az ellennel, ha meg szerencséd van találsz egy örjáratot, ők még segítenek is (nevesített NPC-ket nem illik így agyonveretni)

    Gyakorló-mágusnak legjobb választás a Breton, Mage csillagjeggyel, közelharci pofozkodásba ne vidd bele, nem egy ütésálló karakter a kezdetkor (evidens, hogy minden karakternek vannak előnyei, és hátrányai, a breton a magas intelligencia+willpower mellett endurance-levonást kapott)

    Ugyanaz a mágus lehet majdan közelharci és távolsági pusztítógép (tuoch-target), de kezdőként nem fog egyedül felégetni egy várost.
    Ez egy olyan játék, aminek lényegében soha nincsen vége, a főküldetés is csak egy a sok között, Kvatch visszafoglalását több szempontból is érdemes hanyagolni legalább 17-20as szintig.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kvatchnál van az első Oblivion kapu, tele mindenféle pokollakó-lénnyel a város, kemény csata a város felszabadítása, de nem lehetetlen.
    A kapu bezárását követően, ha beszélsz Martinnal, elindul egy folyamat: újabb kapuk nyílnak szerte a térképen (kb 100), érdemes előbb a pokolfajzatok zavargása nélkül megcsinálni a küldetések egy részét, bejárni a terepet - fejlődni, erősödni


  • Harkat 89
    #36332
    De egy egy íjász ne varázsoljon nekem :) De nemtudom elképzelni, hogy kásőbbiekben hogy lesz erősebb íjász. De nembaj , kezdek valami mágus félét.
  • steweee
    #36331
    jajj, vki segítsem már. bocsi az offért

    elder scrolls III hoz kellene segítség

    végig akarom játszani végre, persze jó graffal. láttam itt vagy vmi ehhez kapcsolódó fórumban hogy vki írt két nagy grafikai tuning modot is amit érdemes hozzá felrakni az új erős gépekhez. de akkor lusta voltam elmenteni txt fájlban

    most meg nem találom a hozzászólást

    vki le tudná írni mik voltak azok?
  • Fantusz
    #36330
    Ebben a játékban bármire meg lehet tanítani a karaktert, az íjászt is varázsolni.
    Természetes, hogy némi hátrányból indul egy képzett mágussal szemben, hisz kezdetben többnyire csak gyenge (novice) spelleket képes használni, de később akár mestere is lehet egy-egy varázslatnak.

    Kezdet: bemész I.C. kereskedőnegyedébe és vásárolsz néhány neked szimpatikus varázslatot, amit képes vagy használni is.

    Illusion: Starlight
    Alteration: Shield
    Misticysm: Detect life
    Conjuration: Bound Dagger varázslatokkal kezdhető "nulláról", de az elején nagyon gyorsan fejlődnek (néhány varázslás, +1 szint)

    Kezdőként íjásszal nem a legkönnyebb a játék, főküldetést egyenlőre hanyagold, Kvatchnál túl sűrű az ellenség, nyílt terepen nehéz lesből lövöldözni.
  • Harkat 89
    #36329
    Hello. Még csak most kezdtem el játszani játékal.
    Ha egy íjászom van akor az nemtud semit? Úgy értem pl. egy mágusnak van csomó varázslata, de íjásznak meg semi, és így elég nehéz hogy kis sebzésekel lövöm mobot. Vagy hogy lehet egy jó íjászt fejleszteni, meg hogy erős legyen?
  • Tovi
    #36328
    Lesz egy olyan quest, hogy independent thieves (vagy hasonló), az a fence-dhez visz előbb utóbb, és el tudsz neki adni minden lopott dolgot.
  • Gando
    #36327
    azért kérdeztem mert én már benne vagyok a tolvaj céh-ben csak akkor biztos nem figyeltem eléggé
  • Fantusz
    #36326
    Lopott cuccokat orgazdáknak lehet eladni, akik viszont csak Tolvajcéh tagokkal üzletelnek...
    Tolvajcéhbe belépni két úton lehetséges:
    1 - koldusokkal beszélgetve, némi meggyőzés után Gray Foxról kell érdeklődni
    2 - börtönbe kerülsz, kiszabadulás után előbb-utóbb kapsz egy meghívót a tolvajok közé

    Lényeg, ha nem akarsz tolvaj-karriert, fölösleges használati tárgyakat lopkodni, mert eladhatatlan.
    Élelmet, alchemiai alapanyagokat átalakítva el lehet adni, és a lopott nirnroot sem "piros mancsos", a többi cuccot csak akkor érdemes bezsebelni, ha célod van vele.
    Páncélok, fegyverek általában gagyik ahhoz, hogy viseld, lebukáskor meg elveszik a nálad lévő összes lopott holmit, így a cél nem igen lehet más, mit Tolvajcéh tagként a Fence-re lopkodni, vagy nem lopni....
  • Gando
    #36325
    lenne egy olyan kérdésem, hogy a lopott cuccokat honnan veszik meg tőlem?
  • Ry0K3N
    #36324
    http://www.youtube.com/watch?v=G1KAtuiKfL8&feature=relatedtuti volt már de nagyon nagy :)
  • KaszaN
    #36323
    nézzétek meg ezt az oldalt. nagyon király módik vannak rajta
  • Gando
    #36322
    jóvan köszi csak arra voltam kíváncsi, hogy 1.2 kell-e mert olvastam, hogy csak kiegészítőt javít de így már értem
  • Fantusz
    #36321
    Bocs, de lemaradt: fontos, hogy a játékod milyen kiadás, az amerikai verzióhoz nem jó az EU patch (nagyobb eséllyel európai verziód van)
  • Fantusz
    #36320
    v.1.2.0416 Oblivion patch.

    A kiegészítőhöz a patch neve is Shvering Isles (nem Oblivion patch)
  • Gando
    #36319
    Hali
    Hogyha nekem csak az Oblivion van meg akkor melyik patchet töltsem le hozzá?
  • koschwarz
    #36318
    igen. de az OBMM készítője (vagy legalábbis a honlapja szerint) ez a legfejlettebb eljárás, amit egyszer kell megcsinálni, és soha többet nem kell hozzányúlni.
  • Tovi
    #36317
    A BSA redirection nem tudom mit csinál, nálam ha rányomok, azonnal kiírja hogy Done, semmi egyebet nem tapasztalok, nem vizsgál, nem ír semmit a winyóra...
  • koschwarz
    #36316
    mondjuk ha a legutóbbi és elvileg legjobb eljárást alkalmazza (a BSA redirectiont, ez az OBMM legutóbbi változatában van), akkor ez nem kell.