41716
  • koschwarz
    #36435
  • Zsil
    #36434
    valami ujdonság esetleg?kieg v valami modokon kivül?üdv
  • Solid Snake
    #36433
  • koschwarz
    #36432
    ja, ráadásul én használok egy fejlődést felére lassító modot is, csak hogy még nehezebb legyen :)

    már szinte mazochizmus :)

    ugyanakkor nincs szívdobogtatóbb, amikor egy minotaurusz elől rohansz az erdőben a legutóbb látott imperial guard felé :)))
  • koschwarz
    #36431
    igen, ez ilyen :)) kínkeservvel lehet fejlődni, mert börtönből szabadult sápadt nímandként még jó, hogy egy goblin is nehéz falat (már ha újat kezdtél, bár nem szükséges, de szerencsés)...de aztán szépen lassan fejlődsz...szerintem ez így reális, és igazi kihívást jelent a játék.

    én nagyon megszerettem ezt a modot. az alap oblivion, ha megérted a kis okosságait, nagyon könnyű. az oscuro féle mod is jól nehezít, de nekem az az egyik bajom vele, hogy minden sarkon valami értékes cuccba botlok. a TIE-ban egy normálisabb fegyverért igen csak meg kell küzdeni, de ha szerencsés vagy, akkor már első szinten is találhatsz valami jót, bár persze egy jó fegyver gyenge skillel még semmit nem ér.

    mostani karakteremmel 10-es szintű vagyok, még valamikor 3-4 szint környékén szereztem egy ezüst íjat, azóta sem találtam jobbat például. aztán vannak szörnyek, akikbe nagyjából most merek egyáltalán belekötni, de azt is csak óvatosan, mert eddig még minimális esélyem sem volt :)))

    aztán van a francesco, ami nem lenne rossz, de egyrészt igencsak elavult, másrészt, voltak technikai problémák is vele. a martigen monster mod meg alapból nem jön be, túl sok a világba nem illő szörnyet rak be.

    szóval TIE: a legjobb része az a több mint 600 plusz egyedi NPC, amit berak, és a shiveringes részébe még lesz plusz több száz :) (egyébként ha kijön, akkor SIE lesz a neve és bele lesz foglalva a TIE is).

    a legnagyobb ge*ik a TIE-ban az assasinok, főleg az assasin mágus... mióta az oblivionnal játszok, a legnehezebb harcaim ezekkel voltak, de ha egyet legyőztem, az rohadt jó érzés :))

    és a legjobb, hogy összevissza egy 3 megás file az egész, mégis úgy érzem, többet változtat, mint az összes többi overhaul.
  • Fantusz
    #36430
    Egyetlen pontocska kell a szintlépéshez, de ahogy már koschwarz írta a múltkor, nem a legszerencsésebb képességek vannak majorban.

    Balde fejlődik szépen, de ahogy elnézem a pajzsot nem nagyon használod, most a heavy-ligth armorral mindkét páncélhasználatod fejlődik ( ez nem baj, csak így lassabb a majorban lévő képesség növekedése.
    Gyorsaságra megkapod az 5 pontot, erőre nem, kitartásra megkaphatod, ha kihasználod a minorban lévő armorer adta lehetőséget (kalapáld a páncélokat, fegyvereket, tanulj trénerektől).

    Fejlődni igazán csak harc közben tudsz (leszámítva az elég haszontalan personality-képességeket), ne villámutazással cikázz a helyszínek között, de még csak ne is lovon.
    Gyalog - futva, szökdécselve fejlődik a gyorsaság, az eléd kerülő ellenfelekkel pedig a harci képességek.

    Kismillió lehetőség van egy karakter előtt, de egy custom harcost én kb. Athletics, Blade, Block, Heavy armor, Marksman, Mercantile, Restoration képességekkel indítanék - kiegyensúlyozott fejlődés érdekében gyengébb ellenfelek ellen bluntot használva, sajátkezűleg páncélokat javítva...
  • vzajcev
    #36429
    Lolmá ez a mód, a kezdésnél "leverhetetlen ellenfelek" csak a futás segít
  • vzajcev
    #36428
    Már csak egy kicsi hiányzik, kitartás
  • bepe79
    #36427




  • Fantusz
    #36426
    Egy olyan kép kellene, ahol a képességeid látszanak, szitlépéshez az alanti ikon jelenik meg + a szöveg, hogy elmélkedned kellene a tanultakon.

    Light armor viselése nem segíti a szintlépést, de jól jöhet, ha a gyorsaságot is fejleszteni akarod.

    Ennyi küldetés után már valóban furcsa, hogy még mindíg elsőszintű a kari, 3-4. szint körül kellene járnod.
  • vzajcev
    #36425
    Itt megleled a fontos nfo-kat
  • vzajcev
    #36424
  • vzajcev
    #36423
    Kiírja a game ha szintet léptél, ezután alukálsz és közben fejlődsz
  • vzajcev
    #36422
    TIE-mod leírása ill. kötelező letöltése :)
  • bepe79
    #36421
    Megcsináltam a tolvajos küédetést is, meg az Ulrich-os küldit is, meg egy festményes küldetést is, ahol beléphettem és mozoghattam egy festményben. (: A festményes küldiért kaptam a képemen látható unique cuccot, de gondolom inkább mágus kariknak való. Már csináltam egy rakat side quest-et, meg megcsináltam a main quest-ben Kvatch ostromát is, és még mindig lvl 1 a karim... Holott valaki azt mondta, hogy már a game legeslegelején a barlangból kijőve szinte szintet kéne lépnem. :omg: :smoker: Csak azt nem tudom, hogy hogyan.





  • vzajcev
    #36420
    Köszönöm a választ
  • koschwarz
    #36419
    kompatibilisek teljesen, sőt, a francesco féle után ez lesz nemsokára a második olyan overhaul, ami a shiveringet is módosítja, ugyanis a készítője dolgozik rajta.
  • Fantusz
    #36418
    Vannak helyzetek, amikor mérhető, hogy mennyire erős a kari

    Páncélra visszatérve, alacsony szinten csábító, ha enchantos a cucc, mégha az light armor is, pedig nem biztos, hogy előny.
    Egy közelharcosnak a nehézpáncél sokkal nagyobb védelmet ad, a light néhány bekapott ütés után cafatokban lóg, a heavy sokkal lassabban romlik.
  • Fantusz
    #36417
    A karddal nincsen gond, idővel majd szerzel jobbakat, a páncélt is nyugodtan hordhatod (annál is lesz jobb persze), de a heavy armort se hanyagold

    Ebben a játékban majdnem végtelenül szabadon lehet mozogni, eldugott helyeken is lehet alkalmanként küldetéseket kapni (farmok, tanyák, fogadók), Ayleid romokban sok hasznos, értékes cuccot is találhatsz, de persze a legtöbb küldetést a városlakóktól lehet kapni.

    Anvilban is érdemes elbeszélgetni jónéhány NPC-vel, talán van még feladatuk számodra...
  • SaGa
    #36416
    Csakszólok: RPG kedvelőknek kötelező darab a Drakensang: The Dark Eye. Megjelent, érdemes kipróbálni.
    Aki játszott a Realms of Arcania valamelyik részével, az a világot már ismeri...

    Nem olyan szabad játék, mint az Oblivion, de nem rossz...
  • vzajcev
    #36415
    Lenyomnak mer ezek nagyon gonosz és ügyes tolvajog
  • bepe79
    #36414
    OK, kezdek belejönni. Megcsináltam a patkányos küldit, és lementem a következő helyre, ahová a Fighters Guild HR-ese küldött, az Anvil kikötőbe, ahol egy boltot fosztogatnak. Először gondoltam, hogy miután beszéltem a tulajjal, és azt mondta, hogy többnyire éjjel jönnek, megvárom ott a boltban az estét. Szépen le is ültem a kisszékre:





    De utána megnéztem, hogy milyen lassan pereg az idő a game alatt, és még csak dél körül van, úgyhogy addig megcsináltam még egy side quest-et:

    a hajón kaptam egy küldit, hogy a hajóban maradt egy kristály, és ezt vissza is szereztem pár golem vagy mi a jóég mágiával való legyakása után. Kaptam is érte egy szép kis unique item-et, amit itt láthattok a kezemben:





    Így már két unique item-em van, ez, és a Kvatch Cuirass, amit a Kvatch felszabadításáért kaptam. Most megyek este a boltba, és legyakom a tolvajokat, hacsak nem ők gyaknak le engem (bár nem hinném).
  • vzajcev
    #36413
    Jó lesz,ez érzem kell a kihívás. Viszont azt nem tudom ha a kiegek is telepítve vannak azokkal kompatibilies-e
  • koschwarz
    #36412
    gyakorlatilag az összes nagy overhault kipróbáltam, de a TIE az, ami igazán életet leheh a világba, és mindezt úgy, hogy csak a vanilla oblivionban található dolgokat használja fel. egyszerűségében zseniális, nagyon nehéz, és bár eredetileg tolvaj karaktereknek lett kitalálva, szerintem mindennel lehet okosan játszani. ez a lényeg, ebben végre tényleg minden rendelkezésre álló eszközt ki kell használni, hogy életben maradj.
  • vzajcev
    #36411
    Letesztelem ezt a modot / TIE /
  • Fantusz
    #36410
    OOO-val játszva találtam egy nyílvesszőt, valami Sithis klón lehetett (egy lövés - egy halál de, a lövés után a nyílvessző megsemmisül).

    Umbra éldegélt csendesen a dungeonjában, nem próbáltam ki rajta a csodafegyvert.
  • Fantusz
    #36409
    Én váltottam vele néhány szót, nem zavarta, hogy kirámolom a ládát, semmi agresszió nem volt részéről - aztán békésen kisétáltam...
    A mágusom semmiféle fegyvert, páncélt nem használ (ezért sem "zaklattam" Umbrat).
    Lehet, ha fegyverrel a kezemben állok elé rám támad, bár amikor a daedra odaadja a küldetést, akkor is lehet beszélni a leányzóval, s a párbeszédben ott van a béke lehetősége is.


  • SaGa
    #36408
    Ha közel mész hozzá, azonnal támad...
  • koschwarz
    #36407
    a TIE-ban van nagyon ritkán található kábító nyílvessző...na abból kapott egyet umbra, és amíg megfeküdt, szétütöttem egy hatalmas kalapáccsal :))))

    egyébként tényleg nehéz ellenfél.
  • Fantusz
    #36406
    No meg galádnak kell lenni, Umbra egyeltalán nem viselkedik ellenségesen.

  • SaGa
    #36405
    3-4. szintű ijásszal már van esély ellene, főleg pár spéci nyílvesszővel. Sokat kell futni és pontosan lőni...
    Közelharcossal legalább 6-8. szint kell és valami jó fegyver-páncél...
  • Tovi
    #36404
    Nem tudom milyen szinten győzhető. én az OOO moddal nagyon megszenvedtem vele, gyakorlatilag csak rohangásztam előle, néha visszalőttem nyíllal, és igyekeztem bugba vinni (fákhoz, sziklákhoz), ahol elakad néhány pillanatig, de megvolt.
    Megoldás lehet bevinni a városba, ahol az őrök szétszedik, de ott megvan az esély, hogy Ő gyilkol le mindenkit, ami nem olyan jó :-)
  • bepe79
    #36403
    Ma már nincsenek spoiler-ek így 3 évvel a game megjelenése után Aki akarta, már hatszor oda-vissza végigjátszotta, aki nem, az ezután sem fogja, ilyen hülye mint én, aki meg most kezd bele meg nem sok van..
  • Fantusz
    #36402
    AZ Umbra sem rossz
    Alacsony szinten nem könnyű ellenfél a leányzó (vajon 2. - 3. szinten legyőzhető?), mindenesetre, ha a kard megvan, akkor elég jó páncél is "jár" hozzá.
  • Tovi
    #36401
    Kardban én az Umbra-t használom, ha nem viszem vissza az oltárhoz, akkor annak is 0 súlya van, és a soultrap is meg van oldva.
  • koschwarz
    #36400
    csak annyit hozzátennék, hogy - mivel elég sok képen látszik, hogy a fegyvereid mindig a kezedben vannak - jobb benyomást teszel az NPC-kre, ha eltett fegyverrel kezdesz el velük beszélgetni.
  • Fantusz
    #36399
    No ez szép lett, sem előnézeti lehetőség, sem javítási lehetőség, bocs a "spoiler" miatt - akit nem érdekel, ne olvassa el
  • Fantusz
    #36398
    Fighters Guild küldetést három NPC ad:
    - Anvilban a céhvezető, Azzan
    - Cheyninhalban Burz gro-Khash
    - Chorrorban Modryn Oreyn

    Van némi választási lehetőséged, hogy Azzan, vagy Burz gro-Khash megbízásaid csinálod előbb, de különben elég kötött a sorrend.

    Nem tudom miért nem mutatja a questeknél a célt, nem jellemző a játékra ennyi bug.
    A patkányirtós küldetés ott van a szomszédban, a guilddal majdnem szemben lakik a dark elf.

    A Corruption and Conscience egy nyomozós küldetés, de lesz még néhány ilyen becsapós.
    Pontosan nem tudom hol is jársz (már régen csináltam ezt a küldit). Ilyen gondok lehetnek:
    1 - alacsony a disposition az NCP nem árult el fontos információt. (persze ekkor felajánlja a játék a beszélgetés lehetőségét)
    2 - valamilyen új tudás birtokában kell ismét az NPC-vel beszélni.



    [spoilerOFF: harcossal érdemes megcsinálni a következő küldetéseket:
    1 - Chorrorban megkeresni Reynald Jemane-t (nappal a Grey Mare-ban iszogat), ad egy küldetést - irány Cheydinhal.
    Ott beszélsz Reynalddal.
    2 - Ismét Chorrorban járva fölkereset kedves munkaadódat, a fealadat a csalaádi farm ogrementesítése lesz.
    3 - Némi türelem kell, de, ha megvan az előző két küldetés előbb-utóbb fölkeres Fathis Ules.
    A feladat egy kard visszaszerzése...
    A fegyver egyedi darab Honorblade of Chorror névre hallgató ebony blade, hatalmas sebzéssel, 0 súllyal.
    Mivel küldetési tárgy azon túl, hogy nem terheli a hátizsákot, kiütni sem lehet a kézből (mágikus tulajdonsága nincs, de a szellemeket is sebzi)
    Érdemes jó sokáig használni, csak akkor elcserélni egy szintén hasznos pajzsra, amikor már daedric fegyver, esetleg a Goldbrant lesz helyette.
    (ez szintén 20-as szint fölötti, alacsonyabb szinten a pajzs enchantjai lényegesen gyengébbek lehetnek.
    A pajzs az Escutcheon of Corror : Fortify endurance10, Reflect demage35[/spoiler]
  • Tovi
    #36397
    A Rat problem nevű küldetést azzan adja Anvilben, csupán néhány házat kell odébbmenni Arvena házához. Ha átváltottál helyi nézetre a mapon, pillanatok alatt megtalálod.

    Itt olvasgathatod a quest-eket, talán jobban megy.
    UESPWiki

    Egyébként az unofficial patchok után abszolut nem bugos a játék.
  • bepe79
    #36396
    Ismét elakadtam. Felvettem a Fighters Quild side quest-er, joinoltam a guildhez, de addig nem kapok contract-ot, amíg nem beszélek Anvilban vagy hol a taggal, aki felvett a quildbe, vagy pedig Cheydinhal-ban a quild másik HR-esével. Anvilban az első számú HR-es ad egy nevet, akinek patkányok vannak a házában, és segítenem kéne. Miután a térképet az istennek nem tudtam rávenni, hogy mutassa, hogy ez a side quest hol a picsában van, és a várost körbejárva meg beszélve mindenkivel sem tudott senki arról a személyről, akinek segítenem kéne, így elmentem Cheydinhal-ba. Itt természetesen a másik HR-est ugyanúgy nem találom, mert a térkép nem mutat semmit, így fel is adtam ezt a dolgot... Viszont találtam egy tagot, akinél felvettem egy corruption nevű küldit. Kiderítettem, hogy a Castle-be kell mennem és beszélnem a Garrus Dalennium nevű taggal, de mikor odamegyek, ugyanaz van, mint a Kvatc-os gyűrűleadós küldetésnél: odamegyek a Garrushoz, beszélek hozzá, majd közli, hogy ő nem áll szóba velem, blablabla, és a zöld háromszög mutatja, hogy vele kell beszélnem, hogy továbbvigyem a quest-et, de nem tudok. Ha kimegyek a castle-ből, akkor ez a háromszög a térképen újra pirosra vált, és jelzi, hogy nem teljesítettem, amit kéne. Ha visszamegyek, ismét zöld, de ugyanúgy nem jutok egyről a kettőre...

    Itt van pár kép, amit lőttem:





    Csak én vagyok peches, vagy tényleg ennyire bughalmaz ez a game? Mert ha az utóbbi, akkor így nálam hamarosan uninstall lesz a vége.