41716
  • bepe79
    #36395
    Most már megnyugodtam, megvan Martin atya, de visszatöltöttem a vele való beszélgetés előtti mentést, és csinálok valami side quest-et is. Legalábbis megpróbálom. Oscuro nincs fent, szerintem nekem azt még nem kell felraknom, elég, hogy fent van a legújabb official patch, a legfrissebb unofficial patch, és a Knights of the Nine MOD/kieg.
  • Fantusz
    #36394
    Ebben a játékban a főküldetés csupán egy küldetéssorozat (ennyiben különbözik a többitől, hogy sorozat), végigfuthatsz a főszálon, de semmit nem extrát kapsz, nagyon sok mellékküldetésben sokkal értékesebb dolgot lehet megszerezni.

    Oscuroval játszva első szinten Kvatch ostroma egyenlő a halállal, mod nélkül "csupán" annyi változik a játékban, hogy jönnek az oblivionlakók, megbolondulnak a városban a Mythic Dawn hívek, tele lesz a térkép Oblivion kapukkal, vagy azok romjaival, az égbolt fekete-vörös-füstös szinekben pompáznik, a kauzárogatások közben szerzett cuccaidat gyorsan kinövöd.

    Bármikor lehet vinni a főszálat, ha nincsen fent az ellenfelek szinteződést feloldó mod - így döntöttél: Martint vissza kell kisérned az apátságba, a Mythic Dawn hívek akcióba léptek...
  • bepe79
    #36393
    Feltettem a legújabb unofficial patch-et, és így már egyből ott termett Martin atya a Kvatch ostrom utáni menekülttáborban. (: Tudom, hogy ez a game nem csak a main quest-ről szól, mert Sacred 2-őzöm is, és ott is kismillió side quest van, de ha belátható időn belül szeretném végigjátszani és esetleg kipróbálni más karaktert is, akkor azért azt is vinnem kell.
  • Tovi
    #36392
    És ha fenn van a többi hivatalos kiegészítő, azokhoz is külön unofficial patch van, tedd fel mindet, ami a gépeden van.
    Ha lassítani szeretnél a játékmeneten, akkor javaslom az OOO mod telepitését is, garantáltan nem mész lvl.1-esen Kvatch ostromára.
    Én 20-as szint körül járok, de a főküldit még el sem kezdtem, azt hiszem még egy darabig nem is fogom, utálom a sok randa oblivionkaput a tájban.
    És nagyon vigyázok a karakterfejlesztésre, mindig a maximális szorzót igyexek elérni, a kiválasztott attributikumhoz tartozó minor skilleket növelem 10 szinttel. Így mindig +10 pontot kapok a 3 fő attrib.-ra. Így már kimaxoltam ezen a szinten az agility-t és az endurance-t, most a strenght-re gyúrok.
  • bepe79
    #36391
    Most fogom felrakni a legeslegújabb unofficial patch-et, méghozzá ezt:

    Unoffical Patch 3.2.0

    http://modsreloaded.com/index.php?id=302

    Ha valakinek szintén kell, akkor erről a linkről leszedheti.
  • Tovi
    #36390
    Esetleg erősen javasollt az unofficial patch(ok) felrakása, éppen ezeken a bugos küldetéseken segít a legtöbbet.
    Viszont tényleg tökéletesen felesleges ennyire rohanni a játékban, ez nem erről szól....
  • Carmang
    #36389
    Lehet, hogy megzavartad a főküldit? :)))
    Beszéltél Martinnal még a templomban, mielőtt haladtatok volna tovább Kvatch ostrománál? Mert nekem úgy tűnik, hogy egy "triggert" nem aktiváltál a főküldiben, és most az szívat. Vagy valami bugba futottál bele.
  • bepe79
    #36388
    Pontosan ez történt. Felvettem a halott akárkicsodától a gyűrűt, elviszem a tisztnek, erre hálálkodik, meg miegymás, és utána nem lehet hozzá szólni egy árva szót sem. A Main quest azt mondja, hogy keressem meg Martint vagy kit. Az összes NPC a Kvatch-i menekültek közt azt mondja, hogy Martius vagy kicsoda (a tiszt) might knows more about Martin, tehát hogy többet tudhat róla, de amikor visszamegyek ismét a tiszthez, ismét csak megköszöni, hogy segítettem felszabadítani Kvatch-ot, és hogy kinyitottam az Oblivion kaput, és ezután kilép a vele való kontextusból a játék. Van egy csomó mentésem, mert más játékokból megszokás szerint fél percenként mentek, úgyhogy vissza tudok tölteni egy régebbi mentést. Köszi a helpet, ezek szerint beragadt a main quest-em. Ami azért furcsa, mert a legújabb patch van fent.
  • Flora2
    #36387
    Az kínos, ha valami bug miatt beragadt a játék. Ez ott van, ahol a halott kvatch-i gróf gyűrűjét át kell adni annak a tisztnek? Lereagálta, ahogy átadtad? Kiírta a játék, hogy mostantól ez a tiszt felelős Kvatch-ért? Megkaptad a jutalom kvatch-i páncélt?
    Ha nem, akkor "beragadt" a quest, vagy térj vissza egy korábbi mentéshez (ha nem túl régi), vagy az uesp.net azt tanácsolja, hogy üsd le a tisztet (megölni nem lehet, mert koronás), és ha magához tér, talán elmondja azt a szöveget, amit kellett volna, és ezzel továbblép a quest. Talán. :(
  • Fantusz
    #36386
    Hagyd a fenébe a főküldetést, majd kb. 20-as szinten menj vissza Kvatchba...
    Jelentkezz valamelyik guildba tagnak (neked a harcosok céhe alap lenne), csináld a céhes küldetéseket, városi questeket, kalandozz, fejlődj.

    Oblivionban rengeteg hasznos cucc lesz magasabb szinten kár a játék elején kapuzárogatással vesződni, ráadásul a tájat is elcsúfítja a sok füstölgő rom, és az egymás után nyíló kapuk kénköves füstje.

    Ennek ellenére, ha ragaszkodsz a főküldetéshez: Martint keresd, róla érdeklődhetsz a többi NPC-től, megtalálod a templomban, vagy a menekültek között...

    Alacsony szinten azért sem érdemes a főküldetéssel vesződni, mert gyorsan kinövöd az Oblivionban lootolt cuccaidat (azok is alacsony szintűek), ha végigszaladsz a főszálon a végén bezárulnak a kapuk, elveszted a legjobb Sigil-kövek megszerzésének esélyét.
    Ezeket a köveket 17-es szint fölött kaphatod, a játék végéig elkisérhetnek, a Daedric páncélok, fegyverek pedig csak 20-as szint után kezdenek potyogni (ha mod nem befolyásolja)
  • bepe79
    #36385
    Sikerült elakadni. Végigcsináltam a Kvatch küldit, elvettem a földön fekvő embertől a gyűrűt, és odaadtam annak a katonának, akinek kellett. Ezek után a küldit zölddel mutatja, de nem tudok átváltani semmiféle következő főküldire, mert ha eltávolodok ettől az embertől, mindig ehhez vezet vissza a térkép. Ha kimegyek a leégett Kvatch utcáira, akkor ugyanennek a küldinek a nyila pirosra vált, és a hátam mögé mutat, ahol ez a tag áll. A quest-eknél nem tudok átváltani egyikre sem, és aktív quest-nek sem tudok mást megjelölni. Mit kell csinálni? Egyébként túl vagyok Kvatch ostromán, és még mindig lvl1-es a karakterem, de mutatja, hogy nemsokára lvl 2 lesz.
  • koschwarz
    #36384
    én meg az első játékkor pont hogy egy dungeon után léptem akár két szintet is. csak nekem meg az volt ezzel a baj, hogy egy idő után, ahogy a szintemhez igazodva jelentek meg az egyre erősebb ellenfelek, egyre gyengébb lettem hozzájuk képest, mert viszont sem a skillek, sem az életerőm annyival nem emelkedett (szétforgácsolódtak a pontok).
  • Fantusz
    #36383
    Vannak a játékban "rejtett" képességek is.
    Ahhoz, hogy egy harcos képes legyen szép combokat használni legalább 50-es acrobatics tudás is kell.

    Egyik kedvenc karakterem a breton mágus - semmiféle fegyvert nem használ, a mágia mellett olykor az öklével is odacsap, magas szinten a Hand to Hand is hatásos, bár nem egy gyilkos képesség.
    Kábítás, paralyse hatásai látványosak, de pusztán ököllel agyonverni az ellenfelet elég hosszadalmas (esetleg kárpótolhat néhány érdekes mozdulatsor: dupla öklös lecsapás, kifordulásos oldalsó támadás, stb)
    A breton mélyről kezdi az ökölharc-tudományt, ráadásul csak másodlagos támadóskill (evidens, hogy a mágia az első), khajiit, argorian karakterem meg ezidáig nem volt, a Hand to Hand náluk alapképesség lenne.

    Alchemyt major skillek közé berakva körültekintően szabad csak kotyvasztani, iszonyat gyorsan fejlődik, minorból hasznosabb annak, aki sokat használja, alkalmi méregkeverőknek jól jön majorban is.
  • Flora2
    #36382
    ...Emlékszem, amikor először kezdtem játszani az Oblivionnal, nekem is egy évszázadnak tűnt, mire lvl 1-ről 2-re jutottam (aztán 3-ra és 4-re már sokkal gyorsabban ment). Ráadásul ez volt az első RPG-m, tehát totál noob voltam, azt se tudtam, mi az a fejlődés.

    Szerintem egyszerűen kell egy kis idő, míg az ember kitapasztalja, hogyan tud erősödni bizonyos dolgokban.

    Én pl. a harcokban kezdőként csak arra törekedtem, hogy gyorsan túl legyek az összecsapáson, és túléljem, támadtam össze-vissza, nem volt védekező meg oldalazó meg ilyen mozdulatok... Idő kellett ahhoz, hogy megtanuljak ráérősen harcolni, pl. csak block-olva, egyáltalán nem támadva, "ráérek" alapon csak tartva magam előtt a pajzsot, hátráljak, oldalazzak, hadd dolgozzon az ellenfél... :) Így aztán majdnem minden karakterem gyorsan fejlődik block-ban pl.

    De pl. bevallom, hogy a hand to hand-et soha nem használom... pedig haladó szinten biztos szép mozdulatokkal jár. Hiába, gyengéim a szép egykezes szúrófegyverek. :)
  • koschwarz
    #36381
    így tényleg lassan fogsz fejlődni: hiába van pl. a strenght attribute-hoz tartozó összes skill major-nek bejelölve, ha abból csak a blade-et használod, hiszen így sem a hand to hand, sem a blunt nem lesz képes fejlődni, plusz szintlépéskor max 1-2 pontot fogsz kapni a strenght-re, pedig egy harcosnál az az egyik legfontosabb.

    és ahogy fantusz is írta, ha egyszer heavy armor a skilled, a pajzsod ne legyen light armor.

    a speechcraft lenne az utolsó amit majornak választanék, különösen egy imperial-nál, aki eleve általában népszerűbb lesz az NPC-k között (magasabb lesz általában a diszpozíciója beszélgetéseknél, mivel magasabb a personality-ja).

    az illusion meg ha nem is haszontalan skill, de semmiképpen nem annyira hasznos egy warrior kasztnak, inkább tolvajoknak, mágusoknak lehet hasznos, hiszen a leghasznosabb varázslatok ebben az iskolában vagy a lopakodást segítik, vagy nagy manaigényük van (kaméleon, láthatatlanság, stb.), így ez egy tanknál (harcosnál) annyira nem segít semmit.

    érdemes lenne custom kasztot összeállítani, egy támadó (pl. blade), egy-két védekező (pl. heavy armor és block) skillel. mivel egy csomó blunt fegyver is elég hasznos, esetleg elképzelhető, hogy azt is beválaszd, de a H2H-t már semmiképpen (az tolvajoknak, mágusoknak való).

    szerintem az armorer is elég hasznos skill. érdemes egy harcosnak továbbá azért egy távolsági támadást is ismernie (marksman), és egy alchemy vagy restoratin skill sem haszontalan a gyógyításhoz, és lötyik keveréséhez.

    persze ez így egy olyan karaktert fog adni, ami elég gyorsan tud fejlődni, ha ezeket a skilleket majornak választod és még használod is őket rendszeresen.
  • Fantusz
    #36380
    A pajzsot ha lecseréled heavy-re, azzal is lehet némileg gyorsítani a szintlépést, ha az a szándékod.
    Endurance fejlődéssel nem lesz gondod (heavy armor, block, armorer), erőre viszont szintenként 2-3 pontnál nem kaphatsz többet (minorban nincsen skilled, amivel rásegíthetnél a magasabb szorzóra).
    Erős karaktered lehet, de ne fogácsold szét a képességeidet, nem érdemes azzal eröltetni a szintlépést, hogy az illusiont, vagy a speechraftot használod.
    Az erő és a kitartás a legfontosabb, mellé válassz egy neked szimpatikus, hasznos attributet, és azt fejleszd lehetőleg.

    Érdemes a szintlépésig összespórolni annyit, hogy trénerektől tanulhass valami hasznosat.

    Szintlépés után trénelés: + 5 skill, alvás, +5 skill .
    Így a 10 tanult képesség a következő szinthez számít, viszont, ha major skilleket fejlesztettél így rögtön újra szintlépés jöhet, ami a játék elején nem célszerű (100-as enduranceval már hasznos lehet a +10 blade)
  • haxoror
    #36379
    Ha semmi mást nem csináltál csak a csatornából rögtön az apátsághoz és onnan Kvatch-hoz mentél akkor érthető hogy miért vagy még mindig "csak" level 1, ez a játék nem csak a főküldetésről szól, én pl a Kvatch küldetést 30-as szinten csináltam.
  • bepe79
    #36378
    Megcsináltam Kvatch ostromának egyik részét, felmentem a toronyba, és kinyitottam a kaput, visszamentem a védőkhöz, és most együtt nyomulunk befelé, itt járok. Ami érdekes, hogy a karakterem még mindig lvl 1, holott aludtam már szállóban egy párszor, és még csak a közelében sincs a 2-es szintnek. (:

    Csináltam pár screenshotot:









    Végülis engem nem zavar, amíg lvl 1-esként is felaprítok mindenkit, eddig egyik ellenfél sem okozott különösebb gondot.
  • koschwarz
    #36377
    csak annyit még, hogy én ezt a "vagy túl gyorsan fejlődök" vagy "nem lépek szintet egyáltalán" problémát azzal küszöböltem ki, hogy használok egy modot (neve: TIE), ami megszünteti a te szintedhez igazított ellenfeleket, azaz már a legelejétől kezdve találkozhatsz a legnagyobb szintű szörnyekkel is. így nem kell trükközni, hogy most lépjek-e szintet, milyen skilleket válassza, stb., hanem csak használt skilljeim vannak majorban, és örülök, ha azokat is tudom egyáltalán használni annyit, hogy végre szintet léphessek. ugyanis így elég nehéz a játék már a kezdetektől is, de okosan mindent túl lehet élni, és még a világ is reálisabb így.

    viszont én is custom karaktert indítanék a helyedben, amiben fele major skilleket használni kívánt skillekből, a másik felét meg KÉSŐBB használni kívánt skillekből választod össze. így a szintlépés-fejlődés-szorzó szerzése is meglesz, de nem fogsz egy barlang után sem 3 szintet lépni.

    mittomén (durva, gyors példa), íjászként majornak mint használni kívánt skilleknek választanám a marksman-t, light armort, alchemy-t, armorert (ez egy támadó, egy védekező és egy gyógyító-méregkészítő-javító hasznos skillek gyűjteménye).

    ezek mellé pedig NEM használni kívánt skilleknek mondjuk egy közelharci skill végszükség esetére, pl. blade, block is jól jöhet néha néha, plusz egy-két varázslóiskola, amelyik szimpi.
  • Fantusz
    #36376
    Koschwarz már írta a szintlépés feltételét...
    Custom karakterek híve vagyok, de az előre beállított karakterek is lehetnek jók.

    Az archered azért nem lépett még szintet, mert keveset harcoltál vele.
    Major skilljei:
    Armorer
    Blade
    Blunt
    Hand to Hand
    Light Armor
    Marksman
    Sneak

    Sneak+Marksman használatával elég gyorsan lehet fejlődni (legalábbis a játék elején), ehhez le kell menni a dungeonokba, banditákat, marudereket, goblinokat, netalán vámpírokat vadászni.

    Agility mellett érdemesebb a gyorsaságot fejleszteni (athletics, acrobatics, light armor).
    A Strength csak az agility rovására fejleszthető (persze, ha már 100-as lesz ez nem érvényes), blade, blunt, Hand to Hand mind majorba került.

    Armorer 50-es szint fölött hasznos igazán, mágikus felszerelés javítására is képessé válik a karakter, az endurance pedig az életerőt növeli. (hasznosabb lenne minorban, helyette inkább a blockot főképességek közé berakni)
  • bepe79
    #36375
    Újrakezdtem a game-t, indítottam egy Imperial / Warrior / Knight class karaktert. (: Mondjuk ezzel sem léptem még szintet, pedig már rég kiértem a barlangból a szabadba, úgyhogy érdekes. Na mindegy, most már nem kezdem újra, hanem viszem ezt a Knight-ot, aztán majd meglátjuk.
  • bepe79
    #36374
    A HWSW-n azt tanácsolták, hogy major skillnek érdemes olyan cuccokat összeszedni, amiket egyébként ritkán használok, és a könnyű páncélt meg a szaladgálást berakni minor skillnek, és utána megtanulni valami öngyógyító vagy zártörő varázslatot és azokat használni vagy heavy armor-ral a creature-kra támadni, és akkor gyorsabban fogok szintet lépni.
  • SaGa
    #36373
    Az lehet. Az alapedzésen átesett karaktert nem érdemes módosítani...

    Nem veszett el semmi, csinálsz több mellékküldetést, felfedezed a világot, beszélsz mindenkivel, aki hagyja, aki nem azt levered és fogsz fejlődni. Ott föntebb a zöld kiírás mögött találsz jó ötleteket...
  • bepe79
    #36372
    Hát, nemhogy a kezdő dungeon-ból kilépve nem lettem, de már leszállítottam az amuletet, és felvettem a Kvatch-os main quest-et, és még mindig lvl1 vagyok. Azért, mert nem aludtam? Meg megnéztem a szintlépegetést mutató csíkot, és kb. még a felénél sem volt az lvl2 felé. Szal nagyon nem vágom.. és ez egy "gyári" archer kari. Jah, még annyi, hogy nem kezdettől íjat használok, mert a game indításánál mindenhol warriort választottam, de a kilépő kapunál még lehetett módosítani, és ott átállítottam Imperial-ról Elf-re, meg Thief csillagra, meg Archer class-ra. Lehet, hogy ez rontott el valamit, mert ez így baromira nem jó...
  • SaGa
    #36371
    Kvatch ostroma az első kemény harc a főküldetés során. Igazából a második legkeményebb, szerintem. Nehéz túlélni, első szinten meg - szerintem - lehetetlen...

    Jók a "gyári" karakterek is, de pont az velük a baj, hogy túl gyorsan fejlődnek.

    Lehet, hogy nem is lennél 1 szintű, ha kerestél volna már egy ágyat (kocsmákban lehet bérelni 10-20 aranyért), mert alvás közben lehet aktiválni a szintlépést. Emlékeim szerint a kezdő dungeonból kilépve is túl kéne legyél a level 1-en egy "gyári" karakterrel..
  • bepe79
    #36370
    Miért, mi lesz Kvatch-ban? Megtámad majd valaki, és lvl1-en azt nem lehet túlélni?
  • bepe79
    #36369
    Ha jól láttam, a kari-választásnál én archer-t választottam, de az archer-nek teljesen hülye skill-eket adott magától, custom-ot kellett volna választanom. Pl. az archer karimnak van blade meg mindenféle baromság skill-je, de íjas az kevés, és így nem is fog fejlődni soha az életben. Akkor indítsak egy újat, vagy pedig jók az alap archer karinak a gép által adott default skill-ek? Vagy nem kell félnem, előbb-utóbb lépek szintet, csak ez itt ilyen lassan megy?
  • koschwarz
    #36368
    mondjuk ez a fű kérdés érdekes, mert én mindent maxra vettem, amit lehetett, és valóban előfordul, hogy nem találok elejtett tárgyakat, de ezt én úgymond természetesnek veszem...elvégre ebben a világban nincs fűnyíró :)

    a speechcraft skill csak annyit számít, hogy egyre könnyebb dolgod lesz a beszélgetések közben, mittomén, a következő szinten lehet majd forgatni a tárcsát, aztán lassabban csökken a diszpozíciód, stb. aminek nagyobb haszna van az npc-kkel való interakciókban, az az alap diszpozíció, amit a beszélgetéssel tudsz növelni. a diszpozíció meg a personalitydtől függ, azaz, hogy milyen értékről kezded a meggyőzést, és mi a max, amit el tudsz érni. minél nagyobb a diszpozíciód a beszélgetés végén, akkor pl. annál jobb feltételeket tudsz kicsikarni egy kereskedőnél, de zt meg befolyásolja a mercantile skilled illetve a kereskedő mercantil skillje is.

    1. normális. akkor fogsz szintet lépni, ha a majornak válaszott skillek nőnek, és ebből kell (bármelyik major skill összege) ÖSSZESEN 10 pont. akkor kiírja, hogy aludj egy ágyban, ekkor lépsz szintet. ha eddig nem használtad a major skilljeidet, akkor nem is fogsz szintet lépni.

    2. érdemes mindenhová (barlang, bánya, rom) bemenni, mert onnan lehet a legjobb cuccokat összeszedni, és a legtöbb skill pontot is gyűjteni, a harcok közben. vannak hatalmasok, több szintesek, és vannak kicsik is. de te döntöd el, ha nincs kedved ezekbe - egyelőre -bemenni, akkor ne menj, a külvilágban is van elég ellenfél.

    3. reload :))))

    4. persze, folytathatod, ezek a kiegek beteszik a "világba" az új küldetéseket, tárgyakat, attól függ, melyik.



    szerk. közben saga is válaszolt. de hozzátenném, a hivatalos kiegekkel semmi gond nem lehet, rajongói modok esetén viszont előfordulhat, hogy új játék kezdését ajánlják, de ezt a modok leírásai mindig megemlítik.
  • SaGa
    #36367
    Ne menj Kvatchba, ha jót akarsz, de végülis Te tudod...

    1: Normális, ha nem jól válogattad össze a skilljeidet. Ha gyorsan akarsz fejlődni, lőj 126 őzet, de nem biztos, hogy a gyors fejlődés jó is.

    2: általában nagyok. Érdemes bemenni, ott tudsz fejlődni, mindenféle cuccokat összesezdni, stb...

    3: Meghalsz. Visszatöltöd az utolsó állást, vagy kezdesz egy új játékot.

    4: igen, de nem egészséges menet közben felpakolászni a modokat. Lehet, ha a moddal kezded a játékot, egész más irányba és módon tudsz fejlődni...
  • bepe79
    #36366
    OK, a füvet visszább vettem, valóban könnyebb így a dolgom. Elvittem Jauffre-nek az amulet-et, és simán ment minden, nem tudom, hogy a Speechcraft skill-emnek köszönhetően-e, azt sem tudom, hogy egyáltalán tényleg befolyásolja-e az NPC-ket, és tényleg könnyebben el tudok-e hitetni velük dolgokat (bár itt most nem volt semmi hazugság). A következő állomás Kvatch vagy micsoda, jó kis séta lesz megint.
    Négy kérdés:

    1., az normális, hogy ezidáig még egyetlen szintet sem lépett a karim, és még mindig lvl1-es? Hogyan tudnám azokat a skill-eket fejleszteni, amikkel szintet tudok lépni? Lőjek le az íjammal 126 őzet?
    Tudom, hogy láma kérdés, de a hack 'n' slash RPG-ékhez vagyok szokva (Titan Quest, Sacred 2), és ott kicsit gyorsabb a szintlépés.

    2., bementem az egyik barlangba, alig tudtam kikóvályogni, kitalálni, akkora volt. Mindegyik barlang ilyen útvesztő és óriási nagy? Érdemes akkor ezekbe egyáltalán bemenni?

    3., Mi van, ha esetleg meghalnék? Akkor mi történik?

    4., Ha felrakom a Knights of the Nine-t, akkor megmarad a kari és a mentés, és folytathatom ugyanonnan a dolgot?
  • SaGa
    #36365
    A füvet vedd visszább. Nagyon zavaró tud lenni, hogy fél méterre mész el a fűben heverő tárgytól vagy lelőtt vadtól és hiába kutatod...

    Látványnak szép, de idegesítő, hidd el...
  • SaGa
    #36364
    Érdemes egyből felrakni, csak ne menj az őrület szigetére, míg nem vagy elég erős. Ha jót akarsz, nem viszed el egyelőre az amuletet Veynon Prioriba, hanem kóborolsz, fejlődsz... Majd úgy 15-17. szint körül érdemes vesződni a fő sztorival, bér alacsony szinten is meg lehet csinálni...
  • bepe79
    #36363
    Eddig tetszik a game, nagyon bejön, nem véletlenül az egyik legjobb RPG sokak szerint.
    Még csak lvl1 az Archer-em, és útban vagyok, hogy felkutassak valakit, akinek oda kell adnom az Emperor-tól kapott amuletet. Most így néz ki a karim:





    Mindent fullra húzva, 1280x800-ban, HDR-t bekapcsolva 21-30-35 FPS-el fut a laptopomon, abszolút élvezhető, és nem akad.

    Még a game indítása előtt felraktam a legeslegújabb, 1.2.0416-es patch-et, tehát elvileg bugirtva is van már. Szerintetek érdemes feltenni a Shilvering Island kieg-et, és azzal indítani akkor már, vagy pedig először mindenképp az alap játékot vigyem?
  • bepe79
    #36362
    OK, kis guglizással megtaláltam itt: http://www.rage3d.com/board/archive/index.php?t-33849526.html

    "Colbert
    Mar 22, 2006, 01:58 PM
    I barely started the game, Im already over encumbered, and nowhere in the key bindings is anything that relates to dropping and item or getting rid of it

    bratboy
    Mar 22, 2006, 02:23 PM
    Had to look in the manual myself. From Pg. 10:
    Left Click - Equip or use item
    Shift + Left Click - Drop selected item
    Left Click and Hold Mouse Button - Drop selected item in grab mode
    Lot more info on the pgs you may want to check out as well"

    Szóval SHIFT és bal egérgomb. Azért a menüben a keybinding valóban írhatná ezt is.
  • SaGa
    #36361
    SHIFT+klikk a tárgyon a listában...
  • bepe79
    #36360
    És hogy a fenébe lehet eldobni az item-eket? Mert ha kihúzom az inventory-n kívülre, akkor vagy eldobja, vagy nem, de inkább nem, hanem átvált rá, vagy pedig nem eldobja, hanem ott lóg az item a levegőben, mintha hozzámragadt volna, és vonszolom magam után a levegőben. Mi az item eldobás gomb?
  • koschwarz
    #36359
    aki rád támad, azt megölheted. de ha pl. lopsz, és észreveszik és úgy támadnak rád, akkor már nem célszerű, hacsak nem velejéig gonosz karaktert akarsz magadnak.
  • TomDantes
    #36358
    Senkit, ne ölj meg, ha csak az nem támad rá, vagy ha nem az a küldetés a gyilkosságért börtön jár
  • bepe79
    #36357
    Na, jobb későn, mint soha (: , én most szereztem be (újra, mert egyszer régen már próbáltam) az Oblivion-t (tudom, tudom, 2010-ben már jön a folytatás, a The Elder Scrolls V, de addig elleszek ezzel), és most kezdem el nyomni. Így évekkel a megjelenés után talán meg is moccan majd a configomon (aláírásbeli laptop: C2D + 4GB RAM + 8600GT). Valószínűleg lesz majd pár buta kérdésem az elején, amivel bombázlak majd benneteket, egyrészt, mert nem magyarosítással fogom vinni (próbálom szinten tartani az angolomat), másrészt meg inkább A-RPG-kkel játszottam eddig, RPG-kkel nem annyira. Így elsőre máris egy kérdés: kiket nem szabad megölni, hogyha nem akarom, hogy városba érkezvén egyből dutyiba kerüljön a karakterem és elvesszen az összes addig szerzett cuccom?
  • Zsil
    #36356
    megoldottam!köszi (senki ne türelmetlenkedjen installkor!)