41716
  • koschwarz
    #36475
    figyelmeztetés: a TIE nagyon nehézzé teszi a játékot. minden szintű ellenfél előfordulhat már a csatornából kijövet is, sőt, már a csatornában sem lesz egyszerű a túlélés. először örülsz, ha egy darab banditát elintézel egymagad, de szép lassan azért lehet fejlődni. a koncepció az, hogy te a börtönből kiszabadulva tényleg egy senki vagy, és nem eshetsz neki mindenkinek csak úgy, mert kicsinálnak. a futás hasznos....

    egyébként a TIE elvileg inkább lopakodós karaktereknek van kitalálva, akik nem harcolnak sokat, de harcosként, mágusként is lehet érvényesülni, csak nehéz. de én pl. pont emiatt szeretem.

    ja, mindenféle szintű ellenfél előfordulhat, tehát nem nyomják el a "nagyok" a "kicsiket".
  • Lord RZA a PUNK
    #36474
    fú kösz, bennem is felmerült úgyhogy elkezdtem szedni! de legalább már tudom, hogy tényleg ez a hiba. ezer kösz Fantusz =)
  • Fantusz
    #36473
    FrancescosLeveledCreaturesItemsMod
    FrancescosOptionalNewItemsCreatures

    Mindkettőt felraktad? - a helyes működéshez szükséges mind a kettő.
  • Lord RZA a PUNK
    #36472
    Sziasztok, na az a helyzet, hogy felraktam Francesco modot és mikor kilépek a játék elején a csatornákból a szabadba, egy hibaüzenettel ledob a játék. ha valaki találkozott már ezzel és sikerült is megoldania, vagy valami ötlet, akkor azt szépen kérem, hogy segítsen mert rohadtul idegesít :D thx
  • jackcsabi
    #36471
    Kösz Fantusz.
    Azthiszem ha hazaérek felis teszem,most iskolában vagyok.
    Nade csak egy dolog zavar engem, hogy a TIE ugye unlockolja az összesellenfelet, és aggódok talán annyira erös lesz minden ellenfél hogy nemtudok majd érvényesülni...
    Pl. hogyha unlockolva vannak, bemek Oblivion kapuján és jön mondjuk egy Daedroth, akkor azon a kapun belül jöhet Scamp is szembe? Tehát az erösebb ellenfelek nemzárják ki a gyengébbek felbukkanását?
  • Rousty
    #36470
    Thx:)
  • SaGa
    #36469
    Adakozz a templomoknak...
  • SaGa
    #36468
    Akkor nem tudsz imádkozni, ha az infamy értéked magasabb, mint a fame, azaz "bűnös lélek" vagy. Próbálj jót tenni másokkal. Ne bánts olyanokat, akik téged nem bántanak, ne lopkodj, ellenben vállalj és teljesíts feladatokat...
  • Rousty
    #36467
    Hali!
    Olyan kérdésem lenne, hogy egyszerűen képtelen vagyok templomba imátkozni! Az érdekelene hogy ez miért lehet és lehet e valamit vele csinálni?
    A válasokat előre is kösszönöm!!
  • SaGa
    #36466
    Aha... Nálam ez a kettő valahogy összefolyt, amikor olvastam róla a leírást...
  • koschwarz
    #36465
    valójában azt a TIE (nem a beleolvasztott tutorial terminator) teszi be, a terinátor kikapcsolja a már feleslegessé vált felugró tutorial ablakokat.

  • SaGa
    #36464
    Bocs, az előző is neked szólt volna, csak rossz helyre nyomtam...
    Érdemes a modot úgy felrakni, hogy keresel egy elhagyott sarkot valahol, mentesz, majd felrakod a modot és úgy folytatod a dolgot. Ha nem akarsz újat kezdeni.

    Az említett Tutorial Terminator a kezdő barlangrendszerben egy nagyon erős ellenfél...
  • SaGa
    #36463
    A meglévő cuccok megmaradnak. Ha olyan sok van, miért nem veszel egy házat (IC-ben "occó" a kikőtőnegyedben lévő viskó) és pakolsz le ott?
  • SaGa
    #36462
    Játékon belül létrehozni nem tudsz új tárgyakat, maximum "magadhoz venni", ami benne van. Ha modokkal pakoltatsz be ilyesmiket, és szeretnéd, hogy nálad is legyen, arra jó a placeatme parancs, ám az ID nem biztos, hogy az, amit valahol olvastál. A modok által berakott tárgyak ID-je ugyanis attól is függ, az adott mod hányadikként töltődött be a játékba. Az alapvetően meglévő tárgyaké nem változik, mert az oblivion.esm-ben vannak benne, és az midnenképp az első, de a modolt cuccok "elmásznak"...
  • Fantusz
    #36461
    TIE

    Egy kb. 3 Mb-os csomagot kell letöltened, a játékban meglévő dolgokat használja a mod.

    Megbolygatja a játékrendszert annyiban, hogy már első szinten is lehet akár deadric fegyverrel mászkáló tagokat találni, a harci tudományoknak a futás alapvető követelménye lesz (nincsen szinthez kötve az ellenfelek megjelenése).
    Egy példa: az idézett csontvázam lecsapása egy szakadt banditának egyetlen ütésébe került, némi futás után az útonálló sem járt jobban, őt egy deadric kalapáccsal csapta agyon egy argorian - mindezt első szinten, útban Chorror felé.
    Új NPC-k kerülnek játékba, közülük sok tréner, kovács vagy kereskedő is, a loot viszont az alapjátékhoz képest valóban szegényes.

    15-ös szinten is lesznek még megizzasztó, s talán legyőzhetetlen ellenfelek is, ha nem kezdesz új karaktert - az eddig talált cuccaid megmaradnak-e azt nem tudom.



    600 added NPCs with TNR faces!
    - CorePC's Tamriel Travelers and Arkenor's Tutorial Terminator mods merged!
    - Increased weapons and ammo damage - without NPCs having excessively high levels of health.
    - No more fancy armor wearing bandits.
    - All enemies and loot items unlocked at game start.
    - Secret entrances into all cities and castles that do not show on maps.
    - Heavily tweaked and more natural wildlife behaviour.
    - Far greater rarity of high end weapons and loot.
    - Deadlier traps (wall darts, gas emitters, spiked floors, logs, etc).
    - Decreased thieving sounds (Hear-Me-Not).
    - Many Morrowind ingredients and food items.
    - Better and more lethal archery.
    - Imperial City underground is now fully interconnected via tunnels and trapdoors.
    - Greater chance of contracting various diseases in battle.
    - Vampires no longer affected by normal weapons.
    - Larger population of underwater Argonians.
    - Books such as the extremely handy "Tactics and Maneuvers: The Field Tactician's Handbook" providing useful hints on
    staying alive in T.I.E. More books will be added for future releases.
    - Safer roads. For those who like to "just walk around, see the sunsets, and pick the beautiful flowers". Just don't venture off
    the roads. Still pack some weaponry and potions though, simply because you never know...
    - Bandit steeds that can be stolen and ridden if you get close enough to them.
    - Undercover Imperial Legion Officers that have full authority to arrest and kill intruders, murderers, and thieves.
    - All High to Mid level Inns and Stores as well as castles now have "restricted areas" within them (courtesy of Duggedank),
    so players venturing out of authorized areas will be warned either by the NPC commoners and storekeepers - or by the
    Guards themselves. Three strikes and you'll find yourself either being pursued, or in jail, so be careful.
    - Gas arrows that can be used to either clear an area for safe passage, or else enable you to loot enemies' bodies.
    - All human enemies now have full wander/sleep schedules, so venturing into enemy ruins is now much more unpredictable
    and dangerous.
    - Eight new and secret Thief/Assassin type lairs for the player!
    - Infamous villains!
    - Detailed "Recon reports" allowing the player to calculate his/her moves upon unsuspecting targets for
    thieving/assassination ventures. Check each lair to gain access to them.
  • Fantusz
    #36460
    Inkább érdeklődésre számot tartó kérdés lehet az: Hogy halad?

    Nem sok semmi közünk van hozzá, hogy mások a szabad idejükből mennyit áldoznak egy-egy játék magyarítására - akkor sem lesz kész hamarabb, ha türelmetlenkedünk.

    Neten böngészgetve - bár konkrét cikket nem láttam róla - talán Raptor feladta, de az biztos, hogy átadta az Oblivion-projectet.
    A MorroHun Team honlapja szerint 76%-os a magyarítás, ami ugye a kérdésedre nem válasz.

    A MorroHun Team-esek nagy fába vágták a fejszéjüket.

    Oblivion magyarítás, Oblivion szinkronizálás, Morrowind-Oblivion kompatibilitás kidolgozása igen csak keményfa lehet.

  • jackcsabi
    #36459
    Most hogy így olvasgattam rendesebben a kommentjeiteket a TIE-vel kapcsolatban, kedvet kaptam hogy feltegyem, mert most a karim 15ös és olyan rohadtsok értékes mágikus cuccot találtam már hogy egyszerüen otthagyom nagyrészét már mert nembírom el öket...
    Ha valaki megtudná adni a linket a TIE-hez, illetve leírná röviden miket változtat a loot rendszeren kívül , nagyon megköszönném.
  • Lord RZA a PUNK
    #36458
    ezután
  • Bitaboy
    #36457
    A magyarítás hogy áll? Lehet már tudni hogy kb. mikor lesz kész?
  • Carmang
    #36456
    A játékon belül, vagy a Construction Set-tel? Nem mindegy ám!
  • Morlan
    #36455
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni lakberendezéssel kapcsolatban. A lényeg az, hogy nem tudom,hogy kell bútorokat, gyertyákat,stb.. létrehozni a játékon belül. Találtam már hozzá segítséget a magyar honlapon, de nekem nem akar sikerülni. Elvileg be kell ütni a játékban a -magyar billentyüzet- 0-ás gombot, majd begépelni a player.placeatme idszám - ot. (ez milyen szép magyaros :) ) De nekem nem jó - vagy én nem csinálok valamit jól.
    Előre is köszönöm, ha bárki, bármit tud segíteni ezzel kapcsolatban...
  • Fantusz
    #36454
    Sokszor le volt már írva, a lényege egyszerű matematika.

    A szinlépéshez a majorban lévő skilleknek kell összesen 10 egységgel növkedni...

    Ahhoz, hogy egy attributera megkapd a szintlépéskor az 5 pontot, a hozzá tartozó skilleknek összesen 10 ponttal kell fejlődni az adott szinten.

    Vegyük példának a sneak-ot, aminek az agility az attribute-ja.
    Az agilyt növeli a sneak, marksman, és a security - ha ez mind majorban van nehezen lesz meg a magas szorzód, mert szinte kizárt, hogy csak ezek fejlődjenek - ha viszont valamelyik képességed minorból adódik hozzá, az a szorzót emeli, de a szintlépést nem sietteti.

    Játék, nem kell centizgetni a szorzókat, de arra törekedni kell, hogy szintlépéskor legyen legalább 3 pont minden fontos tulajdonságra, különben jön egy időszak, amikor nagyon gyenge lesz a karakter.

    Játszani kell, s kihasználni azokat a lehetőségeket, amiket a skillkönyvek elolvasása, és a trénerek hozzáadnak a fejlődés lehetőségeihez.

    Pici csalás, de a könyveket nem mindíg "olvasom" el azonnal, trénerekhez általában minden második szinten megyek, még alvás előtt, és rögtön szintlépés után, így a 10 (általában) minorban lévő fejlesztéssel valamelyik attributera már meg is van az 5 pontocskám.
  • Fantusz
    #36453
    Jelenleg nálam is TIE-vel fut az Oblivion (alacsony szintű karakter meg az ellenség elől).
    Amit Carmang hiányolt ezzel a moddal többé-kevésbé bekerült a játékba, villámutázást kizárva igencsak meg kell gondolni egy-egy hoszabb túrát, bár a lentebb említett nevesített NPC-k, vagy az őrjárat segít abban, hogy esélye legyen a karinak megérkezni a "keresztmamához".

    Itt valóban meg kell becsülni a talált cuccokat, lehet soká lesz helyette másik.
    Egyik mágusommal 4.-5. szinten találtam egy halott járőrt teljes mythril szerelés volt rajta, és egy medál - a páncál számomra nem érdekes (jó áron el lehetett adni), de azóta sem találtam hasonlót, a medál viszont nagyon hasznos lett (+20 speed, +20 athletics, +20 acrobatics) - azóta is viselem, a kari most 15-ös szintű, a medálon kívül mindössze a küldetésekből szerzett néhány mágikus cuccom van.

    Carmang: a TIE lényei már első szinten vannak, melyek teljes elven páncélban, vagy deadric kalapáccsal közlekednek - semleges lények, ha bajban vagy segítenek, de nem halhatatlanok, páncélzatuk, fegyvereik megszerezhetőek, de direktbe megtámadni őket nem egy életbiztosítás.
    Ellenséges útonállók, assasinok, stb. alacsony szinten legyőzhetetlenek futás, és mások segítsége nélkül...

    Egy érdekesség a TIE-ben: egy vas nyílvessző súlya 0,9, az acél már csak 0,3 - tehát nagyobbat sebez és könnyebb is.
    A talált mythril páncél is csak dekákat nyomott volna, ha viselem, de a mágusom nem hord páncélt, ígaz így még 15-ös szinten is oda kell figyelni (magas alchemy skillel nagyon jó italt lehet készíteni: shield+restore magicka)
  • koschwarz
    #36452
    ebből a szempontból a TIE a legjobb, már vagy 10 szint óta ugyanazt az ezüst íjat használom, mert jobbat még nem találtam...igaz szereztem már egy brutális sebzésű ebony warhammert is, amit szerintem egy jó darabig nem fogok lecserélni, mert annyira hatásos odasózni vele...sőt, sokszor a legtöbb ládában semmit vagy néhány kémiai alapanyagot lehet találni, jobb cuccot csak k***a nehéz ellenfelektől lehet lootolni.

    speciel pl. az OOO-t főleg ezért dobtam, mert a sok hozzáadott ládák miatt annyi értékes cuccom volt már alacsony szinten, hogy számomra elvesztette a barlangokban barangolás az érdekességét.

    a farncescoban meg lehet állítani a ládákban lévő loot előfordulási arányát, de ott meg szintén majdnem minden legyőzhető alacsony szinten is, úgyhogy ebben sem volt nehéz "meggazdagodni".
  • fug2e
    #36451
    http://vvegass.myminicity.com/
  • Harkat 89
    #36450
    Valaki leírná ezt az egész szintlépéses dolgot úgy, hogy egy full debil(én) is megértse? Mert most nem értem ha pl. tolvaj vagyok és sokat használom a lopakodást miért rakjam miniorba? Olvastam már HQ-t is, forumon is vissza olvasgattam, de egyszerüen nem értem.
  • Carmang
    #36449
    Ez nekem is elég furi, hogy egy ilyen, szinte teljesen valósnak ható világban a játékoshoz méretezi még az útszéli ellenfeleket is. Így pl elég sok család meggondolja, hogy Cheydinhal-ból elugorjon-e meglátogatni a nagypapát Anvilban, miközben Minotauruszok, meg Ogrék szaladgálnak az úton :DDDD
    Még a fegyver-, és páncél rendszert változtatnám meg. Mindenki nyugodtan szaladgáljon fur/leather/iron/steel cuccban, iron/fine iron/steel fegyverekkel (mint az őrök is). Így egy küldetésből kapott varázs cucc, vagy pl egy barlang mélyén talált Silver fegyó igazi jutalom lenne mindenkinek. Pl a Kvatch Cuirass hogy felértékelődne...
    (valszeg kezdek megcsömörleni, hogy minden játékban már csak ez van: nagyobb szint = erősebb, szebb fegyver :))) )
  • Fantusz
    #36448
    Az Oscuro-t sokan kedvelik, s nem is ok nélkül, de azt én is hibának tartom, hogy a dungeonokon belül elég jól kiszámíthatóan szinteződnek az ellenfelek, plusz még össze is kapcsolták a security tudással a kalandozást.
    Pozitív, hogy vannak csapdás ládák (felértékelődött pl a dispel), de alacsony zárnyitó-képességgel még próbálni sem engedi a zárak kinyitását.
    A kincseknek éppen a játék elején lenne jelentősége (legyen kevesebb, de legyen értelme végigjárni egy-egy romot), magasabb szinten már csak a különleges dolgokat érdemes felvenni.

    Tökéletes játék nem létezik, a legjobban az Oblivion formálható.
    Sokat játszottam a Francescoval, Oscuroval, most a TIE a soros, mindegyiknek van előnye és hátránya is.

    Számomra érdekes volt a Francecoról átállni a TIE-re, ott ahol eddig általában ellenséges NPC-k voltak, sokszor semleges, nevesített, semleges NPC-k álldogálnak, amit meg kellett szokni.
    Alacsony szinten kemények, életveszélyesek az ellenfelek, az utak viszont az említett NPC-k miatt viszonylag jól járhatóak (harc helyett inkább futás valamelyik ácsorgó felé), nagyon sok új NPC kovács, kereskedő, tréner, eltünt viszont Shady Sam, a lockpicket nagyon meg kell becsülni.
  • steweee
    #36447
    én inkább azt hiányolom, hogy nem lehet beállítani egy modban hogy hogy generálja a lényeket. sztem sokkal jobb lenne, ha bizonyos típusú romokhoz rendelne magasabb szintű léyneket és kincseket, és nem ahogy megyek lejjebb lesz egyre nehezebb. és az sem tetszett, hgoy amíg néhány koszos banditával kell küzdeni az elején, később trollok serege szaladgál a főúton. vhogy etgyensúlyt kellene ebben találni
  • jackcsabi
    #36446
    Hellósztok!
    Kb. 1 éve van meg a játék, tegnap vettem meg a Shivering Islest, mindjárt kiis próbálom, egy (jelenleg) lvl 13as Breton íjász mágusom van, aki kardot is használ. Majorok: Athletics,Sneak,Marksmanship,Security,Blade,Light Armor,Illusion...
    Nade elég is a bemutatkozásból! megtaláltam ezt a fórumot, olvasgattam és végre beregeltem, ha bárkinek van valami kérdése a játékkal kapcsolatban, én lehetöség szerint válaszolok.
    Na üdv!
  • Fantusz
    #36445
    Mi bajod a fejlődésrendszerrel?

    A választott főképességek használatától függően fejlődik a karakter, lényegében XP-t kapsz, csak más rendszerben.
  • aaasdd
    #36444
    Nem xd-s, hanem XP-s.
  • aaasdd
    #36443
    Sziasztok. Létezik olyan mod az oblivionhoz ami a fejlődés rendszerét átalakítja xd-s rendszerbe?
  • Elmör
    #36442
    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
    Remélem megtalálom amit keresek.
  • Fantusz
    #36441
    Oscuro's Overhaul Mod-ra gondolsz?
    Az overhaul modok közül az OOO ad küldetéseket is a játékhoz, a környezetet nem szépíti (arra vannak textura-mondok), de változtat rajta, jónéhány új Ayleid romot varázsol a térképre.
    Az Oscuro lényei főleg NPC-k, akikkel a dungeonok közelében, és mélyén csoportosulnak, nagyon erősek, de viszonylag kiszámítható a helyük.
    OOO-val a legnehezebb a játék, az ellenfelek nagyon erősek, ugyanakkor bizonyos szempontól sablonossá is teszi az Obliviont.

    A Francesco mod küldetést nem ad a játékhoz, lényei viszont sokkal változatosabbak, mint az OOO-é.
    Megjelenésük random - lehet gond nélkül bejársz egy hatalmas dungeont, de az út menti szikla mögül eléd toppanó werewolf elől kénytelen leszel elfutni...

    Martigen Monster Mod szerintem felejtős, lényei közül sok kilóg az Oblivion világából.

    FCOM: Convergence - csábító lehet egy olyan mod, amiben a Francesco, és az Oscuro lényei, tárgyai, küldetései együtt vannak, de sajnos a kompatibilitást ezzel sem sikerült megoldani, bughalmaz lett...

    TIE: NPC-k is lehetnek szörnyek, de nem mindenki ellenség.
  • Tovi
    #36440
    Olvasd el ezt is, sok okosságot ír:

    Oblivion
  • SaGa
    #36439
    Sok ilyen van. A környezett szebb lesz a Qarl féle textura modoktól, de erős gép és komoly videokártya kell.

    Sok új dögöt berak az MMM, az OOO és a Francesco mod is. Meg még számtalan...

    Keresd föl ezt az oldalt és mazsolázz a rajta lévők közül...
  • Elmör
    #36438
    Sziasztok!
    Nem jön be sem a FAQ sem a Mod lista, ezért megkérdezném, hogy melyik az a mod vagy patch amivel szebbé lehet tenni a környezetet+többféle szörny és küldetés lesz?
    Üdv!
    Elmör

    u.i.: úgy emlékszem nem sokkal a játék után jött ki.
  • Zsil
    #36437
    + most frissitettem gépet,ezért uj játék lesz most nekem--eddig p418,1g ram+gffx 5900

    most p e5200dual c +3 g ram+radeon x850xt--tehát gooooo
  • Zsil
    #36436
    ok!i know