41716
  • Lord RZA a PUNK
    #36515
    köszi =)

  • SaGa
    #36514
    Sehogy... Külön modot csináltak rá. No more...
  • Lord RZA a PUNK
    #36513
    sziasztok, megtudná mondani valaki, hogyan lehet úgy eladni a cuccaim, hogy nem kérdez rá állandóan, hogy biztos eladom-e + ha 2 tárgyam van akkor mind2őt adja el egyszerre, ne egyesével. köszi
  • koschwarz
    #36512
    én eleve nem teszek fel olyan modot, ami "csít"-fegyver vagy más eszközt tesz a játékba - ingyen, vagy könnyen megszerezhetően.

    a TIE pl. rak a játékba nagyon-nagyon hasznos gáz-bénító nyilat, de meg kell becsülni, mert nagyon ritkán lehet találni. egyébként meg nem is mindenkire/mindenre hatásos.
  • koschwarz
    #36511
    a TIE megváltoztatja a fegyverek tulajdonságait (súly, sebzés), azonkívül te sem tudsz több száz kilónyi cuccot magaddal cipelni már, mert csökkenti a terhelhetőséget is (a realitás érdekében). eléggé meg kell gondolnod, hogy mit cipelsz ki egy dungeon-ből, érdemes a kis súlyú értékes cuccokat magadhoz venni. nekem ez is bejön, mert sosem tetszett, hogy magamhoz veszek 3 warhammert, 2 kardot, 5 íjat, 2 szett páncélt, és ugyanúgy vígan rohangálok.

    és jól látod, ez is a TIE része, hogy végre ki kell használni minden mérget, lötyit amit készítesz vagy találsz, mert növeli az esélyeket. nálam mindig van egy mozsár, és minden cure desease alapanyagot, mert 50% desease védettséget élvező karim is gyakran bekap valami durva fertőzést.
  • SaGa
    #36510
    Ilyen mod van úgy 300, és pont az a baj velük, hog nem illenek v ilgábe, mert az "obliviontól eltérő texturákkal van kirava, meg mindaz benne van ingyen, amiért ebben a világban harcolsz. Elveszi az egész játék értelmét...

    Vannak jó "ház" modok, amelyek üres házakat esetleg még benne lakó NPC-ket raknak be, de mindenért fizetni kell bennük.
  • SaGa
    #36509
    Nem igazán értem, mit akarsz. Be akarod rendezni a házadat? A szekrények és egyéb, általad leírt cuccok statikusak, nem mozgathatók, így alapvetően a TESCS-ben lehet berakni őket a helyükre. Vannak megvehető bútorok, amiket a házakhoz vehetsz, oda kerülnek, ahova a fejlesztők gondolták. Vannak olyan modok, amikkel plusz bútorokat vehetsz, amelyeket Te pakolhatsz le, de ezek "megidézéséhez" azok a modok is kellenek...
  • SaGa
    #36508
    Hmmm...

    Itt nincs "végigtoltad a játékot" Akkor van vége, amikor úgy döntesz, hogy elég volt belőle. A modoknak pont az a lényege, hogy kiterjesztik a világot, növelik a játékélményt, plusz feladatokat visznek be, stb...

    Azaz, a játéknak nincs vége...
  • Fantusz
    #36507
    A fogadóban ingyen megszállhatsz, nem kell fizetned - ez a jutalmad, amiért megszabadítottad őket az átoktól
  • Harkat 89
    #36506
    Thx. Hát akor így fogok legközelebb questeket csinálni :) Nemhogy még nem kaptam érte semmit(tán 10 goldot kb.) de még csak le is rontott.
  • Fantusz
    #36505
    Ha nincsen mentésed az imádkozás segíthet.
    Jó lenne még egy Restore Luck ital, de ilyen mértékű sérülésre talán nem is létezik (20 pontosnál erősebbre nem emlékszem)

    Bravilban van egy szobor, ami növeli a szerencsét, de nem hiszem, hogy gyógyítaná is.

    0 infamy-val meglehet tisztulni kegyhelyeknél (vadonban, ill. utak mellett lévő oltárok) is, de, ha egyetlen rosszaság pontod van ezeknél nem tudsz imádkozni.
  • Fantusz
    #36504
    Lehet, legerősebb mágikus tulajdonságokat 17-es szint fölött szerzett Sigil kövek adnak, ezek tulajdonsága fix, oltár nélkül hasznosítható.
    Lényegesen gyengébb a Grand töltetű lélekkő, és így tovább...

    Kezdetben volt páncélos mágusom, de már régen leszoktam róla, a védelmet enchantolom a ruházatra, így 100% hatásfokon varázsolhat, persze, ha eredetileg nem mágusnak indult kénytelen vagy Fortify Magickat magadra szedni, hogy ne fogyjon ki lépten-nyomon a manából
  • Harkat 89
    #36503
    És akor most jol beszoptam? Akor már a lukym örökre úgy marad? Vagy van valami megoldás hogy visszaálljon? Pl. ahogy írták imádkozás, vagy valami más?
  • Atreus
    #36502
    22. szintű mágusom van. A kesztyűmbe meg minden páncélomba szeretnék tulajdonságpontokat enchantolni de mindenből max 10-et tudok belerakni. Lehet ennél többet? Alap Obliviont nyomom.
  • Fantusz
    #36501
    Az viszont lehet bug is (Shiveringen nem ügyködöm, nem jön be az ottani világ),grummite cuccokat a szigeten lehet találni, a TIE arra nem tudom mennyire van hatással, de a Cyrodiilban talált cuccaim eddig minél jobb minőségűek voltak, annál könnyebbek is.
  • Fantusz
    #36500
    Nem bug, figyelmetelen voltál.

    A mágus ad egy gyűrűt is (Ancotar gyűrűje), azt viselned kellene, amikor elsütöd a spellt, különben leviszi a varázslat a szerencsédet - a gyűrűnek más haszna nincsen, el is dobhatod, mert értéktelen.
  • Varnado
    #36499
    Akkor bugjok van lehet.
  • jackcsabi
    #36498
    Régebbi karakteremmel megcsináltam azt a küldetést és nekem is 60 volt a luckom, de semmi se ment le...
  • jackcsabi
    #36497
    Na most kipróbáltam TIE-t, nagyon bejön, 3 várat is végigvizsgáltam és egyik ellenfél se volt nagyfalat igazán, mondjuk nagyot ütnek de mérgekkel lenyomok bárkit :D
    A loot dolog nagyon tetszik, erre vágytam hogy ne az legyen bemegyek a barlangba a végén meg ott hever 2 millió arany meg marhasok mágikus fegyver stb... a 3 várban, amiben voltam egyikben se volt semmi mágikus cucc, az egyikben volt egy minotaur akinél volt 1500 arany, azvolt az egyedüli nagyobb dolog, de így jó ez, várom hogy végre legyen valami nagy fogás :)
    A csökkentett zár hangok meg kulcs törés hang kicsit fura, de jó ötlet szerintem.
    A nyilak kiegyensúlyozása,gyorsítása jó, pl. glass arrow halálos tud lenni.
    A 600 új npc is jó dolog, a városok sokkal élöbbek lettek, este is igazán sokan mászkálnak az utcán :), föleg a tolvajok viccesek, követtem az egyik kis faluban az egyiket, bement egy házba, a tulaj aludt ö meg ellopkodott mindent, és kiment aztán mintha misem történt volna sétálgatott :)
    Egy dolog zavar kicsit hogy a súlyok meglettek emelve szinte mindennél, pl. volt SI-böl egy nagyon jó Grummite Crushing Blade-em, 10 (kiló?) volt, most lett 51... meg se tudtam mozdulni, szóval elkellett tennem a házamba.
    Nade meglehet szokni ezt is.
    Összesítve nekem bejön TIE.
  • Varnado
    #36496
    De ha már kell egy jó mod itt van:

    Hegyi Torony, 4.0 Verzió (végső)
    -------------------------------------------
    (C) Sage Rime 2006. Minden jog fenntartva.


    Bevezető a készítőtől:

    Köszönöm, hogy letöltötted ezt a "Hegyi Torony" modot.
    Remélem élvezni fogod. Ez a negyedik verziója a modnak.


    FIGYELEM!!! HA BÁRMELYIK VERZIÓRÓL EGY MÁSIKRA VÁLTASZ, A
    DOLGAID, AMIKET A LÁDÁBAN HAGYSZ, ELVESZÍTED!!!

    Jellemzők:
    ********

    - Egy mágustorony, fákkal körbevéve Bruma havasai közt
    (pontosabban a Pale Pass-nál).
    - Három különlegesen jól kidolgozott szobor a kijáratnál fogad.
    - A játéktól teljesen eltérő textúrájú torony és belseje.
    - Egy szép hálószoba ládákkal és a legjobb mesteremberek
    által készített ággyal.
    - Egy gyönyörű ebédlő kandallóval, trófeákkal és polcokkal.
    - Két jegesmedvebőr szőnyeg.
    - Könyvtár/tanulóhely hogy tárolhasd könyveidet és
    dokumentumaidat az utazásodról.
    - A tetőtértől a pincéig minden az Oblivionétól eltérő
    textúrákkal kirakva.
    - A lépcsőház Tamriel legszebb zöld márványából.
    - Egy rejtélyes kamra, ahol a Mágus Céhhez hasonlóan tudsz
    tárgyakat enchantolni.
    - Egy alkímialabor, tele hozzávalókkal.
    - Egy szortírozó rendszer, ahol megadhatod, hogy melyik
    tulajdonsága kell az egyes dolgoknak, így nem kell mindent
    átnézni, ha van a tulajdonságok közt pl. "Restore Fatigue".
    (Használd a mérleget!)
    - Egy olyan alkímiai rendszer, ami megengedi, hogy a
    laborban a mesterfokú alkímiának megfelelően tudj dolgozni.
    - Egy szabadon enchantolható mágusbot, a jégbot textúráival.
    - Egy meditációs szoba jégből készült padlóval és egy tucat
    ősi rejtéllyel!
    - Egy konyhakert a torony tetején, tele hozzávalókkal és
    gyönyörű kilátás... //...DistantLOD-dal!//
    - Két varázslat, amik az Arkán Egyetem és a tornyod közötti
    teleportálást segítik.
    - A hálószobában varázslatcsináló asztal, ahol úgy tudsz
    varázslatokat készíteni, mint a Mágus Céhben.
    - Egy privát, teljesen jól textúrázott tropikus tó, egy
    csomó egzotikus hallal, pl. Ruby Thornspiker, Black Rusher
    és Royal Bluescale.

    És még sok más! Találd meg őket játék közben!


    Változtatások:
    --------------

    verzió 4.0 végső:
    ************************
    - Új tárolók az enchantolós szobába: Nem-enchantolt tárgyak,
    üres Soul Gem-ek, teli Soul Gem-ek.
    - Mostantól nem viheted ki a laborból a mesteri alkímia-szettet.
    - Az enchantolós terem világítása világoskékra változtatva.
    - Egy újabb szövegben lévő "typo" megjavítva.
    - Két újabb növény az enchantolós terembe.
    - Új szék a könyvtárba.
    - Új varázslat, ami a torony hálószobájába teleportál, közel
    a tárolókhoz.
    - A teleportvarázslatok árát 50 manára változtattam.
    - Kandalló a hallban.
    - Faliszőnyegek, képek, egyéb fali díszek.
    - Jobb fényhatások.
    - Újabb bugok és "typok" javítva.
    - Inkább kiszedtem az enchantos ládát, minthogy a jó kis
    scriptekkel kelljen valamit csinálni.
    - Egy asztal, egy szobor és egy láda a laborba.
    - A hozzávalós edények sorrendje megjavítva.
    - Új szoba: Úszómedence/Egzotikus Halastó.
    - Sárkányos szobor újratextúrázva.
    - Két jegesmedveszőnyeg.
    - A tetőn lévő állványokat újracsináltam.
    - A sok kérést teljesítve, a Proditor-pengét felerősítettem.
    - Stb.
  • Varnado
    #36495
    Hát sztem hogyha végigtoltad már a játékot akkor kezdj el modozni de ez csak az én véleményem.
  • Varnado
    #36494
    Hát IC-ben nem is lehetne imádkozni
  • Morlan
    #36493
    Szerintem nincs bug, - úgy emlékszem nekem is lement - menj imádkozz egy templomban - ne az Imp.City-be - és vissza fog állni.

    Ha nem, akkor nekem is bugos volt...
  • Varnado
    #36492
    De az is lehet hogy bugod van.
  • Varnado
    #36491
    Én úgy emlékszem hogy nekem le se ment.
  • Harkat 89
    #36490
    A játék elején tartok, ott ahol van aza Quest hogy láthatatlanok a falu lakoi. Elmegyek mágushoz, az ad nekem egy tekercset amitöl mér látszódnak az emberek faluban. De amint elnyomom a tekercset lemegy 60 rol a lukym 16 ra. Az ugy is marad vagy valamikor viszatér vagy mi?
  • Morlan
    #36489
    Köszönöm mindenkinek a válaszokat, én is utána kerestem jobban, de még így sem találtam olyan RefID-ket,- azt hiszem valami ilyesmi - amikkel a játékban - nem a TECS-csel- tudok létrehozni tárgyakat. És itt most főleg bútorokra, lámpákra, fegyvertartó szekrényekre, szőnyegekre...stb gondoltam.
    Ha ilyet tudnátok, nagyon örülnék.
    Én mindenhol maximum villákig, kanalakig, esetleg különböző vázákig jutottam a keresésben. Ezeket mindenhol közlik. Illetve, megvan már egyetlen bútornak a RefID-je, amit a magyar nyelvű segítségben találtam, egy fotón, ahol bemutatják a műveletet.

    Köszi szépen!
  • koschwarz
    #36488
    nemsokára megjelenik az a változat, amiben a shiveringen sem lesznek szinthez kötött ellenfelek :))))
  • jackcsabi
    #36487
    Kösz a gyors választ, akkor majd ha TIE kiizzazt átmenekülök SI-be pihenni :D
  • SaGa
    #36486
    Már írtam: a karaktered és cuccaid megmaradnak, a TIE nem tesz új cuccokat a világhoz, csak új NPC-ket és kicsit átszabja a lények statjait (szintedtől függetlenül megjelenhet bármi, bárhol), meg a ládákban található cuccok megjelenési arányait (kevesebb lesz).

    A SI-re nincs hatással, az a következőben lesz benne...
  • jackcsabi
    #36485
    Még egy-két kérdés, most 15ös a karim, és nem akarok újat kezdeni, így felteszem TIE-t akkor ugyan úgy folytathatom a játékot,küldiket, cuccaim maradnak-e, stb?

    Ja és TIE hatással van Shivering Islesre is, vagy csak sima Oblivion?
  • Fantusz
    #36484
    Nem tudom hányas szintű vagy, a trónörökös csak akkor megyen veled, ha előtte bezárod az Oblivionkaput, megtisztítod a várost.
    Szép feladat, csak a Francesco ide elég sok magas szintű lényt összpontosít: 4-5. szinten már Clannfear, Deadrooth is jöhet a Scampok, tűzelementálok hadával, később dremora lordok, xivilaik - erre a csatára nem árt felkészülni, a Clannfear sokkal erősebb, mint egy troll-orángután.
  • Lord RZA a PUNK
    #36483
    zsír =) kösz a sok infót, pont most indulnék Kvatchba, uriel septim fiát megkeresni :D amúgy út mentén lovagolva nekem támadott egy orángután :D 1 hpm maradt, kénytelen voltam elfutni :D szerencsére mikor lovon ültem nem tudott megtámadni, csak futott utánam , aztán az őrök lezúzták. ami érdekes, hogy ezek soha nem szállnak le rólam ha kiszúrnak?
  • koschwarz
    #36482
    illetve van egy másik hibája, amit én tapasztaltam (lehet hogy ez nekem fordult elő valamiért - de gyakran), hogy képesek puszta kézzel neked esni olyan ellenfelek, akiknek egyébként van valami fegyverük. egy másik meg, hogy időnként nem támadtak meg, csak futottak felém.

    azért ezek ritkák voltak.

    egyébként nekem a TIE-ig a francesco volt a kedvencem, jó overhaul, ami annyira durván nem piszkál bele a dolgokba, mint az OOO, viszont nem is volt eléggé nehéz (gyakorlatilag majdnem mindent le lehet győzni alacsony szinten is).
  • Fantusz
    #36481
    Játékélményt szerintem egyértelműen emeli a Francesco, bármelyik dungeon bejárható, de előfordul, hogy egy erős lény miatt ki kell onnan jönnöd (vagy elosonni mellette).
    Utak mentén, erdőben, hegyek között bandita táborok vannak, idővel mondjuk ez kiszámítható hol - de az ellenséges lények megjelenése random, városokon kívül bárhol jöhetnek.

    Az alapjátékhoz viszonyítva színesebbé-nehezebbé teszi a Francesco az Obliviont, de később éppen az lesz talán a gondod vele, hogy nem elég erősek a lényei (ekkor jöhet az OOO, vagy a TIE)
  • Fantusz
    #36480
    Pontosan azért, mert most kezdted az Obliviont az overhaul modok közül legjobb választás a Franceco.
    Jöhetnek benne magasabb szintű, erősebb lények, de nem lepik el a játékot (Kvatchba ne menj, ott valószinűleg meghalsz alacsony szinten).
    A lények többsége legyőzhető, bár szeretnek csoportosulni, egy 4-5 fős banditacsapat közepébe ne ugorj be, ha meg valami erősebb ellenfél akad utadba el kell futni.
    Rengeteg új fegyver, páncél kerül a játékba, ezek azonban többnyire csak megjelenésben mások, mint az alapjátékban megszokott, mágikus tárgyak között vannak erősebb, egyedi cuccok.
    Állatok, kreatúrák, mesebeli lények kavalkádja vár - nem lépten-nyomon, de időnként egzotikus lények kerülnek elő.

    Nevesített ellenséges NPC.kre alacsony szinten figyelj oda, futás valamelyik örjárat felé (erejüket többnyire valamilyen használati tárgyuk is növeli) ...

    Francesconak van egy szerencsére ritkán előforduló bugja: eltünhet a maruderek páncélja - ha ezzel találkoznál (ritka) paranccsal javítható.
  • Lord RZA a PUNK
    #36479
    azt értem, már sikerült is megoldani =) inkább csak a játékélményetekre vagyok kiváncsi ezzel a moddal. nekem nincs viszonyítási alapom. :D
  • Fantusz
    #36478
    A nagyobb darab (535Mb) maga a mod, az tartalmazza a texturákat, stb.
    A kisebbik rész (40Mb) a beállításokat tartalmazza, ezek többségére telepítéskor rákérdez, hogyan szeretnéd használni (loot nehézség, respawn idő, stb)

    Bármelyiket raktad fel, a másik nélkül működésképtelen.
  • Lord RZA a PUNK
    #36477
    Azt megkérdezhetem, hogy mi a véleményetek a Francesco modról? nagyon új vagyok még, most kezdem az obliviont.
  • Fantusz
    #36476
    Oblivion kapun túl 20-as szint alatt nem szokásom átlépni, TIE-vel játszva, még nem is voltam, így pontosan nem tudom mi vár ott rád, attól is függ, egyébként milyen erős a karaktered, és az eddig talált cuccaid milyen pluszokat adnak.

    Cyrodiilban kalandozva is bárhol bele lehet futni pl. Assasin mágusba, aki sárkánygyíkot idéz, de a Clannfear nélkül is gyors erős, életveszélyes ellenfél, viszont ott lehet segítséged (őrjárat, harcos NPC-k).
    Változtatni kell az eddigi játékstíluson, el kell futni az ellenség elöl, ha nem bírsz vele.

    Maradtak gyengébb ellenfelek is természetesen, de azok is erősebbek lettek.
    Rákok, patkányok többsége fertőző: egyszerűen agyoncsapható, de, ha megmar, megharap valamelyik attribute értéket nagyon lehúzza.
    ( akkor lepődtem meg, amikor a börtönből kifele, már a csatornában 28-as intelligenciával kellett varázsolgatni a bretonnak - IC-ben ugye templom nincs, még fame pontja sincs a karinak, Cure disease lötyi drága, szerencsére találtam egy mandrake gyökeret.)

    Ki kell próbálni a modot, más nem döntheti el helyetted mennyire lesz szimpatikusabb vele a játék...