41716
  • jackcsabi
    #36595
    Nálam van vagy 200 nyíl... minden féle, azthiszem csak iron meg steel nincs.
    220 kiló a karim, és csak featheres gyürüvel tudok mozogni :D.
    Gondoltam rá elkéne dobnom ebböl a 200ból valamennyit, vagy ha kilöttem nem összeszedni, mert marha lassú vagyok :/
  • Fantusz
    #36594
    Félreértés ne essék, nem kritizálni szándékozom a modot, de egy kevés finomítással ezeket a gondokat ki lehetne küszöbölni a készítőnek, s akkor valóban elmondhatná, hogy egyszerűségében zseniálisat alkotott egy mindössze 3 MB-os komplett moddal.

    Páncélok, fegyverek súlya a másik (könnyűpáncélos dunmer) karakteremnél ezidáig csak furcsaság szinten jelentkeztek, a megszokottól eltérően vannak néhány dekás mythril páncélingek, amíg egy ezüstnyílvessző tömege majdnem egy kiló (0,9), ezzel szemben az acél, és az elf nyílvessző csak 0,2kg - talán itt szándékos a nehezítés, szellemeket csak az ezüst sebzi, elf, acél nem, 50db ezüst nyílvessző 45 kiló...
    Igaz, hogy a loot szűkös, s lehet csak nekem furcsa, de már az alapjátékban is az volt, amikor 3kg tömegű dremora nyílveszzőket találtam, ballisztát is mellékelhettek volna mellé
  • koschwarz
    #36593
    az ilyen problémákat meg lehet oldani úgy, hogy összegyűjtöd a medvebőröket, majd kikapcsolod a TIEt, amíg odaviszed.
  • Fantusz
    #36592
    TIE érdekesség: most, hogy 68-as a destruction skill, s mivel medvékkel alig-alig találkoztam ezidáig, gondoltam a kereskedőktől felvásárolom a medvebőr-készletüket...
    Az már régen feltünt, hogy a TIE elég érdekesen nyúlt hozzá a tárgyak súly (tömeg) értékéhez, vannak néhány dekás páncéldarabok, és majdnem kilós nyílvesszők (tolvajoknak az ezüst nyílvessző alap, de így sokat nem cipelhetnek).

    Egy medvebőr 30 kg lett, a mesternek kell vinni majd 20 medvebőrt - de hogyan?
    Ez még akkor is feladvány lenne, ha a mágus erőre lenne gyúrva, csupán a medvebőrök 600 kilót nyomnak így a hátizsákban

    Esetleg változott az elf nőszemély kívánságlistája is? - majd kiderül.
  • Fantusz
    #36591
    Loot mellett biztos pénzszerzési forrás lehet még az Alchemy, ha minorban van.
    Alapanyagot könnyű szerezni, vannak ültetvények, ahol csak szüretelni, betakarítani kell a termést, de erdőn-mezőn gyűjtött növényekből is rengeteg ital készíthető.
    A kezdeti néhány arany helyett később a skill emelkedésével, ahogy javul a lötyik minősége, az ár is emelkedik 30-40 aranyra.

    Overhaul modokkal nem igazán segít, ha nem léped meg a szintet, hisz az ellenfelek megjelenése nem a karakter szintjéhez kötött (amiért érdemes lehet várni, az a trénelés, ha még nem voltál oktatónál a szinten)
    Alapjátékban, modok nélkül lehet tartalékolni a szintlépést, az attribute szorzón nem segít, az erősebb lények megjelenését késleltetni lehet, miközben a skillek erősödnek.
  • Jagi
    #36590
    elővettem a csatornakapu előtti legelső mentésem. átvariáltam kicsit a warrior kasztot. És sztem az arénában fogok kezdeni :)
    Na kérem ezért jó ez a game. (meg volt a többi TES is)
    az első pár karimmar gungeon loot meg miegymással kezdtem, ami jó a pénztárcának stb..
    Most megnézem hányadik az a max szint míg még IC-ben tudok maradni.
    Próbálgatunk oszt maj valami lesz.
    Annyi módosult hogy light helyett heavy armor, és nem az agility-t jelöltem meg a str mellett fő attributumnak
  • Lord RZA a PUNK
    #36589
    Kiderült , hogy a hardveres gyorsítással volt a baj. 4/4 es opcióról le kellett venni a 2. fokozatig, azóta szépen szól .(bár lehet , hogy bilihangja van még mindig, nem nagyon veszem észre, viszont már egyik hang sem akad össze. )Mirrors Edge-nél találkoztam még hasonlóval, ott ez volt a megoldás, úgyhogy onnan vettem az ötletet. Bevált :)

    Kezdtem egy új karit, wood elf tolvaj helyett egy nord warriort, a tolvajomat kicsit elrontottnak éreztem, mert azonnal megléptem a szinteket és egyáltalán nem használtam trainert. Igaz, most sincs rá pénzem, de több skillt gyúrok fel mielőtt meglépem a szintet.
  • sambauer
    #36588
    Már találkoztam vele, azért is illettem meg olyan jelzővel mert a többi lényhez hasonlítva eléggé kakukktojás. Legalábbis én még nem találkoztam más olyan ellenséggel aki képes lett volna láthatatlanná vállni.
    Köszönöm tanácsaidat, lecsekkolom őket.
  • Fantusz
    #36587
    Oblivionnal még nem volt hangproblémám, de kellett már játék miatt audio-drivert frissítenem.

    Volt, amikor a játék figyelmeztetett, hogy elavult, nem megfelelő a driver, frissítsem, de arra is volt példa, amikor az idegesítő berregő hang miatt élvezhetetlen volt a játék - ez utóbbi néhány hetes történet, a Sacred 2 hardver igénye elcseszett lett, az Oblivionnal nem igazán összevethető.
  • Fantusz
    #36586
    A lények megjelenése általában véletlenszerű, ha mod nem befolyásolja Will-o-the-Wisp 9-es szint fölött kerül be a játékba.

    Utálatos lény, normál fegyver nem sebzi, képes láthatatlanná válni, mágiával támad, absorb, demage varázslatai vannak.

    Francescoval tudnék mondani néhány helyet, ahol gyakrabban előfordulnak:
    Imerial City és Skingrad között az úton haladva - kb féltávnál egy barlang közelében.
    Barvil és Leyawiin között az utóbbi városhoz közelebb (itt sem kell letérni az útról)

    Gondolom az Azura küldetéshez kellene glowdust, amit alkimistáknál alkalmanként meg is lehet vásárolni.
  • Lord RZA a PUNK
    #36585
    Sziasztok, lenne egy kis nem in game problémám. Mielőtt keresek egy másik drivert a hangkártyámhoz, szeretném megkérdezni, hogy találkoztatok - e már azzal , hogy a hangok tompán hallatszanak ( szal bilihang :D) , sőt nagyon sokszor mikor harcolok, a zene mellett nem hallatszanak az ütések, meg a szörny hangja is folyton megakad... van egy olyan érzésem, hogy valamivel akad a hangom (mintha egyszere 3 hangot nem tudna kezelni )és ez nagyon idegesítő. Ezzel csak nekem van gondom?
  • sambauer
    #36584
    Ezt a nagyon nyomorék "Will-o-the-wisp" nevű lényt merre találom ? Már egyszer találkoztam vele az erdőben, de nincs esetleg valami pontos hely ahol tanyáznak ?
  • Jagi
    #36583
    Amúgy is újjal kezdeném, de az alapot végig akarom tolni először aztán agyonmoddolom xD
  • SaGa
    #36582
    Ebben két kő között őrlődök. nehéz úgy összerakni a modokat, hogy ne akadjanak össze egymással, és a hatásuk is érvényesüljön. A legkevésbé fájdalmas az lenne, ha minden komolyabb modnak (TIE, Cyrodiil Upgrade, és hasonlók) külön játékot indítanék, de már a Morrowindnél felbosszantottam magam amiatt, hogy egy másik modkészlettel utazgatva a világban, kerestem azokat a plusszokat, amiket az előző modkészlet tett bele és nem értettem, hogy miért nem találok valami épületet, vagy NPC-t.

    Az Oblivionnál (miután teljesen alap, moddolatlan módon egyszer végig csináltam a fő küldetéssort) inkább küzdök azzal, hogy kialakítsak egy nekem tetsző világot, a modokból, ahol elég sok a kihívás, a feladat és nem is kell a főszállal törődnöm, akkor is van benne épp elég, hogy ne unjam magam benne...
  • koschwarz
    #36581
    én meg igyekszem a lehető legkevesebbet használni, de vannak modok, amiknek nem tudok ellenállni.
  • SaGa
    #36580
    Lehet, elég sok modot használok...
  • Fantusz
    #36579
    A TIE mellett most nincsen nálam semmi kereskedést-befolyásoló mod, sőt a TIE az egyetlen nem hivatalos mod, még a Knight of the Nine csomagból is kihagytam néhányat, amelyekre úgy gondoltam nincsen szükségem (vámpír lakosztály, tolvajok barlangja, mágus torony - előbb-utóbb mindegyik karakterem a Battlethorn Castle lakója lesz, a többi fölösleges)
  • koschwarz
    #36578
    én a TIE mellett használom a living economy LEGFRISSEBB változatát is, (ami a francescoban és az OOO-ban van, az már nagyon elavult). érzésem szerint egyébként nem könnyít a meggazdagodáson. a living economynál csak arra kell vigyázni, hogy úgy ne adj el már semmit, hogy a kereskedő "mínuszba" menne.

    eddig nem figyeltem rá, de meg fogom nézni, hogy ha veszek, akkor nő-e a kereskedő pénze.
  • Fantusz
    #36577
    Szerintem az is valamilyen mod miatt lehet, megnéztem (TIE), nálam ez nem működik, megvehetem az egész készletet tőle, akkor sem lesz több aranya.
    A Francescoval működött, de azt írtam is.

    Mondjuk, ha valaki gyakorlott méregkeverő nincsen gondja az aranyakkal, rengeteg lötyit el lehet adni részletekben.
    A pénz főleg a trénerekre kell, igaz, a kereskedőkre most a TIE-vel azért jobban rászorul a kari, meglehetősen szegényes a loot.
  • SaGa
    #36576
    Ha egy menetben veszek és adok el, az általam kifizetett összeg ott lesz nála, próbáltam. Ha a kereskedés mellett képzéssel is foglalkozik (volt ilyen, talán a máguscégnél), a képzésre kifizetett összeg is ott lesz nála, így többet tud vásárolni. Mindez csak addig, míg ki nem jössz tőle...
  • Fantusz
    #36575
    Az alapjátékban a kereskedők pénze kevés, és nem változik, hiába veszel meg tőle egy drága cuccot, ha előtte 1000 aranya volt, utána is annyi marad - igaz az 100-aranyából képes szinte végtelen mennyiségű árut megvásárolni, de 1000-nél többet nem fizet a legértékesebb darabért sem.

    A Francesco (és biztosan vannak még modok erre is) több aranyat ad a kereskedőknek, viszont a tőke náluk mozog ( vásárláskor növekszik, sok eladáskor pedig el ki is fogynak az aranyból), így adható el náluk a drága felszerelés, leszámítva azt a bugot, amikor a számláló túlfordul egy eladástól, olyankor aztán valóban minden eladható lesz...
  • koschwarz
    #36574
    a teljesebb élmény érdekében mondjuk én egy új karakterrel kezdeném a TIE-t, mert egyébként egy ilyen warhammeres bandita ellen nem sok esélyed lenne
  • SaGa
    #36573
    5 ezer arannyal egyik sem bír. Ha magas a skill, lehet befektetni a boltokba, akkor lesz neki, illetve úgy lehet viszonylag jól boltolni, hogy megnézed, mire van szükséged, és megveszed, abból lesz annyi pénze, hogy meg tudja venni a drágább cuccaidat is. Az igazán értékeseket nem tudod eladni, ha nem kell, lerakod a házban. Nálam erre vannak "kirakati babák" (resnod mannequins mod) a házakban, amikre ráaggatom a megmaradó fegyvereket és páncélokat. Jól mutatnak, plusz a sötétebb sarkokat bevilágítják egy-egy fáklyával vagy lámpással...
  • Fantusz
    #36572
    Hallás, látás utáni érzék, segítség, hogy amikor pöckölöd a zárnyelvet a gyors visszaesés után a következő általában lassú.
  • Harkat 89
    #36571
    Lockpickelés hogy megy? Mert írják hogy mikor ugy gondolod hogy pont jó akor kell rányomni. Én nemtudom kitapasztalni. Van amikor 1 nap kinyitok 20 ládát ugy hogy 3 törik el, van ugy máskor hogy kinyitok 20 ládát ugy hogy 15 törik el. Hallani kell, vagy látni valami kis apróságot vagy hogy? Vagy a 6. érzékemet kéne elővenni?::)
  • jackcsabi
    #36570
    Az hogy mennyi arannyal rendelkeznek a kereskedök, a te Merchantile Skilledtöl (és elvileg a kereskedöjétöl is) függ.
    Minnél nagyobb annál több pénzük van. Pontosan nemtudom hányas skillel mennyi.
    De további infókat itt találhatsz:
    http://www.uesp.net/wiki/Main_Page
  • Jagi
    #36569
    megoldottam a problémát már :)
    csak kicsit volt rossz 2 pickkel menteni minden láda előtt xD
    azóta már megint lett:)
    IC-ben az ork fegyverkereskedőnél is volt vagy 2x1 db, szal akad :)

    csúnya story: marksman-hoz kerestem trainert. Ránéztem wikin skingrad a legközelebbi.. Na mondom, lúra!
    az út feléig semmi boníodalom, össz-vissz 1 farkas, de utána fekete maci meg valami erdőlény (sose láttam) randalírozik az út mentén.
    Egy imperial guard arra lovagolt és bátor volt. 15 mp alatt bedarálták aztán rámjöttek. lóval voltam szal esélytelenek voltak.
    Na nagynehezen lerázom őket, erre egy törpekalapácsos bandita keményezett előttem. Kicsit aranysárgán csillogó páncélban. Ááá, mondom nem hagyom itt vazze a kalapács meg a páncél jö zseton. Na levertem, elven armor volt úgyhogy lassan rakhatok fel valami manöken modot, csak még kecó nincs, mert még nem találtam meg a fószert skin-ben.
    Egyenlőre a dzsefri-testvér által ott hagyott apátság irodájában van a loot nagy része. Remélem nem tűnik elgy nem fosztják ki xD
    enyhén szarul érintene kb 20-25k gold áll benne.
    Nagy pénzü kereskedő van valahol? Aki kb 5k-val rendelkezik?
  • koschwarz
    #36568
    nem, simával :)
  • vzajcev
    #36567
    Törhetetlen lockpickkel
  • SaGa
    #36566
    Napra ne menj, mert meghalsz. Gyorsabb leszel, meg erősebb, de rondább, ami miatt egyre nehezebb lesz megközelíteni bárkit...
  • koschwarz
    #36565
    érdekes, nekem még a TIE-jal sincs soha lockpick hiányom, sőt, 20-asával adom el őket, mert nekem nem kell csak 2-3 darab. egyébként ha egy goblin-barlangot végigjársz, garantáltam lesz vagy 5-7 lockpicked. szinte minden második goblinnál van egy.

    persze az is igaz hogy very hard zárakat simán kinyitok secperc.
  • haxoror
    #36564
    100-as szinten a heavy és a light armor is súlytalanná válik viszont az alatt az idő alatt amíg eléred a 100-at a heavy sokkal jobban véd és sokkal strapabíróbb is mint a light armor (és jobban is néz ki :P)

    Lopakodásnál páncélügyileg csak a csizma súlya számít minimális hátránynak de journeyman sneak-től nincs többé semmi hátrány a páncélok miatt.

    Egy idő után rá fogsz érezni a lockpick trükkjére és soha többé nem töröd majd el őket, ha nagyon nem megy akkor ott a skeleton key vagy csak simán az open varázslat (ami víz alatt illetve rácsoknál nem működik, de az ilyen esetek nagyon ritkák)
  • Jagi
    #36563
    xDD
    ja mert egy teherkocsival a hátadon nem lehet gyorsan futni, ezért kapott light armort... de úgy vettem észre hogy a heavy-k szebbek egy fokkal design-ra úgyhogy lehet az is marad... csak a lopakodásra is kihat, vagy nem?
    Elvileg ki kéne, bár lehet vitatkozni, hogy a lemezbért vagy a láncing csörög-e jobban xD

    a lockpickről meg nekem is van storym :)
    dungeon közepén menjek már el léccives tolvajkulcsot venni, főleg ha mindentől a picsába vagyok xDD
  • Lord RZA a PUNK
    #36562
    Közben a Dark Brotherhoodnál a mester felajánlotta , hogy vámpírrá változtat, én meg el is fogadtam . Kiváncsi vagyok mi sül ki belőle ^^
  • Lord RZA a PUNK
    #36561
    Hmmm..jól hangzik, lehet meghallgatom mégegyszer a részeges pali hablatyát ;)
  • Fantusz
    #36560
    Gondolom az a küldetés még aktiválódni fog, nincs igazán jutalom, de, ha teljesítve van jön egy másik, amiért ismét csak köszönet jár, de híre megy a városban, hogy milyen vagány kalandor segített a testvéreken...
    Ennek hatására fölkeres valaki, ad egy küldetést, s a jutalom attól függ, hogyan döntesz...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a küldés annyi, hogy alkalomadtán Cheydinhalban járva kiderül, hogy ott él az ikertestvére, aki, miután megtudja, hogy a testvére Chorrorban él elindul hozzá... Chorrorban összetalálkoztok, és szóba elegyedel velük jön az újabb kérés: a családi farmot kell megtisztítanod három ogretól - ez a hőstetted bátorít fel valakit, és fölkeres...



  • Lord RZA a PUNK
    #36559
    tolvajként (és nem bérgyilkosként) amúgyis csak a célszemélyt szokásom =)
  • Lord RZA a PUNK
    #36558
    Megtaláltam Shady Sam-et. 30 tolvajkulcs volt nála, nem is adta drágán csak 220 arany hehe. Köszi a segítséget srácok =) Nagyon bejön amúgy a játék, annyi minden van benne , hogy gyá... pont ez a legjobb az egészben. Eddig ahány rpgvel játszottam, mindig akaratom ellenére is megcsináltam a questeket (mert annyira kevés volt és kiváncsi is voltam) és számomra az teljesen illúzióromboló volt. Az oblivionban viszont tényleg válogathat az ember a több 100/1000 quest közül, pl volt egy küldetés, hogy meg kellett volna keresni a testvérét egy részeges ürgének, akivel folyton összekeverték, de hozzátette, hogy nem tud jutalmat adni. há mondtam is magamban na meg a kis fszomat fogok én azért lovagolni fél órát, úgyis kb még 1500 npc vár hogy megossza a küldetéseit velem akik még talán hajlandóak is lennének fizetni :D szal elküldtem a búsba. Egyedül még az oblivionban van az , hogy nem sajnálok egy küldetést leadni, mert nem illik a karakteremhez , vagy csak kevés a fizetség, szal le a kalappal. (üdvözlöm magam a klubotokban :D)
  • Fantusz
    #36557
    A szentélyeknél csak akkor áll veled szóba Daedra, ha bizonyos feltételeknek megfelelsz.
    Legtöbbnek valamilyen áldozatot kell bemutatni (Nocturalnak nem, ő bajban van), illetve van minimásis szintkövetelmény.
    Noctural az alapjátékban csak akkor mondja el a kínját-baját, ha a karakter legalább 10.-es szintű, de lehet ezen is változtatott a Francesco.

    Francescoval nem olyan könnyű meghalni, de hogy biztassalak valamivel: nem lesz egyszerű dolgod.
    Koncentrálj a célfeladatra, nem az a cél, hogy minden mozgó lényt meg kell ölnöd (olyan is lesz)
  • Fantusz
    #36556
    Loot-tól függetlenül szerintem Shady Sam ott van a falnál, nála egyszerre 30 db álkulcs van.

    A törhetetlen kulcs megszerzéséhez el kell menni az egyik Daedra szentélyhez (Nocturnal), ha megfelelsz a feltételeknek a szentélyeknél (15 található a vadonban) érdekes küldetések, és különleges, egyedi jutalmak várnak.