41716
  • Lord RZA a PUNK
    #36555
    még mielőtt nagyon beleélem magam a dologba, francesco modom van és lvl 5ös vagyok :D azt nem kérdem, hogy érdemes e elindulnom, mert már elindultam..inkább arra lennék kiváncsi, hogy csak a saját halálomba igyekxem ? :D
  • jackcsabi
    #36554
    Pontosan, a Nocturnal Shrine-nél kapod azt a küldetést, a jutalma a törhetetlen kulcs, a Skeleton Key...Mondjuk hasznos egy dolog :)
    Ha jól emlékszek Leyawiin-tól felfele található.
  • Lord RZA a PUNK
    #36553
    köszi, közben énis utánanéztem a dolognak, gondolom az is számít hogy a francesco modon a max nehézségre van állítva a loot. megyek keresek egy tolvaj céhet, meg utánanézek egy küldetésnek - elvileg van egy olyan shining quest (vagy milyen) aminek a jutalma egy törhetetlen tolvajkulcs.

  • Fantusz
    #36552
    Céhes tolvajok a "szakszervezeti vezetőnél" vásárolhatnak tolvajkulcsot.

    Mások:
    TIE nékül egyszerű a feladvány: nappal IC főbejáratától a fal mellett jobbra az istállón túlra kell sétálni, s ott egy rosszarcú kereskedőt keresni...
    Goblin-lakta barlangokat átkutatni, goblinoknál gyakori loot.

    A TIE a lockpicket sem szórja, nagyon meg kell becsülni, ha nem profi tolvajként nyitogatsz zárakat.
    Shady Sam nincs a falnál, helyette egy örök-alvó alak van csak, goblinoknál lényegesen kevesebb az álkulcs, egyet-egyet lehet esetleg vásárolni az új, nevesített NPC-ktől.
  • Lord RZA a PUNK
    #36551
    Fantusz esetleg te nem tudod meik boltból lehet lockpicket szerezni általában ? te nagyon vágod ezt az obliviont :P
  • Fantusz
    #36550
    Endurance növelő a heavy armor, a block és az armorer, de a heavy armor viselése nem kötelező, light armorban is lehet érvényesülni (block, armorer, trénelés)

    Ezt csak azért mondom, mert, ha eddig teljesen hanyagoltad a nehézpáncélt, s most magadra veszed, lehet lényegesen kevesebb védelmet ad, mint a könnyűpáncél, ráadásul a sebességed is csökken (nem számszerűen, de próbálj futni heavy, aztán light armorban, bevasalva elég jól érzékelhetően lomhább a kari)
    Persze mások oldalon ott van az is, hogy az alacsony skill gyorsabban fejlődik, könnyebb magas endurance szorzókat csinálni.
  • Lord RZA a PUNK
    #36549
    sziasztok, valaki tudja , hogy merre tudnék lockpicket venni? elég szégyen, hogy tolvaj létemre bevetés előtt kifogytam belőle :D ( luck -50 lol)
  • Jagi
    #36548
    thx, gyúrok a blokkra is
  • Fantusz
    #36547
    Land dreugh sokkal könnyebb ellenfél, mint azok a lények, amelyek az alapjátékban mondjuk a 10-20. szint között lépnek be.
    Hegyi oroszlán, barna medve, clannfear, deadrooth a karakterrel közel-azonos szinten életveszélyesek, később persze ezek sem okoznak problémát.
    A land dreugh inkább egzotikus, mint veszélyes, persze más a helyzet egy overhaul moddal, ha 15-ös szinten tipeg eléd...

    35-40. szint körül már egy minotaurus lorddal is lehet ökölharcot vívni csúcsminőségű páncélokba öltözve (reflect demage, reflect spell ékszerekkel még ütni sem szükséges) - ezért kezdtem sokszor újra az Obliviont, mert ezen a szinten már nem volt igazi kihívás, nagyon lemaradtak az ellenfelek.
  • Varnado
    #36546
    A mobok szintje így van de 25 után érdekes lesz a játék mert olyan mobok jönnek mint land dreugh meg iesmi és sok gyenge mob kiesik.
  • Varnado
    #36545
    Nem kell gyorsan lvl uppolni. Szép lassan. Am az a lényeg hogy így több szintet is léphetsz majd. És a skilljeid így jobbak lesznek mert a amiket használsz így is úgyis nőni fognak az amiket nem használsz ha majorban vannak alapból is nőnek.
  • jackcsabi
    #36544
    A fatiguem lentvolt nullán és nem akart visszamenni, lehet ez a méreg hatása? Mert ha igen akkor óvatos leszek a banditákkal :D
  • jackcsabi
    #36543
    Hát igen sajnos a csatornában megcsípett egy fertözö rák, levitte 20al a strengt-em, meg agility-t,azthiszem még willpowert is, de szerencsére volt nálam cure disease, most hogy fentvan TIE azóta mindig van nálam méreg illetve fertözés elleni potion.
    Az igaz hogy vannak jó minöségü cuccaim, de ezt igazából csak a gyürüimre,nyakláncomra, illetve elven shieldemre lehet mondani, teljes armoromat TIE után vettem IC-ben, (nagyrésze elven :P)
    A csatornában meg találtam egy fortify marksmanship 8-as kesztyüt szóval annyira azért nincsenek túl jó dolgaim... :)
    Amúgy a csatornát javaslom mindenkinek végigjárni, érdekes egy hely szerintem :)
    És van egy Easter Egg féleség is ott :D
  • haxoror
    #36542
    Teljesen mindegy hogy milyenek a statjaid, a játék a skillekről szól, hordj heavy armort és a hozzátartozó szkillt nyomd fel 100-ra, ja és használj pajzsot, blokk után mindenki megtántorodik pár másodpercre (az állatok is)
  • koschwarz
    #36541
    én le sem merek még menni a karakteremmel a TIE labirintusaiba, mert úgy érzem gyenge hozzá, és nem lehet egykönnyen kijutni. minden össze van kötve mindennel, szerintem poén. lehet hogy az egész cyrodiil bejárható a föld alatt.
  • koschwarz
    #36540
    a 2 perc tuti hogy sok, bár azon gondolkozom, hogy ha valamilyen méreg volt a nyílon, amit lecsökkentette a fatigue-ot és nullán tartotta, vagy nem engedte visszaregenerálódni, akkor is lehet ilyen...bár én mióta játszom, több év alatt, azért ilyet nem tapasztaltam.

    egyébként tulajdonképpen elképzelhető, hogy a banditánál volt ilyen TIE féle paralizáló nyílvessző, az meg jó sokáig lenn tart a földön..
  • Fantusz
    #36539
    Életszerűbb, reálisabb, ha a gyengébb lények inkább elfutnak, minthogy támadjanak.
    A nekibátorodott egyedek között sok a fertőző, akár 15-20 ponttal is lehúzhatják valamelyik képességed, ami egy több napos csatorna-túránál okozhat némi nehézséget.

    Most neked a TIE előtti időszakból jó minőségű cuccaid is lehetnek - ha a TIE-vel indul a karid talán csak egy ezüst fegyvere lenne, gyengécske bőr, vagy vas páncélban járna
  • jackcsabi
    #36538
    Amúgy észrevettem ICben a megjelent csatornafedöt, Market Districtben, este leis mentem, és már 2 játékbeli napja lent vagyok(csakmert eltévedtem:P,meghúztam egy kart és lezárult az ajtó ahol bejöttem azthiszem másfele is eltudok menni majd azért :D) sokkal érdekesebbé tette a TIE a csatornát, sokkal több a kéregetö,hajléktalan,kincsvadász,vámpír (:D) stb...
    A patkányok meg a rákok látom kisebbé lettek téve,meg menekülnek is, sokkal életszerübb így szerintem :)
  • jackcsabi
    #36537
    Tudom én hogy a paralizálásnak milyen az effectje, meg szinte minden varázslatnak, csak amikor eltalált az a bandita nem volt semmi effect elestem mint ahogy télleg máskor is szoktam erös ellenfelek ütésétöl, de felse tudtam kelni,a kamerát mozgathattam és feküdtem csak... paralize nem tarthat 2 percig gondolom...mivel 2 percig vártam hátha lesz valami...
  • koschwarz
    #36536
    fort caractarushoz kötődik egy küldetés a közeli városból, és a láthatatlanság nem bug, hanem a quest-hez kötődik.

    szerk: ja saga is írta ezt már.
  • SaGa
    #36535
    Valószínű nem túl kiegyensúlyozott a karaktered, vagy túlontúl az akar lenni.

    A láthatatlan medve és nagymacsek nem bug, hanem egy elfuserált varázslat eredménye, amit neked kell helyrehoznod, ha akarod. Pár beírással lejjebb volt róla szó...
  • Jagi
    #36534
    akkor tuti ezzel van a gond

    a következtetéseid helyesek, light armor, blade, meg bow

    utánalesek mivel lehet az endurancera gyúrni
    20-ig olyan 80 feletti érték kijöhet.
    a felett meg még +-ba kell akkor adni rá, hogy ne legyen csira
    bepróbálok valamit kezdeni vele
    vagy max elkezdek alchemyzni, mert a booster meg hp potikat nem fogom bírni arannyal xD
  • Fantusz
    #36533
    A Luck azért piros, mert beszedtél valami fertőzést - gyógyítsd ki.

    Királyság a játékban a szabadság, csakhogy csapda is van benne...
    Mindent meg lehet tanulni idővel, de a kezdetekkor ra kell gyúrni valamilyen képességre, azt megtanulni, és aztán estleg kifejleszteni a többit.

    A trénerek adta lehetőséget luxus kihagyni.

    Érdekes lenne a skilljeid szintjét is látni, csupán a leírt attribute értékekből ellentmondásos következtetés is kijöhet.

    Magas erő, tehát valószinűleg közelharci fegyvereket használsz, ugyanakkor az alacsony kitartás, magas gyorsaság értékből úgy gondolom könnyűpáncélban nyomod.

    Közelharcosnak a magas endurance alapkövetelmény, ez növeli az életerőt, lvl 15-ön a 63 nagyon kevés.
    A karakter minden egyes szintlépéskor az aktuális endurance érték 10%-ával nővekszik a HP, kitartásértéknek 10-es szinre valahol 80-100 közöttire kell érni, hogy később ne legyen gondja.

    Az agility 63 pontja tanknál elfogadható érték, íjásznál 100 körüli lvl 15-ön.

    Intelligencia, willpower gyenge, ami érthető, hisz nem mágus.

    Barnamedve elvileg erősebb az oroszlánnál, viszont lomhább, a magas speed miatt így jobban érvényesülsz ellene (feketemedve pedig alapból gyenge).
    Hegyi oroszlán elől el kell futnod, hiába gyengébb a medvénél, annál sokkal gyorsabb, s az alacsony endurance miatt 2-3 ütésből lever.

    Nem mondanám, hogy teljesen reménytelen így a kari, de az biztos, hogy nehéz időszak elé néz.
    A legmagasabb szintű lények a játékban 25-ösek lehetnek, elvileg tehát, ha eljutsz a 25-ös szintig, utána már csak a kari fejlődhet-erősödhet - oda viszont csak úgy juthatsz, ha nagyon ráerősítesz a kitartásra, s néhány szintet valahogy kibekkelsz, magadra veszed a lehető legjobb páncélokat, fegyvereket, s az ütések elől valahogy kitérsz, vedeled az életerő-italokat.
  • Rousty
    #36532
    Akkor keresgékhetek még :D:D thx:)
  • Jagi
    #36531
    de ha a majorban olyanok vannak miket nem használok akkor nem lépek olyan gyorsan szintet sőt olyan képességekben lesz meg az expert amiket ne is akarok használni

    ami a majorban van az fejlődik és csak az "ad lvluppot" és +pontokat nem?
  • Jagi
    #36530
    Akkor a train maradt ki
    mert más nem hibázik...

    jelenlegi értékek, 2 szint nincs meglépve:
    str 73
    int 40
    will 36
    agi 63
    speed 88
    end 56
    pers 60
    luck 49<-(ez vicces)
    mindegyik kék meg zöld egyedül a luck ment pirosba.
    Akkor mostmár csak az a kérdés, hogy sok vagy kevés e ez, mert ha 100 max akkor jól állok sztem

    a morrowindben volt (mit volt, van) egy 43-as wood elf karim, de az már félisten szintű, olyan mint egy karácsonyfa, lehet hogy csak azt szeretném, hogy olyan legyen lv20-ra, és ezért tartom kevésnek
  • Varnado
    #36529
    Remélem így már menni fog:D

    Amúgy az előzőt neked írtam.
  • Varnado
    #36528
    Egy két tanács hogy jó karit csinálj

    A major skillek közé olyaínokat tegyél amiket nem használsz: Alchemy a két armor skill közül valameik az a fegyvermastery amit nem használsz speechcraft.

    De legyen olyan is köztük amit használsz csak ne sok.

    Minden szinten trainelj.
  • Varnado
    #36527
    Az első kérdésedre a válasz: ha a szintlépésnél nincs minden olyan amit növelsz +3 legalább akkor a mobok jobban erősödnek. pl alvásnál strenght +3vagy több és minden növelésnél így kell. Ehhez érdemes traningelni.

    Második kérdésre az a válasz hogy egy idő után visszafordul:D
    Ha nem próbáld meg bármi áron megölni.
  • Varnado
    #36526
    Randonban maksz ládákban.
  • Jagi
    #36525
    sziasztok!
    Jó rég nem írtam sehová :)
    gondoltam elkezdem újra az Obliviont (mivel olyan gépem van már amin élvezhető, és nem 2 fps-sel megy)

    de lenne egy sztem csontig lerágott kédésem:
    A karim lvl15. A gondom pedig az, a deadra meg brotherhoodos enemyket úgymond egymásra hányom, varázsolhat meg csiálhat bármit, hellyel-közel győzhető, és ok hogy egy puma nem kispályás, de 3 ütésből lebasz?!... kicsit kezd idegelővé válni.
    Ok, persze, ha nem tudod megölni fuss el... de lehet az én bambaságom miatt, de ha egy üldöz akkor belefutok másik kettőbe
    lvl12 vagy 13-ig csak farkasok voltak meg rákok meg patkányok, most meg tele vam medvével meg pumával Imperial City környéke...
    Azt is tudom hogy valamiféle levelling rendszer van ebben, de akkor is,
    a Clanfear ami eddig viszonylag easy volt az most hirtelen kigyúrta magát. Van olyan hogy 2-3 visszatöltésből sem sikerül megölni, ami gyász. ja és egyedül van xD
    Nem az a bajom, hogy behal a kari, hanem az hogy sztem kicsit erős volt a váltás...

    a kérdés meg az hogy:
    1. ez ilyen lesz végig?
    2. A pumával mit csináljak, mert a medvét lefutom de azt a vackot nem tudom.

    már ha egyáltalán látszik xD:
    Fort Caractacus környékén van egy full invisible medve meg egy puma (hang alapján az lehet) ez nyílván bug.
    Odalent a dungeonban meg érdekes a haladás, fel is jöttem :) a frost atronach egy kicsit megijesztett

    végig lehet idegbaj nélkül tolni a játékot vagy számítsak rá hogy lvl30-on kettéharap egy patkány?
  • Rousty
    #36524
    Hali!
    Nem tudjátok véletlen, hogy Shivering Islandon az AMber Armor matrixait merre lehet fellelni, vagy random vannak szétszorva?
  • Varnado
    #36523
    Úgyhogy már van egy kis tapasztalat.
  • Varnado
    #36522
    Az igaz hog akkor van vége amikor azt mondjuk de ezt a főküldi végére értetem.

    De azt ne magyarázt meg hogy mikor van vége... 3éve nyomom az Oblit
  • SaGa
    #36521
    Kiegészítő infó: a Thieves Arsenal: Odd Jobs feladatok "időre mennek". Nincs megadott időtartam, de ha a feladat felvétele után valaki lenyúlja a céltárgyat, vagy meghal valaki abban a dungeon-ban, ahova küldtek, mielőtt kihoznád a tárgyat, már ne is menj oda. Kapsz egy üzenetet, hogy buktad...
  • Morlan
    #36520
    Hát ez az, soha nem tudom magam rendesen kifejezni...
    De a lényeg az volt, hogy egy házat szerettem volna kicsit átrendezni, TECS nélkül, úgy az alapjátékban. De sehol sem találtam a bútoroknak,gyertyáknak a formID-jüket, így csak helyezgetni, "tologatni" tudtam őket, de létrehozni nem....

    De aztán az áldott TesNexuson rátaláltam egy apró segítségre - FormID Finder név alatt, így bárminek a játékon belül meg tudom nézni az azonosítóját. - Ezt ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit szeretné egyedivé tenni, berendezni a lakását, házát. Fontos, hogy a magyar nyelvű segítségben találjátok meg, hogy hogyan is kell létrehozni, beállítani, méretre igazítani a dolgokat.
  • Fantusz
    #36519
    Inkább az ellenfél magas lövész-tudománya miatt terültél el a földön.
    Expert fokozaton esély van az ellenfél földre terítésére.
    Mesterlövész (100-as skill) képes paralizálni, megbénítani az ellenfelet találat esetén (ezt egy zöld, spirális mágikus felhő jelzi, miközben az áldozat összecsuklik)
  • SaGa
    #36518
    Van egy mod a tolvajkodóknak, a Thieves Arsenal. Abban is benne van ez a gázos nyílvessző, lehet vásárolni, de csak keveset, ritkán. A mod lényege, hogy olyan feladokat ad, ahol el kell lopni valamit, de nem szabad, hogy patkánynál értékesebb lény elpusztuljon közben (gyakorlatilag az állatok és a csontik beleférnek, de a kétlábú, gondolkodásra képes lények nem). A feladatok eléggé véletlenszerűen generálódnak és nem is túl sűrűn, de mind komoly kihívás...
  • jackcsabi
    #36517
    Énis mindig tartok magamnál egy mozsárt, mert útközbe találok valami érdekesebb növényt akkor gyártok is belöle vmit. A többi alchemys tárgyat meg ICben a házamban tárolom, ha épp nincs dolgom akkor odamegyek és belefogok a nagyobb készítgetésbe.

    Gas Arrowot még nem találtam, de most hogy a bénítást mondtad rájöttem mivel talált el egy íjász bandita... eltalált, elfeküdtem és nembírtam felkelni egyáltalán. Vagy ez bug lehetett?
  • Lord RZA a PUNK
    #36516
    afene ez nem az amire gondoltam, olyasmi kéne amivel kikapcsolja azt a "biztos hogy el akarod adni xy aranyért?" keresgélek oblivion modos oldalakon de eddig sikertelen, akinek van ötlete az .. =)