41716
  • Fantusz
    #36635
    Börtönből szabadult csórónak nagyon jól jön a ládából az 500 arany (Oscuroval nem nyitható - kevés a képzettség hozzá), ettől függetlenül mehetne az Aréna-karrier, de elég laposak a küldetések.
    Alacsony szinten több befektetés (potionok) kellene, mint, amit a jutalom+a néhány eladható fegyver visszahoz - kell a pénz trénerekre.
  • Fantusz
    #36634
    Az Aréna-karrier meglehetősen unalmas, de Agronak gro-Malog néhány (főleg harcosoknak) hasznos skillt fejleszt, ha megcsinálják neki a küldetést.

    A Grand Champion elleni harc nehézsége a fenti küldetéstől függ.
    Nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek hosszútávon szórakoztató az idióta wood elf csicska (egyszer játszottam végig az Arénát, a rajongómat rögtön elzavartam a fenébe).
    Az egész arénás küldetéssorozatban a legnagyobb poén, amikor egy patyolat tiszta lelkű harcost, az új bajnokot álmából Lucien Lachance ébreszti...
  • SaGa
    #36633
    Én sem foglalkoztam az arénával sosem. Bocs, kétszer fogadtam...
  • koschwarz
    #36632
    ha belegondolok, tök vicces, hogy még egyszer sem (!!!) jutottam el az arénában a végéig :)))))))

    hogy miért, nem tudom, egyszerűen kimarad. inkább mindig ellopom a bukmékernél a ládából a pénzt :))))
  • SaGa
    #36631
    Jó az a bot, csak iszonyat drága a visszatöltése és nagyon kevés alkalommal használható. Inkább csak "C tervnek" (aka végső megoldás) jó...
  • Carmang
    #36630
    Vagy szerezz valami durva cuccot, amivel leszedheted őket. Még IC valamelyik boltjában nagyon megtetszett az Apothesios (vagy mi) nevű bot (33 Shock, 33 Frost, 33 Fire sebzés). Azt megvettem közelharcos létemre, hogy erősebb szörnyek ellen legyen valami "B Terv" :)
    Na az használt a gyíkok ellen is. Rövid szaladgálás után leszedtem kettőt, a harmadikat aztán mókából, 1v1 felállásban lekardoztam.
  • Jagi
    #36629
    durvát ütnek az igaz :)
    akkor piálás lesz :) thx
  • Fantusz
    #36628
    Figyeld a boltokban (no és persze a lootban) az alkimista felszereléseket, a kezdő novice cuccaidat cseréld le.
    A boltokban expertig lesznek elérhetőek a felszerelések, de azokkal már elég erős potionokat lehet gyártani, mester készleted csak lootból lehet.
    Egy teljes apprentice készlet van pl a Battletorn Castle preparátorának szobájában persze ehhez kell a Fighters Strongold mod), a journeyman darabok valamikor 15. szint fölött kerülnek elő, egyesével.

    A tolvajok gyengébb kaliberűek, mint az argorianok az arénában.
    Erős hand to hand képességük van, az ütések a fatigue-t csökkentik, igyál restore fatigue+reszore healt lötyit.
  • Jagi
    #36627
    Az Milyenmá xD
    az arena-ban felugrasst a kapu melletti oszlop tetejére és a noob ellenfél nem tud utánad jönni. Íj fel, oszt adjad neki xD
    A gond ott kezdődik, ha elfogy a vessző...
    vagy ha véletlenül mégis utánad jön. (előfordult, hogy a glass warhammeres orc ribanc valahogy feljutott)
    bohóckodni jó, a gladiátor rangig a "földön" vittem az arena-t de a 3 gyíkkal nem bírok.
    Fura mert a (fighters guildes küldi) 3 képzett tolvajt meg bedaráltam.
    a vaddesznyó még táp de győzhető, modjuk nem is baj, igaziból sem kötekednék egy vaddisznóval. (pár hónapja egy 2 éves kan a frászt hozta rám)

    alchemy csináltam vagy... qúa sok 1 hp 5 mp-ig potit :) liter számra kell belöle, de ingyé, van meg majd lesz erősebb drink is ^.^
  • jackcsabi
    #36626
    Az elsö kettöt énis feltettem most, jónak hangzanak :)
    Az öröktöl már ígyis kikészülök sokszor hogy mi mindenen át követnek...
    (remélem olvasható azért, mert nem használok hosszú ö betüt, Guild Wars-os mellékhatás :/)
  • SaGa
    #36625
    TIE mellé erősen javasolt a Reneers Guard Overhaul a Roleplaying Dialogues és a Roleplaying Oblivion: New Beginnings modok használata...

    Az elsővel beállíthatod, hogy az őrök ne üldözzenek a végtelenségig minden hibád miatt. Egyrészt a bounty területi lesz (ahhoz a városhoz kötődik, ahol lebuktál valamivel, a többiben mit sem tudnak róla) másrészt az elkövetett bűn súlyától függően elévülhet. Vigyázat, az úton járó őrök legyilkolása "országos" kihatású és nem évül el...

    A másodikkal az NPC-kkel folytatott beszélgetések több lehetőséget tartalmaznak. Pl az utonállókkal is lehet alkudozni. Pl beadhatod nekik, hogy te is tagja vagy a tolvaj cégnek, vagy a Sötét Testvériségnek és békén hagynak, vagy elmenekülnek, ha elhiszik.

    A harmadikkal ki lehet kerülni a kezdő epizódot. Választhatsz, hol kezdesz (az összes templom, kocsma vagy guild hall közül), miután eldöntötted, hogy milyen (nem, faj, osztály) karaktert indítasz. Majd a kocsmákban fellelhető vándor könyvárussal elbeszélgetve módosíthatod a karaktered tulajdonságait, az előéletedtől függően. 5 kérdésre kell válaszolni: gyermekkorod, korábbi életed, céljaid, gyengeséged, erősséged. A válaszodtól függően módosulnak bizonyos statjaid. A végén kapsz némi pénzt, vagy egy könyvet, vagy valami fegyvert, attól függően, mit választottál. Ez a kezdő készleted. Nem kell rögtön a kérdezőhöz menni, ráérsz később is, de akkor a már fejlesztett statjaidat fogja módosítani a beszélgetés...
  • Fantusz
    #36624
    A TIE megnehezíti a kijutást, de nem teszi lehetetlenné, taktikázz.

    TIE-vel játszva, amíg névtelen senki vagy próbáld valahogy kerülni a nyílt közelharcot (használj íjat, mérget, támadj lesből) a közelharc még vérbeli harcosnak (60 strenght, 60 endurance + magas blade, és heavy armor skill) sem könnyű az NPC-k között lesznek már az elején expert szintű harcosok, íjászok, minőségi fegyverrel, erős páncálban, velük nem jó pofozkodni.
    Ezen a lények többsége semleges, ha nem bántod őket, ők sem bántanak viszont megvédenek az ugyancsak erős banditáktól.

    A TIE világa más, mint az alapjáték, vagy a Francesco, az utakon elég biztonságos a közlekedés - ritkán támadnak meg, de akkor a játék elején kénytelen leszek futni egy keveset, s az előbb említett NPC-kre bízni a jóakaródat (összességében az utakon alig-alig támadnak meg, a vadonban, dungeonokban vannak a gonoszok).
    Később, aztán persze erősödöl, s egyre kevésbé leszel mások segítségére rászorulva.

    Bounty: ez is egy játékstílus, hogy megpróbálsz ellenállni az őröknek, de, ahogy a való életben is, magas vérdíjjal a fejeden, egyre hírhedtebb gonosztevőként nem fognak figyelmeztetni az őrök, nem kérik a vérdíjat (amit esetleg ki sem tudsz fizetni, olyan horribilis), hanem azonnal támadnak.
    A tolvajcéh sem bérmentve rendezi a számlát, általában a vérdíj felét elkérik - éjszaka próbálj Christope-val beszélni, amikor kint áll a fáklyával, és a szabad-víz felől ússz oda, a kikötő közelében sok az őr, ha meglátnak azonnal rád rontanak.

    Sajnos ez egy ismert bug, hogy nem tudod lerázni az üldözőt, illetve, ha egy őr üldözőbe vett, elméletileg az összes üldözhet, lehet egy másik volt a közelben, azért nem tudtál pihenni.
  • Lord RZA a PUNK
    #36623
    más : felraktam a TIE-t ... bazzeg nem tudok továbbjutni a tutorial pályán! a goblin 2 ütésből leüt, miaf ez. elhiszem hogy sok a nehezítés, de ennyire?
  • Lord RZA a PUNK
    #36622
    sziasztok , lenne egy kis gondom, megfogadtam , hogy úgy viszem végig a játékot, hogy ha bármi véletlen történne (pl lopok és lebukok) akkor nem töltök vissza mentést. na hát úgy is történt, lebuktam, börtönbe nem akartam menni úgyhogy kinyírtam az egyik őrt, de most van rajtam egy rakás bounty, szal felkutatom a tolvajok céhét. ez eddig oké, viszont ahányszor meglát egy őr, nekem ront, én elmenekülök, már 5 perce ellovagoltam tőle, már nem is látom magam mögött, viszont combatban maradok. nem tudok várni és fast travelezni. ezzel mit lehet kezdenem?
  • Jagi
    #36621
    bonyolultnak nem bonyolult csak 2 elem esetén nem volt aktív a "create"
    de mostmár semmi bajom vele
  • tKool
    #36620
    ÓÓÓÓÓÓ!!!! Nagyon szépen köszönöm! Örök hála!
  • Fantusz
    #36619
    SHIFT+bal klikk az eldobás.
    Egyszerűbb kérdésekre választ találsz itt
  • tKool
    #36618
    Hali, üdv, szevasztok, és még ami létezik...
    Most kezdtem el a játékot (először), és tetszik, meg minden. Csak az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet az inventory-ból csak úgy kidobálni a cuccost? Mert ahogy észrevettem, eddig csak úgy tudok eltávolítani tárgyakat a leltárból, ha lepakolom egy ládába, vagy eladom. Egyáltalán lehetséges ez? Mert a Morrowindben ezt simán meglehetett csinálni.
  • Fantusz
    #36617
    Alkímiával gyártott potionok legalább journeyman, de inkább expert tudással válnak valóban hatékonnyá, addig lehet kísérletezni nyugodtan, a kereskedők bármilyen elfuserált löttyöt megvesznek.

    Vannak receptek, amiket kevésbé érdemes használni, pl. x% chameleon, vagy x% resist disease italokat fölösleges cipelni, kivéve, ha azzal a védelem 100%. Ezeket is el lehet adni.
  • Fantusz
    #36616
    Én is úgy érzem egyszerűbb lett volna elővenni az Oscuro-t és kijavítani néhány dolgot, fejleszteni rajta.
    Jelenlegi formájukban nálam a Francesco az Oscuro előtt áll a népszerűségi listán.
    Igaz plusz küldetéseket, dungeonokat nem adhozzá a játékhoz, lényei gyengébbek, mint az OOO-é, de megjelenésük random, nem kiszámítható.

    A kiszámíthatatlanságot hiányolom az Oscuroból, ha ezt sikerülne megoldani, és még a Francescohoz hasonló beállítási lehetőségeket elérhetővé tenni (loot nehézség, respwn idő), netalán a Shiveringre is kiterjeszteni, fölöslegessé válna az FCOM-al kinlódni.

    Hozzáteszem, ezt ugye az Oscuro modderének kellene megoldani, vagy legalább a jogot átadni, hogy más hozzápiszkálhasson a munkájához.
  • jackcsabi
    #36615
    az, igazából nem értem mi bonyolult benne, nekem elsö napon ahogy megvolt a játék már ment rendesen az alkímia...
  • SaGa
    #36614
    Igen...
  • Jagi
    #36613
    szóval katt a mozsárra, és bele a vacakok aztán mukodj?
  • koschwarz
    #36612
    szerintem sose lesz belőle normális végleges mod, bár a fórumokon mindig váltig állítják, hogy milyen jól működik, mégis állandóan hibákat jelentenek vissza.

    jobban jártak volna, ha eleve úgy kezdik el, hogy konkrétan összeolvasztják ezeket a nagy modokat. sokan meg azt mondják, hogy gyakorlatilag (érzésre) alig több valamivel mintha csak az OOO-t használnád.
  • koschwarz
    #36611
    mindenesetre önállóan is használható a MOBS. a TIE-ban összesen ezt az egy dolgot éreztem túlzásnak (mármint a fegyverek súlyával való extrém variálást).
  • Rousty
    #36610
    Hmm értem thx a választ!
  • SaGa
    #36609
    Ha egy növényt beteszel a mozsárba, majd visszamész a listára, csak azokat a hozzávalókat látod, amelyekkel az adott növényből valamit ki tudsz hozni. Végig kell nézni, miből mi lesz. Magasabb szinten többféle hatása lehet ugyanannak a löttynek egyidőben, de ezek nem mindig jók így együtt.

    Van olyan Ingredients Sorter (fűszerpolc a megvehető házakban) mod, ami egy mozdulattal elveszi tőled az összes összetevőt, majd ha "belenézel" a tárolóba, különválasztja a kajákat egy listában, és az előállítható löttyök szerint rendezve adja vissza a többit.

    Minél magasabb az alchemy-d, annál több hatóanyagot tudsz kinyerni egy adott alapanyagból, illetve egy ponton túl már csak magának az alapanyagnak az elfogyasztása is megadja a kinyerhető hatást, csak mellé mérgez is.

    A mozsáron kívüli három egyéb eszköz közül a retorta a pozitív hatását növeli az összetevőknek, a lombik a negatívot csökkenti, a calcinátor meg mindkettőt növeli, így mindig gondold át, hogy melyiket is használod a mozsár mellett...

    Van olyan mod (pl az At Home Alchemy), amivel nem kell felszedni a labor asztalról az összes eszközt, így nem terheled magad túl, létyókészítés közben. Igaz, ehhez kell egy ház, vagy be kell kéretszkedni a mágus cég laborjaiba. Vigyázat, idegen (nem saját tulajdonú, esetleg lopott) eszközök használata infame pontokkal jutalmaz...
  • Fantusz
    #36608
    Szóval a lenti képen egy régi karakterem van, a fegyverzetét, páncélzatát egy modtól "kapta" de olyan moddal még nem találkoztam, amelyik minden egyes fegyver effectjét ennyire látványossá teszi.
    Persze attól, hogy én még nem láttam, létezhet, de általában az ilyen modokkal néhány speciális tárgy kerül a játékba, a többihez nem nyúl.
  • Fantusz
    #36607


  • Rousty
    #36606
    Üdv!
    Nem tudjátok véletlen, melyik az a mod ami meg változtatja a fegyverek lévő enchantok grafikáját? Szóval,hogy amin fire sebzés van enchizva az rendesen lángol. Úgy tudom van ilyen csak a nevét nem tudom.
  • Fantusz
    #36605
    Egy-egy elég, de lehet többet is hozzáadni, így több hatóanyagú potion is készíthető (pl restore healt+restore fatigue)

    Ez könnyen megérthető, ha kipróbálod - másik közös hatóanyagot kell keresni.
    Magasabb alchemy skillel két növényből is lehet kéthatású potion, pl a mágusom vedeli a Bog Beacon Asco Cap+Flax Seeds koktélt, aminek Shield+Restore Magicka hatása van.

    Harcosnak Restore fatigue+Restore Healt, Fortify Strength, Fortify Speed italok, fegyverre kenhető mérgek, stb persze hasznosabbak, mint a magicka növelő-visszatöltő italok.
  • Jagi
    #36604
    a két növényből egy-egy darab elég?
    vagy x kell azért mindenből? Ez befolyásoló lehet?

    Az Oblivion Wiki meg megy könyvjelzőbe thx
  • Fantusz
    #36603
    Mozsár az alap, a többivel a pozitív és a negatív tulajdonságokat lehet befolyásolni.

    Az alchemy skilltől függ mennyi tulajdonságát ismered (1-4), két azonos tulajdonságú növény főzetéből lehet gyógyital, varázsital, méreg, aminek minősége a skilltől, és a használt eszközök minőségétől függ.

    Játékstílustól, játékhelyzettől függ melyek a leghasznosabb főzetek, a többit el lehet adni.
    Kezdetben gyengécskék a potionok, magasabb szinten viszont erősebb is lehet, mint a megvásárolhatók.



    Alchemy
  • Jagi
    #36602
    kérdés: alchemyhez vannak receptek, vagy mindent mindennel oszt majd lesz valami.
    + hogy müxik? leírná valaki lépésről lépésre vagy link is jó ha van bőár a google nem segített...
    A Morrowindben is hanyagoltam, így hát csak annyit tudok, hogy egy szimpla mozsár is elég.. na de mire?
    Van valahol értelmes doksi amivel képbe kerülhetek? merthát hiába vagyok kocka attól még lehetek núb ebben-abban
  • Fantusz
    #36601
    Nehezen hiszem, hogy az FCOM valamikor egy tökéletes, jól működő egységbe tudja tömöríteni a nagy overhaul modokat.
    Hónapok óta a hibák toldozásával-foldozásával telik az idő, szerintem nem sokat haladt előre, az Oscuro és a Francesco együttes használata nehezen megvalósítható, rengeteg olyan terület van, amihez mindkét mod hozzápiszkálna, FCOM-mal texturahiba, kifagyás lehet az összeakadásból.
    Egyszerűbb a Francescot kihagyni, a többi mod FCOM nélkül is kompatibilis.

    Ráadásul az FCOM telepítése egy logikai feladvány, egyetlen hibás lépéssel működésképtelenné válhat a játék.

    FCOM
  • Fantusz
    #36600
    A Quarl Texture Pack szinte a teljes grafikát lecseréli, mellé esetleg csak néhány kisebb kiegészítő ajánlott.
    Illumination Within - éjszaka az épületekből fény szűrődik ki.
    Real Lights - sötét helyeken a fényforrások közelében világosabb, távolabb sötétebb van.
    Harvest flora - ha egy növényt leszakítasz, a leszedett rész el is tűnik (alchemyhez)

    Térképhez én nem nyúlnék hozzá, van, vannak az eredetitől szebb, színesebb térképek, de szinte mindegyiknél előfordulhat bug - elcsúszik a térkép, a küldetésnyíl nem oda mutat, ahová menned kell, stb.
  • steweee
    #36599
    az FCOM modról vmi hír? én már csak azzal szeretném játszani...
  • eclipse
    #36598
    Sziasztok!
    Kérnék egy kis segítséget! Most kezdem újra az Obliviont, és szeretném egy kicsit felturbózni a grafikáját. A Quarl Texture Pack III-at már le is töltöttem, de nem tudom, mellette miket érdemes használni. Ahogy láttam, van egy csomó landscape lod, normal map, color map, stb. Ezek közül mit rakjak fel, és milyen sorredben?
  • Fantusz
    #36597
    A MOBS eredetileg a Francescohoz készült kiegészítés.
    Ha jól tudom, az csak a fegyverekhez piszkál hozzá, páncélokra, más tárgyakra nincsen hatással - egy íjásznak így is hasznos, ha TIE van fent, a 0,7-0,9 egység nem ideális súly egy nyílvesszőnél, 20-30 nyílvesszővel merészség bemászni egy dungeonba.
    (nem igazán szeretek a kilogramm kifejezést használni, inkább egységekről van szó)
  • koschwarz
    #36596
    mondjuk nekem ezek a problémák nem jelentkeznek, mert a TIE-t felülírom a MOBS-szal (medieval oblivion balance system), majd azt is egy fegyver sebzést globálisan 2x-ére növelő moddal. ugyanis a TIE nagyon szépen variálja a fegyverek, páncélok tulajdonságait, de az OOO és a francesco óta nem tudok lekattani a MOBS-ról, mert ez pl. a fegyverek sebességét is megváltoztatja, a súlyuktól függően. a TIE-ban egy warhammer pl. iszonyatosat sebez és nagyon nehéz, de tök mindegy milyen súlyú, ugyanaz a mozgás sebessége, addig a MOBS-szal szemmel látható a különbség, ha valaki meglendít egy nagy nehéz kalapácsot...(lassú). és hogy visszaadjam a TIE-feelinget, kétszeresére növeltem a sebzést.

    a MOBS nagyon szépen módosít a fegyverek ÖSSZES tulajdonságán, így nincsenek esetleg irreális nyílvessző-súlyok sem.