41716
  • koschwarz
    #36715
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ebben a küldetésben nem érdemes ténylegesen követni az elfet, mert nagyon sokáig csak bóklászik össze-vissza. inkább az üzlete mögötti kertben várakozz, nem vagyok benne biztos, de kb. úgy éjszaka 11-12 között odamegy és ott találkozik valakivel...
  • Jagi
    #36714
    akkor itt basztam el... a köcsög elfet követtem
    megpróbálhatom a következő éjszaka is vajon, vagy töltsek vissza egy korábbi mentést?
  • SaGa
    #36713
    Amúgy milyen szintű vagy? A buli végén egy (agy két) meglehetős ellenfél lesz, 3.-4. szintig nem túl esélyes a leverésük...
  • SaGa
    #36712
    Nem mentél elég közel hozzájuk, amikor ott ácsorgott az ipsével szemben. Ha jó távban vagy, hallod a beszélgetésüket. A másikat kell utánna követni...
  • Jagi
    #36711
    Az unfriendly competition questet hogy kéne megcsinálni?
    mert követtem a sunyi elf fajtáját egy éjszakén ét de nem történt semmi.
    Beszélt egy tolvaj csajjal aki azt mondta hogy megtanítják neki a lockpick alapjait aztán 8 órán állt egy másik faszival szemben az egyik sikátorban és hazament... na ezt hülyét... ötlet?
  • Jagi
    #36710
    a WoD világa szerint a vámpír vérivásnál kiszolgáltatottabb (hülye szó)
    de utána sem erősebb sem gyengébb nem lesz utána. egyfajta euforia lesz úrrá rajta is meg az áldozatán is stb bla bla.
    A vérét használja hogy erősebb legyen.

    itt azt tudom elképzelni hogy merthogy izé... ez egy másik fiktív világ.
    Itt az emberi vér "gyengesége" (hatalommal telítettségének hiánya) hat(hat) a vártestvérre. a vámpír vére felhígul nem olyan tömény esszencia mint addig... de ez által képes a napon járni szóval lehet benne logika
  • sambauer
    #36709
    hát én eladtam a csávónak hogy teljesítettnek vegye a küldetést aztán pickpocket :D Bár lehet hogy ez már csalásnak számít, hiszen kihasználtam egy bugot.
  • SaGa
    #36708
    Pl a Sprading Vampirism moddal. Ebben beállíthatod, hogy a megharapott NPC-k tovább fertőzzék-e a többieket, vagy sem.
  • Fantusz
    #36707
    A Honorblade of Chorror, mivel küldetési tárgy ki sem lehet ütni a kézből.
    A Boots of Springheel Jak a küldetés lezárta után is a karakternél maradhat, eldobni, elhagyni, eladni nem lehet, a Honorblade of Chorror-t előbb-utóbb vissza vittem a kastélyba.
    Mágusnak nem kellett a kard, íjásznak kiegészítőként sokáig hasznos, de csak másodlagos fegyver, harcosnak pedig a Goldbrand, vagy egy enchantolt daedric penge mellé az a pajzs sem utolsó, amit a kardért cserébe adnak.
    (Escutcheon of Corror: Fortify endurance +10, Reflect demage 35%)

    Harcosnál 20-as szint fölött, 100 strenght, 100 blade skill mellett nem számottevő egy deadric fegyver súlya sem, a sebzése nagyobb, igaz néhány ellenfél esetenként kiütheti a kari kezéből, ami a Honorblade of Chorror estében kizárt - a pajzs viszont a sebzés 35%-át visszatükrözi az ellenfélre.
  • sambauer
    #36706
    hát én sajnos csak késöbb tudtam meg hogyha nem használom fel az adott questnél nagy hasznát vehettem volna késöbb.. Nálam quest által szerzett legjobb cucc az kétségkívül a Honorblade of Chorrol ami 17-es sebzésével együtt szószerint 0 helyet foglal az inventoryban és még ÁLmágikus sebzést is csinál (tehát szellemek ellen is hatásos)
  • Fantusz
    #36705
    Az egész Thieves Guildos küldetés-sorozatban a Boots of Springheel Jak a legjobb cucc, volt karakterem, amelyikkel csak azért csináltam a tolvajcéhes küldetést, hogy az enyém legyen a cipő.
  • Palinko
    #36704
    köszi szépen épp ott nem mentem tovább azt hittem kifelé megyek majd a mapról, és hogy az egy másik ág ahol el lehet jutni a nagy szoborhoz, hát nem, sikerült! :)
  • Fantusz
    #36703
    A kapcsológomb egy másik teremben van.
  • Palinko
    #36702
    én épp előtte esek le ha ugrással próbálkozom :(
  • jackcsabi
    #36701
    bocs arra már nem emlékszem, amúgy nekem nemkellett kinyitnom az ajtókat mivel nagy volt az acrobatics-om :P
  • Palinko
    #36700
    olvastam a végigjátszást, és igen jól mondod. csak az ajtókat előbb ugye ki kell nyitni! és én a kapcsolót keresem jelenleg, mert ebben a pillanatban jöttem rá, hogy a zárt ajtó mögötti kő gomb amit nyomkodtam csak a lenti folyosót nyitja, zárja, semmi mást. gondolom nem emlékszel, hol van az a kapcsoló ami a lövő állást nyitja...
  • jackcsabi
    #36699
    A szoborral szemben van vmi magaslat szemben, szinte egy szintben van a szoborral és 2 ajtó van a két oldalán a magaslatnak, na onnan kell a nyilat löni vhova a szoborra. Ennyire emlékszek még. De lehet nem egészen így, azt tudom hogy énis sokat vacakoltam ott :d
  • Palinko
    #36698
    Tolvaj céh utolsó küldetés, ott vagyok a szobor terembe, ahol van a két kicsi és a nagy. A nagy szoborral szemben van egy zárt kapu, ezt elvileg a szobortól balra elhelyezkedő gombal tudnám kinyitni, fel is törtem a zárat, be is nyomtam a gombot, de nem nyíllik fel a kapu, és a nagy szobor hasán sem látok nyíllást ahová lőhetném a quest arrowot.... mit lehet ilyenkor tenni?
  • jackcsabi
    #36697
  • Carmang
    #36696
    Kíváncsi leszek erre a vámpírságra mit dobhat a dolog a 100-as Attributokon :)
    Ezzel a karakteremmel előbb végégnyomom SI-t aztán lemászok valami barlangba. Persze nem is igazán a kíváncsiság hajt, hanem a "beleélés". Már elég régen eldöntöttem, hogy most tuti vámpír leszek, hogy az idők végezetéig szolgálhassam Night Mother-t.
  • Fantusz
    #36695
    Breton a kedvenc fajom, az 50% resist magic nagyon hasznos, de a vámpírok terjesztette disease nyavalya ellen hatástalan, úgyhogy neked valami nagy mázlid lehet

    Egyetlen egyszer próbálkoztam komolyabban vámpír karakterrel, gondoltam belakom a Dunbarrow Cove-t, nem igazán jött be, a Battlehorn Castle-hoz meg nem illik a vámpírság.
    Persze ez hülyeség, de engem zavart az is pl, amikor az egyik mindenes karakterem fején a Gray Cowl of Nocturnal-al mászkáltam a kastélyban, az örség meg örvendezett, hogy végre láthatják a híres Gray Foxot
  • jackcsabi
    #36694
    Szoktam én azért közelharcolni is :P
    Amúgy meg Bretonom van szóval resist diseasem nincs.
  • Fantusz
    #36693
    A DB-os "ingyen" vámpírság nem tetszik, a moddal bekapott mivel izgalmasabb?
    Lesből lenyilazva nehezen harapnak a vámpírok, közelharcnál vannak annyira ügyesek, hogy előbb-utóbb megharap valamelyik.
    Persze, ha 100% resist disease karid van, akkor mindez hiába.
  • Fantusz
    #36692
    Annak a küldetésnek a végén kerülhetsz be a vámpírvadászok közé, függetlenül attól, hogy vámpír vagy-e, vagy sem.
    Nem jelöli aktív küldetés, de, ha van vámírhamud, Seridur házában bármikor eladhatod.
  • Fantusz
    #36691
    Vámpírokban nincsen hiány, az meg egyéni hozzállás kérdése ki mennyire kedveli a vámpíromságot.
    Argorian, wood elf, vagy redguard valamennyire védett a disease alapú fertőzésektől.
    Lehet szórakozni azzal is, hogy vámpír-lakta dungeonokban megpróbálni egy jót aludni.

    A weakness to fire hatás teljesen máshogy érvényesül egy dark elfnél, mint egy high elfnél, a vérivás a Sun Demage-re van hatással.

    Vérivás után megszünik a Sun Demage, de a bónuszok is visszaesnek.
    A vámpírság lényege az lenne, hogy kerüld a fényt, és egyre gyorsabb, erősebb leszel, a sötétség rettegett ura. (azon meg el lehetne vitatkozni, hogy mennyire logikus az, ha egy vámpír vért iszik, akkor gyengébb lesz, igaz napozhat egyet - ebben a játékban így működik)
  • jackcsabi
    #36690
    Megtudnád mondani milyen moddal lehet könnyebben?
  • jackcsabi
    #36689
    Azt már megcsináltam, az volt az érdekes hogy nemis támadtak benne rám a vámpírok, asszem csak 2, és voltak elég sokan a barlangban, még beszélni is tudtam velük :D
  • Palinko
    #36688
    én ebben a questben kaptam el:
    http://www.oblivionhq.hu/modules.php?name=Vegigjatszas&funkcio=megmutat&pid=240

    a címe:
    Order of Virtuous Blood
  • koschwarz
    #36687
    igen.

    hát, mod nélkül nehezebb fertőzést fertőzést elkapni, főleg hogy én redguard vagyok, 50%-os ellenállással.
  • jackcsabi
    #36686
    a csatornára gondolsz? csakmert oda szoktam járni de eddig akárhányszor hagytam hogy megsebezzenek sose kaptam el :(
  • koschwarz
    #36685
    menj le az imperial city alatt lévő dungeon-ökbe is, ott van jó sok.
  • jackcsabi
    #36684
    Én igenis szerettem vámpír lenni, most az új karim még nem vámpír de sokat járok vámpírbarlangban hátha megharapnak :) Nameg a DB questeket is csinálom, de életszerübb lenne ha vámpír harapna meg csata közben :)
  • sambauer
    #36683
    hátha nem alszol csak szintlépésnél és utána egyszer-kétszer szívsz vért nem bánt :D
  • Jagi
    #36682
    csak a nap bánt :)
  • sambauer
    #36681
    Pedig Vámpírnak lenni jó.
  • Palinko
    #36680
    köszi szépen! :)
  • Jagi
    #36679
    hát arra várhatnak :)
    17k a collectors editionért elég volt :)
    és hogy mág ez sincs benne... ja hogy később adták ki? A kutyát nem érdekli. oldják meg xD
  • Fantusz
    #36678
    Akkor Cure Disease ital, vagy varázslat szükséges, ha a templomoltáraknál nem tudsz imádkozni.
    Spellhez 50-es Restoration skill kell, Chorrorban a templomban az ork papnőnél van, italokat alkimistáknál lehet venni.
  • Palinko
    #36677
    még nem aludtam, mert tudom hogy nem szabad, ezért a skillek között sincs még ott a kór stb, de tudom hogy ha alszok megfertőződök, mert épp alvás előtt mentettem és azt töltöttem be később, hogy könnyebb dolgom legyen.
  • steweee
    #36676
    sajnos télleg. tartózkodni fogok a továbbiakban az ilyenektől. a torrent findert elég ha ismeri vki. nekem is anno úgy adták, sztem jó kis kereső. oda beírva ilyet hogy oblivion mods vagy official plugins már mindenki maga kénye kedvére válogathat :)