41716
  • AC2
    #36755
    Lenne néhány kérdésem: a shivering isles kieghez meik ooo verzió ajánlott (asszem nekem a 1.32-es van, de azzal vmi gáz van)? Valamint az obli GOTY verzióját meik online shopban lehet megtalálni? Átnéztem vagy 10et, ebből 3nál volt a felsorolási listán, de "nincs raktáron" megjegyzéssel. Marad a tecsó? :S
  • Fantusz
    #36754
    A trollok nagyot tudnak rúgni, gyógyítják magukat, de a tűz elleni gyengeségüket kihasználva meglepően könnyen legyőzhetők.
  • Jagi
    #36753
    megérte megcsinálni ezt a küldit... 2 mágikus fegyó + dwarven sword meg egy fél set páncél :) alakulgat... a trollok kezdenek tetszeni, a sword skillt lehet rajtuk húzni rendesen :)
  • Fantusz
    #36752
    Vantacen’s Secret:

    1. av molag anyammis - tűz
    2. av mafre nagaia - fagy
    3. magicka loria - damage
    4. magicka sila - fortify

    Tekercsek vannak az asztalon, ha valamelyik varázslatot nem tudnád

    (az oszlop mögött egy lépcső lesz, a termekben pedig főleg élőholtak)
  • Palinko
    #36751
    én is ennél a küldinél akadtam le amire válaszoltam... lelőttem azt az oszlopot ami mögött van a tábla, hogy fire sebzéssel lőjjem flare labdával de semmi sem történt, van még cold touch, varázslatom, a 3. meg 4. re még fogalmam sincs mit lőjjek eddig harcos ként és tolvaj ként tevékenykedtem :)
  • Palinko
    #36750
    köszi majd próbálkozom :)
  • Fantusz
    #36749
    A Valrla Stone a karakternél lévő összes mágikus fegyvert újra töltik, ugyanakkor meglehetősen ritkák, és értékesek ahhoz, hogy ezekkel a kövekkel érdemes legyen egy-egy fegyvert újra tölteni.
  • Fantusz
    #36748
    Lélekkövekkel, sajátkezűleg töltsd vissza a lemerült mágikus erőt a fegyvereidbe.
    Mágusok is feltöltik neked, de rámegy a gatyád is, ráadásul nem is megoldás, ha dungeon közepén merül ki a fegyvered nem áll melletted egy varázsló, aki visszatölti neked.

    Feltöltött lélekköveket lehet lootolni, illetve alkimistáknál megvásárolni, de a legjobb, ha megszerzed az Azura Start, ami egy újratölthető lélekkő.
    Lelkek befogásához legalább 25-ös szintű Mysticism ismeret szükséges, vagy pedig fegyverbe enchantolt Soul Trap varázslat.
  • c3124c
    #36747
    Cheydinhal - mages guild - Uurwen, illetve Bruma - mages guild- szöszke srác :) . Vagy az Elven Ruin-okban található Varla Stone-ok töltik fel.
  • Palinko
    #36746
    ha a kardomnak vannak mágikus töltetei amik lemeröltek, azokat hogy tudom ismét feltölteni?
  • Carmang
    #36745
    Mielőtt bemész (feltöröd a zárat), előtte guggolj le, így látod, hogy valaki arra járó épen lát-e téged. Csak akkor menj be ha nem lát senki, értelemszerűen. Az őrök alapból átlátnak a falon, szóval bent is osonva közlekedj.
  • Jagi
    #36744
    az ékezetekárt bocs, angol nyelvű a billentyűzet és én meg nemtok vakon írni :) de néha sikerül (ezért ütök mást xD)
  • Jagi
    #36743
    még benne vagyok, sajna...
    a fószer elment bemegyek, de amikor kijövök mindíg üldöznek a rohadák őrök, mert nem akarom odaadni a könyvet.
    Náluk meg egy opció van, ha nem adod meghalsz... olyan nincs hogy meggondoltam magam bocs az előbbiért...

    bementem Toronirhoz nyakamon az összes negyed kapuőrével... beszéltem vele, úgyhogy már tudom mit kéne megcsinálni erőszak nélköl. Most arra gondoltam levetkőzök hogy ne kavarjon a csizma meg a tehervonat (heavy armor)
  • Fantusz
    #36742
    Szerencsés esetben érkezhetsz úgy is Dark Fissure közelébe, hogy aktív az oltár, tehát nem kell sokat várakozni, de ez nem törvényszerű, az is lehet, hogy 4-5 nap múlva aktiválódik.
  • sambauer
    #36741
    Fuhh.. hát elég sok minden történt velem a játék során de nem hittem volna hogy pont ezt felejtem el fullosan.. Bár az is lehet hogy Xboxon máshogy oldották meg ezt a küldetést.
  • Fantusz
    #36740
    Amikor Dark Fissure előtt kell várni, leskelődni a necromanta oltár közelében.
    Az oltár a hét egyetlen éjszakáján aktív, napközben el is lehet menni bóklászni a környéken, messziről látszik a fényoszlop, ha aktív az oltár, de akkor is várakozol, az oltár miatt vagy a közelben. (alternatív lehetőség, hogy bemész a barlangba neciket verni, fekete lélekkövet keresni)
  • sambauer
    #36739
    "A mágusoknak az egyetemi karrier során van egy küldetés, ahol esetenként napokat kell várni egy kopár hegytetőn" És az melyik is volt ? Én már befejeztem a Mages Guildet de ilyenre nem emlékszek :S
  • Fantusz
    #36738
    Az egyik legrosszabb "várakozós" küldetésbe vagy (voltál) benne.
    A csókát ugye éjjel követed hazáig, s másnap délután 4-5 óráig otthon van, csak akkor lehet bemenni a pincébe.
    A mágusoknak az egyetemi karrier során van egy küldetés, ahol esetenként napokat kell várni egy kopár hegytetőn, ahhoz képest Agamir háza előtt nem is kell sokat ácsorogni.
  • Jagi
    #36737
    na ez az amit ritkán teszek...

    mondjuk nem flémelnék ide ha elolvasnám a quest logot :)
    ez most vagy jó, vagy rossz :_)
  • koschwarz
    #36736
    figyelj arra, hogy lesz még egy-két ilyen küldetés, ahol egy megadott időpontban lesz csak ott az npc, ahol lennie kell, vagy esetleg megy el arról a helyről, ahová neked kell menned :)

    mindig olvasd el és értelmezd, mi a következő lépés a questben.
  • Jagi
    #36735
    na bevárom a gyökeret akkor :)
    1. tényleg van 2 őr aki folyamatosan arra kolbászol,
    2. osonásügyileg nem vagyok eleresztve, asszem kb 30-as a skillem
  • SaGa
    #36734
    8 tájban. Amikor nincs otthon, fel tudod törni az ajtaját, míg otthon van, nem...
    Én azt szoktam csinálni, hogy beállok az ajtajával szemben a fal mellé és órás várakozásokkal léptetem az időt. Amikor kijön, észre fogod venni...
  • Jagi
    #36733
    kb hány körül megy el? Mert lehet "túlléptettem az időt...
  • SaGa
    #36732
    Várj reggelig, majd ha elment, törj be (óvatosan, mert két őr folyamatosan ott grasszál és a pincében is megtalálnak,ha nem osonsz...), le a pincébe, el kell lopni a "főkönyvet" és elvinni a boltos csajnak. A könyvből tudod meg, hova kell majd menni.
  • Jagi
    #36731
    meglett ez a rész, követtem a faszit, de semmi extra. bement a házába oszt jó. Mondom feltöröm, de azt írja el van torlaszolva... próbáltam a csatornát, de már fáradt voltam hozzá.
    Melyik kripta? :)
  • AC2
    #36730
    na emberek, kis kihagyás után visszatértem :)
  • Palinko
    #36729
    köszi az infókat, akkor gyakorlás következik :)
  • haxoror
    #36728
    forogva ütés - journeyman fegyver szkill
    földre fektetés - expert fegyver szkill

    gyakorolj többet és fejleszd a szkilljeidet :)
  • Fantusz
    #36727
    50 fölötti acrobatics (journeyman szint)kell a kombinált támadásokhoz.
    Alapvetően harc közbeni elmozdulás lehetőségét kapod meg (block + ugrás), de mozgás közben támadhatsz is.
  • Palinko
    #36726
    ellenem csináltak már forogva ütéseket, sorozásokat, földre fektetést stb, ezeket hogy tudom megtanulni? mert egyes erősebb ellenfeleket könnyebben legyűrhetnék ha tudnék combokat és az arénában is jobban szerepelnék szerintem, a 2 wood elf nőnél...
  • Fantusz
    #36725
    Nem kell lopakodni, nem zavartatják magukat, ha odaállsz a pofájukba. - primitívek

    A kriptában majd nézz körül, valamit ott ne felejts
  • Fantusz
    #36724
    Az Oblivion magyarítása 82%-nál tart, az oblihun-ról le is lehet tölteni egy korábbi verziót (0.4), de az kb arra jó, hogy összezavarjon az angol-magyar szókeveredés.

    Másrészt pedig kellemetlen bugok forrása is lehet teszteletlenül a mod, még a txt file is felhívja a figyelmet erre:
    "Előfordulhat, hogy egyes npc-k nem úgy fognak viselkedni ahogy kéne... nem szólalnak meg, nem ismernek fel téged." - az Oblivionban egy ilyen hiba elakadást is jelenthet a küldetésekben.
  • Jagi
    #36723
    merhogy csörgök csattogok még :)

    (bocs a spamért nem direkt csinálom)
  • Jagi
    #36722
    lopakodni kell vagy csak simán?
  • Jagi
    #36721
    le kell verni... azzal nem lesz gond str meg endurance már az egekben (veri a 90-et lvl 8-on ;)) agilityre kell már gyúrni, a hand to hand támadók miatt... soxor fekszek :)
  • Fantusz
    #36720
    Közel kell menni hozzájuk, hogy halld a beszélgetésüket, akkor frissül a quest, különben hiába követed a másik NPC-t(Agamir).
    Lesz még egy hosszabb várakozási idő a küldetés alatt, a végén pedig egy kis harc.
  • Jagi
    #36719
    zsír :)
  • hatvan9
    #36718
    hali!
    a játéhoz keresem a magyar menü módot de már nincs fent az oblivion HQ oldalán esetleg vki tud segiteni? pls
  • koschwarz
    #36717
    végülis igen.
  • Jagi
    #36716
    thx, de 2x is követhetem 2 egymást követő éjszaka nem?