41716
  • steweee
    #36795
    hát nem tom, én eddig mindig harcossal voltam, és sose én feküdtem csak mágikus lényeknél. hand to hand nek levágom könyékből a kezeit :)
  • Jagi
    #36794
    mert a hand to hand enemy-k lefektetik hamar sztem azért...


    Ja más: hogy keressek erre a "lakberendező" modra?
    1,5 órája nézegetem a modokat.. a 8Gb-s pendrive-om lassan tele, de semmi haonlót nem találtam.
  • steweee
    #36793
    az agiliy miért fontos egy csihi puhi karakternek? nem csak az íjászoknak kell?
  • Fantusz
    #36792
    Van egy mod, amelyik I.C. mellé egy külön lakberendező boltot épít, ott sok minden van, de még sincsen minden.
    Virágok, ereklyetartók, terítők, apró-cseprő dolgokon túl nagyobb bútordarabok, ágyak is megvásárolhatók, de pl. próbababákat egy külön mod ad a játékhoz, egész hangulatos tud lenni néhány jól beállított páncélos.

    Nem zongoráztam végig az összes lehetőséget, de vannak hibalehetőségek, pl. egy franciaágy nem biztos, hogy rendesen beilleszthető (az eredetit kell vele eltakarni), szerencsére, ha nem tetszik el is lehet távolítani.

  • Jagi
    #36791
    thx a helpet

    elfér az a manor... :) Morrowindben 6 házam volt...

    lakberendező modból melyik a legösszetettebb?
    nem akarok 4-5 modot betöltetni... tuti kidobna exe hibával, szóval kéne egy olyan (ha van) amiben minden van.
    ezzel a részével nem nagyon foglalkoztam, szóval nemtom milyen mod, honnan, meg melyiket érdemes...
  • Fantusz
    #36790
    A benarus manor küldetést megcsináltam néhányszor, de lakni nem igazán laktam benne.
    A cuccaidnak elvileg meg kell maradni, hisz a tied a manor, de ki nem próbáltam, hogy a szellemírtás végén az átalakulásnál esetleg nincs-e bug.
    A küldetés alatt, amikor az NPC-vel visszamész a biztonság kedvéért a fontosabb cuccaidat magadhoz is veheted, úgysem mész messzire...

    A Battlehorn Castle mindenben felülmúlja a többi lakhelyet, így azokat hanyagolom.
  • Jagi
    #36789
    zsír, ás a cuccok amit az ép bútorokba tettem azokat meghagyja?
    Mert az kicsit lenne szar, ha eltűnnének a mágikus cuccaim :)
  • Fantusz
    #36788
    Egy összetört vázából előkerülő csontvázkezet, és talán egy levelet kell felvenni, a pincében lévő ajtót csak az eladó tudja kinyitni, a kocsmárosnál érdeklődj utána, s ha felkészültél beszélj vele, kinyitja az ajtót...

    Az anvili szellemkastély a küldetés befejeztével megszépül, oda bútorokat nem lehet venni, és mozgatni sem, kivéve lakberendező modok adta lehetőségeket (próbababa, lámpások, ereklyetartók, stb.)
  • jackcsabi
    #36787
    Mintha valami tárgynak kéne nálad lenni, hogy kinyithasd, de ez nem biztos.
  • Jagi
    #36786
    alap :)


    Megvettem az Anvil-i manort... itt is van egy kis gond.
    jöttek ugye szellemek, az nem gáz mert lecsaptam mind. a pincében van valami felfestve a falra, az nyitható vagy mi van? ha igen, hogy?

    plussz a széttörött meg felborult bútorokkal kéne valamit kezdeni.
    Na azt megint hogy?
    Kell hozzá valami mod, vagy lehet mozgatni ezeket? Én úgy tudom hogy a motor úgy van megírva hogy nem mozdíthatók.
    help?
  • SaGa
    #36785
    Ritkán mászkálok az utakon, így nekem a nagy macsekhoz volt először szerencsém. Azt se tudtam, mi csapott le...
  • Fantusz
    #36784
    Kezdő Oblivion-játékosként én arra csodálkoztam rá, amikor valaki elkezdett beszélni hozzám a semmiből.
    Az argorian pásztor az út mentén legelteti a birkáit, köszönget is illedelmesen az arra haladóknak.
    Fort Caractacus közelében a láthatatlan lényeket sokan bugnak vélik - egyszerű kis poénos küldetés.
  • SaGa
    #36783
    Mert a láthatatlan nagymacska és medve nem annyira barátságos fogadtatás...
  • Jagi
    #36782
    nah, felvettem a "rosszulsikerültvarázslat" küldit.
    elmegyek a helyre ahol beszélni kell valami emberekkel...
    ott várt a meglepetés. Igazából nem is értem miért nem jó nekik úgy.
    simán nagy turistalátványosság lenne egy magától működő kapa xDDD
  • S4v4g3
    #36781
    Köszönet mindenkinek akik segíteni próbáltak, és áldozták rám az idejüket.
  • S4v4g3
    #36780
    Team Fortress 2 , Test Drive unlimited változatlan...faszán mennek.Én is erre gondoltam mint végső megoldás, csak nem is tudom, nem gondoltam hogy máris a végső megoldáshoz érünk:( Gány egy meló:D
  • koschwarz
    #36779


    most konkrétan ha elindítasz más játékot, akkor az ugyanúgy fut? én tényleg csak azt tudnám még elképzelni, hogy meghalt a memória...

    vagy mást nem tudok, mint winreinstall...tudom, hogy pain in the ass...
  • S4v4g3
    #36778
    Nos végigcsinálva az uninstall, registry takarítás, defrag, install, defrag, eredmény: semmi változás
  • Fantusz
    #36777
    Bolyongj a fővárosban és megtalálod.
    A blissi kovács könnyűpáncélt (amber), a cruciblei nehézpáncélt (madness)tud készíteni, illetve jónéhány fegyvert, ha viszel nekik elegendő alapanyagot.
    Adnak egy listát, azon lönnyen el lehet igazodni, milyen darabhoz mennyi ércet, borostyánt, esetleg matrixot kell szerezned.
  • koschwarz
    #36776
    ez tényleg durva.
  • S4v4g3
    #36775
    http://images.netbag.hu/20090408/11391518363.JPG

    A bizonyíték a durva lassulásról.:) És hangsúlyozom a többi játék hibátlanul fut!!
  • S4v4g3
    #36774
    Ini-t töröltem, nem vált be, volt egy régebbi .ini-m,még a játszható korszakból, de azzal sem jó.De ha nem szereti az integrált kártyát akkor miért pont most jött ez elő?A lényeg nekilátok akkor amit koschwarz írtál, remélem szerencsém lesz.
  • soo277
    #36773
    Csao nemrég keztem a Oblivion - Shivering Isles-t és azt kérdezném, hogy a MADNESS cucok kovácsa merre találhato??
  • koschwarz
    #36772
    ini-törlés jó ötlet.

    egyébként nekem egyszer volt ilyen még az elején (már amikor elkezdtem egyáltalán játszani vele). aztán végigcsináltam ezt:

    letörlés, mindenféle registry-bejegyzés eltávolítása
    töredezettség-mentesítés
    lemezellenőrzés
    telepítés
    MEGINT töredezettség-mentesítés

    és tá-tá, megjavult. egyébként érdemes figyelembe venni, hogy sokszor nem is a grafika, hanem a hangok miatt akadozik. az oblivion nem szereti az - különösen a régebbi - integrált hangkártyákat.
  • SaGa
    #36771
    Az oblivion.ini-t töröld le a Dokumentumok mappa alól. Abban ragadt be valami beállítás, ami miatt szaggat. Újra fogja generálni...

    Vigyázz: némely mod után a játék nem normálisan áll le, hanem egy hibaüzenettel. Ilyenkor az Oblivion.ini-ben nem rögzíti az esetleges módosításokat.

    A legjobb, ha először felrakod a játékot, és a patcheket, beállítgatod amit akarsz (felbontás, hang, billentyűzet, grafikai mindenfélék), kilépsz és írásvédetté teszed az oblivion.ini-t. Ez után pakold be a modokat...
  • S4v4g3
    #36770
    Ez a fura hogy én is meglepődtem mikor letöröltem az általad először írt próba után és a sima patch nélküli( se mod, se semmi) is szaggatott mint a patch után...mondom dikk.Amugy az a mod amikor csak ellenség a vérfarkas. Miután ezt észleltem megnéztem a többi játéknál és azok hibátlanul futottak mint eddig.directx legfrisebb, driver a szokásos amivel eddig is ment:S
  • Fantusz
    #36769
    Többi játék fut rendesen?
    DirectX, videokártya, VGA driver hiba kizárt?
  • Fantusz
    #36768
    Sajnos ilyen téren elég nyafogós játék az Oblivion, az 1.20416 javítás véglegesnek mondható, de olyankor is előfordultak hibák, amikor a patchelt alapjátékra később akartál felrakni a Shiveringet.

    Oblivion - Shivering Isles - v.1.20416 Shivering patch (próba indítás) - modok.

    Ezzel a sorrenddel általában nincsenek kifagyások, kilépések, a próbaindítás pedig azért ajánlott, hogy az esetleges modok miatti hibákat ne magában a játékban kelljen keresni. (magyarul, ha a játék modok nélkül elindul, működik, a modok még okozhatnak később hibákat)

    S4v4g3: türelemjáték, de az telejsen kizárható, hogy a mod okozta a hibát? (összeakadás, vagy hibás mod)

    "Vérfarkasos" mod elég sok készült, van, amelyikben a karakter válhat vérfarkassá, az nekem nagyon idegen (vámpírkodni sem szeretek) ki sem próbáltam, de vannak modok, amelyekben a werewolf egy lehetséges ellenséges lény.
    Ilyen a Francesco, itt-ott felbukkanó vérfarkasok alacsony szinten veszélyes ellenfelek, vagy a másik általam ismert mod főleg harcosoknak lehet érdekes: a Lost Paladin of the Divines, ahol a paladin sírját rejtő ayleid rom van tele vérfarkassal (sok érdekesség van a dungeonban, de a koporsóban lévő tárgyak, fegyverek, páncélok emlékeim szerint csak 0 infamyval vihetők el)
  • S4v4g3
    #36767
    Fatertól kaptam amcsiból ugyhogy amerikai verziós patch ment rá csak... és abból is a sima, amit a az elderscrolls.comról szedtem.Amugy még ami fura lett hogy mostmár újratelepítettem megint és patch nélkül is szaggat...beszarás...
  • Jagi
    #36766
    akkor ezért lépett ki nekem hibaüzivel a shiver-es Oblivion.
    utána még rá kell patchelni a kiegre is?
  • Fantusz
    #36765
    Az nem lehetséges, hogy rossz a patch verziója a játékhoz?
    Külön van európai és amerikai verzióhoz, és más kell a Shiveringhez, mint az alapjátékhoz. - tehát szűz Oblivionhoz nem jó a Shivering patch.
  • S4v4g3
    #36764
    a probléma továbbra is fennáll..:( szűz oblivion--patch...szaggat..
  • S4v4g3
    #36763
    Egyébként azt a jó kis vérfarkasos modot próbálnám ki:S
  • S4v4g3
    #36762
    Kipróbálom.Előtte amugy semmi nem volt rajta.
  • Fantusz
    #36761
    Valamiért nem szereti a játék, ha menet közben patchelgetik.

    Legegyszerűbb letörölni (mentések maradnak) újra telepíteni, aztán az 1.20416 Shivering patch, ha fönt van a kiegészítő, vagy az Oblivion patch, ha nincsen.

    A telepítés utáni patcheléssel nem szokott gond lenni, de a régebbi (1.1) javításra az 1.2 nem szívesen mászik fel.
  • S4v4g3
    #36760
    Sziasztok lenne egy igen érdekes problémám.Szóval egy mod miatt ami megtetszett( követelménye volt) frissítettem a játékot 1.20416-os patchre.És amint elindítottam a játékot mintha diafilm lett volna a game-ből.Ezelőtt, patch nélkül tükörsimán ment majdnem maxon.Láttam hogy lett egy csomó beállítás plusszba a optionsban, de mindent minimumra véve is szaggat továbbra is.Konfig: AMD athlon 3200+ , ati x800 , 1.5 gb ram
  • Palinko
    #36759
    köszönöm szépen! az volt a problémám, hogy a táblák előtt lévő védő gyémántra vagy mira lövöldöztem és nem a terem közepén lévő oszlopra. így már sikerült megoldanom.
  • Fantusz
    #36758
    Nem a táblákra kell lövöldözni a spelleket, hanem a terem közepén álló oszlopra.
    Nekem még nem volt vele gond, de állítólag előfordulhat egy bug, nem mindegy hol áll a karakter.
    Mondjuk ezt sem cifráztam túl, az aljtóból rálőttem egy tűzlabdát, aztán egy jégvarázslatot.
    A demage varázslatnál előfordult velem is, hogy visszazáródott, ha jól emlészem a demage magicka nyitja tovább.
    Touch varázslatnál természetesen oda kell sétálni az oszlophoz.

    Másik hibalehetőség, hogy elolvasva a végigjátszást kihagytál egy lépést.
    Az ajtó előtt ácsorgó NPC visszaküld egy könyvért a külső teremben lévő gyíkhoz... a könyv nélkül fölösleges az oszlopot lövöldözni, nem nyílik.
  • Palinko
    #36757
    köszi hogy részletesen leírtad azt tudtam eddig is hogy melyikre mit kell lőni,de köszi mert a végigjátszás a tekercseket nem említi :) Viszont mindent rálőtte a tűz oszlopára akkor sem fog változni semmi. Tűz varázslatokból tudok 2 őt meg 1 a papíron bombáztam vele de nem ment, mind lövős és eltaláltam a fekete gyémánt szerűséget mégsem jó... Ezért nem tudtam mit kezdeni. Próbáltam már a táblára is lőni de semmi.
  • koschwarz
    #36756
    az OOO-nak van már egy újabb 1.33-as változata is, de tökmindegy a shivering szempontjából, mivel az OOO nem támogatja. de érdemes feltenni a legújabbat.

    goty ügyben nem tok segíteni. ha nincs sehol, akkor nincs sehol...