41716
  • qwertrt
    #37236
    OOO mint..?
  • MerlinW
    #37235
    Akkor oké:)
  • zeli
    #37234
    Nekem teljesen alapjáték van fent. Ha te vagy a mages guild vezetője, akkor az arch mage szobájába ha beleteszed az éjjeliszekrénybe a cuccokat ott maradnak. Nekem eddig ott maradtak.
  • MerlinW
    #37233
    Nem a városban:) Waterfrontnál vannak gazdagabb tolvajok (lehet csak DB küldik után, nem emlékszem) Illetve mintha Anvil-ban tehetősebbek lennének. Bár OOO-val játszottam mindig, így már kopottak az emlékeim az alapjáték terén:)
  • qwertrt
    #37232
    na de akkor hogy adjátok el a 10 20 ezres cuccokat?
  • MerlinW
    #37231
    Azt az egyik kieg teszi be nem? Ő tudtommal nem használ DLC-t a lópáncélon kívül. Aztán lehet, tévedek.
  • zeli
    #37230
    + az arch mage szobájában. :)
  • Arnold12
    #37229
    Először, mikor játszottam benne volt többszáz órám, és pechemre tönkrement a hard disc, igy újból kellett kezdenem, a főfeladatra koncentrálva 16 óra alatt sikerült végigvinni. No Augusztusban mikor megyek évi szabadságra 1 hónapra, akkor újra nekiállok, addig Fallout 3.
  • MerlinW
    #37228
    Nem csalunk, játszunk:) Ráérősen, nem rohanós a játék:) Nekem is beletelt ~100 órába mire minden anyagi gondom elmúlt.

    Asszem Dark Brotherhood (a játék legjobb küldetéssorozata) után a tagok és tolvajok, elég sok pénzzel rendelkeznek. Na meg jól is fizetnek a küldetések során.
  • MerlinW
    #37227
    - Oblivion mod manager-r letölt
    - Kitömörít Oblivion mappába,
    - *.omod beásol Oblivion/obmm/mods könyvtárba
    - Obmm elindít, jobboldalon kétszer katt rajta telepíti a mod-ot.
  • Benevolens
    #37226
    Sziasztok, nem tud valaki egy helyet, ahol még kapható elfekvő Oblivion pc? (meghalt a lemezem. Meg igaziból szeretném a kiegészítőket is megszerezni)
  • Wanted
    #37225
    Hi!
    Az extreme hq csomagban a file-oknak nincs kiterjesztése.
    Hogyan lehet feltelepíteni?
  • qwertrt
    #37224
    Használtok pénznövelő modokat? Ki melyiket? Amelyiket én használom, az vagy gagyi, vagy hibás (vagy máshol van a hiba): hiába írja ki, hogy 10000 aranya van a kereskedőnek, miután megvesz egy 1000 ft-os kardot(max kettőt), egyből lenullázódik a pénze.
  • MerlinW
    #37223
    Imperial-ban a Waterfront-os viskó asszem a legolcsóbb.
  • grebber
    #37222
    Hát egy saját ház még odébb lesz mert ahogy érdeklődtem 5000 egy ház annyit meg nem igen lesz egyhamar :(
  • MerlinW
    #37221
    Elvileg csak a saját házaidban maradnak meg.
  • MerlinW
    #37220
    Nem tudom neked kevés lesz-e vagy sem:) Mondjuk az a pár dolog ami nincs benne, igen piti dolog, ha minden más benne van nem?:)

    Egéybként városokra ott a BetterCities mod az égre, vízre, stb-re pedig a nemrég linkelt Extreme HQ mod illetve az Unoffical patch 3.2
  • grebber
    #37219
    Már nem emlékszem ha pl a fellegvárban egy ládába leteszem a cuccaimat az ott is fog maradni?
  • Arnold12
    #37218
    A gépem(az aláirásomban) szerintem megfelelő lesz, de elég ez az egy mod? Mert mint olvasom:

    Things NOT retextured:

    * Clothes, armor, weapons, creatures, NPCs

    * Foliage, the sky

    * Kvatch, the Arena, and the Oblivion realm
  • MerlinW
    #37217
    Mai szintre hozza a grafikát, viszont baromi erős vas kell hozzá.
  • Arnold12
    #37216
    Melyik texture modokat érdemes feltelepiteni?
    Most akarom letölteni a Qarl's-Texture-Pack-III modot
    Mit érdemes mellé?
  • MerlinW
    #37215
    32 bit kb 3,2GB-ot fog látni (Minél több a videó memória annál kevesebbet, olvass utána ha érdekel miért, ez most hosszú:)), lassulás természetesen nem lesz.
  • qwertrt
    #37214
    úgy érted 100%, hogy megy?
    A 4 GB hogy működik: akkor az XP 3 GB-ot fog látni? Nem fog esetleg lassulaást okozni? Mer akkor szerzek 1+1 GB-ot. A jövőre készülvén :) De kár, hogy így tervezték ezt a rendszert.
  • MerlinW
    #37213
    100%, de 4GB is 15 alatt kapható.
  • qwertrt
    #37212
    egyetértek, nagyon kevés hiba van benne, a párbeszédek is jók
  • grebber
    #37211
    Van benne még pár dolog ami nincs lefordítva pl a menü meg találtam a játékon belül pár levelet.De ezektől eltekintve tökéletes.
  • benkoszabi
    #37210
    és a béta milyen állapotban van? gondolom sokan feltették?
  • grebber
    #37209
    Most megy a magyarítás béta tesztje.Ezután lesz majd még egy verzió az RC és ha azzal minden rendeben lesz jön a rendes mindenki számára elérhető verzió!
  • benkoszabi
    #37208
    üdv. egy gyors kérdés. létezik magyarítás, és kész, vagy hamarosan elkészülő magyarítás a játékhoz?
  • Wanted
    #37207
    Beállítottam az FCOM-os betöltési sorrendet.
    Javult a swapelés, de egyes szövegek németté, vagy angollá váltak.
    A magyarítás esp kiterjsztésű filejait pedig nem lehet már előrébb hozni.
  • qwertrt
    #37206
    kérdés, hogy úgy menne-e dual channel módban... egyáltalán nem vagyok biztos benne... úgy tudom, hogy teljesen azonos modulok kellenek.
  • MerlinW
    #37205
    2x1GB + 2x512MB = 3GB
  • qwertrt
    #37204
    nem magasabb órajel, a gyártástechnológia 45 nm-es mindkettőnél. a több cache max. 10%-ot jelent. Hacsak nincsenek benne mély architekturális változtatások, mint több utasítás órajelenként (és tudtommal nincsenek), akkor továbbra sem értem.

    3 GB-on már gondolkoztam, de nem célszerű, mert ha 3 modulom lenne, akkor nem tudnám 128 biten használni, oda a DualChannel... 4 GB meg az XP miatt fölösleges.
  • qwertrt
    #37203
    Kösz a tanácsokat, ma megnézem!
  • MerlinW
    #37202
    Energiatakarékos grafikai (táj) tuning
  • MerlinW
    #37201
    Egyesével kapcsolgasd ki a mod-okat és néz meg melyik okozza. Sokat számít a sorrend is, Oblivion mod manager-el tudod állítgatni, Itt pedig egy helyes betöltési sorrend (a piros kommentek nem érdekesek, ha nem használtok FCOM-ot)

    A fő logika (akadnak kivételek, a fenti link az alapos, az alábbi lista csak mankó):

    - DLC modok és patcheik, hivatalos és unofficial egyaránt. A knights mod késobbre.
    - minden olyan mod, ami beleszól a spawnolásba
    - Francesco modjai
    - OOO, MMM, ha vannak
    - Új területek, városok, questek
    - Knights of the Nines
    - "szépségápolás" (ruhák, bodí replacerek, fegyverek, bútorok, egyebek)
    - idojárás és világítás modok (dark dungeons és társai)
    - a játék módjába beleszóló modok (pl a guard overhaul).


    -----

    Másik, hasonló az FCOM-ról:

    Oblivion.esm
    Unofficial Oblivion Patch
    <Weather/Environment/Sound Mods>
    <Minor Mods/New Items/Houses/DLC's (Post-Completion)>
    <Major Overhaul Mods>
    <Mods that specifically conflict with overhauls and need to take precedence>
    <DLC's (Pre-Completion)>
    <Quests>
    <Compatibility Patches/UOMP/Merged Leveled Lists>
  • MerlinW
    #37200
    Jobb gyártástechnolgia, több cache, magasabb órajel. Sokat számítanak. Nem viccből van az 5300 és a 8400 között 20ezer Ft különbség:)
    Egyébként a memóra is eléggé dominál Oblivionnál, 2GB is elég, de 3-4nek jobban örül.

    Kapcsold ki VSync-et és Antialiasingot és a HDR-t, használj Bloom-ot.
    Továbbá ami igen lassít az a fű árnyékolás.

    #37150-ban van egy tweak oldal, mindenre kitér, mi micsoda és higy lehet gyorsítani.
  • MerlinW
    #37199
    Gyors vinyóval és nagy swap fájllal:)
  • qwertrt
    #37198
    Na, bassza meg, elkezdett szarozni a gamma, pedig eddig nem volt baja :(

    Most nem tudok bizonyos városok kapuján kilépni, mert lefagy, plusz véletlenszerűen is fagy. Pedig sok modot nem raktam be:
  • grebber
    #37197
    Nekem ezek vannak fent:

    Qarl Textúra Pack III
    Better Cities
    Illumination Within
    Natural Environments 2.1.3

    Játékon belül minden maxon HDR nincs mert élsimitással nem engedi.
    Iniben átirtam ezeket:

    Látótávolság növelése

    Nagyon irritáló a semmiből hirtelen előtűnő fák, épületek, egyéb objektumok látványa, számomra drasztikusan lerontotta a játékélményt, és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül. Ezt a problémát valamennyire orvosolhatjuk a uGridsToLoad pararméter állításával. Erről tudnunk kell, hogy páratlan szám lehet az értéke 11-ig, viszont a 11-es érték komoly víz-megjelenítési problémákat eredményez, ezért ennek használata kerülendő. Nézzük, hogyan működik a gyakorlatban!

    uGridsToLoad=9

    Növényzet a távolban

    Ami az alapjátékban szintén szörnyű, az a távoli hegyek kopársága, illetve az aljnövényzet, más objektumokhoz hasonló hirtelen fel- és eltűnése.

    uGridDistantTreeRange=115 (15)
    uGridDistantCount=125 (25)
    uGridDistantTreeRangeCity=8 (4)
    uGridDistantCountCity=8 (4)
    iMinGrassSize=80 (80)
    fGrassEndDistance=18000.0000 (8000.0000)
    fGrassStartFadeDistance=500.0000 (7000.0000)
    bGrassPointLighting=1 (0)

    A fák árnyék-összetettsége

    A falombok árnyékának tökéletlensége nem annyira tűnik fel, amíg ki nem próbáljuk az alábbi beállítást:

    iCanopyShadowScale=64 (512)

    Víz tükröződés élethűségének javítása

    bUseWaterReflectionsMisc=1 (0)
    bUseWaterReflectionsStatics=1 (0)
    bUseWaterReflectionsTrees=1 (0)
    bUseWaterReflectionsActors=1 (0)

    Ini beállítás forrása
    itt található

    Na gy nekem 1280*1024-be néha olyan akadásokat produkál hogy leforudlok a székről de nemérdekel így szép főleg a víz

    Új VGA-mmal majd jövőre tuti hasítani fog!