41716
  • koschwarz
    #37436
    próbálta már valaki a better cities-t vagy az open better cities-t?
  • Domma
    #37435
    Rendben ezt megfogom nézni h lemegyek valamilyen barlangba, kiírtom aztán átalszok 3 napot.
    Kereskedők pénze nem fogy azzla nincs gond, de most már ugy látszik ezzel se.
    Minden esetre köszönöm szépen az infokat, ha bármi fejlemény lenne írok.
  • Fantusz
    #37434
    Ahogy koschwarz is írta: az, hogy a hullák aszalódnak napokon-heteken keresztül esztétikailag lehet zavaró, de nem befolyásolja a játékmenetet.
    Baj akkor van, ha olyan hibák jönnek elő, pl., hogy nem frissül a kereskedők árukészlete, kifogytak a pénzből, leölt ellenségek helyébe nem jönnek újabbak, alkímiával foglalkozó karaktereknek a fauna megújulásának hiánya is gondot okozhat.

    Van a játékban néhány nagyobb ültetvény: Chorror közelében Odiil farmja, Skingrad mellett van szőlőskert és paradicsomföld, Anviltól nem messze lord Drad ültetvénye.
    Csóró mágustanoncként az itt talált alapanyagokból kotyvasztott potionok biztosíthatják a karakternek a pénzt, az alchemyvel könnyen fejleszthető az intelligencia.
    A Skingrad és Kvatch között tömegesen található flax magasabb szinten is egy fontos alapanyag mágiahasználóknak, a restore magicka lötyivel erős, drága spellek használata esetén is képes folyamatos varázslásra a karakter.
  • zsolt515
    #37433
    Üdv!
    Azt szeretném kérdezni hogy van-e a játékhoz magyarosítás! Ha van valaki feltenné nekem vagy valami?
  • koschwarz
    #37432
    hmmm...a kalózok nem is. vannak olyan hullák, mint amit leírtál, azok is megmaradósak, ez nem is jelent bajt.

    igazából akkor van probléma, ha bemész egy egyszerű - nem küldetéses - barlangba, megölsz mindenkit, kipakolsz minden ládát, és ha ez nem "termelődik" újra 3 nap múlva, nem tűnnek el a pl. banditák vagy goblinok hullái, és nincsenek helyettük élők...
  • Domma
    #37431
    Kicsit hosszan sikerült leírnom megint a helyzetet , de így állok most.
    Ez akkor normális?
    Esetleg ha valaki megnézné h neki is megvannak-e ezek a hullák az talán segítene.
    Előre is köszi
  • Domma
    #37430
    Megnéztem, kikapcsoltam aludtam 5 napot egy fogadóban aztán vissza mentem megnézni a hullákat Imperial City Waterfrontban. Eltűntek a kalózok hullái a földröl. Viszont ugyan ezt megcsináltam ugy hogy visszakapcsoltam aludtam 5 napot... és ugyanugy eltűntek. Viszont ugy látom hogy azok az npc-k amik valamilyen mellékküldetésben szerepelnek, mint pl Brumában mikor rádtámad a korrupt börtön őr, aki kihalgatja a beszélgetést Jorrundir-al, utána magának akarja a ládában található kincset... vagy épp a vámpíros küldetés mikor azt hiszik egy emberről h vámpír volt és egy "vámpírvadász" megöli...annak a bizoyos vámpír vadásznak is megmaradt a hullája a barlangjában... ott a barlangban van egy láda ami nem töltődött újra nem volt benne semmi, pont úgy mint a kalózhajón. Lehet h ezek nem is fognak és azok a hullák se tűnnek el soha?Mert ha igen akkor bizonyára nincsen gond az én játékomban, hisz ugy látszik azegyzserű kalózok vagy bandíták maradványai eltűnnek.
    Annyit még h bár eltűntek a kalózok hullái, de új kalózok nem spawn-oltak be a helyükre...
  • koschwarz
    #37429
    a helyedben azért megpróbálnám, hogy kikapcsolod az akatoshmount-ot, egy saját házban vársz 3 napot, és megnézed, hogy megvannak-e a hullák még...
  • Domma
    #37428
    Hát ezek a modok a leghíresebbek kategóriájukban, ren beauty packot iszonyatossan sokan használnak, a customracefix ahoz kell hogy új frakciókkal is mehess, de ez sem piszkál bele, egyedül az akatosh mount az aminek köze lehet mert abban van beépített respawn, ez az a mod ami sárkány mountot varázsol a játékba, a gyors haaldás érdekében jó mivel repülni tudsz vele. Itt vannak utasítások h térjen haza, plussz ha behal a sárkány akkor egy idő után respawnol. De igazából erre se hiszem h bekavarna ezt a modot TESNEXUs-ról több százezren letöltötték.
    Más mod pedig nincs fent a Natural Enviroment-en kívül annak pedig semmi köze. Ezeket a modokat több százezren használják nem hiszem h közük van hozzá.
    De mégis megmaradnak a hullák, most fogom kicsit tolni h megnézzem a ládákba vannak-e új cuccok de aligha.
    Mindenesetre játszogatok ma hátha okosabb leszek valamivel
  • koschwarz
    #37427
    igen, szeretek minél kevesebb modot használni, de a legfontosabb, hogy gyakorlatilag az első karaktert követően csak valamelyik overhaullal játszottam (OOO, francesco, TIE), ezek pedig valószínűleg elég jól kezelik ezt a respawn témát (már ha egyáltalán...), így lehet hogy ezért sem volt soha problémám.
  • koschwarz
    #37426
    hát alapból 3 nap (72 játékbeli óra) a respawn idő. tehát a közönséges szörnyek, NPC (pl. banditák) hullái és a kifosztott ládák 3 nap alatt tűnnek el, illetve lesz megint bennük valami. állítólag olyan előfordulhat, hogy vannak egyes nem esszenciális, de mégis valamiért fontos NPC-k (pl. egy quest állomásaként fel kell keresni, stb.), amik véletlenül meghalhatnak, és azok hullái megmaradnak (ilyen sem történt még velem).

    namost dommánál ez olyan, mintha egyáltalán nem lenne respawn time valami miatt. gondolom, az olyan dungeon-ök, amiket kipucoltál, azóta is érintetlenek és nem termelődtek újra benne szörnyek és loot (?). vagy a loot igen? mert csak a hullákat írod. nem mindegy...

    ami modokat használsz, csak a natural ... -t ismerem, a többit nem, de sajnos nagyon is elképzelhető, hogy egyes modok, még ha totál nem is arról szólnak, mégis bekavarhatnak teljesen más dolgokba is. ez a moddertől is függ, mennyire ügyes vagy tapasztalt, lehet olyan olyan dolgokat is változtatott, amiről nem gondolta volna, hogy másba is beleszól. esetleg érdemes mindegyik modnak beleolvasni a readme-jébe, hátha mégis említ ezzel kapcsolatban valamit.




    esetleg ezt a modot meg kellene próbálni

    lehet állítani a respawn időt, ráadásul találsz itt egy leírást is, mi pontosan a respawn és mit történik ekkor.
  • Benevolens
    #37425
    úgy tudom, négy nap
  • Domma
    #37424
    Igen vannak modok amik belepiszkálnak, de ez nálam aligha lehet, hisz nekem sincs sok mod fent csak:
    Oblivion.esm
    alatta pedig a következők:
    DLCShivering Isles
    KT_CustomRaceFix
    _Ren_BeautyPack
    Natural_Water
    Natural_Weather
    Natural_Vegetation
    Natural_Habbit
    Akatosh Mount By Saiden Storm

    ...ezek, és ezeknek elvileg nem szabadna belepiszkálni. De ez az egész respawn bug nálam csak itt jelentkezik h a hullák a játék kezdete óta megvannak a világban, mint írtam a legutolsó mentésemig 13 óra telt el a játékban és 16 játékbeli nap, léptem közbe szinteket most egyébként 4-es a karakterem... És ezért nem is tudom h mennyi a respawn idő kb például az ilyen hullás eseteknél. Máshol nem vettem észre hisz arra nem emlékszem h milyen virágokat gyüjtöttem be, de vissza kerestem és ahol emlékeztem h egy npc behalt oda elmentem és mind megvolt.
    Azt kéne körübelül tudni h mennyi ideig tart míg egy hulla eltünik, mert lehet h szó sincs erről az én esetemben... hmm már nem tudom mit higgyek
  • Fantusz
    #37423
    A respawn problémában talán SaGa tud valami okosságot, megoldást...
    Az alapjátékban ez a bug nem jön elő, igaza lehet SaGanak, amikor azt írta, hogy sok mod belekutyulhat a respawn beállításokba, s azok verik agyon a rendszert. (olyan szinten, hogy az a modok eltávolítása után sem működik)

    Koschwarz köztudottan kevés moddal szeret játszani, teljesen hihető, hogy még nem találkozott ezzel az idegesítő hibával, nem fordul elő szerencsére gyakran.
    Megoldást én sem tudok, mert amikor nekem előjött a játék teljes újratelepítése (regisztriből kitakarítás) is csak akkor járt sikerrel, ha nem pakoltam vissza ugyanazokat a modokat, amik fent voltak - ki kell szűrni a haragosokat, csak egy mod legyen, ami a respawn időt módosítja (Francescoban beállítható, vannak, amelyek meg sem említik)
  • Domma
    #37422
    Fogalmam sincs h ez respawn bug-e vagy sem...de elég idegesítő.
    Nem tom h mit kéne csinálni vagy hogy ez normális-e
    Ha valaki tudna erre mondani valamit azt megköszönném.
  • koschwarz
    #37421
    isten tudja, hány karakterrel hány órát játszottam már, de ilyen respawn bugom egyszerűen nem volt. nem tok segíteni.
  • steweee
    #37420
    itt vannak olyanok fegyvereknél is hogy resistant vagy vulnerable-? gondolok olyanra hogy pl egy undead zombienak többet sebez egy tűzkard vagy éppen egy zúzófegyver egy csontinak...

    olyan mod kellene még, amivel dupla kattintással lehet a több ugyanolyat cikket is felvenni/eladni...
  • steweee
    #37419
    igen, már megcsináltam közben így
  • MerlinW
    #37418
    Játékban HDR-t be kell állítani, módosítani az init, majd írásvédetté tenni. Elvileg ha elindítod a játékot ráerőszakolja az effekteket. Én nem próbáltam, csak olvastam.
  • steweee
    #37417
    ez most is így van. de a beállítások között mégis csak bloom és 4xes antialias van, hdr nincs
  • Domma
    #37416
    Sziasztok
    Ebben a respawn bug témában írnék én is. Azt hiszem nálam is jelentkezett a probléma, pedig nincs agyon modolva a gamma.
    --------------
    Oblivion.esm
    DLCShivering Isles
    KT_CustomRaceFix
    _Ren_BeautyPack (itt a full van bekapcsolva)
    Natural_Water
    Natural_Weather
    Natural_Vegetation
    Natural_Habbit
    Akatosh Mount By Saiden Storm
    --------------
    Összesen ennyi, ilyen sorrendben.
    Ezeknek szerintem nem kéne bezavarniuk.
    A Shivering Isles felvan telepítve és a 1.2.0416-os official patch is fent van.

    Ám mégis azt vettem észre h a hullák a játék kezdete óta megmaradnak a világban. PL: Imperial City Waterfront-ban van 3 kalóz a hajónál, rámtámadtak, sima menet volt, de azóta is ott vannak a hulláik a földön.
    Nem tudom h a respawn ideje mitől függ, a játékban eltelt idő vagy az igazi szerint, de mindig ott vannak. Volt egy küldetés mikor egy korrupt katona rámtámad mert magának akarta a kincset Brumában , de az ő hullája is azóta ott hever a földön mióta elintéztem az pedig volt már pár játékbeli napja.
    16 nap telt el a játékban és 13 óra játékidő van a mentésemben.
    Ha megtudnátok mondani h ez normális-e , vagy bármiféle segítséget nagyon jó lenne:S
    Előre is köszi:)
  • MerlinW
    #37415
    Google első találata...

    Oblivion.ini - [Display] - iMultiSample=4
  • steweee
    #37414
    kéne a módja hogy lehet bloomot antialiassal és hdr-el 1xe futtatni. korábban volt itt róla szó, de már nem keresem meg......
  • kastil
    #37413
    Csak helyesen tedd...
  • steweee
    #37412
    basszus télleg....

    köce a linket :) ma nagy játék lesz végre...

    fogok írni egy telepítési tweakelési útmutatót és egy végigjáccást hozzá
  • Morlan
    #37411
    Az nem a Knight of the Nine egyszerű rövidítése?
  • Morlan
    #37410
    Bocsi, az előző url cím Neked ment... Egyébként nem tudom milyen, mert még nem próbáltam.
  • Morlan
    #37409
    Anvil-i Feletheus? Remélem később se lesz gondod vele...:)
  • Morlan
    #37408
    Third Person Crosshair Alternative

  • qwertrt
    #37407
    nem tűnt el a pénze, nem is fogyott. végre eladhattam egy rakás cuccot. maradok így
  • steweee
    #37406
    forrás:

    http://gamepod.hu/teszt/maximum_oblivion_minimum_pc/teljes.html
  • MerlinW
    #37405
    passz
  • steweee
    #37404
    1. Telepítsd az Obliviont, aztán a Ko9-et, aztán a Shivering Isle-t, tedd fel az 1.2.0416-os SI patchet (ne mást!). Ez települ a Goty ed. Shiv Isles CD-jével együtt, a játék menüjének sarkában látod az aktuális verziószámot. Aztán másold ki valahova az egész játékkönyvtárat (késöbbi backup lehetősége).

    2. Telepítsd az Oblivion unofficial patcheket és hotfixeket, aztán a Ko9 unoff. patcheket, aztán az SI unoff patcheket, majd az Oblivion Mod Managert.


    mi az a Ko9 ?
  • steweee
    #37403
    külső nézetből is legyen célkereszt. van rá vmi mod. nevét tudja vki?
  • steweee
    #37402
    ésszerű keretek között gondoltam...
    de azért köci
  • MerlinW
    #37401
    "hogy lehet bekapcsolni a hdr-t és a bloomot és antialiasingot egyszerre? "
    Sehogy. (talán HDR + videókártyás AA erőszakolás)

    "feltettem az extreme hq graphics v 1.9-et. kell vagy lehet még azon is javítani?"
    Kismillió dologgal.
    Qarl' Texture Pack 3
    Better cities
    Parallax Cities
    4096 Landscape LOD
    Illumination Within
    Diverse Grasses
    Get Wet
    Improved Trees and Flora

    Amíg a géped bírja:D
  • steweee
    #37400
    hogy lehet bekapcsolni a hdr-t és a bloomot és antialiasingot egyszerre?
  • steweee
    #37399
    feltettem az extreme hq graphics v 1.9-et. kell vagy lehet még azon is javítani?
  • qwertrt
    #37398
    az is vagy két hónapja volt, vagy 10 szintnyi visszaesést jelentene
  • MerlinW
    #37397
    Isten, a mentés és a data könyvtár utolsó módosításának dátuma:)