41716
  • koschwarz
    #37356
    nincsenek. ebben ez egy "letűnt" faj.
  • Benevolens
    #37355
    az Oblivionban vannak dwemerek?
  • qwertrt
    #37354
    Ja, a fő küldetésről beszéltem. Meg úgy általában a világ hangulatáról: nagy házak (mekkora ötlet!), kipusztult dwemerek, pusztai törzsek, szekta, templom, iszonyatosan jól kitalált világ. Plusz, az Oblivionban kevesebb küldetés van, mint a Morrowindben.
  • SaGa
    #37353
    Nekem is volt olyan, hogy a holtak hetekig aszalódtak a napon. Az overhaul modok mindegyike belekavar a respawn időbem de egyedül a Francesco féle szól is róla, hogy válszad ki, melyik intervallunot akarod. AZtán ha többféle ilyen mod van bekutyulva, szépen agyonverik egymást és megbukik az egész mutatvány...
  • SaGa
    #37352
    Mivan?

    Az Oblivionban gyakorlatilag végtelen számú küldetés, sztori, kaland van. Persze ha leragadsz a fő küldetéssornál, akkor igazad lehet, de azt én csak egyszer játszottam ki, azóta bele sem kezdek, és már nem is tudom hányféle karaktert indítottam benne...
  • jackcsabi
    #37351
    Hellósztok, egy ideje nem olvastam a topikot, mert a játékot is eltettem :)
    Na de most megjött a kedvem és elkezdtem folytatni. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami mod amitöl úgy egészében a texturák meg ilyesmik sokkal szebbek lesznek? Plusz esetleg ha valami olyan modot is tudtok amitöl több állattól lehet elkapni fertözést, meg ilyesmiket adnak a játékhoz, tehát hogy kicsit élethübb legyen, azt is szivesen fogadom :)
  • qwertrt
    #37350
    igen, az is lehet. Különben ezt hol lehet állítani?
  • Morlan
    #37349

    Köszönöm! Erre vártam, így már nyugodtan teszem fel... már csak azért, mert nem vagyok más... köszi!

    Nekem is volt ez a formID bugom, még tavaly írtam is ide amiatt, akkor először. De nekem csak a kotyvasztott potionoknál, és az egyetemen bűbájolt fegyvereknél, ruháknál játszotta el, hogy eltűntek. Pedig volt, mikor több órát játszottam, - hátha jobban hozzám nő a fegyver :)- de csak ezeknél vettem észre aztán, hogy eltűntek. És tényleg a legutolsó patch javította.
  • Fantusz
    #37348
    2-3 alkalommal nekem volt gondom vele (Oblivion legalább 25-30 alakalommal volt telepítve).

    Nem tudom pontosan mi okozta, azt meg pláne nem tudhatom, hogy qwertrt gondja a kereskedőkkel igazán miből ered, javasoltam neki, hogy nézzen utána, hogy csak a kereskedőknél van valami zavar, vagy máshol is hibádzik valami.
    Elképzelhető az is, hogy semmi hiba nincs csak 10-14 napra van beállítva a frissítés, s az még nem telt el.
  • koschwarz
    #37347
    mondjuk erről a hibáról egészen idáig nem hallottam.
  • Fantusz
    #37346
    Két különböző dolog keveredik most itt a fórumon.

    Volt (van) a játékban egy olyan bug lehetőség, ami sok-sok órányi játék után bukkant fel - erről beszélt koschwarz is.
    Ezt a legutolsó patch elvileg javította, de néhány hónapja is volt, a fórumon egy ezzel problémával küzdő felhasználó, érthetlen módon megnőtt a mentéseinek mérete, lelassult a játék, s kiderült a mentéseiben mindenféle szemetet tárolt el a játék. Most nem erről a hibalehetőségről volt szó.

    A történet onnan indult, hogy valaki a napokban szóvá tette, hogy a kereskedőnek elfogyott a pénze, és több nap eltelte után sincs pénze, nem tud eladni.
    Erre mondtam, hogy meg kellene nézni azt is, hogy a respawn csak a kereskedőknél nem működik, vagy az egész játékmenetben elszállt, mert lehet ilyen probléma.
    Nem tűnnek el a legyőzött ellenfelek hullái, leszedett növények nem hajtanak ki ismét, a kifosztott tárolók végérvényesen üresek maradnak, stb.

    Beállítástól függően 3-10 nap után frissül a kereskedők árukészlete, újabb lények jelennek meg a legyőzöttek helyett, leszüretelt növények újra kihajtanak virágoznak, teremnek, megújul a környezet.
    Amennyiben ez nem történik meg előbb-utóbb érdektelenné válik a játék, egyre nagyobb területeken nem történik semmi, kihalnak az utak mellöl a banditák, ritkulnak a vadállatok, elfogynak az ellenfelek.
  • Benevolens
    #37345
    és ez mikor jön elő? én kb 400 napja vagyok játékban, de még nem vettem észre ilyesmit
  • koschwarz
    #37344
    ez nem az a formID bug, amikor x óra játék után egyszerűen elfogytak azok az "azonosító kódok", amit minden egyes tárgy, ellenfél, spawn pont, stb. kap a játékban? asszem pont a shivering isles előtt jött ki ez a bug, de a legutolsó patch javította.

    gyakorlatilag kritikus hibaként jött elő, mivel egy idő után az új tárgyak, szörnyek stb. nem tudtak ilyen kódot kapni, így nem is tudtak megjelenni, vagy tárgyak tűntek el, pl. a mentésed betöltöd, és nincs meg a tárgy a házadban a ládában, ahová raktad...
  • qwertrt
    #37343
    értem, ezeket majd kipróbálom, letesztelem

    mondjuk ahogy olvasom, a mentett játékot nem kell feltétlenül eldobni, ami jó, mert elég sokat izzadtam már vele :) így a 14. szint táján. Érdekes, a Morrowindnek nagyobb újrajátszási élménye volt, szvsz sztori szinten sehol nincs hozzá képest az Oblivion, sajnos...
  • Fantusz
    #37342
    Mondjuk leszüretelsz egy szőlőültetvényt, azon nem lesz többször termés.
    Agyoncsapsz egy banditát, az ott rohad hónapokon keresztül az út mellett.
    Bemész egy barlangba, kitakarítod azt, jó sok idő elteltével ismét arra jársz, s azt látod a hullák még mindíg ott vannak, a ládák tárolók üresek.
    Kereskedők árukészlete nem frissül, kifogyhatnak a lélekkövekből, rosszabb esetben a pénzük is véglegesen lenullázódik.
    Leölt ellenfelek helyett nem lépnek be újak, szép lassan elfogynak.

    Nem tudom mi okozza pontosan ezt a bugot, évek alatt kétszer, vagy háromszor nálam is előjött - letöröltem a játékot, kitakarítottam a regisztriből és újra telepítettem.
    Valószínűnek tartom, hogy modok okozták a hibát, de a modok kikapcsolása nálam nem oldotta meg a problémát.
  • koschwarz
    #37341
    szerintem nagyon jók. egy csomó quest bugot is javítanak, ami a legfontosabb. de szinte minden hibát javítanak, amit eddig felfedeztek a rajongók, játékosok. nálam alap. ráadásul semmi veszélyt nem hordoznak, csak mindig elsőnek kell betenni a betöltési sorrendben, csak azért mert lehet hogy olyan dolgot is javít, amit esetleg egy másik mod módosít, és akkor az a mod nem fog működni.
  • qwertrt
    #37340
    milyen gondot okozhat a respawn bug?
  • midian
    #37339
    Valaki tud esetleg valamit a fordításról?
    A tesztelés kb mikorra lesz meg és a tölthető magyarítás?
  • Morlan
    #37338
    Igen, köszönöm, ezt én is megtaláltam, sőt biztos ami biztos, le is töltöttem már, de inkább arra gondoltam, hogy Nektek mi a véleményetek róla, hogy ajánljátok-e?
    Bocsi, rosszul kérdeztem, csak a harmadik kérdésem volt lényeges... " Érdemes feltenni? " --- és most nehogy valaki azt írja, hogy a 410.181 letöltés / mínusz 1, mert az én voltam... / , és a 576 pozitív visszajelzés ezt jelenti, mert a Ti véleményetekre - aki használja, ha van ilyen - vagyok kiváncsi...
    Előre is köszönöm!
  • MerlinW
    #37337
    Semmi köze hozzá.
  • MerlinW
    #37336
    Minden le van írva a hozzá adott readme-ben. Illetve nagy vonalakban itt is
  • Benevolens
    #37335
    szerintem ugyanazt, mint az official pach
  • Madi92
    #37334
    Rendben, a tanácsaitokat megfogadtam. Már be is állítottam. Szóval köszönöm szépen a segítséget. :)
  • Morlan
    #37333
    És tudom, nézzek utána, de én szakértőktől szeretnék véleményt hallani...
  • Morlan
    #37332
    Sziasztok!
    Most lehet, meghurcoltok ezért a kérdésért, de mit csinál az unofficial patch? Miket javít? Érdemes feltenni?
    Előre is köszi!
  • koschwarz
    #37331
    1. az összes unofficial patch-et a MINDIG a lehető legelső helyre kell tenni, rögtön az esm file-ok után.
    2. gyanús, hogy az illuminationwithin, illuminationwithout és az IWR windows lightsshutters nem egészen kompatibilisek egymással, illetve valószínűleg csak az EGYIKET kellene belőlük használni. régebben használtam ezt a modot, én asszem az IWR-t hagynám meg (optimalizált, ugye...)
    3. fantusznak igaza van.
    4. nem ismerem a renguard overhault, de van egy érzésem, hogy mintha nem kellene előtte a No psychic guards v1.1.esp...nem kezeli a renguard azt is, hogy az őrök milyen távolságból hallanak meg????

    a többi jó úgy ahogy van, azoknál a sorrend nem számít
  • Fantusz
    #37330
    Nem ismerem az összes modot, amit használsz, csak azt szúrtam ki, hogy közte van a NPCSTATICLEVEL.e.02.esp, ami szerintem fölösleges akkor is, ha nem kavar be, a Francecoba bele van építve.
    Monsters NOLVL-1-2.esp ugyancsak fölösleges, ha az is a lények szintezésével variál, Francesco azt is megoldja.

    Nem ismerem mindet a felsoroltak közül, lényeg, hogy ha valamin változtatsz, azt egy mod tegye, modot másik moddal felülírni nem célszerű.

  • MerlinW
    #37329
    Nem jó a sorrend, olvass vissza párszor beszúrtam az erre vonatkozó linkeket mostanában.
  • Madi92
    #37328
    Hali! A lentebb látható módokat használom, ezzel a betöltési sorrenddel.
    És azt szeretném megkérdezni, hogy ezek így együtt mehetnek/működnek-e, és ha igen milyen betöltési sorrendet csináljak?

    Oblivion.esm
    Francesco's leveled creatures-items mod.esm
    Francesco's level up mini mod - Slower skills x1.5.esp
    Francesco's optional files.esp
    Francesco's 10 days respawn time - 1-20 day lenght rescale.esp
    No psychic guards v1.1.esp
    IlluminationWithin.esp
    Living Economy.esp
    NPCSTATICLEVEL.e.02.esp
    Monsters NOLVL-1-2.esp
    RenGuardOverhaul.esp
    RealisticForceHigh.esp
    IlluminationWithout.esp
    IWR - Windows Lights Shutters - Optimised.esp
    Natural_Habitat_by_Max_Tael.esp
    Natural_Vegetation_by_Max_Tael.esp
    Natural_Water_by_Max_Tael.esp
    Natural_Weather_HDR_by_Max_Tael.esp
    Oblivion Citadel Door Fix.esp
    Unofficial Oblivion Patch.esp
    Unofficial Equipment Rarity Patch V1.1.esp
    magyarjavitas.esp
    MorroHun.esp


    Előre is kösz!
  • MerlinW
    #37327
    Azok a legjobbak:)
  • qwertrt
    #37326
    egész jó volt a dark brotherhood küldetéssorozat :)
  • koschwarz
    #37325
    igen, de én speciel nehezítek vele, mert persze olyan értékeket is megadhatsz.

    egyébként a gold adj. ha minden igaz, megjavította a living economy hírhedt 65k-s bugját (amikor ha minuszba ment a kereskedő, egyszer csak 65000 aranya lett).
  • qwertrt
    #37324
    mi okozhatja ezt?
  • Fantusz
    #37323
    Ennek is elég cheat szaga van, de akinek erre van szüksége adott a lehetőség...

    Akinél a kereskedő pénze bizonyos idő eltelte után nem töltődik vissza, ott lehetnek respawn problémák a háttérben, ami komolyabb problémákat is okozhat.
  • koschwarz
    #37322
    lehet csak a living economy cuttthroat merchants esp-jét nem szabad használni és a gold adj. modot a LE után kell betölteni. a living economy dinamikussá teszi a kereskedelmet, mint a való életben (kínálat-kereslet alapon), míg a gold adjusment-tel meg egy csomó mindent be tudsz állítani: kiveszi az alkudozást, beállíthatod pl. hogy a küldetésekért több aranyat kapj vagy kevesebbet, milyen értékek között ad a kereskedő pénzt az árudért (tehát pl. 30-70%-ig, és akkor a skilltől és a diszpozíciótól függően ad annyi aranyat neked), stb.
  • qwertrt
    #37321
    egyszerre a kettőt?
  • koschwarz
    #37320
    akinek pénz gondja van: living economy című mod, és a gold adjustement című modot ajánlom. rá kell keresni a megfelelő oldalakon.
  • Benevolens
    #37319
    elméletileg, ha kiszeded eltűnik a hatás.
  • qwertrt
    #37318
    hogy lehetne ezt kideríteni?
    és ha egy mod bekavart, de kiszedem, akkor eltűnik a hatása, vagy csak új játékkal?
  • Fantusz
    #37317
    Lélekcsapda varázslathoz 25ös misticysm tudás kell, feltöltött köveket lehet venni alkimistáktól, még úgy is sokkal olcsóbb, mint egy mágus kezébe nyomni a fegyvert, hogy töltse fel.
    Lootban is vannak kövek, üresek-feltöltöttek, főleg Oblivionban, és Ayleid romokban, necromatáknál esetleg még fekete lélekkő is lehet.

    Dremora (és a többi NPC) lelkét csak fekete lélekkőbe lehet befogni.

    Warla Stone az összes nálad lévő mágikus fegyver maxra tölti, de azok ritkák, és szerintem egy-egy fegyver feltöltésére elhasználni luxus.