41716
  • Tgabbar
    #37156
    Próbáld meg valamelyikkel újra. Amúgy miért támadnak rád?
  • grebber
    #37155
    Van mivel a fagyások miatt kb 15 secenként mentek.
  • Tgabbar
    #37154
    nincs valami korábbi mentésed esetleg?
  • grebber
    #37153
    Na most volt egy debil feladat.Anvilban a faszit kirabolta a női banda és megkért szerezzem vissza az ellopott gyűrűjét.El kellett mennem a kocsmába ahogy belépek és rám is támad t az egyik csaj ugye kinyírom mi mást csinálhatnék és azt mondta elszalasztottam a lehetőséget így nem bukkanok a bandára :(
  • Fantusz
    #37152
    Valamikor én is hordtam minden szemetet a kereskedőhöz, hogy legyen pénzem trénerekre, később beláttam, hogy nincs értelme nehéz, értéktelen páncélokat, fegyvereket cipelni.
    Breton mágus lévén amúgy sem állt messze a karaktertől az alkímia, rengeteg alapanyagot össze lehet szedni rövid idő alatt, s bár kezdetben nem sokat adnak a potionokért, később jó áron lehet eladni, soha nem voltak anyagi gondjai a bretonnak.

    Battlethorn Castle szakácsától, házvezetőnőjétől korlátlan mennyiségben kérhető földieper, szőlő, és még jónéhány étel, amiből percek alatt össze lehet kotyvasztani néhány ezer aranyat, ha éppen szükséges.

    Páncélokkal fegyverekkel azon túl, hogy nehezek, ehet egy másik probléma: ha valóban értékes, akkor is csak áron alul lehet eladni, modok nélkül a leggazdagabb kereskedő sem ad 2ezer aranynál többet egy 15ezret érő cuccért.
  • grebber
    #37151
    Fenn tvan a lópáncél mod ,de az a fránya pakolás nem akar működni.Anno ment simán pedig.
    Azért kéne mert én eladott dolgokból szeretnék pénzt szerezni mert anno amikor végigtoltam akkor is pénz szűkébe voltam :(
  • SaGa
    #37150
    Egy tanács...

    Aki szeretne full grafikán játszani, az keresse meg a Oblivion tweak oldalt és ott a grafikai tunning beállításokat tanulmányozza végig.

    Nemrég egy magyar oldal is be volt linkelve, azon a végletekig hegyezik a grafikát, az ottani beállításokat is érdemes megnézni...

    Állítsa be kézzel, egy editorral az oblivion.ini-t, majd tegye írásvédetté!!!

    Az Oblivion, kilépéskor módosítja az Oblivion.ini-t az épp aktuális beállításnak megfelelően, így ha valamitől (pl egy ALT-TAB-tól) visszaállt, akkor úgy is marad.

    Ha bírja a gép, akkor a videokártya beállításainál (tehát nem a játékban) kényszerítő módon be kell állítani az AA-t legalább 4-esre, az Anizo-t legalább 8-asra és HDR-t választani a játékban.
    A LOD-okat érdemes a modok felrakása után újragenerálni, mert engem pl az szokott a legjobban zavarni, amikor megyek előre és egyszercsak a semmiből megjelenik egy épület. Addig (távolról nézve) egy erdő, vagy egy hegy volt ott...

  • MerlinW
    #37149
    Nekem 280 órám van benne és még nem értem a főszál végére:)
    Éppen Knights of the nine és Shivering DLC-kkel küzdök, nézelődéssel ez a kettő is kitesz 20-30 órát:) Aztán még hátravan 26 aktív küldetés (168 completed) és 3 régebbi DLC. Utána ha nem találok több mellékest jöhet a főszál:)

    Lovat sosem használtam, abban nem tudok segíteni. Bár mintha rémlene olyasmi, hogy lópáncélba tudsz csak pakolni, tehát venni kell rá olyat is.
  • grebber
    #37148
    Az a francos lóra pakolós mod nem megy pedig ez nagyon kéne.
    Basszus csak a fő küldetéseket csináltam eddig és hát eljutottam a csatornába ahol annyit szoptam mert gyenge voltam vagy 40 x vissza kellett töltenem a mentést mire megcsináltam :D
  • MerlinW
    #37147
    Próbáld ezt:

    Archive Invalidation:
    - BSA alteration kiválaszt
    - csak Textures és Trees and LOD
    - Ignore normal maps
    - Generate archive... pipa

    Update...

    Tehát 4 pipád legyen összesen.
    Utána Launcher indít, options, grafika megnéz beállít, játékon belül szintén végigtekeri a grafikai beállításokat oszt látunk nagyot.

    ALT+TAB-ot pedig felejtsd el ennél a játéknál, sosem szerette:)
  • grebber
    #37146
    LOL pont erről beszéltem ez valami állat ahhoz képset mikori game!
    De egy alt tab után már nem ilyen nekem :(
  • MerlinW
    #37145


  • MerlinW
    #37144
    Grafikai beállításokat sasold meg, azt néha lenullázza.
  • grebber
    #37143
    Nem értem én ezt az egész procedurát.
    Most beléptem a gamebe és olyan területre értem ahol nagyon kicsi tavacska volt apró vízeséssel körülötte növények virágok.Na ezt a részt nézve müködödtt minden grafikai mod tuning átirás amit csináltam,mert olyan szép volt hogy majdnem lefordultam a székről.
    No mondom ez frapsgyanús kép akkor mentsük a képet.Nem voltam a frapsba alt+tabbal kiléptem fraps indit majd vissza a gamebe de már nem az a látvány fogadott ami volt hanem 2x csúnyább látvány.Azóta inditottam a game sokszor de ezt a látványt már nem látom :(
  • grebber
    #37142
    Morrohun az a magyarítása:D

    Amúgy én is ezt csináltam Utilities-ben az ArchiveInvalidationt.
    De pl nem tudtam a lóra pakolni.Meg amikor kilépek a gameből és elinditom a mod managert akkor már nincsenek is ott a pipák amiket bepipáltam :(
  • SaGa
    #37141
    Tedd be a pipákat, majd aktiváld a Utilities-ben az ArchiveInvalidationt. Egyszer kell megcsinálni, utánna indíthatod simán az oblivion indítójával a programot.

    A két Natural Weather köüzül csak azt pipáld be, amelyiekt tényleg használni akarod. Az egyik HDR-es, a másik Bloomos...

    A Morrohun nem hiszem, hogy jó lenne az Oblivionhoz...
  • grebber
    #37140
    Nos ezeket a dolgokat szeretném használni:



    Mire kell most mennem hogy működjenek is? Minden indításnál el kell ezt majd játszani?
  • vzajcev
    #37139
    Grafon még lehetne mit gyúrni
  • grebber
    #37138
    Nem találkozott valaki olyan problémával hogy Vista alatt amikor játszik akkor a game-en belül ott figyel a fehér egérkurzor és ha kattint visszadob az asztalra?
    Mert nekem állandóan ez van és ha visszalépek alt+tabbal akkor meg baszhatom mert lefagy a fenébe:(
  • grebber
    #37137
    Ezt nem értem mi az hogy olyan verziót van többféle vagy mi?
  • MerlinW
    #37136
    Csak ha omod verziót töltöttél le.
  • grebber
    #37135
    Idöközben ph-n irták hogy smint kell.
    QTP-ok nem de a Better Citis-t látja a mod manager meg a QTP-ot is be kell ott löni.
    Remélem sikerül.
  • MerlinW
    #37134
    Ezek nem modok, csak texturák, nem látszanak a managerben:

    Improved tree and texture
    Qarl's Texture Pack 3 v1.0 + QTP3 patch v1.1

    A többit pedig:
    Oblivion
    (DLC)Shivering
    Illumination
    Better Cities
    (DLC)Horse Armor
    (DLC)Orrery
    (DLC)Lair
    (DLC)Mehrunes
    (DLC)Spell
    (DLC)Thieves
    (DLC)Battlehorn
    (DLC)Frostcrag
    (DLC)Knights
    Saddle Bags
  • grebber
    #37133
    (Szerkesztés)

    Nekem most fenntvan az Oblivion + 1.2.0416-os patch + magyarítás.

    Erre tenném rá ezeket:

    Improved tree and texture
    Qarl's Texture Pack 3 v1.0 + QTP3 patch v1.1
    Better cities
    Illumination within 1.01
    DLCHorseArmor
    MD Saddle Bags

    A mod managerben hogy kell ezeket berakni??
    Mert pl graf modoknál van kép a mod managerről hogy mit kell állitani.De ha egyesével teszem fel akkor mindegyik után Update now-ra kell nyomni?
    Vagy hogy müködik ez?
    Soha nem használtam még ezt azért kérdezem!
  • MerlinW
    #37132
    FCOM, QTP3, ExtremeHQ:





  • MerlinW
    #37131
    FCOM, QTP3, ExtremeHQ:





  • MerlinW
    #37130
    FCOM, QTP3, ExtremeHQ:





  • grebber
    #37129
    Valaki letudná nekem irni hogy ezeknek a dolgoknak mi a magyar megfelelője a magyarításban?

    -Mundane Ring
    -Ring of Perfection
    -Amulet of spell absorbtion
  • SovereignX
    #37128
    A sigil kövek odébb vannak bőven. plusz a számuk limitált.
    Gradban lehet kisebb is ja. De blackban nem. Az inventoriban ki is írja, hogy Grand lélek van benne. De enchantnál viszont csak greaternek írja.
  • Fantusz
    #37127
    Garand soul gemekben is lehet kisebb töltet, nem a kő mérete számít, hanem hogy milyen lelket sikerült bele fogni.

    Fegyvereket általában az Azura Star-ral töltöttem újra, enchantoláshoz pedig Sigil köveket használtam (oltár sem szükséges), sokkal erősebb cuccokat adnak, mint a lélekkövek.
  • SovereignX
    #37126
    Nem találkozott vki olyannal, hogy a Grand Soul gemek az Altar of Enchanting-nál csak greaterbek számítanak? Kivéve azt amit veszek. A supreme magica mod átírja a soul gemeket is. A grand most már 2000 nem 1600. Ha újra akarok tölteni vmit akkor 2000nek is írja a benne lévő értéket de ha Enchantolni akarok vele csak 1600. Ha Grand töltöttségű Grand soul gemet veszek az annyinak is számít. De az nagyon ritkán van.
    Vmi ötlet?
  • Carmang
    #37125
    Nekem egy AthlonXP 2500+ processzorom van, aminek valós órajele 1,8GHz. De ez nem probléma neki. Ez a játék inkább memória, VGA, és merevlemez (ne legyen töredezett) érzékeny.

    A linken van leírás, konzolparanccsal hogyan tudod megnézni, hogy mennyi CPU-időt használ az Obli. Ez nálam 1-4% között van. Az egyik mod akaszt be nagyon, az alap Obli, a kiegészítők, és mindenféle hivatalos cucc tized CPU%-okat használ egyenként.

    http://www.atomicmpc.com.au/Feature/36546,optimising-oblivion-v20.aspx/6
  • qwertrt
    #37124
    Basszus, csodálkozom, hogy elég procifüggő a játék

    intel E5200 3,66 GHz-en, 2 GB DDR 1066, plusz GeForce 9600 GT. HDR bekapcs, driverben 4x élsímítás, 8x anizoptopikus szűrés. Ezek asszem eléggé VGA függő filterek. Ellenben ha a VGA órajeleket emelem (GPU 650-ről 700-ra, RAM 1800-ról 2000-re), alig 1 FPS a javulás. Ka a proci órajelet emelem (mondjuk 3,75-re), akkor viszont látványos a javulás.

    Mivel nem támogatja a többmagos processzort, szemmel láthatóan a frekvenciára érzékeny, kérdéses, hogy mi lenne neki a megfelelő processzor, tekintve, hogy ismereteim szerint az új intelek is max. 3,25 GHz-en mennek (tévedés joga fenntartva).
  • zeli
    #37123
    Ahha, értme, köszi neked is!
    Én Darkelfet gyúrok varázslónak, mert főleg a Destructiont használom, és láttam, hogy annak jó. Pluszba még Conjuration, meg Restoration.
  • Fantusz
    #37122
    Ebben a játékban valamilyen szinten mindent meg lehet tanulni bármilyen karakternek, így akár nordból, vagy imperialból is lehet varázslót csinálni, de ezért a vérbeli mágusok a bretonok, és a high elfek.

    Főleg bretonból lehet jó varázsló, bónuszként kap +50 manát, és 50% mágiaellenállást, magas intelligenciával, willpowerrel kezd, ha még egy Mage csillagjegyet választ alapból 200 manája van.
    Persze nála is működik a valamit-valamiért elv, alacsony endurance, és 60-70 HP a kezdéskor nem egy közelharci pofozkodásra specializálódott karakter képzetét kelti, de ezen is lehet változtatni később, ha mágiánál marad az érintős "touch" varázslataival sokkal gazdaságosabban varázsolhat, mint a távolsági spellekkel.

    Mágiát lehet növelni az intelligencia fejlesztésén kívül ruhákba enchantolt fortifly magicka cuccokkal, de a legjobb magát a varázslatot fejleszteni - nem a sebzése növekszik egy-egy spellnek, hanem lényegesen kevesebb manából képes azt használni a karakter (ezen túl persze képessé válhat sokkal erősebb varázslatok használatára is)
  • blackcalibra
    #37121
    Legyen szíves valaki küldjön már nekem egy linket, ahonnan le tudom tölteni a Bag of holding modot. Találtam torron, de ott csak az 1.2-es változatot azt hiszem feltöltö meg a kanyarban, de ahogy láttam 1.5-ös is van belőle. Ahol meg azt láttam, onnan meg nem tudom letölteni, meghal az oldal......
  • zeli
    #37120
    ahha, értem, köszi!:)
  • Celebrau
    #37119
    Max Magicka = (Intelligence × 2) + birthsign bonus + racial bonus

    Itt le van írva sok dolog.

    Fejleszteni tanítókkal tudsz még, de az pénzbe kerül és szintenként csak 5 pontnyit lehet.


    Nekem is van kérdésem. Tervezem, hogy nekiállok ismét Oblivionnak, de nem tudom, hogy OOO vagy Francesco moddal. OOO-val játszottam már egyszer, az bejött. Viszont a Francescot nem ismerem. Nyújt valamiben többet/kevesebbet, mint az OOO?
  • zeli
    #37118
    Lenne még egy kérdésem (nem rég kezdtem a játékot, és RPGben se vagyok nagyon otthon):
    A maximum magicka-t azt mivel lehet jól növelni? Mert szintlépésnél mindig teszek a willpowerre, és az intelligence-re, a regenerálás gyors is, de a max magicka elég kevés. Meg ahhoz képest, hogy sokat játszottam már, elég alacsony a szintem. Mivel lehet még gyúrni magad pl a destruction-re, azon kívül, hogy használod ?
    sry a sok kérdésért, csak kíváncsi vagyok jól csinálome a dolgokat.D:
  • blackcalibra
    #37117
    És neked abban a mappában mik vannak most már?