41716
  • qwertrt
    #37396
    hát én minden mentésnél újat mentek. de hogy mikor mentettem legelőször ezekkel a modokkal, azt csak az isten tudja
  • MerlinW
    #37395
    Na igen, modok használata előtt nem árt biztonsági mentést készíteni a mentett állásokról. Vagy legalábbis nem rámenteni az eredetire. A mentések tárolnak rengeteg mindent a világról, a módosítások bizonyos paramétereit is, amelyek ott maradnak akkor is, ha a mod-ot kiveszed.
  • Morlan
    #37394
    Tudod, ez egy nagyon nehéz kérdés... ugyanis, mindannyian mást várunk el ettől a csodás játéktól, mást élvezünk benne, más a célunk. Ezekre ott vannak a nagy overhaulok, amikből én csak a cuo-t használtam, ezért a többiről nyilatkozni sem tudok. Sőt, még ezt sem játszottam végig...:)
    Pl. nekem van egy fejlődés lassító modom is, mivel nem szeretnék az első óra után 10-es szinten játszani, ezért a cuo.ban is kikapcsoltam a random lényeket - ez teszi azt, hogy első szinten ne jöjjön minotaurusz ellenem. De, fel csavartam a nehézségi fokot, így, mivel bretonnal játszom, ha eltalál 2 tűzlabda egy sz@ros imptől, már megfekszem... szóval, így már nem is sz@ros...:) De ez én vagyok... Mondom, mindenki mást élvez benne... Egyébként én munka közben - helyett netezek, így van időm keresni a TESNEXUS-on, vagy ajánlom még az OBLIVION MOD WIKI-t, azon is sok érdekest találhatsz. Vagy az AELIUS28 - A'S LIST OF RECOMMENDED MODS . Bocsi, ezekre rá kell keresned, vagy vársz holnapig, mert már félórája lejárt a munkaidőm, az élettársam meg féltékeny...:)
    Jó éjt, ha kell valami, írj nyugodtan, ha tudok, holnap segítek...
  • qwertrt
    #37393
    basszus, bezártam 10 kaput, beszereztem 50 ezer értékű cuccot, tudnák venni 3 házat, van 19-es ébenpengém, van lovam, minden ruhám bűvölt: és kezdjem szaros senkiként újra? belebetegszem... ha legalább nem tartana 2 óra hosszáig a játék eleji bolyongás... :((

    Ha netán mégis így tennék, okulva az előzőkből, nyilvána legkevesebb modot kellene használnom. mit ajánlasz?
  • Morlan
    #37392
    Persze, ennél is baj lesz, én ezt csak alternatívaként adtam, ha új játékot kezdesz. De ha megpróbálod, az nem baj... de ne remélj, inkább kezdjél... új játékot. Kezdj bele másik küld.sorozatba, amit még nem csináltál... vagy légy gonosz, sok minden vár még felfedezésre... Én volt mikor 40 óra után a karakter neve és kinézete miatt kezdtem új játékot - akkor még nem modoltam, most már megoldható ez is játékon belül - vagy azért mert véletlenül lett bounty-m. Rossz lóra tettem...ültem:) és alapvetőleg jó vagyok...:)
  • qwertrt
    #37391
    az a baj, hogy ha általánosságban baj vana pénz respawnnal, akkor ennél is baj lwesz. De azért kipróbálom, ert ha ez lesz az egyetlen kereskedő, az még mindig elmegy. újat nagyon-nagyon-nagyon nem akarnák kezdeni (lám, Morrowindben ez nem volt gond, ott tényleg örömmel kezdtem újra).
  • Morlan
    #37390
    Ok, máskor is...
  • kastil
    #37389
    Köszi a segítséget. patchelni kellett...=/
  • Morlan
    #37388
    Nem, az eredeti játékban, ahol nincsen moddal megkavarva, ott sosem fogy a pénzük el. DE, csak mindig addig a limitig fizetnek ki. De egymás után akárhányszor, mert ismétlem, nem fogy a pénzük. Míg amelyik modnál fogy a pénz, ott tényleg meg kell várni a respawn időt, vagy átmehetsz egy másik kereskedőhöz, akinek még van pénze...
  • Morlan
    #37387
    Oly béna vagyok... itt
  • Morlan
    #37386
    Áhh, sok pénzt akartál... Te kapzsi... Vannak más modok is. Pl, Feletheus Aspar, ő egy kereskedő, aki egyébként mindent csinál, Anvil-i elhagyott házban van, 15.000.-es limittel. Keress rá a TESNEXUSon. [url]http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=1873[url] vagy itt van.
  • qwertrt
    #37385
    mit kell várni? Ha eladok valamit, akkor le kell nullázódnniuk, nem? és x nap elteltével újratermelődik a zsé. ha veszek valamit, akkor nő a pénzük?
  • Morlan
    #37384
    ...Bár ne is csítelj, csak adj el valamit, ha változik a pénzük, rögtön választ kapsz...:)
  • qwertrt
    #37383
    hát volt modom, ami feljavította a kereskedők pénzét, s pont ott jöt elő a probléma, ti. elvileg volt a kereskedőnek 10 ezer aranya, de két 1000-es cucc megvétele után lenullázódott, és nem is töltődött azóta. Leszedtem a modot, azóta ez van.
  • Morlan
    #37382
    Ha nem kavartál Te bele a respawn időbe, (bár nem tudom, szerintem csak a kereskedőkébe nem lehet), akkor ott nem lehet a baj. Viszont szerintem azzal már inkább, hogy egy régebbi mod bekavart, aztán a modot leszedted, és UGYANAZZAL a mentéseddel játszottál tovább. Lehet, felülírt valamit az a mod, amit a mentésed most nem talál...és ezért nincs, és nem töltődik fel újra a pénzkészlet.
    Próbálj egy új játékot indítani, csítelj - ezért ne vessetek meg, csak a jó ügy érdekében tedd meg..:) - Magadnak egy drága fegyvert, és próbáld eladni. Ha változik az pénzük ( az alap játékban NEM változhat ), akkor passz. De ha újra raktad, nem fog változni. Sajnos, akkor a mentésednek annyi. Vagy mehetsz koldulni...:) Vagy tedd fel újra azokat a modokat amelyeket eredetileg felraktál. Ha számít annyit az a mentésed, akkor úgyis megteszed. Bár én már vagy 30-szor kezdtem újra, és nekem mindig az a legnagyobb élmény, amikor vas karddal megyek, egy rozsdás páncélban a banditák ellen, vagy találok egy ezüst kardot, és örülök, mintha az örök élet titkára leltem volna...:)
    FANTASZTIKUS EZ JÁTÉK.
    Egyébként én is dobtam el már egy 160 órás mentést egy bug miatt, bár szerintem már mindenki járt hasonló cipőben. Ez benne a csodálatos, bárhányszor kezded újra, találsz benne mindig valamit...
  • Morlan
    #37381
    Megnéztem a TESNEXUSon, és a kommentek közt találtam Neked valamit... a szerző írta le egy válaszban :

    Here's EXACTLY how I would like you to install it.

    1. download mod
    2. unpack it using 7-zip to a KNOWN LOCATION like your desktop or my documents.

    >>>>>IMPORTANT<<<<<<<<<
    DO NOT (I repeat) DO NOT UNPACK IT TO YOUR OBLIVION FOLDER!!!!!

    3.Open the unpacked folder, and find the folder labeled "Data"
    4. Right click on this folder, and choose "copy to".
    5. Navigate to your oblivion folder (normally located at C:\ Program files\Bethesda softworks\Oblivion)
    6.When this Oblivion folder is highlighted choose "O.K."
    7. When Windows prompts you to overwrite files with the same name located in the data folder it already found at that location answer, "Yes to All".

    >>>>IMPORTANT NOTE<<<<<

    This will not actually overwrite anything in your existing oblivion installation as every file in this mod is uniquely named. It will however add the mod files to your existing Oblivion installation with the correct file paths for the .esp to find the items.

    8.Start Oblivion
    9. In the start up screen choose the 'Data' directory, and be sure to place a check (by double clicking the mod version you'd like to load with Oblivion) by the mod name.
    10. Play

    >>>>>>ANOTHER IMPORTANT NOTE (Don't worry it's the last one)<<<<<<<

    Please use only one version of the mod at a time (either heavy or light).

    Ennyi. Remélem segít valamit. Sok sikert!
  • qwertrt
    #37380
    ja, volt pénzkezelő modom, de kiszedtem, remélem nem kell új játékot kezdeni, mert az túlzás lenne. annyi küldetést megcsináltam már, hogy nem lennék képes most újrakezdeni.
  • qwertrt
    #37379
    újratelepítettem, registryt tisztítottam, de nem vált be. azt se tudom, hogy mekkora a respawn idő. de mondjuk várok a legutolsó mentéstől kezdve 10-15 napot is, hiába, a kereskedőnek 0 foritnja van. a holttestek eltűnnek, az útonállók újraspawnolnak. gondolkoztam azon, hogy csítelek pénzt, de az nem az igaz :(
  • Morlan
    #37378
    Nekem is egy nagy professzor mondta el a titkot. Bár lehet, hogy itt nem erről van szó, de ha egy mod új textúrákat rak bele, akkor az OBMM-ben kell csinálni egy eljárást -- miután bejelölted az OBMM-ben, jobb oldalt az utilities gomb, kiválasztod az archive invalidationt, előugró ablakban jelölés a BSA alterationra, majd alul is egy jelölés, hogy minden kilépésnél tegye meg. Aztán OK. Ha végig fut egy zöld csík, illetve ugyanígy kilépésnél is, akkor rendben van. Hétfőn lesznek már a nagyok, ha akkor is felveted, többet tudnak segíteni. De azért nézd meg a readme-jét is, hogy ott nem ír valamit, amit meg kell tenni - vagy nézd meg, rendelkezel-e mindennel, amire szüksége van a modnak. PL van amelyiknek feltétele a Shivering Isles megléte...

    Koschwarz
  • kastil
    #37377
    Ő nem, nem használtam eddig, csak most valamiért behalt a launcherem.

    Szóval nem nagyon értem, miről beszélsz:) akadni meg nem tartom valószínűnek, mert próbáltam úgy is, hogy tiszta oblivionra raktam...
  • Morlan
    #37376
    Szia!
    Megcsináltad az OBMM-ben az archive invalidationos eljárást?
    Illetve nem akadt semmivel?
  • kastil
    #37375
    BAsszus elfelejtettem zárni, bocsi :)
  • kastil
    #37374
    Na, idegbajt kapok [url=http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=2622&comment_page=13]ettől[/url.
    Fogom, bemásolom felülírom, mod managerben pipa neki launch game, ~ coc ondo02, kinyitom, és semmi. megpróbáltam más modok nélkül, nem volt jó, reinstall sem segített!

    Ha valaki tudja, h mi a megoldás az ne kiméljen pls :)
  • Morlan
    #37373
    Megjegyzés: Ugyanezt leírta már Fantusz is... meg még sokan mások...:)
  • Morlan
    #37372
    Szia!
    Tudom, sok mindent megpróbáltál már, de ne add fel ilyen könnyen... Újra telepítés előtt mindenképp távolíts el mindent, ami az Oblivion telepítésekor került a gépre, törölj le mindent, a játék által létre hozott ini-s fájlt is -ott van a dokumentumok közt, azt hiszem-, utána csinálj egy töredezettségmentesítést . Na. Ha ez megvan, majd újra rakod a szűz Obliviont, akkor nem fogyhat el a kereskedők pénze! Az eredeti játékban nem fogy a pénzük. Be van állítva egy limit, ami alatt vesznek mindent, de csak a limit határig. Tehát el tudsz adni akár két daedric páncélt is, de csak darabját mondjuk 2000 septimért. De ebből akárhányat megvesz a kereskedő ennyiért - de a 20.000-es mindent tudó kardot is 2000-ért fogja megvenni. Pont ennek javítására készült nagyon sok mod, valószínüleg Nálad is egy ilyen kavarhatott be.
    Ja, és az Obliviont telepítsd újra, ne a sz@rt...
  • kastil
    #37371
    Mert pár hónapig nem toltam vele, tegnap tettem fel ujra, de mostanra meg lekéstem.
  • qwertrt
    #37370
    miért nem jelentkeztél tesztelésre?
  • qwertrt
    #37369
    Bassza meg, újratelepítettem ezt a szart, kivettem minden modot, de csak nem tud az a szar pénz újratermelődni. De kurvára unom már, asszem egy időre letörlöm a játékot.
  • kastil
    #37368
    Vicc már, hogy még mindíg nem dobták ki a magyarítást...Elvagyok vele így is, de élvezetesebb lenne. Id-t pmben elfogadok :D
  • Benevolens
    #37367
    az eredetim meghalt és kaptam eg feltörtet, Daemon Tools-szal megy, de nem tudom rá feltenni a hivatlos patchet, és emmiatt egy csomó mod nem megy, de ez nem okozna gondot, mert előtte sem nagyon modoltam, mivel kicsi volt gépem a programhoz, de éppen most bővítettem, és most már menne. Nem volt fenn a beautiful people, meg semmiyen karaktermod. A sorrendemet lemásoltam. De megpróbálom rendezgetni. Remélem a lilaság is elmúlik...
  • MerlinW
    #37366
    A szem eltűnést általában az egyik arc manipuláló mod okozza (beautiful people, stb) Vagy felülírták egymást a modok, vagy rossz helyen van a betöltési sorrendben.
  • koschwarz
    #37365
    egyébként tuti, hogy nem az eredetiségen múlik, hogy nincs szeme a karakternek. nem használsz modokat? utolsó patch (1.2) megvan?
  • Benevolens
    #37364
    ok, gyűjtöm az ötleteket. Ha végre szerzek egy eredeti Obliviont, akkor a karateremnek újra lesz szeme meg nem lesz lila, és akkor telerakom moddal.
  • koschwarz
    #37363
    mondjuk ha ez zavar, akkor ajánlom a unique landscapes mod-csomagot, amely olyan egyedi tájakat varázsol neked a képernyőre, hogy nem győzöd kapkodni a fejed.
  • koschwarz
    #37362
    "Te mivel játszol?:) És minek?:)"

  • Benevolens
    #37361
    A tájra gondoltam. Az egész egy medence, ami a közepe felé lejt, ahol IC-van. Az egész hatás túl centralizált, és ettől kisebbnek hat, mint amekkora valójában. És két nyúlványt leszámítva az egész lombos erdő. A városok kicsit bénák lettek a lehetőségekhez képest. Minden templom egyforma, a falak is, minden városnak van egy háztípusa, de a házak nagyrészt kockák, rossz helykitöltők, emiatt telerakják a városokat díszparkokkal. Néhol olyan, mint egy los angelesi kertváros. (ha megnézem a letölthető házmodokat akkor arra a következtetésre jutok, hogy nemcsak nekem ez az élményem) A lombos erdő erdébként nagyon szép.
    Jó az Oblivionnal játszani, de akkor is ezt gonbolom a terepről.
    A Morrowind szürrealistikusabb volt. :-)
  • MerlinW
    #37360
    Oblivion "nyomasztóan egyféle". Te mivel játszol?:) És minek?:)
  • Benevolens
    #37359
    a Morrowindet jobban szerettem. Több volt benne a fantázia, és kevesebb a középkor. És a áj sem olyan nyomasztóan egyféle. Bár néhol elég izléstelen lett. Visszanéztem, de nem látom, hogy ez a vita hol kezdődött...
  • qwertrt
    #37358
    ha visszafejted a vitát, megérted :) különben a Morrowindben sincs sok
  • koschwarz
    #37357
    üdv ismét kicsiny de lelkes közösségünkben :)

    szebbé varázsolni leginkább qarl's texture pack-jével lehet a játékot.


    talán ez a legjobb hely nézelődni, itt megtalálod a fenti modot is.


    itt meg egy csomó modot lehet találni