41716
  • ashead
    #37276
    XP alapból 4Gb memóriát tud kezelni, de ebbe a video ram is benne van tehát pl 4 GB RAMból 512 MB-os videokártya mellett csak 3.5 GB-t tud használni.
  • koschwarz
    #37275
    okés
  • MerlinW
    #37274
    Nem kell állítgatni semmit. A processek memóriahasználatát lehet állítani a /3GB kapcsolóval boot.ini-ben, de az instabillá teszi a rendszert, nem ajánlott.
  • qwertrt
    #37273
    sztem semmit. látni látja
  • koschwarz
    #37272
    valamit ilyenkor xp-n be kell állítani, hogy tényleg lássa és használja a 3 gigát, de ne tőlem kérdezd hogy pontosan mit.
  • qwertrt
    #37271
    Na, vettem még egy 1 gigás modult, és megy a 3 db 1 gigás 128 biten :) más kérdés, hogy az Oblvionban hirtelen nem túl sok előnyét láttam, bár a fraps szerint összességében 2-3 fps növekedés volt.
  • MerlinW
    #37270
    A képek ugyan XP-n készültek, de Linuxon Wine vagy Cedega-val is megy. Mindkettővel stabil, viszont az emuláció miatt grafikai mod-ok nélkül lehet csak játszani, mert velük lassú nagyon.

    Vannak neten, illetve wine oldalán is leírások hogyan kell konfigurálni a dolgokat hozzá.
  • zeli
    #37269
    MerlinW, lenne egy kérdésem: Obliviont mivel futtatod Ubuntun? A képek alapján nagyon jól nézett ki. És amúgy megy minden probléma nélkül?
  • koschwarz
    #37268
    mármint 25-ös szinttől ne fejlődjön?

    a francesco az egyik leglájtosabb overhaul ilyen szempontból. fejlődnek veled együtt az ellenfelek, de nem úgy mint az alapban. az alapban, ha te pl. 1-5 szintű vagy, akkor az ellenfelek is olyan szintűek lesznek. íyg pl. csak alacsony szintű goblinokkal, banditákkal fogsz csak találkozni, pl. sima goblinokkal. ahogy fejlődsz, ezek az alacsony szintűek eltűnnek és jönnek a magasabb szintű ellenfelek, így már sima goblinokkal nem is fogsz találkozni, helyette csak goblin warlordokkal. ez megáll 25. szint után, akkor már csak a legerősebb ellenfelek lesznek, akiknek viszont a max szintje 25-ös lesz.

    ha használod a francesco-t, ez leegyszerűsítve úgy változik, mindig mindenféle szintű szörny megtalálható a világban már az elejétől kezdve. tehát ahogy te szintet lépsz, nem fognak eltűnni az alacsonyabb szintű ellenfelek, hogy csak magasabb szintűekkel találkozz. és egy bandita mindig bandita marad, nem fognak 20 szint környékén a legdrágább páncélokban feszíteni, miközben csóró banditák.
  • koschwarz
    #37267
    leszedtem a tesnexusról egy OMOD-os összegyűjtött telepítőt, ami teljesen up-to-date, és állítólag teljesen jó sorrendbe rakja be az esp-ket. persze láttam, hogy más modokhoz képest viszont vannak trükkök.
  • SaGa
    #37266
    Vigyázz velük, mert a telepítésük nem triviális.
    Van egy csomag, amiben valaki összerakta omodba az összeset, az illesztő patch-ekkel együtt, azt érdemes megkeresni és betartani a sorrendet a telepítésnél. Ezen kívül egy halom más, területmódosító modhoz is vannak illesztők, azokat is le kell gyüjteni, mert nélkülük nagy a kavarodás.

    Egyszer két napig kerestem, hogy hova lett a víz az egyik tóból és egy időjárás mod kavart bele...
  • qwertrt
    #37265
    Én lehet, hogy eddig teljesen félreértettem valamit: ha én azt akarom, hogy 25-ös szinten erős legyen a akrim, és az ellenfél ne fejlődjön velem együtt, ne lépjen szintet, ahhoz jó a Fran mod? Vagy nem is kéne hozzá mod, alapból úgy van?
  • koschwarz
    #37264
    egyébként most rácuppantam a unique landscape modokra, nagyon szépnek néznek ki, bár még nem tettem fel.
  • koschwarz
    #37263
    egyébként ha felrakod az OOO-t, és esetleg mellé még az MMM-et, akkor gyakorlatilag majdnem megkapod az FCOM élményt. tulajdonképpen csak a egyes nehéz boss-ok maradnak ki a francesco-ból, a többi fcom-hoz szükséges mod meg még hozzátesz az OOO-ban és MMM-ben meglévő több száz felszerelés és szörny mellé még néhányat.

    számomra az fcom csak egy lufi, bár értékelem a próbálkozást. ráadásul egy "pain in the ass" míg feltelepíti az ember normálisan.

    bár tény, hogy akik játszanak vele, azok nagyon dicsérik, főleg az olyan jeleneteket szeretik megemlíteni, amikor pl. goblinok harcolnak banditák ellen, te meg nézheted őket, majd a pár legyengült túlélőt te végzed ki... :)
  • SaGa
    #37262
    Szerintem hagyd az FCOM-ot, még mindig nem elég stabil ahhoz, hogy hosszútávon lehessen használni, dühöngés nélkül.

    Ha kihívásokat keresel, tedd föl a tie-t, ha sok ellenséget, akkor az MMM-et, ha "szintezett" ellenfeleket, akkor az OOO-t és ezek mellé azokat a modokat, amelyekről a modban található kompatibilitási patchek miatt pontosan tudható, hogy együttműködnek.

    Egyébként az FCOM a grafikát nem változtatja meg, csak hozzáadja a saját fegyvereit és páncéljait.
    A helyes telepítési sorrend:

    Obli, Si, patchek, DLC-k, ezek patchei, unofficial patchek, grafikai boosterek (qarl, body replacerek a hozzájuk tartozó ruha módosítókkal), FCOM (vagy annak egyes részei), azok a ruha és fegyver módosítók, amelyek az FCOM felrakott elemeinek páncéljait igazítják a felrakott body replacerekhez, esetleg időjárás és egyéb apróság módosítók, amelyek kompatibilisek a felrakott overhaul cucchoz.

    Ezek némelyike - értelemszerűen - kihagyható.

    Ez után jöhet az esp-k betöltési sorrend belövése, majd az ini fájl mókolása, hogy a sok elfuserált script ne lökje hanyatt az erőművedet...
  • MerlinW
    #37261
    FCOM nem nyúl a tájhoz, kellenek a mod-ok - persze mértékkel. Előre szólok, hogy FCOM-al baromi nehéz lesz a játék:) Az első 50-100 órában gyakorlatilag vesszőfutás lesz, nem harc:)

    Még annyit hogy alaposan olvasd át FCOM oldalát, mert nem csak letöltjük és használjuk. Külön le kell hozzá tölteni mindent (OOO, Fran, MMM, Loth, stb). FCOM csak összekapcsolja ezeket.
  • steweee
    #37260
    na már végre télleg rászánom magam a telepítésre. remélem menni fog. ha nem majd itt kérek segítséget. megvan az új gépem, így már remélhetőleg bírni fogja simán a játékkot. am kérdés, az fcom telepítése után is kell még tweakelni vagy optimalizálni vagy grafikai modokat feltenni vagy már egyúttal foltozza minden tekintetben a játékot?
  • SaGa
    #37259
    Persze. A főszál egy meglehetősen rövid idő alatt kijétszható történet, nagyjából 5%-a az alapjátékban fellelhető kalandoknak. Modokkal meg végtelen sok időt el lehet tölteni a világban. A főszál végigvitele két hatással van:
    1: eltünnek az Obliion kapuk (ha nem mész Martinhoz a főszálat követve, meg sem jelennek)
    2: Te leszel Cyrodiil hőse, kapsz egy szép nehézpáncélt és mehetsz benne mindenféle tedd-ide-tedd-oda feladatokat végrehajtani...

    Van egy jópofa mod, ami a hőssé válás után, a híresség mellékhatásainak köszönhető lezüllés, alkoholizmus nyomait nyögő karakterrel indul, hogy visszaszerezze az önbecsülését. Nem tudom mi a mod neve, valahol találkoztam vele régebben...
  • koschwarz
    #37258
  • grebber
    #37257
    Jól emlékszem ha végig toljuk a főszálat akkor még lehet folytatni a game-et?
  • SaGa
    #37256
    Az OOO-ban is van ilyen, ha jól emlékszem.
    Vagy tedd föl a Cobl modot, abban biztosan. Az inventoryban van egy tárgy, amivel aktiválhatod a beállító menüt. Egyébként meg egy konzolparancs:

    set timetscale to xx

    Alapértelmezetten 30, azaz 30 óra telik el a játékban egy IRL óra alatt. Ha 1-re állítod, akkor valós időben telik a játék ideje. A 10-12-es érték elég jó szokott lenni...

    Ha beállítod, a mentésben is benne lesz, azaz többé nem kell beállítani ha visszatöltöd...
  • qwertrt
    #37255
    Használj párhuzamosan Francescot is, és csak azt a master file-t engedélyezd, ami ezt a fícsört adja.
  • Celebrau
    #37254
    A játékon belüli és a valós idő arányát lehet valahol állítani ini-ben? Vagy esetleg moddal? Francescoban van ilyen, arról tudok, de OOO-val játszok.
    Nem tudom kiélvezni a tájat, mert túl hamar sötétedik. :D
  • koschwarz
    #37253
    jut eszembe, elég szomorú vagyok amiatt, hogy a TIE, pontosabban annak a shivering-es verziója úgy tűnik megakadt. hónapok óta az a legutolsó üzenet a TIE honlapon, hogy nemsokára megjelenik. és veritas secreto sem jelentkezett hónapok óta a beth-fórumon sem...

    csak ezt várom (vártam), hogy belépjek shivering világába, de úgy látom, nincs értelme...
  • Fantusz
    #37252
    Mondjuk ha megszerzed az Oghma Infiniumot, lehet néhány 110es skilled, de szintlépésnek sok jelentősége nem lesz, kapsz némi HP-t.

    A legerősebb ellenfelek 25ös szintűek, nem jelentenek különösebb kihívást egy 40es karakternek sem, nem lesz jelentősége, hogy 45-ös, vagy 48as szinten járod a világot.
    Az overhalul modok (Oscuro, TIE) azon próbálnak nehezíteni, hogy magasabb szinten is legyen kihívás a játékban - pl. 40es szinten se rohanj esztelenül egy 6-8 fős amazoncsapat közé...
  • MerlinW
    #37251
    Nem
  • peter01
    #37250
    Akkor ha minden major skill eléri a 100-at akkor nem tudok több szintet lépni.
  • qwertrt
    #37249
    ó, az nem jó nekem... akkor maradok a Frannál
  • MerlinW
    #37248
    Igen
  • qwertrt
    #37247
    Amúgy az OOO megnehezíti a játékmenetet?
  • qwertrt
    #37246
    alapvetően az a max, de varázslat, pl. varázstárgyak feljebb tudják ezt is növelni
  • peter01
    #37245
    100-nál lehet több pont egy skillen vagy az a felső határ?
  • qwertrt
    #37244
    Nekem a francesco zavart be, mióta kliszedtem, nem fagy a játék :( megpróbálom az OOO-t. csak a sok mod ki-berakás nehogy betegyen egyszer a mentett játéknak...
  • koschwarz
    #37243
    pont ezért nem szeretem az fcom-ot, illetve szerettem ki a sima OOO-ból...ez így már tényleg egy értelmetlen hack'n'slash FPS nézetben...
  • Wanted
    #37242
    :)
    Az egyébként nálad is így volt, hogy miután feltettem a focom-ot, a romokban, ahol eddig 5-6 goblin volt, most 10-12 fallen one?
    + az egész térképen hemzsegnek a fallenek és a piros kis repülő izék?
    Ráadásul egyet is nehéz leszedni. (varázsló karakter)
    Általában hátrálok előlük, közben varázsolgatva, de mindíg egy járőr intézi el őket végül.
  • MerlinW
    #37241
    Akkor jó. Mondjuk én alapból omod-ként linkeltem.
  • Wanted
    #37240
    Ha minden igaz, sikerült.
    A letöltött zip kiterjesztésű filet, omod-ra átnevezve már fel tudja telepíteni az OMM.
  • MerlinW
    #37239
    Oscuro's Oblivion Overhault (szint simítgató van ebben is és Francesco-ban is)

    OOO
    FCOM

    FCOM+OOO+Fran video
  • qwertrt
    #37238
    De azért szintkiegyenlítő modot használtok, nem? Mert azért az elég hervasztó, hogy 20-as szitnen is ugyanúgy meg kell küzdeni egy szaros daedrával, mint kettesen. Akkor meg mi értelmes a szintlépésnek?
  • Wanted
    #37237
    Ezaz.
    De a linken megadott file-t kitömörítése után a kapott file-ok között nincs omod kiterjesztésű file.