41716
  • Wanted
    #37196
    MerlinW, hogyan oldottad meg a töltögetéseket?
  • qwertrt
    #37195
    tisztában vagyok a lehetőségeimmel :D azért kacsingatni lehet. úgy értem, hogy a jobb grafika felé akarom tolni, még élvezhető fps-en

    és ezért érdekelne, kinek hogy megy a masinán. énj pl azt sem értem, hogy egy E8400-ason muiért megy jobban, mikor annak 3 GHz az órajele, ehhez jön a nagyobb cache, ami max. 10%-ot jelent. mégis jobban megy rajta az Oblivion, mint az én E5300-asomon, ami 3,66 GHz-es. Az nem létezik, hogy a két architektúra között ekkora sebességbeli különbség legyen...

    Úgy vettem észre, CPU-ra érzékeny a progi
  • Wanted
    #37194
    Feltettem mindent amit MelinW ajánlott. Szépen 12giga fölé nőtt az Oblivion könytáram. Az fps-el nem lenne gond, de minden fél percben, töredezettség mentesítés után is töltöget a vinyó, ami miatt rendesen beszaggat a gamma. :((
  • grebber
    #37193
    High End felé kacsingatsz?? Nem lenézően mondom mivel nekem sem jó a gépen de a konfig amit leírtál már a középkategória alján van valahol és még véletlenül sem High end!


    Aztanyomorultat.Csinálom főküldit de már marhára nem emlékszek a küldikre erre le a barlangba a szektásokhoz azt onnan kijutni pff valami oltári nehéz szülés volt.
  • Muhu
    #37192
    @Fantusz
    Tudom, hogy nem arról van szó, épp azért írtam le, hogy ne arra gondoljanak :P.Vagy legalábbis úgy tűnik, csak próbáltam:).Újrarakni meg fölösleges lenne, mert csak egy karakterrel van ez, ha újat kezdenék arra már nem hatna, csak egyszerűen nincs szívem hozzá.Inkább végigjárom az internetet, hátha tudja vki a választ.
  • qwertrt
    #37191
    Én nem modolok, csak a high end felé kacsingatok, de többször akad be, mint szeretném:

    Core 2 E5300@3,66 GHz
    2 GB Kingmax 1066 MHz
    Innno3D Geforce 9600GT 512 MB

    Többet várnák el ettől a rendszertől...
  • Fantusz
    #37190
    Az Oblivion nem mai darab, de a hatalmas modolhatósági lehetőség miatt erős vasakból is sokat tud zabálni, ha full textura moddal, és nagy BSA fájlokat használva küldöd.

    Inkább onnan nézd, hogy neked milyen a géped, s az mit bír el: Athlon 3700, 1GB RAM, 256MB-os videokártya textura modokhoz kicsi.
  • grebber
    #37189
    8-as szinten vagyok még csak nem csináltam szinte öszesen 10 küldetést sem eleddig ez a legjobb fegyver amivel találkoztam szal tökéletes.
    Most csak mászkálok a térképen és felderítem a barlangokat tenyákat szobrokat stb.Meg ha sikerül leverem aki az utamba áll.
    Lehet elölről kell majd kezdenem az egészet mert a főküldetés lehet bebugzott :( Mert megvan a 4 könyv ami kellett odaadtam a gyíkfejű mágusnak azt mindig ugatja másnap menjek vissza.Azóta kb 4 nap telt el a játékban de mindig a másnapot ugatja. Nem tom mivan.
  • Carmang
    #37188
    Életlen tőrrel mászkálsz Cyrodiil-ban?
    Te egy igazi férfi vagy! :DDDD
  • MerlinW
    #37187
    Aláírásom, minden komolyabb grafikai mod, minden maxon, ~25-50fps (4xAA és Parallax texturák, 4096-os LOD miatt lassabb. Mod-ok nélkül 50-70fps-t produkál max beállításokkal)
  • Fantusz
    #37186
    Az Oblivionhoz készült több ezer mod, s bizony vannak köztük veszélyesek is, amik okozhatnak akár végzetes hibákat is a játékban - ha más megoldás nincs, akkor egy újratelepítés...

    Ini fájlról érdemes csinálni egy mentést, mielőtt beleturkálsz.

    Nem arról van szó, hogy senkit nem érdekel a problémád, de, ha segíteni nem tudnak, mire reagáljanak?
  • qwertrt
    #37185
    Üdv! Leírnátok ki milyen vason nyomja a játékot, milyen beállításokkal (kicsi, közepes, magas, ultra), és hogy mennyire megy neki?
  • Muhu
    #37184
    Újabb dolog, bár ahogy észrevettem nem sokakat érdkel rajtam kívül a dolog.Szal a dolgot egy varázslat okozza(Nagyon valószínű legalábbis).Az egyik modban van, az a lényge, hogy "elválaszt a testtől". Gyakorlatilag érinthetetlen leszek és láthatatlan miközben a testem összesik egy időre.Valahogy nem törlődhetett ki ez az efekt, és örökre ilyen lettem.Még mindig nem tudtok semmit?Nem akarok türelmetlennek tűnni, nem is vagyok az, elvégre ez csak egy kérés, csak az érdkel, hogy valaki tud valamiféle megoldás, vagy valahonnan tud szerezni, mert ha nem akkor megpróbálom egy másik fórumon.Csak, hát, ha senki se tud semmit akkor minek idegesítselek titeket.
  • grebber
    #37183



  • Muhu
    #37182
    Bocs a dupla posztért de rájöttem, hogy MINDEN átmegy rajtam.Mármint, én nem vagyok szellem, nem megyek át dolgokon, de minden fegyver vagy varázslet átmegy rajtam és nem het rám semmilyen formában.Nem használtam semmilyen cheatet de a konzolt párszor igen, szal lehet, hogy elszúrtam vmit.valaki tud valamit erre?
  • Muhu
    #37181
    OK kikapcsoltam az összes modot, de még így se megy.Még régebben az egyik modhoz meg ekllett változtatni vmit az iniben, de nem találtam.Lehet, hogy turkálás közben megváltoztattam vmit és az csinálja ezt.Van ötletetek, mit?
  • SaGa
    #37180
    Minden árus felveszi, ha olyan cuccot adsz el neki, ami belefér a fajának és osztályának viseletébe és jobb a cucc, mint amije addig volt...
    Az Merchant's Inn melletti fegyverkovács nő pl a nehézpáncélokat szereti hordani...
  • MerlinW
    #37179
    Told fel beállításokban a distance-eket maxra..:)
  • Wanted
    #37178
    Más:
    az ini-ben miket kell átírni, hogy a növényzetet ne előttem pár 100 méterrel pakolja ki a gamma?
    + miket érdemes még?
  • Muhu
    #37177
    Hello, vki tudna segíteni?Egy érdekes buggal találkoztam, valszeg az egyik mod miatt de amiket a létrejötte körül raktam fel, azokat kikapcsoltam, de még így se megy.Az a lényeg, hogy nem tudok semmilyen oltárt használni, még SIben a palotában a healert sem, mert egyszerűen átmagy rajtam az áldás vagy mi amit kilő.Ez elég idegesítő olyan dolgoknál, mint favor of akatosh eléggé nagy baj, nem is beszélve arról, hogy mindenféle disase rajtam marad.Vki tud ez ellen vmit?
  • Wanted
    #37176
  • SovereignX
    #37175
    Történt egy érdekes dolog.
    Edgar a Market Negyedes Diszkont varázslat árus vagy a megtestesült Skynet vagy vmelyik mod érdekes dolgot csinál. ugyan is ez a kis fickó egy ideje - nem tettem fel új modot talán csak az arch mage páncélt - nem csak varászlatokat de cuccokat is árul és vesz. Plusz! Amit megvesz azt hordja is. El adtam neki egy varázsbotot ott van rajta. Egy magica növelő páncél sisakot meg egy fasza üveg kesztyűt és felveszi. A többi ilyet nem csinál.
  • MerlinW
    #37174
    Extreme HQ Graphics v 1.09.omod
    Extreme HQ Graphics v 1.09.txt
  • Wanted
    #37173
    Kösz, várom.
    A múltkori listádból ma jött le minden.
    Már csak ez hiányzik.
  • Fantusz
    #37172
    Röviden ezt úgy lehetne leírni, hogy minden tulajdonsághoz tartoznak képességek, s a használt képességek függvényében lehetséges növelni a tulajdonság-pontokat.

    Nem írom le minden egyes attrubutehoz milyen skillek tartoznak, egyet kiragadva ugyanígy működik a többinél is:
    erőt a balde, blunt, hand to hand képességek használatával lehet fejleszteni, szintenként ezekből összesen 10 egységnyit kell fejlődni, hogy az erőre 5 pontot lehessen adni.

    Az erő a legnehezebben fejleszthető tulajdonság, jól jöhet a trénerek segítsége, legkönnyebb az intelligenciát fejleszteni.
  • MerlinW
    #37171
    Én sem látom sehol, de majd éjszaka feltöltöm neked valahova.
  • MerlinW
    #37170
    Szerintem Oblivion HQ-n le van írva minden.
  • grebber
    #37169
    Értem köszönöm!

    Más:
    Valaki letudná írni hogy mi alapján osztja szét a gép az értékekek amikor szintet lépünk.Vagyis hogy mire ad pontot.Nincs ilyen oldal ahol ezt leirják persze magyarul.

    Mert ugye ha blokkolok meg pengés harcolok sokat vagy ha ugrálok akkor kiirja hogy ez meg ez emelkedett.
    De honnan tudom mi kell ahhoz hogy pl az ERŐ vagy az Inteligenciámhoz 5-5 pontokat tudjak adni ne csak 2-3-akat.
    Remélem érthető mit akarok kérdezni.
  • Wanted
    #37168
    Extreme HQ modhoz nem tud valaki egy lelőhelyet?
  • Carmang
    #37167
    Az a küldi azért elég nehéz tud lenni, mikor hárman rád rontanak. És ez ugye a "kezdő" küldetések egyike amibe rögtön a játék elején beleszalad az ember.
    Amúgy meg annak a küldinek így vége van, mondja is a "feleség", miután leaprítottad a rosszlányokat, hogy ez az "ellopták a férjem gyűrűjét, vissza tudnád szerezni" csak egy duma, ők a városi őrség tagjai, kapsz pénzt amiért segítettél oszt annyi.

    A magickát pedig magas Willpowerrel lehet gyorsan visszatölteni.
  • benőmenő
    #37166
    a varázserőd az magától visszatöltődik kivéve ha egy zombitól elkaptál vmi betegséget vagy olyan csillagjegyet választottál a játék elején
  • Fantusz
    #37165
    Szerintem is sokkal életszerűbb, ha a patkányok, banditák, és más alantas lények csak a játék elején okozhatnak gondot.
    Némi esély van arra, hogy sokkal magasabb szintű lények elöl futni is kell a játék elején.

    Oscurot személy szerint nem igazán szeretem a kiszámíthatósága miatt, de ettől függetlenül egy nagyon jó mod, magasabb szinten is ad erős ellenfeleket, de ezt nem a patkányok, farkasok, maruderek, banditák szimpla félturbózásával adja.

    Sokkal inkább ajánlanám a TIE használatát: mindössze néhány megás modocska igazi nehezítés azoknak, akik könnyűnek találják az alapjátékot, itt a börtönből szabadulva igazán jelentéktelen senki lehet a karakter, egy szakadt bandita elöl is futni kell.
  • grebber
    #37164
    Patkányokat nem értem minek hoztad fel eddig kb minden szinten 1 ütés és meghalnak.
    Banditán meg igenis lehet glass armor mivel azért bandita biztos rabolta valakitől:D

    Anno amikor végigtoltam voltak tök jó cuccaim fegyvereim armorjaim most meg valahogy nem sikerül semmit sem találni :(

    Mi kell ahhoz hogy a varázserő csikom folyamatosan visszatermelődjön?? Mert anno nekem visszaállt mindig csak nemtudom mitől.
  • MerlinW
    #37163
    Tehát ha te 40-es szintű turbóvarázsló vagy, akkor megölhessen egy 40-es patkány, vagy egy vézna bandita (aki mellesleg glass armorban díszeleg)?:) Szerintem nem fer:) Meg úgy egyébként is teljesen ellentmond a szerepjáték szabályoknak.
  • grebber
    #37162
    Anno így toltam végig most is így fogom én is fejlödök akkor a gép is fejlödjön ez így fer.
  • MerlinW
    #37161
    Creature leveling mod nélkül végig ilyen lesz, hiszen szintedhez igazítja az összes monsztert a játék. Van nehézség beállítás, ha nem megy vedd lejjebb, vagy tegyél fel egy mod-ot ami állandó, saját szinteken tartja az ellent. Van sima kicsi is vagy ott az Oscuro vagy Francesco ami még élményfokozó is.
  • grebber
    #37160
    Na visszatöltöttem a mentést és jó lett.De basszus sikerül kifogni csíra szinten ilyen nehéz küldetéseket:(
    Kb tízedikre sikerült egyből rámrontanak 3-an azt csak kamilláztam hogy mivan.De csak legyűrtem őket.
    De az az érdekes a gyűrűért amiért küldtek nincs sehol és a gyűrűs küldi is eltűnt.
  • SaGa
    #37159
    Várd ki a 3-7 napot, talán utána meglesz a több pénz...
  • qwertrt
    #37158
    Ezt a mani modot akartam használni, de nem műxik :( Van valakinek ötlete miért?
  • grebber
    #37157
    Csak a nő támad meg nemtudom miért.De majd megnézem régebbi mentéssel!