41716
  • grebber
    #37116
    Na feltettem újból most már jó.
  • blackcalibra
    #37115
    Mondom. A két négyzetből csak az elsőt(felsőt) kell, a következő oldalon pedig NE pipáld ki azt az egy négyzetet, az a következő telepítőből már szerintem ki is lesz véve, NE pipáld ki!
    Kiegészítőt én fel se raktam, mert az amúgy sincs lefordítva, és már sokaknál bekavart a tesztelésben, mert nem tudták eldönteni, hogy miknek kell lefordítva lenni.
    Peccset pedig próbáld külön feltenni hozzá, egyből miután felment a játék.
  • grebber
    #37114
    Nekem fenntvan az Oblivion + a Shivering Isles kieg.
    Telepitőt elinditom megcsinálja a biztonsági másolatot rögtön utánna dog egy hibaüzenetet hogy valami patch futtatása nem jó.Leokézom továbbmegy.
    Kéri válasszam ki nekem mim van.Bejelöltem hogy Shivering Isles van.
    Kéri mit tegyen még fel mellé. Nekem semmi nem kell csak a magyarítás.
    Majd jön ez a mit alakitson át hülyeség.Kijelöltem az összeset amit lehet.
    Bár közöm nincs mi ez az átalakítás,de már a tököm kivan ezzel hogy baszik müködni normálisan.
    Mindegy újratelepítem az egészet újra azt ha most sem lesz jó akkor ennyi volt ez a magyarítás :(
  • blackcalibra
    #37113
    Ez érdekes, mert nekem meg csak az argóniai, északi könyvtárak vannak benn, és eddig semmi probléma.
  • blackcalibra
    #37112
    A telepítés elején milyen "opciókat" pipáltál ki?
    Leírom, hogy én hogy csináltam.
    1. Nyers Oblivion fel.
    2. Feltettem hozzá a a magyarítás telepítőjében is meglévő verziószámú patchet, de külön letöltöttem, ebből ugye van az európai, és az US.
    Először az európait raktam fel, de azzal textúra hibák voltak, nem kicsik.
    US. Patchel megoldódott a dolog.
    Nekem nem kellett a törés, nem tudom másnál hogy van ez, nekem nélküle is tökéletesen fut a játék.
    3. Magyarítás telepítésénél amikor ki lehet választani, hogy mit rakok fel, én csak magát a magyarítást és a grafikai optimalizációt/tuningot választottam ki.
    4. Mikor először ki lehet választani, hogy mit alakítson át(ott 2 kis négyzetet lehet kipipálni) csak a felsőt pipáltam ki, aztán a következő ablakon, ahol csak egy ilyen kis négyzet van, azt nem pipáltam, nem kell.
    Ezután nekem csak egy ablakot dobott be, arra "igen"-t nyomtam, a két fekete ablakot ugye hagyni kell, és nálam tökéletesen működik a dolog.
  • Nyugis
    #37111
    - aranyszent
    - argóniai
    - birodalmi
    - breton
    - északi
    - nemes elf
    - ragada
    - sötét csábitó
  • grebber
    #37110
    Akinek magyarítva van a game írja már le hogy a
    \Oblivion\Data\sound\voice\oblivion.esm\ mappában milyen mappák vannak még!!
  • Fantusz
    #37109
    Hegyre nem is lehet feljutni, de előfordulnak esetek, amikor ott van a kari a főtorony közelében, de egy hatalmas, zárt kapu miatt meg kellene kerülni a fél poklot - ilyenkor lehet jó az akrobatika, ha a kapu melletti sziklára sikerül felugrani.
    Másik eset pedig, amit említettem. előfordul, hogy a tornyon belül találsz zárt ajtót, ami elzárja a felfelé vezető utat, illetve olyan szinten vagy, ahol melléktornyokba lehet csak átmenni - ilyenkor érdemes lehet egy szinttel lentebb ugrani (általában ellenségek is vannak ott), valamelyik ajtó ott általában a felfelé vezető utat őrzi.
  • grebber
    #37108


    Ezt a hibát dobja a telepítő!
    A játékban (ma nem csinálom meg ezt a másolást) akkor nincs embereknek hangja és marha gyorsan eltűnnek a kiirt szövegek!

    Pontosan mit és hova kéne másolni nem igazán értem.Mertha kimásolom a mappán kivülre ugyanugy szar lesz a magyarítás :(
    Mi lehet a gond?
  • zeli
    #37107
    Igen, már rájöttem hogy működik, bent vagyok a főtoronyban! Azt hittem a barlangrendszer csak a hegyen vezet át, azt hittem ugyanazon a részen vagyok csak a másik oldalon. De már megvan, THX!
    Fantusz: jah, azzal is próbálkoztam, de a hegyre sehogy se jutottam fel :D
    Van vízenjárós cipőm, mentem láván, csak vitte a hpt rendesen.
  • Fantusz
    #37106
    Feltételezve, hogy jó helyen jöttél ki a barlangból, menj tovább, és megtalálod a főtornyot, lényegében egy labirintuson keresztül lehet odajutni.

    Magas acrobatics skillel alkalmanként meg lehet rövidíteni az utat, ha rést találsz a torlaszoknál, át lehet ugrani, illetve hasznos lehet még a "vizenjárás" varázslat, amivel a lávafolyamon lehet átfutni (közben sebez a tűz, jól jön a tűz elleni védelem, magas HP)
    A akrobatika tornyon belül is jól jön, ha zárt ajtót találsz, fölfelé menetben, ilyenkor legegyszerűbb egy szinttel lentebb ugrani.

    Néhány ilyen rendszerű kapu bezárása után már rutinból menni fog a főtorony megtalálása.
  • josi
    #37105
    Ha jól emlékszem 2 barlangrendszer van azon a nagy kapus részen. Én csak 2 ilyen nagykapust csináltam +19 kiskapusat, aztán meguntam.
  • zeli
    #37104
    Akkor valahol ott keressem ?
    Az a baj, hogy a barlangban mindig 2 ajtót találtam csak. Egyik vitt a következő szintre, vagy ki, a másik meg vissza.
  • josi
    #37103
    Akkor jó helyen jársz, megkell hogy találd. Igaz nem könnyü, én is megszendvedtem míg megtaláltam.
  • zeli
    #37102
    Egy barlangrendszerbe bementem, végigmentem 2 szintet, és kijöttem a másik oldalon. :-\
  • josi
    #37101
    Csak egy barlangrendszeren át juthatsz be.
  • zeli
    #37100
    Van egy olyan fajta oblivion átjáró, amiben 3 torony van. A főtorony, ahova be kéne jutnom egy hegy tetején van. Vki el tudná mondani hogyan kell az ilyen fajta kapukat bezárni? Végigmentem vagy négyszer körbe, mind a két toronyba bementem, nem értem hova kell menni. Azt tudom, hogy a főtornyot kéne elérnem, de sehogy nem jöttem rá hogy kell. Vki tudna segíteni?
  • S4v4g3
    #37099
    Sziasztok!Véleményetek szerint melyik a legjobb vámpíros mod?Aki próbálta már valamelyiket.
  • Fantusz
    #37098
    Az erő, ami meghatározza mennyi terhet bír el a karakter - elég jól ki lett találva.

    A játék kezdetén még erőre gyúrt harcosnál is előfordul, hogy nem tud minden szemetet felvenni, később ez annyiban változik, hogy nem is akarod majd elvinni, mert nem leszel pénzhiányban, fölösleges lesz az olcsó, nehéz cuccok cipelése, csak a valóban értékeseket viszed magaddal.

    Tolvajt, mágust nem "illik" nehéz vértben járatni, megteheted, de akkor az egyik büntetés az, hogy szinte semmit nem tudnak magukkal vinni, (másrészt lassabban mozoghatnak, varázslatokra is büntetést kapnak)

    Alteration iskolának van teherbírást növelő varázslata, alchemyvel pedig lehet porionokat is gyártani, egy fizikailag gyenge mágus is hatalmas terhet képes felvenni, ha felbuffolja magát.
  • SaGa
    #37097
    Erős karaktert kell indítani...
  • ashead
    #37096
    Léteznek modok amivel megoldható a problémád pl a Bag of holding mod. Bár ez tulajdonképpen cheat. Ez belerak egy afféle kis szütyőt a játékba , amibe bármennyi cuccot pakolhatsz és magaddal viheted. Ezenkívül léteznek enchantok illetve varázslatok amik lehetővé teszik hogy a karaktered több cuccot cipeljen, ezek a feather varázslatok az alteration iskolához tartoznak, magasabb szinten egész sok cuccot el leht cipelni. De célszerű átválogatni a cuccost, inkább csak a kisebb súlyú értékesebb holmikat elvinni.
  • The Fugitive
    #37095
    Sziasztok!

    nemrég kezdtem el ezt a játékot, de van ami nagyon idegesít. A nagyon alacsony súlyhatárom. Még csak hetes szintű vagyok, tényleg csak pár napja játszom, de egy barlangot/szentélyt vagy ilyesmiket egyszerűen nem tudok kifosztani, vagyis ki tudom, de csak úgy, hogy 3x-4x vissza kell mennem, hogy mindent el tudjak hozni. Ez így rendben van? Vagy felejtsem el ezt, tegyem el későbbre, most csináljam a küldetéseket?

    Olyan vagyok, aki szeret barangolni, és lehetőleg mindent összegyűjteni, és pénzzé tenni, de úgy látom, hogy ebben a játékban ez szinte megvalósíthatatlan itt az elején legalábbis. Vettem már lovat is Skingrad vagy hol, de a lóra nem tudtam pakolni semmit.

    Nincs valami, amivel meg lehet picit babrálni, vagy módosítani rajta?
    Vagy törődjek bele, hogy ez ilyen, és majd később, amikor magasabb szintű leszek, akkor nézegessem a barlangokat.
  • Wanted
    #37094

    Már legalább 10szer újra raktam a cuccot.
    Az ini törlés segített.
  • SaGa
    #37093
    Töröld a Dokumentumok könyvtáradban lévő oblivion.ini-t (azt hiszem, my games\oblivion a pontos helye...)
  • SovereignX
    #37092
    Leszedtem a Defensive Staves modot. Ez tsz be különféle botokat védelem és lámpás gyanánt egyaránt. Calindil árulná a világító botokat. De nem teszi. Utána kerestem a neten és TES Construction Set-et használva be lehet állítani, hogy áruljon világító cuccokat is. Én beállítottam. Vártám 3 napot a játékban - ennyi idő alatt jön az új árú a boltokba - de így is szarik rá magasról. Vmi ötlet esetleg?
  • SovereignX
    #37091
    Nagyon kösz!
  • Akos215
    #37090
    Vki megosztana az ID-jét vagy elküldené priviben ? sajnos lemaradtam a jelentkezésről de szeretném segíteni a javítás haladását.
  • Wanted
    #37089
    Újratelepítettem az Obliviont. Az indításnál, mielőtt bejönne bármi, kidob az asztalra.
    Leszedtem, újratelepítettem, úgyanez a helyzet.
    Nem bírom elindítani a játékot.
    Tud valaki segíteni?
  • ChuckYeager
    #37088
    Ok,DE HOGY???a Winrarban??
  • josi
    #37087
    winrar
  • ChuckYeager
    #37086
    Egy Kérdés: Letöltötem a Qarl's Texture Pack III-ot de darabokban volt (part1,part2...) hogy lehet összefuzni??
  • balee4
    #37085
    Nektek minden szinkron tökéletesen müxik? Marha idegesítő, mert amelyik karakternél nincs szinkronhang pillanatok alatt eltűnik a szöveg, esélyem sincs arra, hogy elolvassam, így normálisan tesztelni sem lehet.
  • ChuckYeager
    #37084
    Hi.

    Nekem eddig tökéletesen műkődik a magyarítás!!És még nem is találkoztam hibával.
    Viszont egy kérdés:A játéban a fák árnyéka rettenetesen nézz ki!!Vagyis olyan mintha egy egység textúra lenne az árnyék és ez fűvön jól néz ki de a sima talajon nagyon gáz.Tud valaki segíteni?? :o
  • zeli
    #37083
    Bakker, hogy erre nem gondoltam. THX!:)
  • PiszkosFred
    #37082
    A joystickot vagy egyeb kontrollert huzd ki.
  • Tgabbar
    #37081
    Esetleg olyan shot-od nincs ami viharos időben készült vagy esetleg egy oblivion kapunál?
  • zeli
    #37080
    sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni: Feltelepítettem egy laptopon a játékot, és a karakter vmiért magától balra oldalazik folyamatosan (nagyon lassan). Nem tudom mi lehet a probléma. Vki ötlet ?
  • farferi
    #37079
    Működik, full magyar és hang is van.
  • farferi
    #37078
    Én voltam a marha(félig).Tanács mindenkinek aki felteszi a honosítást: Ha gond nélkül felmegy, indításkor a data filesra rá kell kattintani, és kipipálni a honosítást.Így magyar lett bár a párbeszédek hangjai eltüntek.Ezt még meglehet oldani valahogy.
  • Fantusz
    #37077
    Gyanítom, a magyarítás nyelvtani hibáinak javítása jelentéktelen feladat ahhoz képest, mint amit a mostani "hurráhangulatban" sokan elvárnak.

    Semmi közöm a magyarításhoz, tesztelésben sem veszek részt, de mégegyszer köszönet a készítőknek az áldozatos munkáért.

    A magyarítás egy mod, ami önmagában is okozhat hibákat a játékmenetben, arra meg végképp nem lehet vállalkozni, hogy a több tízezer létező moddal is a készítők tesztelgessék.

    Tesztelés egy önként vállalt munka lenne a játékosok részéről, nem csupán a nyelvtani hibák keresése a cél.

    Első lépésben a szűz játékra kellene felrakni a magyarítást, megnézni működik-e.
    Második lépésben lehetne tesztelni valamelyik overhaul moddal (Francesco, Oscuro), hogy viselkedik.
    Harmadik lépés lehetne a népszerűnek számító kis modokkal tesztelés - egyenként, hogy az esetleges hiba azonnal jelezné, hogy melyik moddal akad a magyarítás.

    Farferi, neked a szűz játékon nem magyar a felirat, vagy modolva van a játék?

    Mindketten találtatok egy súlyos hibát, a készítőknek az lenne az igazi segítség, ha azt is meg tudnátok mondani nekik, melyik modokkal veszett össze a magyarítás - nem egy könnyű feladat, de úgy gondolom itt munkáról van szó, nem csupán önfeledt játszadozásról.