41716
  • Fantusz
    #37316
    Kereskedők pénzével a modok kavarnak.
    Még ugynazokkal a modokkal sem feltétlenül egyformán működnek a dolgok (valószínűleg a modok betöltési sorrendjének függvénye)

    Az alapállás az, hogy a kereskedőknek viszonylag kevés pénze van egy-egy áruért max annyit tud fizetni, de nem fogy a pénze.

    Modok (Francesco, Oscuro) adnak esetenként pluszt pénzt a kereskedőknek, de a pénzük elfogy, ha csak eladsz nekik, és nem vásárolsz, (ha vásárolsz , akkor több pénze lesz) de a respawn idő után ismét lesz pénzük. - no ez kavarodik minden elképzelhető módon.

    Azt kellene megnézni, hogy nem valami respawn bug van-e, előfordul, hogy a leszedett növények soha nem nőnek vissza, dungeonokban se lesznek újabb ellenségek, sőt a hullák is ott rohadnak heteken keresztül.

  • qwertrt
    #37315
    az a baj, hogy soul trap varázslathoz még fejlődnöm kell, tekercsekkel meg macerás, meg nehogy már ezért is fizessek. Ráadásul a múltkor el akartam fogni egy dremorát, és azt írta, nincs elég nagy kő hozzá, pedig megvan az azura csillaga is.
  • qwertrt
    #37314
    jó neked
  • Benevolens
    #37313
    nekem még vásárláskor sem vonja le azt az összeget, amennyiért eladtam. De ez nem volt mindig így. De asszem akkor is visszatöltődött. De lehet, hogy keverem a Morrowinddel
  • Fantusz
    #37312
    Lemerült fegyvereket sokkal gazdaságosabb lélekkövekkel újratölteni, mint mágusokkal dolgoztatni, ők hatalmas összegeket kérnek egy-egy fegyver újratöltésért.
    Néhány lélekkő (Azura Star) mindíg legyen kéznél, egy dungeonban lemerülő fegyvert is azonnal újra lehet tölteni, fölösleges mágusokhoz rohangálni vele.
  • qwertrt
    #37311
    noob kérdés: saját magam tudok enchantolt tárgyat újratölteni, vagy csak pénzért lehet?
  • qwertrt
    #37310
    hát igazából sok nap is eltelt, sőt, bizonyos kereskedőknél hetek is :s lehet, h. valami mod kavar be. neked újratöltődik a pénz? van egy rahedli cuccom, ha el tudnám adni, már vehetném is a házat...
  • qwertrt
    #37309
    az lehet. csak most mikor figyeltem, mikor egyet feltettem, egy másik lejött. de akkor volt még rajtam egy másik, csak nem vettem észre
  • Benevolens
    #37308
    lehet, hogy várni kell egy napot?
  • Benevolens
    #37307
    Nekem mindig ugyanannyi a pénz a kereskedőknél. Valami pach csinálhatja?
  • MerlinW
    #37306
    http://translate.google.hu/
  • MerlinW
    #37305
    Kettőt.
  • Madi92
    #37304
    Hali!
    Egy kis help kéne a Better cities mód beüzemeléséhez!

    Mégpedig, hogy letöltöttem 3 fájlt: Better_Cities_resources 4-3-2, Resources_update, Better_Cities 4-3-3a.

    Na mármost ezek tele vannak mindenféle fájlokkal, és angoltudás híján nem tudom hogy melyik fájlokat kell/érdemes berakni...

    Valaki lenne olyan rendes hogy elmagyarázza hogy kell beüzemelni? x)
    Thx
  • qwertrt
    #37303
    Káőr, hogy a tíz ujjunkra összesen 1 gyűrűt rakhatunk csak.
  • qwertrt
    #37302
    :O Az elég jó. De nekem nem nő vissza a kereskedő pénze :( eladnám én olcsón a cuccokat, de ha lenullázódott, úgy marad.
  • Benevolens
    #37301
    nem teljesen szűz játékkal csináltam kb hat órán keresztül és tényleg jó lett. (legalábbis nekem tetszett) Tennék képet, de rossz a gépem és most egy nagyon régi pótgépet használok. Várhatóan holnapra lesz gépem. Ennek a karinak az alkimia sajnos major skill,így nem kereshetek vele pénzt, de asszem annyira nem hiányzik.
  • Fantusz
    #37300
    " tök jól nézett ki" - használtál modokat?
    A szeme azért is tűnhetett el, mert az a mod hiányzik, amelyik a szem textúráit a játékhoz adta, a belilult test is textúra hiba.

    Alkímiával lehet a legegyszerűbben sok pénzre szert tenni, ha a méregkeverő tudomány minor skillek között van korlátlanul használható, gyorsan fejlődik.
  • Benevolens
    #37299
    a sok persze relatív, jelenleg 38 000 fityingem van, de már kipengettem a skingradi házat meg a bútort. Oblivion, barlangok, katakombák, lyukaka üregek, banditák stb. Minden cuccot elhozok, és csak a kicsiket adom el, mert azt tudja megvenni a kereskedő. Elvennél nagyobb cuccot még nem adtam el. Ezek a ház pincéjében állnak bedobozolva. Elven, glass, mithril, ebonit daedric, kb tizen felül mindegyik darab, kivéve deadric satyek. olyanom még nincs. Meg van egy csomó fegyverem is. Szerintem csak annyi a titka a dolognak, hogy sokáig játszol és a legértéktelenebb cuccot is elhozod, mivel csak azokat tudod eladni. A banditás barlangokban a vámpíros helyeken meg a varla stone-helyeken vannak jó cuccok. Meg a necis helyeken. Ja és olyan varázslatokat szerzel, amik sok piát kiváltanak. Meg nem baj, ha van egy absorb health-es kardod.
  • qwertrt
    #37298
    ha elárulnád hol tettél szert sok pénzre...
  • Benevolens
    #37297
    Sziasztok, tönkrement az oblivionom, és szereztem egy feltört változatot, beraktam a karimat, de eltűnt a szeme és belilult a teste. Pedig tök jól nézett ki.
    Ráadásul már harmincakárhányas szintű, gyakorlatilag kimaxolva és tele van pénzzel, meg jó cuccal. Szóval, ha tud valaki kapható eredeti oblivion pc-t valahol, azzal sokat segítene.
  • Fantusz
    #37296
    Senki, és semmi nem tiltja, hogy először a főküldetést fejezd be, aztán kezdj kalandozni, de talán jobban jártál volna, ha kb. 20as szintig Martin közelébe se mész.

    Alacsony szinten elvétve lehet igazán jó cuccokat lootolni, azokat is többnyire gyorsan kinövi a karakter, a 20-as szint környékén talált cuccok viszont már végig kísérhetik az egész játékban.
    Oblivionban esnek jó cuccok, de ha a főküldetést végigcsinálod bezárulnak a kapuk, nem lesz átjáró a pokolba.

    Fekete medvék lehettek spiggan által idézett lények - kellemetlen ellenfél tud lenni, támadása fertőző.

    Skingrad és Kvartch között a vadonban rengeteg medve van egy farm körül (küldetés), illetve a Francesco is csokorba szedheti az egyébként magányosan kóborló macikat.
  • grebber
    #37295
    Most volt egy olyan rész amikor megszereztem a 3. dolgot ami kell a kapu nyitáshoz.Mennék vissza a császár örököséhez de feszt azt irta nem tudok gyors utazni mert közelben ellenségek vannak.
    Elkezdtem mászkálni minden felé de továbbra is ezt irta.Egyszer csak előttem termett egy fekete maci elkezdtem hátrálni és csapkodni a kis ezüst törőmmel nagy nehezem lezúztam erre elötünik a semmiből még 2 db még szerencse hogy volt az egyik varázsbotomban szufla amivel sikerült likvidálnom őket!
    Ha vége a fő küldetésnek akkor elkezdem kifosztogatni a már felfedezett barlangokat.hátha találok végre valami értelmes armort.
  • Fantusz
    #37294
    Soultrap varázslatból szerintem nem érdemes nagyobbat venni, mint az alap 20 másodperces, sőt még az is sok.
    Mágus hozzáadhat valamelyik varázslatához egy 5 másodperces lélekcsapdát, harcosnak elegendő a 20 másodperces soult trap, még ahhoz is legalább 25ös misticysm ismeret szükséges.

    Fegyverbe is lehet lélekcsapdát rakni, sokan azért tartják meg az Umbra-t, mert jól sebez, 0 a súlya (küldetési tárgy), ráadásnak erős Soul Trap is van benne.
    (Umbrát akár a játék elején meg lehet találni, nincs is messze a fővárostól, de érdemes meggondolni megéri-e belekötni a leányzóba, 100-as skilljei vannak, irtózatosakat tud ütni)
  • benőmenő
    #37293
    ahogy fantusz írta lehetsz de ha szerepjátszol és nem fér be akkor be kell érni az alap soul trappal és ha elég nagy a skilled akkor utána még vehetsz ilyeneket hogy greater soul trap meg superior soultrap
  • qwertrt
    #37292
    akkor nem indulna el... esetleg valami betegség okozhatja, kipróbálhatnád, hogy iszol valamilyen gyógylötyit
  • Fantusz
    #37291
    Mágikus fegyverek lemerülnek, ruhákba, páncélokba, gyűrűkbe, amulettekbe enchantolt hatások állandóak.
    Volt olyan karakterem, amelyik az összes céhnek vezetője lett, ahogy SaGa is írta a feltétel csupán annyi, hogy nem bánthatod a céhtársaidat, végigjárod a szamárlétrát minden guildban.
    Elég ellentmondó, hogy harcosként saját magát üldözi a karakter, ha Listener, és Gray Fox is, mágusok kissé elvonultabbak, saját belső ügyeikkel vannak elfoglalva, céhvezetőként minden guild érdektelenné válik, mágusoknál ezen lehet változtatni egy, pontosabban kettő jól sikerült moddal.

    Mágusként eljutottam odáig, hogy majdnem felesleges volt a soultrap varázslat, ruhákat bűvöltem ugyan (páncélt nem hord vérbeli mágus), fegyver viszont nem használtam, alacsony szinten még biztonságosabb távolsági varázslatokat lövöldözni, de később áttértem a touch (érintő) spellek használatára.
    Mágus miután hozzáfér az oltárhoz saját varázslatokat tud készíteni, pusztító mágiához adott 1sec. paralyse és meg sem tudják ütni... (vigyázat, van néhány bénításra immunis lény)

    Enthantolásra visszatérve: az Azura Star megszerzése után nem kell hátizsáknyi követ cipelni, a soultrap varázslatoknál arra érdemes figyelni, hogy lehetőleg értékesebb lelkek kerüljenek a kavicsokba (ha csak nagyobb kövek vannak az investoriban patkányokra, farkasokra ne küldözgessünk lélekcsapdát).

    Cheat íze van, de az idézett lények lelkét is be lehet fogni, nem számít, hogy a lény tulajdonképpen a karakter segédeként lett megidézve.

    Conjurerek, necromanták, spigganok, xivilaik, és a többi idéző summonjait lehetőleg békén kell hagyni, s az idézőt agyoncsapni, akkor a lénye is eltűnik.
    Summonokkal hadakozva sokkal több energia rámegy az idéző legyőzésére.
  • SaGa
    #37290
    Nem lehet, hogy szimplán csak elfárad, mert túl sok cuccot cipeltetsz vele?
  • SaGa
    #37289
    Igen, akár az összes céh főnöke is lehetsz a végére, csak bizonyos feltételeket teljesíteni kell. Pl nem lopsz céhtárstól, nem ölöd meg őket, stb...
  • grebber
    #37288
    Igen de fejleszteni ha jól tudom csak az egyetemen lehet oda meg csak akkor jutok be ha Mágus vagyok.Ezért kérdeztem ha csatlakoztam a pengékhez lehetek-e még mágus!
  • benőmenő
    #37287
    elmész a megfelelő személyhez akitől varázslatokat lehet venni (ehhez NEM kell mages guild tagnak lenni) és megveszed a soul trap varázslatot amit azelőtt kell rányomni a befogandó szerencsétlenre mielőtt kicsinálod
  • Arnold12
    #37286
    Na mindegy felraktam megint, az official modok és expansionok nélkül. most megy
  • grebber
    #37285
    Ha jól tudom köveket akkor tudok felruházni képességekkel ha megszerzek lelkekek.Nomármost ehhez mágusoktól kell tanulnom valami .
    Én beléptem a pengékhez.Akkor már nem lehetek mágus és nem tudom majd megtanulni ezt a léleklopsdit? Vagy mi kell ehhez kitől kell tanulni?
  • benőmenő
    #37284
    olyat nem lehet de az azura star-t akárhányszor újratöltheted ha nem azt vitted a főküldetésben martinnak
  • Arnold12
    #37283
    Felraktam az Obliviont, hogy ujra végigjátsszam, és a következő a problémám:Amikor rákkatintok a new game-re, semmi sem történik, újra a menüben vagyok és ennyi. nem indul el... Fenn van a legutolsó patch a hivatalos oldalról. Operációs rendszer: Vista x64
  • grebber
    #37282
    Lehet hülye kérdés lesz,de sosem fejlesztettem kövekkel fegyvereket.
    Az lenne a kérdés hogy lehet úgy fejleszteni fegyvert hogy a hatás állandó legyen tehát nem "merül le"??
  • Zeulogus
    #37281
    Sziasztok
    Kellene egy kis segítség :S
    Hosszú idő után most újra felraktam a játékot (próbáltam kiegészítővel, anélkül, pluginnal, legalább 6 féle képpen), de valamiért nem akar úgy futni ahogy kéne. Mikor belépek, minden gond nélkül halad, de pár perc után (teljesen változó időn belül) egyszerűen csak belassul a karakterem. Ugyanolyan tempóban üt, meg forog, de tetű lassan mozog. Futásra állítva lassabb, mint azelőtt sétálva.
    Hallottatok már hasonólóról, vagy van valamilyen javítási ötlet? Mindent örömmel fogadok :D
  • MerlinW
    #37280
    Van/lesz persze. Egyébként ha nem használod és kell a pénz add el. Vagy tartogasd. Ahogy a nagyvilágban is:)
  • qwertrt
    #37279
    Miért, van olyan, akinek van pénze? Vagy egy 8500 arany értékű pjzsot adjak el 1200 aranyért?
  • MerlinW
    #37278
    Add el, sok kicsi sokra megy, vagy ha van házad raktározd el, és később eladod, ha találsz olyat akinek van pénze.
  • qwertrt
    #37277
    Na most rövid időn belül lett két többezres tárgyam, de mivel a kereskedőknek 1000 aranyuk van, ami ráadásul újra sem termelődik, csak nehezéknek jók.