41716
  • DORSANAX
    #37596
    Kösz a választ, valószínűleg a korábbi telepítés mentése okozhatja, mert cseréltem kártyát.
    XP van a gépemen, a 190.62 új driver, azt használom, telepítésnél az előző drivert leszedem minden esetben, az nem okozhatja.
    Most töröltem a korábbi mentéseimet és megnézem.
    Én is gondolhattam volna rá, mert már volt ilyen problémám.
    Köszi...
  • SaGa
    #37595
    Az oblivion akkor szokott ilyen "nem indul" játékot játszani, ha túl régi a driver, ha Vistával próbálod és az UAC be van kapcsolva, vagy ha úgy telepítetted újra, hogy elmentetted a Dokumentumok könyvtáradat, a mentett játékállásokkal és az oblivion.ini-vel együtt és az új kártyádhoz ezt az init próbálod használni. Ha ez utóbbi a gond, akkor töröld le onnan az oblivion.ini-t azh első induláskor létrehozza majd az új helyzetnek megfelelőt...
  • koschwarz
    #37594
    nvidiám van nekem is, mindig felteszem a legújabb drivereket, de őszintén szólva, ilyen problémám sosem volt.

    esetleg el tudom képzelni problémaként azt, hogy amikor frissíted a drivereket, az előzőt nem szeded le rendesen. én egy újabb drivert mindig teszek fel, hogy előtte leszedem a régit, használom a driver cleaner pro-t, majd csak ezután teszem fel az újat.

    az oblivionnál problémát okoz a ffdshow codecpack, ami egyébként is egy kalap sz*r szerintem. azt is le kell szedni, ha az van (helyette a vlc mediaplayer tökéletes, még egy pókerpartit is lejátszik :)))

    más ötletem nincs. esetleg ha win7-et használsz...lehet hogy az a probléma, nem tudom.
  • DORSANAX
    #37593
    Még csak annyit, hogy elolvastam a "Mielőtt kérdeznél..." dolgokat, de a 84.25 nem igazán megfelelő, mert nagyon régi...
  • DORSANAX
    #37592
    Lenne egy szerény kérésem.
    Akinek esetleg a gépén van a Sacred_2 és az Oblivion is, és nvidia drivert használ, írja meg nekem, hogy melyik driver jó mindkettőhöz.
    Kipróbáltam a 190.62-es drivert, de azzal is kiakad.
    Eredeti a játék...
    Az a helyzet, hogy az új VGA driverekkel nem indul az Oblivion sajnos.
    Én nem cserélek régire, mert a Sacred_2 kell nekem.
  • geristar
    #37591
    Régen mikor először próbáltam, találtam egy modot amitől sokkal szebb lett a játék és sivárabb helyeket is telenyomta fával, fűvel. Azt keresném most.
  • xido
    #37590
    a telepítőben van patch is ha jól tudom
    modokkal óvatosen,nehogy kiüsse utána a magyar nyelveket,bár lehet ez küldetés-modra igaz,textúrákra nem
  • SaGa
    #37589
    A legutolsó patchet kell használni, azt amit kicsit lejejbb linkeltem be. Vagy az eu párját.

    Elvileg a magyarítás is ehhez készült.
    Milliónyi mod van. tesnexus.com...
    Azoktól a modoktól, amelyek befagyasztják az ellenfelek szintjét általában nagyságrenddel nehezebb lesz a játék, főleg az elején...
    A modokkal működik a magyarítás, csak épp keveredni fog angol vagy német szöveggel, a modtól függően...
  • geristar
    #37588
    Hi!
    Leszedtem a magyarítást, de még nem telepítettem fel, mert:
    -Ha fel patch-elem a játékot akkor is működni fog?
    -Melyik mod az amelyik több fát, szebb környezetet varázsol a játéknak?
    -Mondanátok nekem jó modokat? Van egy mod amiben nem keményednek velem egy szintre a monszták, nem lesz túl könnyű így a játék?
    -A mod-okkal is működik a magyarítás?
  • genory
    #37587
    HI!

    Most fogom elkezdeni a játékot. Segítséget szeretnék kérni, hogy melyik patchot kell feltenni, hogy tökéletesen menjen a game!?
  • SaGa
    #37586
    Nem. Elég a legutolsót felrakni, de abból a megfelelőt. Van UK (gyakorlatilag eu angol) és USA. Meg van ezekből is "sima" és SI kiegészítős. Ha fent van az SI, akkor azt a patchet kell felrakni csak...
  • Man19
    #37585
    Nem lehet, hogy elsőnek az 1.1-es UK patch-el kéne próbálkozni?
  • SaGa
    #37584
    Próbáld meg talán ezt. Ez az amerikai kiadáshoz való. gyanítom a reloaded csapat nem az európai kiadás alapján dolgozik. Az UK patch ahhoz való.
  • SaGa
    #37583
    Nem jó patchet próbálsz rátenni. Ráadásul warez verzióra...
  • Sil3nt
    #37582
    sziasztok

    a problemam az lenne, hogy fel van telepitve a jatek (The.Elder.Scrolls.IV.Oblivion-RELOADED) es nem akar felmenni ra a Oblivion_v1.2.0416UK, mert 13%-nal oblivion.launchernel valami hibat eszlel. mi a megoldas?
  • Fruta
    #37581
    Köszönöm a segítséget! Az ufo cam volt amire szükségem volt:)
  • retrogamer
    #37580
    Köszönöm szépen, feraktam a mod manager-t, megnyomtam két gombot, és a probléma meg is oldódott. :) Nagy köszönet annak aki megalkotta a programot.
  • SaGa
    #37579
    Archive Invalidation hiánya van. Részletek a topikban, többször is...

    Azért lila a talaj, mert a texturája helyett egy újabb került be a moddal, de nem lett tudatva a programmal, hogy ezt honnan vegye. Erre való az említett eljárás...
  • Morlan
    #37578
    Próbáld ki a TFC-t, szintén konzolparancsként - "UFO-CAM" :)
  • retrogamer
    #37577
    Nem egy nagy eresztés, N7600 GS, asszem Geforce? Azóta felraktam a pretty oblivion pack-ot, és el is nyertem méltó jutalmam, a föld lilává változott. :O) Érdekes módon nem a fű, hanem a föld, ahol nem nő fű, vagy nincs kő, az a lila. Fogalmam sincs melyik fájlokat raktam fel, szóval nem tudom hogy fogom megoldani. Az a baj, hogy sok helyen fájlokat kellett másolni, nem pedig csak az esp mod fájlokkal trükközni, mert azt még ki is tudnám kapcsolni. Esetleg valami ötlet srácok?
  • Fruta
    #37576
    Azt tudom hogy az R-el és a középső gombal, de az a kamera mozgás nem kielégítő, ennél szabadabb mozgást szeretnék.
  • SaGa
    #37575
    R, vagy középső egérgomb nyomvatartással...
  • eightmiles
    #37574
    Hát tudtommal R lenyomva tartásával szabadon lehet forgatni meg zoomolni is.
  • Man19
    #37573
    Megoldódott, még csak egy másik kérdésem lenne:

    Amikor a játékon belül megnyomom az esc-et, belépek a beállításokba , azon belül a grafikai beállításokba és megnyomom a back-et crash hibát generál és kidob, tudna valaki ini fájlból való grafika levételben segíteni???
  • Fruta
    #37572
    Sziasztok köszönöm a segítséget a screen segítséghez! De még lenne 1 kérdésem, hogy tudom szabadabban forgatni a kamerát? pl: le és fel vinni, a karakter alá vinni, meg hogy ha 1 kicsit közelebbre zoomolok rá akkor ne tűnjön el a karakter?
  • Man19
    #37571
    Hello mindenki!

    Nagyon szépen kérem segítsen nekem valaki, a probléma:
    Van egy gépem amibe radeon 9200 van, elvileg ezt nem támogatja az oblivion, de úgy halottam, hogy az OLDBLIVION móddal megoldható, tudna nekem valaki segíteni a felinstallálásában? (elindítottam a telepítőjét, az ajánlott könyvtárba feltelepítettem, de amikor elinditom az oldblivio.exe-t a "letting application we're live"-nál crash hibát generál!!! :S:S:S
  • koschwarz
    #37570
    ez mekkora már!!!
  • Morlan
    #37569
    megjegyzem, én nem próbáltam :)
    de igen - nullás gomb (ha magyar billentyűzeted van), beírod tm és nyomsz egy entert, majd ismét nullás gombbal kilépsz. Ezeket a beírásokat hívják konzol parancsoknak, sok minden változtatható így is (pl az idő múlásának sebessége...stb), bár sok ami cheat szagú... ha teremtesz 20 daedric páncélt, mondjuk :)...
  • Fruta
    #37568
    Köszi segítséget! Csak annyit kell beírom hogy TM ?
  • Morlan
    #37567
    Most olvasom, pont képkészítéshez ajánlják ezt a TM parancsot...
  • Morlan
    #37566
    Szia!
    Próbáld a konzolban beütni a TM parancsot. A konzolt a magyarbillentyűzet 0-ás gombjával nyitod, és zárod. Ez a bonyolultabb, az egyszerűbb az pedig, ha az egér görgőjét benyomva tartod, és 3.személybeni kameranézeted lesz, és úgy is tudsz fotózni... azt hiszem az a gomb...:) de amelyik gombbal váltod a nézeted, és azt nyomvatartod, az is ugyanezt eredményezi.
  • Fruta
    #37565
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni hogy tudok olyan screenshotot csinálni amin nem látszódik alul az iránytű, invetori, hp ?
  • Fantusz
    #37564
    A páncél seted meglehet, legfeljebb nem a kovács által beleszőtt mágia lesz benne.
    A Shivering világa sokakkal ellentétben nekem nem igazán jött be, nem tudnám megmondani, hogy pontosan milyen mágiát kapnak a kovácstól a páncélok, fegyverek, de úgy emlékszem nem különösebben volt vonzó, sigil kövekből sokkal hasznosabb tulajdonságokkat lehet beléjük lehelni.

    A duskfang\dawnfang nálam vitrinben pihent, a Goldbrant volt a kedvenc, amikor kardos karakterrel mentem, no ás persze sigil kövekkel bűvölt deadric fegyverek...
    A duskfang\dawnfang mutatós fegyver, a tűz-jég variálással azonban alkalmanként le is értékelődhet - ez persze nem jelenhet komoly gondot, igazából az bosszantott, hogy a kard állandóan "levelezett velem".
    Elismerem sokaknál szórakoztató lehet a fegyver hullaszámlálós átváltozása, de engem nem hozott lázba.
  • butcher20
    #37563
    persze, persze:D azt már rég megnéztem:)

    de barátom nekem amber matrix kell és nem amber mivel abból van 90 darabom de nemtom minek. Jó is lenne ha a matrixoknak állandó lelőhelyük lenne és annyi esne mint a sima amberból:)
  • koschwarz
    #37562
    figy, megnézted azt a linket a #37549-ben? van egy csomó állandó lelőhely az amber-hez.
  • butcher20
    #37561
    hmmm akkor én sajna kifogtam az igen csekély drop ratet :S

    lehet hogy felkéne tennem egy mod csomagot.
    Én nagyon megszerettem volna szerezni az Amber armor setet meg fegyókat mivel light armorban nyomom. A dusk\dawnfang is megvan tehát semmi más sem kell.
    Egy rohadék amber matrixot se találtam és kb a kontinens 85-90%-át felfedeztem

    Tényleg itt lehet a kiegben vhol encsizni fegyókat mint Imperial cityben az alapjátékban?
    Vagy vissza kell hogy menjek Cyrodillba?
  • Carmang
    #37560
    Ha ha :D
    És van mellette még pár hulla. Ők valszeg ugyanígy kerültek ide :D
  • Fantusz
    #37559
    Az Oblivionban a loot kevés kivételtől eltekintve random.
    Növényeket meg lehet lesni a neten hol, merre nőnek, de nem tudom a matrixnál van-e egyeltalán fix hely, ahol biztosan található.
    Vannak modok, ahol a loot nehézsége is állítható (pl. Francesco), vagy a TIE használatával minimalizálódik az esély rendkívüli tárgyak megtalálására.
    Vannak persze olyan modok is, amik teleszórják Cyrodiilt mágikus fegyverekkel, páncélokkal, csak szüretelni kell.

    Nem feltétlenül hátrány, ha nem talál mágiával átitatott matrixot, a natur páncél, fegyver enchantolható, a kovács fix mágiát rak a cuccokba, ami meglehet nem is annyira hasznos (az természetes, hogy mindenki szeretné megtapasztalni mit alkotnak a kovácsok)
  • Heffi
    #37558
    Hát nem értem :/ Nekem volt 3-4 ott a hullák között...
    Lehet, hogy randomba váltogatja?:O
  • butcher20
    #37557
    ok megvan a platz csak sajna nem találtam ott semmi matrixot de a közelben lévő barlangot megnézem hátha ott lesz