41716
  • PiszkosFred
    #704
    Nem csak aze lesz, csak fugg majd attol is. Nem mindegy. De mivel nem latok bele a keszitok agyaba, ezert meg mindig azt mondom, hogy majd meglatjuk ;]
  • PiszkosFred
    #703
    Mintha nyilatkoztak volna, hogy az npc harc kozben mozgasokat is vegezhet, gondolom majd leguggol vagy felreugrik. 10 percig vivnak es az mulattsagos? Hat latom a kosztumos filmek vilagat nem neked talaltak ki;] Jobb lenne az, hogy az ellenfelet akar egy utessel is kinyirhatod? Oke, de ezt veled is tehesse meg. Aztan reload te persze majd sirsz, jon a reload magia, aztan lenyomod kovetkezonek te egy utesbol. 20 perc, es tele lesz a vilag hullakkal...jajdejo eheh. Legyenek csak hosszu es kimerito harcok, legalabb a kedves "kvekagyu" (senkit sem akarok ezzel megserteni, ha valakinek nem tetszik akkor kepzelje oda a fragmanias jelzot) jatekosok hamar eltunnek ;] (miutan megvettek a jatekot persze, igy mi is jol jarunk a hianyukkal, es a kiadok is jol jarnak a bevetellel...)
  • [Jakuza]
    #702
    Ja es meg van egypar skill ami feleslegesse valik a mouse kattingatos skill marhasagos RPG-kben.
    PL: Evasion, Improved evasion, Parry, Imp. Parry, Knockdown, Imp. Knockdown, Disarm, Stunning Fist, Dodge , Mobility, Expertise, Armour Skin,Tumble es sorolhatnam napestig. Nevetseges llenne egy olyan feat mint a dodge, ha ugysem tudnal elugrani a csapas elol, mert az egerkezeles fuggvenye az egesz utes.
  • haxoror
    #701
    Pont hogy az RPGs szabály hülyeség szvsz mert 20-al mindent el lehet találni :)
    A másik meg hogy egy szűk várfalon ha én megküldöm az alabárdot azt nem igazán fogja dodzsolni senki :D
    Egyébként én úgy tudtam (és nagyon valószínű hogy tévedek) de az AC alá megy a dobás az dodge-ot ÉS hárítást is jelenthet és ebbe beletartozik a véletlen lecsúszott a páncélról stb is.
  • Shongi
    #700
    De nem az lenne a jobb ha minnél inkább realisztikusabb lenne, mert egy ízig vérig RPG-ben marha vicces ahogy kaszabolják egymást 10 perce és még csak el se találták egymást egy miliméterről. Igaz hogy az se jó hogy bárkit megütsz de ha monjuk félreugrik vagy lehajol nem valósághűbb lenne( pl: Gothic 2 egész jó)
  • Bandew
    #699
    A Morrowindben volt amikor nem tudtad megütni, hiába céloztál jól.
    De nem tudom mi a baj ezzel. Lehet, hogy a Morrowind harcai elég pocsékak, de mégis nagyon élvezetes volt a számomra, hogy FPS-ben nyomom, mert ettől beleéltem magam.
  • PiszkosFred
    #698
    Kezdem elveszteni itt a fonalat ;] De tovabbra is bizok benne, hogy a sracok tudjak mit csinalnak. Egy ev alatt az egesz harcrendszert le lehet cserelni, majd az elso demo vagy tesztek utan kiderul az igazsag, addig meg....

    Ahany jatek, annyi fele megoldasa a harcoknak, van ahol szigoruan kockadobassal, van ahol player ugyessegevel, es van ahol ezek egyutt, es van ahol egyik sem. Meglatjuk itt mi lesz... ;]
  • [Jakuza]
    #697
    Mint mar mondtam az RPG szabalyok szerint 1es dobasnal utsz biztos melle valakinek. Mondjuk ezzel az 1-es,20-as szaballyal en sem ertek egyet, de azzal meginkabb nem, hogy az egerkezelestol tudjal valakit megutni,mert akkor mar semmi koze nincs az RPG-hez.
  • Shongi
    #696
    Ez így mind ok, de egy gond van, addig oké hogy kivéded vagy a melvért felfogja az ütést, de pl Bioware RPG-k ben rohadtul nevetséges amikor két csávó áll 10cm-re egymástól és melléütnek. Hát enm vagyok egy nagy kardforgató:), de azért olyan távból legalább a nagyjából jó irányba ütnék, nem???
  • [Jakuza]
    #695
    Peldalozol itt az okolharccal, csak itt nem errol van szo, hanem fegyverek vannak a karakterek kezeben, mar pedig a fegyverek altalaban sebeznek, kiveve ha felfogja a karakter pancelja a fegyver sebzeset. Szep is lett volna ha egy harcos peldaul a kozepkorban a parbajnal hagyja magat meguttetni, mert a masikrol mindenki tudja, hogy egy bena tollforgato es nem ert a kardhoz.
    Csakhat ugye nem ez volt a helyzet, hanem kivedte az ellenfel tamadasat vagy megelozte azt altalaban a jobbik harcos a csapast majd lesulytott.
    Szal eleg hulye peldaval probalod a magad igazat belattatni, mert vagy eltalalnak valakit az RPGben vagy nagyobb az AC-d az ellenfel tamadasanal es nem tud eltalalni. Kivetel ha 1-et hajitasz a kockaddal, mert valami nem lathato esemeny kozbejott a vedekezesednel.Idezlek "Éppen hogy NEM, mert amíg nem elég nagyok az értékeid..."

    Ezert mondtam, hogy a keszitok fittyet hanytak a Morrowindnel a statokra.
    Nem veletlenul talaltak ki az AC-t, marpedig ha kisebb az attackod mint az ellenfel AC-je + a dobasotok, akkor nem talalod el az ellenfelet, de itt nem ez tortenik, mert 1-es statal is ellehet talalni barkit, mert nem kell mas hozza csak jo egerkezeles.
    Marpedig ez egy rossz vicc.
  • Randal
    #694
    A jó harcrendszer már megvan oldva, igaz csak körökre osztott rendszerben (Fallout 1-2) ill. félig meddig realtimeban a Fallout Tacticsban.

    Viszont meg lehet nézni a gothic harcrendszerét is. Ha gyenge voltál cseszhetted az ellenfelet, még a fegyvert se tudtad használni ha nem volt hozzá elég erőd, ha meg volt és kevés volt a fegyveres jártasságod akkor is max csak suhintgatsz.

    Szvsz az egy korrekt harcrendszer. A Morrowindben ez az állandó kattintgatás már az idegeimre meyg néha. Legjobban a Bloodmoon szigetét utálom. Kész idegbaj az egész. A tribunál jobb nála, de az alaphelyszín még jobb. Igaz abba viszont nagyon hangulatromboló hogy a terület nagy része vulkanikus. remélem ebben már sokkal több és szebb táj lesz.

    vhonnan kell szereznem egy win98se-t mert még az Arenat és a Daggerfallt is végig akarom játszani. meg persze a Redguardot is:)
  • FREAK
    #693
    "Mar el sem szabadna talalni az ellenfelet"

    Éppenséggel ez sem kizárt, ha jól átgondolod a rendszert, ez is simán belefér.
  • magus
    #692
    ez igy nem kenne rossz otlet ha jol valositjak meg.
  • FREAK
    #691
    biztos vagyok benne, hogy te is ütöttél már meg valakit úgy, hogy nem lett semmi baja (vagy csak képzeld el, ahogy egy 60 kilós punk üti a 130 kilós kidobóembert - talál, de nem sebez)

    na itt pont ez van

    veled szemben egy képzett harcos viszont üt is és sebez is, miért olyan bonyolult ez?
  • Surranohalal
    #690
    kivételesen freaknek van igaza :-)
  • [Jakuza]
    #689
    Hat eppenhogy igen.
    Elszarjak a keszitok az RPG-ket ilyen szarsagokkal.
    Mi az hogy megtud utni 1es stattal valaki egy ellenfelet de nem sebzi ?
    Mar el sem szabadna talalni az ellenfelet. Mar ott tartunk, hogy Quake-t adnak ki RPG-nek.
    VICC.
  • FREAK
    #688
    "najah, az nem egy jo otlet, hogy a kezugyessegen mulik, kb 3 het gyakorlas es a sarkanyt is agyonvered 1es szinten ha ugyes vagy..."


    Éppen hogy NEM, mert amíg nem elég nagyok az értékeid, max karcolgatod, de kizárt, hogy megölöd. Mégegyszer: NEM kézügyességen fog múlni, ezt senki nem mondta.
  • FREAK
    #687
    "Ha megspekelik ezzel az FPS jelleggel akkor ezek a statok teljesen feleslegesse valnak.
    1es erovel ugyanugy megutod az ellenfelet mint 24-esel es ez tulzas."

    De ilyet senki nem mondott, ezt csak valaki kitalálta. Azt mondták, hogy a harc NEM KIZÁRÓLAG a pontértékeken (mint a Morrowindben) fog múlni, hanem a játékoson IS. Vagyis az egy dolog, hogy 1-es erővel is megütöd az ellenfelet, ha ez túl kevés a sebzéshez. Ráadásul lehet, hogy ennyi erővel el sem találod, mert nem tudod elég gyorsan mozgatni az adott fegyvert stb stb. Tehát ezután is az értékek lesznek elsődlegesek, csak simán eltörölték az "egykezes-egygombos" harcot, ami elrontotta a Morrot. Ha harcolni akarsz, akkor harcolj, de ha nem vagy elég jó, így sem fogod túlélni, és ha az értékeid már nagyon jók, akkor sem lesz elég ülni és nyomva tartani egy gombot. Sőt, ha már tápos leszel, valószínűleg nem kell majd minden egérrel fél órát küzdened, mert a megfelelő támadással egy mozdulattal megölöd.

    Ha jól emlékszem, TES 1-2 részben is az egérrel lehetett irányítani a kardcsapásokat, és nem volt mindegy, hogy csak csapkodsz előre, vagy megpróbálsz a pajzs mellett bevinni egy vágást.
  • haxoror
    #686
    Ezt a Bloodlines-ban úgy oldották meg hogy a találat a játékos ügyességén múlik de a sebzés viszont a szkill szintjén így pl. a főgenyát amikor próbából meeleben kezdtem ütni (amúgy rangedra gyúrtam) szinte semmit sem tudtam sebezni rajta pedig minden ütésem talált.
  • magus
    #685
    najah, az nem egy jo otlet, hogy a kezugyessegen mulik, kb 3 het gyakorlas es a sarkanyt is agyonvered 1es szinten ha ugyes vagy...

    viszont az egyszeruen nevetseges volt, ami a sima morrowindben volt.

    mondjuk morrowindben egy ido utan nem talaltal legyozhetetlen ellenfelet...
  • [Jakuza]
    #684
    Hat szvsz nem nagyon mindegy.
    Ezert szerpejatek a szerepjatek, hogy a stat lap alapjan legyen a karaktere valakinek fejlett illetve fejletlen.
    Ha megspekelik ezzel az FPS jelleggel akkor ezek a statok teljesen feleslegesse valnak.
    1es erovel ugyanugy megutod az ellenfelet mint 24-esel es ez tulzas.
    Raadasul nincs is jol megoldva a Morrowindben, legalabb tanulhattak volna valamit egy tobb mint 10 evvel korabbi jatekbol (Ultima UnderWorld I-II), mert meg annak is jobban felepitett harcrendszere volt, szinte erezte az ember a fegyver sulyat.
  • FREAK
    #683
    Ebben is van igazság. Nézőpont kérdése:

    1. Szerepjáték - tök mindegy, TE milyen vagy, bele kell élned magad a karaktered szerepébe.
    2. Te alakítasz egy virtuális karaktert, és nem ő téged, vagyis ha szar a kézügyességed, akkor azt teszed, amit amúgy is tennél: nem bunyózol, hanem elfutsz, varázsolsz, elbújsz, vagy egyszerűen jó messzire elkerülöd a veszélyeket.

    Mindkettő lehet izgalmas, az első a klasszikus, a második a születőben lévő megoldás. Én pl. nem nagyon szeretem a tápolós játékmenetet, és nem biztos, hogy jobban élvezem a játékot, ha egy idő után már egy sárkány is csak ujjgyakorlat. Lehet, hogy jó az, ha bizonyos szörnyek a legyőzhetetlen kategóriában maradnak, így emlékeztetve a játékost arra, hogy nem csak erő és fegyver van a világon. Amit a kard nem öl meg, azt megöli egy jó csapda...
  • PiszkosFred
    #682
    ...mindez annak fugvenyeben, hogy a legjobban maguskent tudtal haladni destructiont fejlesztve ;] Szerepjatek, melyben minden kepesseget pontok es skillek dontenek el, de hiaba vagy jol kepzett, ha kezugyesseged es/vagy geped nulla, es emiatt nem tudsz harcolni... Megiteles kerdese, kivancsian varom reszemrol, de....majd meglatjuk.
  • Bandew
    #681
    Szvsz jó ha van benne egy kis FPS beütés, mert így tőlünk is függ az akció sikere, amitől jobban belebújhatunk hősünk bőrébe.
  • FREAK
    #680
    pont hogy OTT nem volt kézügyesség, csak a program számolta a találatokat, te semmit nem tudtál segíteni a helyzeten

    itt már az is számítani fog, hova és hogyan ütsz
  • [Jakuza]
    #679
    HAt igen egy RPG ne a kezugyesegen muljon nem veletlenul vannak skill pontjai valakinek.Pont ezert nem szerettem en sem a Morrowindet, mert mar atment a harc az FPS fele, aminek semmi keresnivaloja nincs egy RPGben.
  • magus
    #678
    lehet tudni mar hogy hanyas pixel shader kell neki? vagy pl hogy a 6os geforce szeria elfuttatja e egyaltalan?
  • magus
    #677
    végre. emiatt nem jatszottam a morrowindel, mert meg egy ruhes kis patkanyt sem talaltam el soha. ennel bugyutabb es idiotab rendszert ha penzt kapok erte se tudtam volna kitalalni
  • Bandew
    #676
    Egy kis infómorzsa az Oblivion féle harcról a Hardwiredről:

    "(WithinGames) Ami a harcokat illeti, nagy változások történtek. Felejtsétek el a Morrowind ide-oda kattintás őrületét. Az Oblivion fegyveres csatái sokkal dinamikusabb lesznek. Ellenfelünk csapását ügyesen kikerülhetjük, vagy simán ÁTTÖRHETJÜK a fickó védelmét, ha igazán profi csapást viszünk be neki. Mindezen sikerek képességeinktől függenek majd! Elég durva."
  • Surranohalal
    #675
    énis? :-)
  • FREAK
    #674
    nem baj, tudunk olvasni :)
  • KH
    #673
    jah, képek sajna nincsenek újak
  • KH
    #672
    találtam egy új interjuhét, nem olvastam még el, de lehet, hogy érdekes a nagy csend után: IGN.com
  • FREAK
    #671
    én is ezt gyanítom :)
  • PiszkosFred
    #670
    Talan mert nincs? ;]
  • haxoror
    #669
    'raziel.' 666
    Elég bizar véletlen

    Tudom, offtopic de nem lehetett kihagyni :)
  • PTW
    #668
    OFF

    anno olvastam valahol hogy a Jowood készül bejeélenteni egy HL2 motort használó ARX FATALIS-hoz hasonló (talán arx2) játékot... azóta is jelentik heheh

    el bírnék viselni egy arxot halflife motorral... na mind1 csak eszembe jutott

    ON
  • FREAK
    #667
    és Gothic :)

    de a 3 új képet nem találom
  • raziel.
    #666
    Tiszta Thief és Arx fatalis feeling ;]
  • Surranohalal
    #665
    most mondanám ki miatt, de ez egy ilyen világ hogy nem mondják meg neked ugye hanem a hátad mögött röhögnek ...