41716
  • Chaos Mad
    #744
    Boldog Születésnapot!
  • [Jakuza]
    #743
    PiszkosFred elmagyarazta szamodra.
    Nem csupan egy skill nev ami szamit hanem az elv, lehet akar mas nevvel mas hasonlo tulajdonsaggal rendelkezo skill, varazslat , ital , potencial novelo szer stb a lenyeg az, hogy ha ez leteznek akkor nehogy mar eltalaljanak pusztan mouseskillbol, ami raadasul le is van modellezve a megjelenitesben.
  • PiszkosFred
    #742
    Annyiban modositanam, hogy nem a karakter ugrik felre, hanem a tamado ut melle ;] De a vegeredmeny ugyanaz, a test es fegyver nem talalkozik. Illetve esely van ra, hoyg ne talalkozzon. No nem javitom magam tobbe, megyek haza ...
  • PiszkosFred
    #741
    **sanctuary
  • PiszkosFred
    #740
    Nincs termeszetesen, habar van sanctury varazslat, ami hatasa korulbelul a dodge-vel egyezik meg, de ez nem skill, nem fejlodik csak te csinalhatsz egyre erosebb variaciokat.
  • Surranohalal
    #739
    "En felhivtam, olyan hibara a figyelmet ami letezik a Morrowindben PL: magas elugras skill nem szamit, mert jo egerkezelessel eltalalnak es ezt a talalatot a jatek le is modellezi grafikailag. Igaz, hogy nem sebez 1es STR stattal ,de ettol meg eltalalnak.
    Kerdem en akkor meg minek pl egy dodge skill ?"

    Morrowindben dodge skill? van? :-)
  • Esrohnoil
    #738
    Summonerben pl. rendesen megoldották ha karddal hárít az ellenfél, v. ha ellép az ütés elől.
  • [Jakuza]
    #737
    Valoban en nem tudom, hogy hany szazalekban adnak ki, mas nem AD&D rendszeru szerepjatekokat, de a kozel 20 eves tapasztalataim szerint max ha 20% a skill rendszerre epulo.Persze akad ellenpelda, meg a hiresebb RPG-k kozott is (Fallout,Arcanum,stb) bar a szintlepes XP hatarokat, a skill rendszeru RPGnel is az AD&D alapjan tortenik 95%ban.
  • [Jakuza]
    #736
    Mint mar lejebb is allitottam en sem ertek egyet az AD&D rendszerrel 100%-ban, mert ahhoz tul egyszeru, hogy lelehessen modellezni egy szerepjatekot ill valos helyzetet, azzal is tisztaban vagyok, hogy a jatekok fejlodnek folyamatosan, mind grafikailag, mint szabalyaik szerint,de ettol meg nem biztos, ahogy ti allitjatok, hogy ez a helyes ut.
    En felhivtam, olyan hibara a figyelmet ami letezik a Morrowindben PL: magas elugras skill nem szamit, mert jo egerkezelessel eltalalnak es ezt a talalatot a jatek le is modellezi grafikailag. Igaz, hogy nem sebez 1es STR stattal ,de ettol meg eltalalnak.
    Kerdem en akkor meg minek pl egy dodge skill ? Freak szerint nem szamit, ami az en velemenyem szerint egy butasag. Legalabb akkor a keszitok valositsak meg grafikailag, hogy az enemy ellep az utes elol.
    Erre ertettem en azt, hogy nem veszi a jatek figyelembe a jatekos statisztikait ilyen elven nem szabadna, hogy eltalaljanak.
    Raadasul Freak ellenervei masban nem csak szemelyeskedesben nyilvanulnak meg, mert o egy Morrowind fan.
    Ezen en csak mosolyogni tudok, bar magyarorszagra nem jellemzo a kulturalt vita semmilyen forumon sem.
  • DonnieBrasco
    #735
    Valóban nem vagyok Hardcore játékos, csak a Bard's Tale 3-at, a Krynn sorozatot, Az Eye of the Beholder-t, A Wizardry 7-et (kétszer), a Wizardry 8-at, a Betrayal at Krondort (3x), A Gothic 1-et, a Kotor-t és a Morrowindet nyomtam végig (Newerwinter Nights kb. 90%-ig, Dungeon Siege-et feléig, Summonert úgy 80%-ig, és sorolhatnám...)

    :)))

    Soha nem az érdekelt, egyikben sem, hogy most vajon milyen szabályok alapján sorsolgatja nekem a játék az ütések erejét, sikerességét. A "találok, vagy sem" lehetőségét valahogy LE KELLETT modellezni, és az asztali, élő RPG-k esetében erre a randomon kívül nem sok esély volt, mivel nem álhattatok neki fakarddal hadonászni. Mivel ma már egyre több mindent meg lehet valósítani, igenis lehet az ügyesség (valamicske gyakorlat) ÉS a skillek függvénye egy találat sikeressége, _esetleg_ egy nagyon pici véletlen beszámításával. De csak esetleg! A csupán skill+random is lehet élvezetes, de szerintem is annál jobb, fejlettebb egy játék, ha a vizuális élményt (eltaláltam, megütöttem) megpróbálja reálisan lemodellezni - azaz találatot regisztrált, csak esetleg sebzést nem. Ezt Freak (minden hibája ellenére) már az elején tökéletesen leírta, kizárt, hogy ne értsd te is, pont ezért tűnik kötözködésnek a "szent kockadobás"-hoz való ragaszkodások. El kéne már felejteni az ADND-t úgy, ahogy van, és arra figyelni, hogy játék jó-e, vagy sem - önmagában. Szerintem :))

    DB
  • PiszkosFred
    #734
    Hagyd, azt mondta hogy a legtobbje, ami elfogadhato allitas, annak fuggvenyeben, hogy ez az allitas egy maganvelemeny, es ennek igazsagtartalma fugg attol, hogy a nyilatkozo mennyire ismeri az osszes szerepjatekot. Ha most valaki csak baldurs, nwn, pool of radiance, krynn sorozat, es hasonlo tarsaival, es csak keves "egyeb" rendszert hasznalo jatekokkal jatszott, akkor nincs is vele hiba, mert igazat allitott. Igaz, az o szemszogebol itelve a dolgot. De mivel kizart hogy ismeri az osszes rendszert barmelyikunk is, es erre epulo crpgt vagy pnp "jatekokat", igy picit tulzasnak tunik az allitas. Nezd ugy, hogy ez az o allitasa, az o velemenye, amit el kell fogadnunk, megha nem is ertunk vele egyet. Az pedig hogy altalanositott es nem irta oda, hogy szerintem, stilisztikai hiba, amelyen kar lovagolni, hiszen o is tudja hogy kar volt altalnositani, es te is tudod hogy kar volt;]

    De ha arra gondolt, hogy a kockadobas, papir, toll, interaktiv sztori, jatekosok es kalandmester mint olyanokat, a dnd rendszernek koszonhetunk, mert a rendszert megalkoto emberek talaltak ki az egeszet, akkor ennyi erovel a monopolyt is szerepjateknak tekinthetjuk, ha legalabb 3an jatsszuk, kozben titokban csalunk es probalunk valakit direkt "kicsinalni", mikozben jegyzetelunk ;]

    Tenyleg kellene egy kulon topik ennek valahol, mert erdekes vita alakulhatna ki ebbol, erv es ellenervekkel. Az mar mas kerdes, hogy van e ertelme... ;]
  • FREAK
    #733
    "az RPG-k legtobbje AD&D szabalyrendszerre epul, ha eltudod fogadni hanem"


    Na, én ezennel feladom, mert ekkora istentelen baromságot "hardcore RPG" játékostól még nem hallottam. Gratulálok.
  • PiszkosFred
    #732
    thx;]
  • haxoror
    #731
    Boldog szülinapot!
  • Surranohalal
    #730
    hát srácok no comment .... :-)
  • [Jakuza]
    #729
    Tokeletes szerepjatek nincs, nem volt nem lesz. Minden szerepjateknak megvannak a szepsegei, mint ahogyan az Oblovionnal is biztos meglesz a hibaival egyutt.
    Na es persze van megegy nem elhanyagolhato tenyezo is.Az pedig maga a jatekos, mert kinek a pap, s kinek a lanya. :P
    Ja es tuti vihar lesz ezt onnan tudom, hogy Aigner mondta nekem, hogy loditott.
  • PiszkosFred
    #728
    vilagon 20-30 embert leszamitva senki mas nem ismer ;]
  • PiszkosFred
    #727
    A legtobb es a minden kozott oriasi a kulonbseg ;] De komolyan mondom nem ertem ezt az egeszet. Nem tudjatok egymast meggyozni, ez teny. De konyorogom, olyan dologrol vitatkoztok, amelyet a vilagon 20-30 embert leszamitva senki mas sem ;] Vagy akkor hagyjuk a fenebe az Obliviont, nyissunk egy topikot "Tokeletes szerepjatek receptjei" cimmel, es ott mehet a fantazia. De igy errol vitazni, ervelni es a vegen majd egymast szidni (habar intelligensek vagytok, ettol nem kell tartani, ellentetben par okossal mas topik(ok)ban) majdhogy szelmalomharc.

    De ha mar itt tartunk, nem akar valaki velem vitatkozni arrol, hogy 2008 aprilis 12en milyen idojaras lesz a Balaton kornyeken? Igerem makacs leszek, es ragaszkodok a napsuteshez, mert az Aigner egyszer azt mondta egy faradt pillanataban, hogy sutni fog. Na, valaki? ;]
  • [Jakuza]
    #726
    "minden RPG-nek ugyanolyanok lennének a szabályai? "

    Hat bizony az RPG-k legtobbje AD&D szabalyrendszerre epul, ha eltudod fogadni hanem.Ezek meg csak abban kulonboznek, hogy melyik kiadasu rendszerre hasznaljak (v1.0;v2.0;v2.5;v3.0).Persze akadnak mas rendszerre foleg skill rendszerre epulo RPG-k is de ez a kis hanyada az RPG-knek.Persze ezt elfogadhatod vagy sem, csak kerdes hogy fel is tudod e dolgozni ezt a csekely informaciohalmazt. Marpedig a sikeres talalathoz ezeket a skilleket (pl Dodge,Mobility) csak es kizarolag ellegendo tamadasi tulajdonsaggal lehet sikeresen atutni, ahhoz pedig nem kell fene nagy felfogokepesseggel rendelkezni, hogy magas elugras skillt egyes STR stattal nem lehet eltalalni, mert te fenemod jol jatszod az FPSedet.
  • FREAK
    #725
    figyelj, akkor legyen RPG-s hasonlat... jobb játékokban van rá mód, hogy minden támadásnál előre jelezd, melyik testrészre akarsz ütni, esetleg milyen módon, vagy milyen speciális támadással

    ezt helyettesíti majd az Oblivionban az új harcrendszer, ahol valószínűleg az iránygombok és a támadó funkciók kombinációjával pontosan ezt teheted majd meg

    de ahogy egy asztali RPG-ben, úgy az Oblivionban is a támadás végleges kimenetelét a "kockadobás" és a statok határozzák meg, vagyis hiába jó a taktikád és a kézügyességed, ha nem elég jó a karaktered (értsd: hiába jelölsz meg jó testrészt, ha kevés az erőd stb) - és a támadási szándék nem egyenlő egy sikeres támadással, és fordítva, véletlenül is be lehet vinni halálos döfést (játékban, életben egyaránt)

    ez csak annyiban különbözik a Morro harcrendszernek nem nevezhető bugjától, hogy míg ott gyakorlatilag egy "Attack ON - Attack OFF" állású kapcsolót tudtál kapcsolgatni az egérgombbal, addig itt már sokkal mélyebben belenyúlhatsz a harc menetébe, meghatározva az egyes támadások, védések módját, helyét, idejét

    ettől még ugyanúgy a statok a legfontosabbak, csak végre ki is lehet használni őket, és a harcok kiléphetnek a "szükséges rossz" szerepből, amin jobb egyszerűen túlesni a Morrowindben, mert élvezetet egyszerűen NEM OKOZ


    amúgy szvsz gyorsan hagyd abba ezt a "ki az igazi hardcore" stílust, mert elég sok megközelítésben lehet valaki "hardcore", ha egyáltalán érdeklik az ilyen cimkék

    attól, hogy tisztában vagy a "szabályokkal" (minden RPG-nek ugyanolyanok lennének a szabályai? ez nekem új), még lehetsz egy fantáziátlan nulla, amin nem is lepődnék meg, mert úgy tűnik nem látsz tovább a megszokott dolgoknál
  • [Jakuza]
    #724
    Latszik ezekbol a hozzaszolasokbol, hogy nem vagy hardcoreRPG jatekos, ha az allitasoddal az alapveto szabalyait sem ismered.
    Ab ovo nem en hasonlitottam a valo elethez eloszor , hanem eppen akivel "te" ertesz egyet, es arra volt a cafolat a valaszom.
    Hiszen o hasonlitotta aszerepjatekot egy szimpla okolharchoz, ahol a pofonosztas nem okoz kekzold foltokat.
  • DonnieBrasco
    #723
    Az a gond, hogy te az valóságot próbálod itt meg a szerepjáték szabályokhoz módosítani, míg éppenhogy fordítva igyekszik mindenki :)

    DB
  • DonnieBrasco
    #722
    Valóban, én is meglepődtem, de Freak most tökéletesen látja a dolgot, Jakuza nem...

    DB
  • FREAK
    #721
    úgy is lehet érteni, hogy a most megjelenő játékok nagy része még mindig szarabb, gyengébb színvonal, vagyis Morro simán befér az élvonalba egy ideig, de a te megközelítésed is helytálló
  • ollie
    #720
    "Megelozte a korat a harcrendszere?"

    Én ilyet nem írtam.
  • PiszkosFred
    #719
    "a Morrowind simán a jelent képviseli"

    Ez igaz annak fugvenyeben, hogy a magyar jatekosok nagy resze csak mostanra erte el azt a technikai szintet, hogy a jatek kellemesen fut a maga szepsegevel. (leszamitva a memoriakezeleset)
  • PTW
    #718
    én csak azt nem értem hog yminek kell túlparázni az egészet...
    több mint 1 év múlva fog megjelenni a játék... rengeteg idő
    és ha csak annyira lesz jó mint a morrowind akkor szerintem már nyert ügy..

    azt sem értem hogy miért szidja mindenki a harcrendszert amiről kb még semmit sem tudunk... semmit nem láttunk belőle..
    a morrowindben, daggerfalban, arenában mindegyikben nagyon nagy súly volt a harcon.. inkább örülni kéne neki hogy most legalább szórakoztató, izgalmas és komoly lesz....
    ugyanyúgy fognak számítani a statok csak mostmár több beleszólásod lesz a dologba amivel szerintem semmi gond nincs.. morrowind legunalmasabb része volt a harc...
    szerintem amikor vigyorgó, fülig érő szájjal fogjátok kaszabolni az ellent, olyan látványvilággal ás technikával ami még nem volt játékban,
    senki nem fog azon panaszkodni hogy mennyit dobot a kockájával és a másiknak mennyi az AP je... legalábbis ÉN így leszek vele
    kicsit nyitottabnak kell lenni az új megoldások felé...

    az lehet hogy csalódás lesz.... !kellemes csalódás!
  • FREAK
    #717
    azért az durva túlzás, hogy "nagyon régi", nem volt az olyan régen

    a Doom 1 az nagyon régi, ehhez képest a Morrowind simán a jelent képviseli
  • [Jakuza]
    #716
    Megelozte a korat a harcrendszere?
    Ugye ezt viccnek szantad ?
    Az UUW 1992-es jatek volt es abban mar hasonlo harcrendszer volt.
    Pontosabban jobb harcrendszer, mert az ero a suly es a statoknak is szerepe volt a harcban.
    Volt egy gömb a kezelopanelen ami a lendites merteket mutatta (pirostol-zoldig), raadasul tok jo volt latni, amikor a kis erovel rendelkezo karakter, hogy nyuglodik a nehez csatabarddal, sokkal tovabb tartott neki a cselekves (mig a gombben a sav elerte a zoldet,ami azt jelentett hogy teljes erovel tud lecsapni a karakter), ami a Morrowindnel nem mondhato el, mert minimalis (szazadmasodpercnyi esetleg tizedmasodpercnyi) kulonbsegek vannak.
  • PiszkosFred
    #715
    szívemből szóltál ;]
  • FREAK
    #714
    vagy nem akarod megérteni, vagy érted, csak unatkozol.....

    mindegy, azt hiszem, amit lehetett, már elmagyaráztam
  • ollie
    #713
    Jaj, gyerekek miről beszéltek? Bele lehetett volna tenni a Morrowindbe azt, hogy a karakterek elhajoljanak, elugorjanak, stb harc közben ,de akkor megint várhattunk volna plusz egy évet a játékra. Egy olyan játékról vitatkoztok, ami így is megelőzte a korát sok mindenben, annak idején mindenkit lenyűgözött. Csaek emlékeztetőül: a Morrowind egy nagyon régi játék, a harcrendszer nyílván sokkal fejlettebb lesz a 4. részben. Ja és a grafika is ásznak számított annakideján. Mikori játékról is beszélünk? 2001-es?
  • PiszkosFred
    #712
    A lenyeg az, hogy ha egy jatekhoz tartozo univerzum a jatek elott kb 10 evvel mar meg volt alkotva, majdhogynem tolkieni vagy starwarsos reszletesseggel, akkor ne csodalkozzunk hogy a keszitoknek meg van kotve a keze. Morrowind tartomany ilyen, nezz ra a terkepre, es meglatod. Majd most lesznek szep bekes erdok es vizek - utobbi a csaszarvaros kornyeken mindekepen -, de azt felroni a Morrowindnek hogy tartotta magat a korabban megalkotta vilaghoz, igencsak rossz itelet. Szerintem.

    Csak az amerikai "B" kategorias filmekben lehetnek olyan fantasztikus rendezoi huzasok, hogy az Eiffel torony London foterere kerul, es hogy a Duna Madridnal omlik a Nilusba. Elder Scroll vilaga igencsak precizen megalkotott univerzum, amihez mindeddig ragaszkodtak a keszitok.
  • Chaos Mad
    #711
    igen! :)

    mert még a végén szomjan hal a karim :D
  • Esrohnoil
    #710
    Ok, és a Szaharát is hanyagoljuk. :)
  • Chaos Mad
    #709
    hááátö...

    de ez nem ott fog játszodni remélem :)
  • PiszkosFred
    #708
    Ha majd egy kalandjatek a Hortobagyon fog jatszodni, remelem nem fogod hianyolni a hegyeket es a nagy kek tengereket...
  • Chaos Mad
    #707
    környezetben én is reménykedek hogy nem szurják el, a morro emiatt is volt unalmas egyrészt, nagyon egyhangú volt a táj, semmi fü, bokor, fák alig-alig, egyedül a térkép észak-keleti része tetszett meg a bloodmooni sziget.
  • haxoror
    #706
    Nem tudom, én fps fan (is) vagyok és egyáltalán nem zavarna ha egy jó és sok lehetőséget adó vívásszimulátort integrálnának a játékba ahol a statisztikák például a bevitt sebzés nagyságát vagy a kard maximális mozgatási sebességét befolyásolnák, a tisztán statisztikára épülő harcrendszer pl. ami a KOTOR-ban volt nekem annyira nem jön be :)
  • [Jakuza]
    #705
    Mint mar mondtam en sem ertek az 1-es es 20as szaballyal egyet az RPG-ben, sot azzal sem, hogy egy harcosnak eleg az erore gyurni, hogy megtudjon utni valakit, kozben pedig ugyetlen es van 0-as DEX-e ami nala nem szamit csak a vedekezesenel , amikor a tamdasnal is szamitani kene az ugyesegnek, de mint mondtam, meg mindig jobb az ilyen szabaly, mint a, hogy FPSt csinaljanak az RPG-bol es semmi esz ne kelljen a karakter fejlesztesehez, csak egy kis Quake gyakorlat es mar mindenkit le is hentelhetsz.