980
Új fejlesztőktől
  • tajfun
    #169
    Epic levelen se kellenek csalo cuccok, ez nem diablo hogy fogod a burizat es te vagy az isten, tokmind1 hogy mit tudsz. Azert vannak a skillek, featek, attribok hogy azzal fejleszd magad. Persze ezt nem lehet esz nelkul mint felvenni 1 csalo cuccot es majerkodni, de hat ez az egesz dnd errol szol, nem pedig hack'n'slashrol.

    A cuccdobalasi rencer is azert szar mert tamogatja az ilyesmit. Mennyire elethu mar az hogy mindenki (npc-k) a kukaba meg bozotba dobalja szet a sok jo cuccot, nem pedig otthon feltve orzi? A BG sorozatban meg meg kellett kuzdeni 1 jo cuccert (Twisted Rune remlik vkinek?), ezert volt erteke, hiszen kemeny munkaval szerezted meg, itt meg benyulsz a bozotba, es kihuzol 1 prizmatik csizmat meg hasonlokat. Komolytalan. Ez a diablo masik veglete. Ott eselyed nincs megtalalni semmi jot, itt meg minden keszen a foldon hever. Szerintem a BG-ben volt a legkorrektebb: legyen ritka a jo cucc, hogy megbecsulje az ember, de ugyanakkor legyen eselye is megtalalni, persze kemeny munka aran juthasson csak hozza. Es foleg: ne adjon olyan elonyt amit nem lehet maskent behozni. Pl. a BG2-ben a staff of magi eleg jo volt a napi 1 spell trap miatt, mert ez 1 hasznos dolog, ugyanakkor nem olyan nagy extra, hiszen 9. szintu spellkent barmikor hasznalhatod bot nelkul is.
  • lwb
    #168
    bár abban igazad van, hogy egy-két cucc, jobb ha meg sem jelenik a játékban. legalábbis nem így. kedvenc példám még mindig a boots of speed.
  • lwb
    #167
    nem az a baj, hogy a toolset megengedi, mert ugye lehet epic levelen is mesélni (azér' a +10 az még ott is sok, mondjuk), hanem az, hogy a modulkészítők ezt felhasználják olyan moduloknál is, ahol nem kéne.
    ezért kell válogatni a modulok/pw-k között. 100 fos modulra nwnvaulton jut egy 1 jó. ezeket kell szépen leszűrni. :)
  • tajfun
    #166
    A baj ott kezdodik hogy a toolset 1altalan megengedi ezeket az ubercsalo cuccokat. Mert igy a modulkeszitok ezt alapnak veszik, es tobbnyire ki is hasznaljak. Mar egy +5-os cucc is ubertap pnp-ben, itt meg +10 - +20-asok repkednek. Ennyi erovel lehetett volna "kill everybody on login" cucc is, aztan csak belepsz a jatekba es mar nyertel is, minek ide ez a sok szarakodas questelessel, fejlodessel...
  • Adam5
    #165
    Nem baj az :D végre van egy topicom aami népszerü
  • lwb
    #164
    ahogy visszaolasok kb. az 1-es hozzászólásig törölni kéne mindent, mert az már szinte mind off. :D

    miattam inkább maradjon ez így ahogy van ...
  • himpike
    #163
    akkor kérjed,én nem járok ide, te vagy otthon lwb. Vettem a fáradtságot és megkérdeztem, azért volt a törlés, amit leírtam
  • lwb
    #162
    mert rossz topicban kérted ...
    fent van a Moderátornak topic
  • himpike
    #161
    A belt of guiding light miatt volt a vaulttörlés, és a többi nem modul cucc miatt. Vagy szerinted miért? Minden DM ezt mondta. Egyébként se érdekel mi volt. Most nincs, ennyi.
    Mellesleg miért nem törölték már ezt régen?
  • Kryn
    #160
    Na most így egyből fogd is vissza a tenyerestalpas stílusod... Mi az, hogy "telecsíteltük a modult deathimmunos cuccokkal", meg "paraszt módon nem dislikeolták"? Jobb ha tudod, hogy benne volt a modulban a death immun, nem véletlenül írtam, hogy mindenki abban rohangált. Az egész vault csíterekből állt? Gratula, szép következtetés. Ez körülbelül egyértelműen tanúskodik arról, hogy akkoriban nem sok kapcsolatod volt dalakorával, a "nem dislikeolták" dolog meg úgy ahogy van komolytalan, mivel arról meg tudom, hogy szintén nem voltál jelen. Látatlanban beleokoskodni vmibe, megmondani a frankót, sértegetni a másikat nem szép dolog, magadat járatod le.
  • BEAST #159
    ebből elég :D ha tudtam volna hogy van ... már rég itt vitáznék veletek ... kryn te meg be sem köszönsz hozzánk? :( ...grrr :DDD

    Bíszt voltam :DDDD
  • himpike
    #158
    Mert nincs a modulban, úgyhogy nem találhat :D kb ennyi nekem ne mesélje hogy találta ha nincs a modul rare item drop listáján. Pontosabban mesélheti, csak nem kimondottan érdekel
  • Devla
    #157
    Miert kell bannolni valakit mert talalt egy cuccot? Rendesen torolni kell a modulbol, nem a jatekos tehet rola.
  • himpike
    #156
    Van egy tárgy amit minden sarki lámer használhat, és timestopot nyomat :DDD azonnal :D gyk gyorsabban mint ahogy a wiz elkasztolja :D
  • KH
    #155
    © himpikema 07:05 | Privát | Válasz | #153
    "A világ szégyene obsidian chronográfról meg hadnemondjak semmit..."
    ez mi?
  • lwb
    #154
    az egész nwn vita meddő, mert minden a modultól függ. ha a modulkészítő akarja, telerakja a modot olyan cuccokkal, amik a neki kedves kasztot az egekig emelik és kész. ez nem feltétlen a játék hibája.
    az viszont az, hogy adott volt egy jól letesztelt, kipróbált rendszer (a dnd). az nwn azonban sok helyütt indokolatlanul eltért ettől. ezzel megbontotta a kasztok közti egyensúlyt:
    - ilyen pl. a boots of speed tárgy, ami permanens (!) haste-et ad nwnben (lol)
    - ilyen egyes papi spellek, mint pl a sanctuary, ami ellen nwnben nincs mentő (übertáp)
    - és ilyen, az a temérdek übertáp tárgy, amivel telerakták a játékot (az oct)

    a SD hide in plain sightját simán meg lehet fogni pnp: hiszen csak akkor működik, ha 10 lábon belül van árnyék. egy light spell és már nem is engedem neki ...
  • himpike
    #153
    Ténylog modok, valaki törölje a sok szart itt ha lehet...
  • himpike
    #152
    A világ szégyene obsidian chronográfról meg hadnemondjak semmit...
  • himpike
    #151
    Mivel telecsíteltétek a pwt deathimmun cuccokkal. Hozzátenném már nincs ilyen a modulban se +10000kasza, ami átüti a premot, stoneskint. És artanis nem a deaimmun miatt nem tudot megölni senkit hanem mert paraszt módon nem dislikeolták. Szóval abból kiindulni, hogy szétcsítelt karakterrel megölték a wizardot nevetséges. Jelenleg SEMMILYEN permanens deathimmun cucc nincs a modulban. Pont az ilyenek miatt volt a vaulttörlés dalakorán. Ha dmként meglátok valakin dwcuccot, azonnal bannolom... csókolom.. Ugyanez vonatkozik a 60as mentőt adó, vagy 23554236es spellresistet adó konyhakés +82re is.
  • KH
    #150
    ez tuti a tahu
    izé, csak úgy mondom, hogy NEM SZABAD vele vitatkozni!
    SENKINEK! úgyhogy csitt! Varázslókról főleg!

    egyébként ha rajtam állna, úgy kitörölném ezt itten, hogy még! michoda offolás, a'zannya
    moderátort ide!
  • steweee
    #149
    úristen, mit indítottam én el itten ?!

    mindig harcos karival játszok, de furcsállom hogy egy magasabb osztályú varászlót ki lehet vele nyírni.egyáltalán nem éreznék frusztrációt, ha nem így lenne, vagy csak cseles übertápos módon, nagyhatalmú varázsfegyverekkel meg egyebekkel.
  • Kryn
    #148
    Huh ha jól tévedek pont ezzel az Artanissal esett az a már aranynak számító történet, amikor egymás után 6-8-szor csapták le. Ha jól emléxem ő abba a kasztba tartozott, akik amíg kicsik kéregettek, elvárták a segítséget, aztán amint felnőttek hozzánk mindezt totálisan elfelejtve csúnyábbnál csúnyábban reagáltak...
    Az eset meg vmi olyasmi volt, hogy mi önmagunk szórakoztatására RPztünk kaszásokkal, ő is beszállt, vmiért Strahdot megtámadta, Strahd egy jól irányzott kritikussal lecsapta, aztán egyből támasztotta is, elkezdett anyázni, ezt alátámasztandó nyomott egy-két támadó spellt meg egy bansheet, senki nem értette mért, de egy újabb kritikussal újra limbón találta magát, újra fel lett támasztva, amint megjelent folytatta a szájkaratét és megint nyomta a bansheet, ezt egy újabb limbóra tántorító kritikus saller követte, stb, stb. és ez a forgatókönyv ismétlődött vagy 5-6-szor. :D Egyvmit felejtett el csak nagyon megnézni, a death immunt a srácon. :D
    Na hát vannak ilyen régi szép emlékek is. :D
  • tajfun
    #147
    :)
  • Kryn
    #146
    Előre vetítem, hogy fogalmam sincs milyen viszonyok uralkodnak manapság dalán, de akkoriban amikor én ráuntam nagyon is olyan viszonyok uralkodtak amilyeneket Tajfun felvázolt. Wizard 21-es szint után gyakorlatilag semmit nem fejlődött, dc-je viszonylag nem változott, új slotokat nem kapott, stb. (bár úgy hallom nem lehet még mindig 24 fölé fejlődni) Ez az nwn hibája.
    Az viszont korántsem, hogy boldog-boldogtalan death meg mind immunos ágyékkötőben, kezében timestoppot adó karórát lóbálva rohangált... a wizardok fő kenyere, a missile storm meg a frusztrált pwkészítő kényének-kedvének esett áldozatul...
    A +5 feletti fegyverek kraftolhatóságáról meg már ne is beszéljünk, mivel ezekkel tulajdonképpen mindenféle wizard létezéséhez szükséges védelmet teljesen negáltak. (premo, stoneskin) 2-3 napja ugrottam be egy régi jó barátomhoz aki nem fordított hátat dalának és bizony közölte, hogy ha jobb lábbal kel fel akkor bizony tud csinálni +7-es fegyvert. Na erről ennyit...
    Pap-wizard kontraszthoz nem férhet kétség, tapasztalatból mondom, mindkettőm volt kimaxolva... speciel wizarddal egy ideig pvpben nem nagyon akad ellenfelem, az egyetlen talán egy hírhedt monk (Matyi ;D) volt akivel amolyan döntetlent játszottunk mindig. :D De ez csak az elején volt így.
    Viszont ami ezerszer lényegesebb ennél a wizard egy rakás szerencsétlenség volt mobok ellen, amiben a pap messze a legjobb. (heal, agyonbuff, harcosnál is jobb attackbonus, harm, instantkillvazsik, stb.) Nem nehéz kitalálni melyiknek van keletje egy tiszta PvE gammában amiben a PvP-t mégcsak nem is támogatják.
    Arról meg már nem is beszélnék inkább amikor megcsináltuk az első kaszásokat... a 200-250-es criticalokkal szemben senki nem állt meg, és minden körben ütött minimum egy ilyet a kari. Még Lineageben is mindig köznevetség tárgya, hogy ezek a karik hogy vágták szét fél kör alatt is az agyontápolt wizardokat. (ugye Strahd, Z3d? ;D)
  • Kryn
    #145
    Tahu te vagy? ;D
  • lwb
    #144
    mert faszok. :) nwn eléggé "out of control" jellegű. nehéz igazán megfogni a powerplayert. ez 1 nagy hibája, amit nem én fedezek fel először.
  • lwb
    #143
    nem tom miről beszélsz. mit adtunk a szádba? ki "provokátorkodott"? himpike irl cimbim és mellesleg kibaszott régi pnp pléjer (akkor kezdte, amikor az átlag fórumozok itt sgn még meg se születtek).
  • lwb
    #142
    lol. himpike nem ismeri annyira sg-t, hogy ilyen funkciókat tudjon. azé' mondom én. gumiba meg nem írtam soha. nem is fogok.
  • tajfun
    #141
    Kiveve amikor nem. Eloszor a kasztokbol indultunk el, aztan jottek a pw-k, meg az ottani megvalositasuk, erre lett 1 pelda a dakota. Namost nem szeretem ha az 1ik temara irt valaszt ugy probal meg beallitani mintha az a masikra erkezett volna (epp ezert van a jobb also sarokban a "valasz xy uzenetere" string), ezaltal total mas kornyezetbe, mas ertelembe helyezve azt, es raadasul azt allitani hogy en arra a masikra irtam volna a kiragadott idezetet. Fasze kell kavarni a szart, olyasmit a masik szajaba adni, amit nem is mondott? Provokatorkodni menjen a gumiszobaba.
  • tajfun
    #140
    Meg a greater int is 2onkent, ezekkel egyut lesz 45 a max.
  • lwb
    #139
    tudom. arról beszélek. sok az. hidd el.
  • tajfun
    #138
    Ja, csak az a +6 a 3 db egyuttes hatasa (sima, greater, epic), nem csak az egyike. Igy mar nem is olyan sok.
  • lwb
    #137
    mondom h csak daláról beszélt, bazzeg
  • tajfun
    #136
    Azt latom hogy fogalomhianyod van, valoszinuleg ezert ugralsz ossze-vissza a hc, a pw meg a dakotas fogalmak kozt, egyiket a masikba csusztatva.
  • lwb
    #135
    #50 : "erről beszélek" ... elolvasom banyek
  • tajfun
    #134
    Irjad. A tenyeken nem valtoztsz.
  • tajfun
    #133
    En inkabb arra lennek kivancsi miert engedtek a keszitok hogy ilyen tapmestereket lehessen csinalni.
  • tajfun
    #132
    El is olvasod amit irok, vagy csak irod a magadet esz nelkul? En azt irtam hogy keves hp-hoz nagyobb sebzesnek kell tartoznia, akkor lesz egyenlo eselye mind2 karinak kinyirni 1mast. Ebben mit olyan nehez felfogni?
  • tajfun
    #131
    Mostmar. Es eddig? Hat az alvasszopatas is ki lett vegre szedve, vagy meg mindig kisebbsegi komplexusban szenvednek a harcosok ha mas is lehet olyan jo mint ok?
  • lwb
    #130
    végig dakotáról beszélt. himpike nem jáccik máshol nwnt csak dalán, hc-vel nem szórkaozik, hacsak nincs dalán is az (tudtommal nincs).