980
Új fejlesztőktől
  • lwb
    #209
    ez volt a gáz. csak egy +4-es fegyverem volt. meg mintha nyomta volna a wail of banshee-ket is az imprisonment mellett. nagyon sokat görcsöltem vele, de nagy nehezen meglett. firkraag hozzá képest sétagalopp volt ...
  • Kryn
    #208
    Az szerintem nem volt túl komoly, védőmágia nem volt rajta, imprisonmenten kívül semmi mást nem csinált, tehát csak egy prot. from magic scroll kellett amit már Ribaldtól megkaptál meg egy +4 vagy jobb bökő és már feküdt is... Szerintem a darabjait összeszedni egyenként nehezebb volt mint lecsapni őt magát. :D
  • tajfun
    #207
    Ja, nem ez csak sima lich, de ugyanugy szejjelut 2 sec alatt. NWNben meg jon szembe a lich aztan kirohogom, tok komolytalan. :)
  • tajfun
    #206
    Shangalar is demilich, csak itt vannak haverjai is, Kangaxxnak meg nem.
  • tajfun
    #205
    Shangalarra meg automatikusan raugrik az osszes vedomagia contingencybol, aztan mislead, time stop, wail, meteor (ott olyan 40esevel sebez akar 2-4-szer is mindenkit, mikozben az 500 - 1000 hpk helyett 80-130-ak vannak), es ezutan kovetkezel te. :-)
  • tajfun
    #204
    Ja. En csak 1et nem tudok, hogy a BG1ben a palota pincejeben (Sarevok mogotti lepcso) balra 1. ajto mogott van 1 lada, amit a tolvajom szarra potionozva se tud kinyitni, na az mivel nyilik, es mi van benne?
  • lwb
    #203
    nekem a demilich volt a leggázabb harc bg2-ben.
  • himpike
    #202
    A Twisted Rune Amnban a hidas palya also reszen, 1 rogue gemmel nyilo kapu mogott van, Shangalar a lich vezeti (nemtom o"ra mit szolna a sok dalakoras, mert nemcsak a time stopot tudta halomra nyomatni :-))
    Erre reagálnék, nwnben bugos a dispell, a gatyád is leesik ha bekapod. westbrookban időnként nem tudom mi üt a síma licsekbe, de TS, dispell, finger of deathal kezdenek... na arra találj ki valamit :DDDD
  • Kryn
    #201
    Na pont ez volt a jó benne, ugye ez a kedvenc klasszunk, a wizard lényege. ;D
    De jó is volt, fel is tettem pár napja a BG1-et, csak még nem tudtam magam rászánni, hogy nekiinduljak újra a nagy útnak. Szar így, hogy mindent kívülről tud az ember.

  • lwb
    #200
    igen. pl. a nulbi kupleráj és a kapcsolódó questek, meg a buzi kalóz questje. :) innen már láthatod, hogy atari a korhatár miatt vetette ezeket ki. ráadásul kovács már árul MW cuccokat, szóval a craft is hasznosabb lett.
    nézd meg, megéri szvsz.
  • Kryn
    #199
    Gépemen még mindig fent van vhol a játék, de köszi utánnanézek majd... nagyon tetszett anno. Lehet, hogy kipróbálom majd, bár manapság normális esetben ha nagyritkán játszom azt csak mmorpgvel teszem.
    Új területek, kvesztek is kerültek bele ezexerint?
  • lwb
    #198
    jaja. emléxem egy csomó varázslatot hetekig kerestem a Tome of Magicban meg a többi kiegben, mer' fogalmam nem volt, honnan ásták elő a BIS-ek. király volt, na.
  • Kryn
    #197
    Azon éppen nem, de mi viszont játszottunk BG-t páran meg IWD-t hatan. Nahát akkor milyen jól elvoltunk.
    Ahogy annak lennie kell mindenkinek megvolt a maga indítéka, célja. Minden egyes jól sikerült nagyobb csata után a kocsmában kötöttünk ki és versenyt ittunk a törpével, egy-egy frissen talált plusszos cuccért óriási csetepaték voltak a partyn belül, stb, stb.
    Azóta talán csak nwn-ben voltak hasonlók... :D
  • lwb
    #196
    ne sirasd. a 2-es paccsal és a circle of 8 fanpatch-ével (ami igaziból csak az atari által kihúzatott, már nagyrészt bennelévő questeket/helyeket szedi elő, illetve bugfixel) jáccható. én pl. most is tolom ... :) talán eddig a legjobb dnd crpg (bg2 még adnd volt, iwind2 meg nem volt annyira rpg-s, nwnt meg jól kitárgyaltuk már).

    ha kell, adhatok linket a paccshoz, a töréséhez és a fanpaccshoz is.
  • tajfun
    #195
    :)
  • Kryn
    #194
    Hogy ne emlékeznék már rá? Micsoda kolosszális flém volt. :DD
  • ollie
    #193
    Azóta 2 hivatalos patch is megjelent hozzá.
  • Kryn
    #192
    Erről az első negyed dologról jut az eszembe, hogy ott volt még a ToEE is, ami szerintem a bughegyeket leszámítva egy klasszis is lehetett volna. Kár, hogy csak egy csonkjátéknak sikerült... kb. ötször olyan hosszúnak kellett volna lennie. Ha jól tévedek elég sok spellt belegyömöszöltek, tűrhető kraftrendszert, körökre osztott volt, jó és szép grafikus motorral, még az övcsere is látszott a karaktereken. Kár érte.
  • ollie
    #191
    :DDD
  • tajfun
    #190
    Meg az volt a jo benne hogy mindenre volt megoldas, nem volt tuti vedelem, ami ellen nem lehet mit csinalni. Sarkanyoknal a lower resist fogyott gyorsan, licheknel a spell immunity: abjuration, vampiroknal meg a limited wish. Mindenre volt megoldas, de mindenre mast kellett hasznalni, kellett gondolkodni, kombinalni, nem csak klikkelgetni. Remelem a BG3ban is megtalalom ezeket.
  • b-type
    #189
    :)))))))
  • tajfun
    #188
    Ott voltal mikor bg2-vel multizni probaltunk 3an? Volt egy lvl1 tolvaj, aki 1bol azt kezdte kerdezgetni mire jo a staff of magi. Mondom mit erdekli, 1 jo darabig nem fog vele talalkozni. Aztan megneztem az inventoryt es eltunt a staffom. :)
  • lwb
    #187
    bg-ben igazi varázslópárbajok voltak még ... hejj, a régi szép idők. :)
  • tajfun
    #186
    Nem kellett megnezni, emlexem ra elegge. :) En inkabb elvittem a sorcimat a legmagasabb szintre amit el tud erni, es csak a maradek xp helyet aldoztam 1 masik classra (cleric), de szerintem ezt mar te is tudod. :D
  • lwb
    #185
    ez volt a játék első negyede. a barcelonás rész. onnantól b-típusú diablo 1 klón, csak sokkal gyengébb megvalósítással. azért kapott viszonylag jó pontokat, mert a teszterek nagyrészt nem tudtak sokat foglalkozni vele, és ennél tovább nem jutottak el.
    lehet ez a tuti taktika ... :) csinálj egy gagyi játékot, jól hájpold, aztán csak az első 2 óra legyen ott a szeren, a többi már a kutyát sem érdekli. azért egy-két teszter továbbjutott és rendesen kiosztotta a játék készítőit.
  • tajfun
    #184
    Amugy a project image a dnd 3e-ben mar nem 7. hanem csak 6. szintu spell, meghamarabb meg lehet tanulni. Mar ahol 1altalan megvalositjak...
  • Kryn
    #183
    Gyorsan megnézted vmilyen oldalon a leírását mi? :D
    Emléxel? Én multiclasspárti vagyok, egy botra specializálódott fighter/mage-nek azért elég kellemes husáng. :D
  • tajfun
    #182
    Ja, de csak a sebezhetoseg vizsgalatakor szamitott +5-osnek, attack bonuszt nem adott ennyit, csak 1et vagy 2t. Persze tudott dispelezni, csak epp a magusnak attackja nem volt ahhoz hogy el is talalja vele az ellenfelet, de azert legalabb joga az volt ra, mint no"nek lenni a Brian eleteben. :-) Napi 3 fireball-lightningot tudott, hat nem volt 1 nagy szam (inkabb a sima fireballhoz merheto mint egy abu dabuhoz). A spell trap volt 1edul igazan hasznos belole, +1 db 9. szintu spelled lett. Alacsony szinten persze nem jelentektelen dolog, nade aki alacsony szinten kicsavarja a twisted runes figurak kezebol, az meg is erdemli, magas szinten meg gyakorlatilag nem szamitott, project imageval, simulacrummal ugyis volt spelled eleg, nem kellett percenkent aludni mint az NWNben.
  • Kryn
    #181
    Azért az a lionheart sem volt annyira utolsó, nekem pl. nagyon tetszett benne a falloutos perkrendszer, a frakciók (tényleg valódi döntések voltak, hogy hova áll be a kari) meg a kaszt és képességérzékeny kvesztek, már ha jól emléxem ezekre, azért nem erőltettem túlságosan a játékot. :D
    Jja, és ott is lehetett kalandozni a vadonban talán. ;D
  • Kryn
    #180
    Örülök Tahu, hogy ismét hírdeted az igét. :D
    Na most akkor én is jól belédkötök, mert a staff of magi azért plusszötvagyhat volt meg minden ütésnél dispellezett meg tudott még asszem fireball+lightning kombót is egyszerre, amivel azért szépen lehetett ám ritkítani, tehát azért nagy fegyvertény volt ám. :D
    Twisted Rune meg talán a legkeményebb csata volt az egész játékban, a lich ott egymás után köpködte a lvl9-es spelleket.
  • lwb
    #179
    nagyban attól függ a dolog, kinek adja oda az atari a játék elkészítésének jogát. remélem nem a lionhearton "bizonyított" reflexive-nek. az még viccnek is rossz lenne ...
  • tajfun
    #178
    Az oc eleg diablo2 jellegu lett, ott is ez van: mesz 1ik varosrol a masikra, es kitakaritod a kornyeket. A BG1 sztori"vonalat", szabad mozgasat kene visszahozni a 3ban, ez volt a legnagyobb elonye a tobbi jatekhoz kepest.

    A twisted rune nekem pont azt nyujtotta, amit 1 jatektol elvarok: nehez kuzdelmet, gondolkodast igenyel, nem eleg menni es utni, es vegul a jutalom se marad el, es a megszerzett cuccra is maskent tekintesz, mitha csak a foldon talaltad volna es lehajoltal erte.
  • lwb
    #177
    basszameg, legalább ötször végigvittem a bg szériát, 1+tosc+bg2+tob mégse találtam meg ezt a licset... asszem újra felteszem a bg2-őt. :)

    az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek. és tudod, mi a legnagyobb pofátlanság? hogy pont ezt igérték, mielőtt kiadták volna. hogy az oc jobb lesz, mint a bg2, meg ilyenek ... :(
  • tajfun
    #176
    1-2 hp gyogyulas az meg elmegy, nade hogy levagjak a labad, es reggelre visszano az azert tulzas.
  • tajfun
    #175
    A buriza a dio kiegeszitojeben, a LODban az 1ik legtaposabb nyilpuska, a windforce ij utan a legjobb tavolsagi fegyver. Mivel a wf-el ellentetben ezt idonkent meg is lehetett talalni, mindenki ezzel rohangalt.

    A Twisted Rune Amnban a hidas palya also reszen, 1 rogue gemmel nyilo kapu mogott van, Shangalar a lich vezeti (nemtom o"ra mit szolna a sok dalakoras, mert nemcsak a time stopot tudta halomra nyomatni :-)), van meg 1 beholder, fo"vampir (utesenkent 4 szintet sziv), 1 varazslocsaj (nala van a bot, ha ledispelezed a prot from eviljet, akkor szetkapja az altala megidezett pit fiend), meg van asszem meg 1 harcos. Mindez 1 kis szobaban, menekulni nem lehet, szal rendesen kell taktikazni a gyozelemert, foleg ha a jatek elejen mesz oda (lvl11 korul eleg szep feladat :)).

    Szerintem az NWNt ugy kellett volna megcsinalni, hogy megfogni a BGt, es adni neki egy 3D-s grafikat, es kesz. Ja, meg a toolset, ami mint 5let nem hulyeseg, csak a tapolast osztonzo megvalositasa az.
  • lwb
    #174
    igaziból pnp dnd szerint mindenki szint hp-t gyógyul 8 óra alvástól. nwn megoldása itt is gagyi.
  • lwb
    #173
    lol, majd írok, igérem, ha gumiba kötünk ki. :D
  • lwb
    #172
    nemtom, mi az a buriza, nem vagyok nagy dios ...
    a többiben egyetértünk. a bg minden szempontból kenterbe veri az nwnt, csakhát az nwn multi meg ott van a toolset is hozzá. na majd az nwn2 javítja a hibákat ... vagy nem. :)

    a Twisted Rune-ra már nem emléxem. azt tudom, hogy ez egy titkos társaság fr-n, egy lich és egy alhoon vezetésével. de gondolom bg2-ben kapcsolódott hozzá vmi tárgy. régen jáccottam már vele.
  • tajfun
    #171
    Pl. De ugyanigy hulyeseg hogy alvasnal mindenki felgyogyul (jo persze van ahol lescriptelik hogy ugyanannyit vissza is sebzodik, de alapbol nem kene igy lennie), igy ertelmet veszti pl a papok gyogyito kepessege. A pap gyogyitson, a magus varazsoljon, a harcos meg usson, de ne keverjuk mar ossze a szerepeket. A harcosoknak se kell magia immunisnak lenniuk, ahogy a magus se fizikai sebzes immunis. Pont igy van (lenne) meg az egyenloseg, hogy mind1ik sebezheto valamivel, ugyanakkor mindegyik a legjobb a sajat szakteruleten. Ezert is hivjak ezeket kulon osztalyoknak.
  • b-type
    #170
    engem spec. nem zavar...elolvastam az egészet. :)
    bírom mikor ilyen szinten csapnak össze a vélemények....
    bár full off....de ha költöztök, linkeljétek! :)