1413


Minden idők egyik legjobb körökre osztott stratégiai játékának a folytatása.

Megjelenés talán soha...

  • Agamemnon
    #252
    Bár akár JA3D is lehetett volna demó neve, hiszen a JA2 nagy nevei megtalálhatóak a játékban és az Ivan-ról betett képem is a demó könyvtáraiban volt...
  • Agamemnon
    #251
    Ott a pont.
  • Thanatos
    #250
    nem sok, de ettől még nem a végleges, csak erre akartam kijukadni, ennyi :) és azt meg kétlem hogy oylan rohadtul up-to-date lenne hogyha még a neve is a régi pedig már volt egy névváltoztatás ugye :)
  • Agamemnon
    #249
    És te tudod, hogy mi a 0.9 és az 1.0 között a különbség? Csak mert, ha ez a demó up-to-date volt, mikor kiadták, akkor az 1.0 sem lesz sokkal jobb. Vagyis annyival lesz jobb, amennyit 2-3 hét alatt javítani tudnak, feltéve, hogy tartják a szeptemberi megjelenést.
  • Thanatos
    #248
    hogy minden botlba kerülő játék verzioszáma minimum 1.0... ez az alap ugye és ezt patchelgetik... :)
  • Agamemnon
    #247
    Igen, nálam is. Ez szerintem csak annyit jelent, hogy elkezdtél egy feladatot, amihez több ap kellett volna, mint amid volt, de csak így tudta befejezni a mozdulatot, pl: lépés, kúszás, vagy valami. És így kevesebb ap-d volt a következő körben, mint normálisan.

    Thantos: És mi a következtetés?
  • Thanatos
    #246
    emberek, verzioszámot nézzünk már jól, 0.9 akármenyi, következtetéseket lehet levonni... :)
  • Fenrir
    #245
    Nekem volt olyan, hogy negatívba átment az ap-m :P
  • Agamemnon
    #244
    Ja, amikenek nincs leírásuk, azok lehet, hogy nem kerülnének elő sosem a demóban, vagy legalábbis többségük nem. Úgy gondolom, hogy ami mellett a rarity értéke 0 volt, az nem kapható a boltban, sosem. Így lehet, hogy csak az excell táblázatban volt bent hagyva, de az ikonját, leírását már törölték, vagy még el sem készítették...
  • Agamemnon
    #243
    Már csak az a kérdés, hogy ez mikori verziója a játéknak. Mert, a cuccok, térképek és egyéb dolgok többsége is bent van a demóban, még ha mi nem is találkoztunk vele, szóval nagyjából késznek mondható. De, ha ez akkori fejlesztési szint, mint amikor ki is adták, akkor komoly bajok lesznek szvsz a játékkal, ha tényleg szeptemberben megjelenik. Persze, ha ez egy május-júniusi állás, akkor már orvosolhatták a gondokat.

    Szóval a hangulata megvan, a játszhatósága megfelelő, a hangok jók (kivéve, amikor üvölt), egyszerűen kezelhető és a grafikája elfogadható. Egy jó játék lehet belőle, ha nem lesz ennyire bugos.

    Egy újabb bug: A lőtornyokba/kilátótornyokba való felmászáshoz kell vagy 20 AP, ami nem is lenne gond, de ha éppen mászás közben megpillant egy ellenfelet a zsoldosom, akkor vissza lecsúszik/teleportál a létra lajára, és marad 1-5 AP-m, amivel nem tudok már mit kezdeni. Kérdezem én, miért nem ál meg a létra közepén, vagy, folytatja az útját? Arról nem is beszélve, hogy másztam már fel belűlről is a létrán, illetve oldalasan is, mintha 90 fokkal el lenne forgatva létra.
  • Fenrir
    #242
    Átírtam én is pár excel fájlt, hogy minden felszerelés/fegyver/páncél legyen, de egy csomónak nincs is ikonja vagy leírása, tök gáz az egész.

    Oroszok úgy néz ki, hogy a alfa/béta és a demo fogalmát keverik.

    Mondjuk ettől függetlenül is jó a játék, hangulatra ott van.
  • Agamemnon
    #241
    Megnyugodtam, akkor nem csak nálam fagy ki. Bár én utána, ha betöltöm a kifagyása előtti kimentést, akkor ki szokott tudni lépni.
  • Fenrir
    #240
    Megakadtam azon a pályán ahol gépágyúfészek van. Mindenkit megöltem, többször körbejártam a teljes pályát, de nem tiszta a szektor. Amikor meg elhagynám a szektort folyamatosan hibával kilép a játék.

    Nagyon kár érte, hogy ennyire bugos :\
  • Agamemnon
    #239
    Lehet, hogy csak a demó kedvéért hagyták így.

    Amúgy milíciát ugyanúgy veszel, mint a vasútállomáson az épületeket, meg vonatokat. Amiket érdemes, mert ezek hozzák a pénzt.

    Katonákat, csak az útlezárós pályán lehet venni, a többin nem. Vegy legalábbis nekem nem kínálta fel ezt az opciót.

    Én már harmadszor támadom meg a vasútállomást :)
  • Fenrir
    #238
    Már elfoglalt területre lehet valahogyan miliciát képezni? Véletlenül visszamentem a vonatállomásra amit előtte foglaltam el és megint tele volt ellenséggel. Ez most bug?
  • Agamemnon
    #237
    Wow, na ezzel a fegyverrel nem szeretnék szembekerülni:
    És ha feltesszük rá a sniper scope-ot, akkor 50%-al messzebbre lő ez is?

  • Agamemnon
    #236
    A JA3-ról semmit sem tudok, a Hired Guns most szeptemberre van kiírva.

    #204-ben a link.
  • Isegrim
    #235

    Köszi az infót, kb. mikorra várható per pillanat a két stuff?

    Jók ezek a videók...
  • Agamemnon
    #234
    Nem emlékszem, hogy voltak-e fent ezek a Jagged Alliance 3 video -ok, de én még nem láttam őket korábban. Ha a játékban lesz ilyen osztott képernyő, mint a 2. videóban, akkor nagyon baba lesz.

    Video 1.

    Video 2.
  • Agamemnon
    #233
    Pedig nálam legalábbis simán lehet forgatni, dönteni a nézőpontot, csak lenyomva kell tartani a jobb gombot az egéren, és közben mozgatni.
  • Fenrir
    #232
    Akkor nálam van valami gebasz mert ilyet tuti, hogy nem csinál.

    Felrakom a játékot újra.
  • Agamemnon
    #231
    Jobb gomb lenyomva.
  • Fenrir
    #230
    Kameraforgatás/döntés hogyan megy? Az ismert billentyűkombínációkkal nem ment.
  • Agamemnon
    #229
    A bezúmolás helyett, még forgathatod is a kamerát.

    Csak, hogy tudjuk, hogy melyik hány HP-t jelent:

    health_0 CORPSE
    health_15 DYING
    health_30 CRITICAL
    health_45 VERY WEAK
    health_60 WEAK
    health_75 GOOD HEALTH
    health_90 STRONG
    health_100 EXCELLENT
  • Agamemnon
    #228
    Most néztem bele, egy-egy merch-nek több mint 100 különböző hangfile-ja van.

    Egyébként, ha majd tudatosan akarod megcsinálni a karaktered, akkor azt is meg lehet nézni, hogy melyik válasz milyen képességet, személyiséget, esetleg megszállotságot ad.
    Még olyat is láttam, hogy onroof, persze a pscycho is közöttük volt :)


    Jaj, nagyon nagy szövegek!!! Itt találhatóak: E:\Games\JA3\JAZZ_DEMO\basis\locale\russian\scripts\strres\remarks.xls

    Egy párat beteszek, ha nem gond:

    Morah:
    One… two… hm… three new holes, that's too bad!
    Too much iron inside…
    F…k!
    Train on cats first! (after mele hit:)
    Looking at such kind of guys, one shall realize the sense of the preventive sterilization.

    Venom:
    Here is my client.
    Hm, who shall be the first?
    Who touched my gun? Tell now! (gun jammed)
    Couldn't you do it harder? (mele hit)
    May I kill one of them? Just one of them, please? I can pay for it! :)))))))

    Dragon:
    Run, run. It's not a shame that you are afraid of my kung fu.


    Többet nem idézek, pedig még lenne mit...


  • Fenrir
    #227
    Ezt a Minus One-t JA2-ben is mondta valaki, vagy Shadow vagy Lynx.

    Trainstationt nagy nehezen leküzdtöttem, most valami úton harcolok ahol géppuskaállások vannak. Ez kezd már kicsit hc lenni mert 1 lelőtt katona helyébe mindig 2 jön :\
    Venomnak összeszedtem egy svd-t, de nagyon xar hatásfokkal szedi le az ellenséget.

    A halálanimációk eléggé jók ahogyan összeesnek meg eldölnek az ellenfelek. Olyan problémám viszont volt, hogy sokszor nem tudtam kijelölni az ellenfelet ha fa alatt állt, hiába kapcsoltam ki a lombkoronákat, csak akkor sikerült kijelölni ha teljesen bezoomoltam.
  • Agamemnon
    #226
    Lesz egy JA3, illetve egy JA3D-ből kinőtt Hired Guns, aminek a demóját próbáltad ki az előbb.

    A JA3D a JA2-t tette volna 3d-be, aztán leállították, elindították, mások folytatták, majd megkapta a Jazz: Hired Guns nevet, ami most átváltott Hired Guns: The Jagged Edge -re.

    De mindettől függetlenül lesz egy külön JA3.

    Szóval, ha minden jól megy, két fa**a játékkal nyomhatjuk a közeljövőben :)

    A Voodoo-n kívül azért van még néhány beszólás, ami nagyon tetszik:
    -Here is my first client.
    -There is noone to dance with.
    -This is how we deal with the oposition. No advancing.
    -This is how we solve the overpopulation problem.
    -Minus one.
  • Isegrim
    #225

    Nem rossz ez az első pálya alapján, hozza Jagged Allience hangulatot, jó kis fegyókkal meg mindennel ami kell. Nem változtattak amin nem kell és ez így jó.

    Kicsit talán jobb lenne ha jobban rá lehetne zoomolni az emberekre, és a szinkron sem tűnik olyan erősnek mint az első részben (nem igazán tiszta, de a sok JA fejlesztés közül ez most melyik, amiben eredeti szinkronhangok és figurák lesznek..? Kicsit valaki el tudná nekem mondani hogy akkor most hány JA is lesz?)

    Ami azért poén az Shaman figurája, valamin összekaptam a vizet Karl-al az első pályán, beszalajtom Shaman-t a shotival a házba, mert oda jó az, erre Karl meglövi. Válaszként egy kapáslövés a következő körben, de előtte egy "VOOOOOOODOOOOOOOOOOOOOOO! " kiáltás, Karl papa meg akkora slugot kapott a pocibe hogy hátrarepült 2 métert.

    Ez teccet.
  • Agamemnon
    #224
    Igen, velem is megtörtént. Az officer fejéről a vörös sipkáját.
  • Fenrir
    #223
    Én konkrétan egyszer az ellenség fejéről lelőttem a sisakot, látszott ahogyan messzire repül :)
  • Agamemnon
    #222
    Újra meghódítottam, de csak annyit sikerült elérnem, hogy lejebb vitettem a vonatjegyek árát. Persze a muzsikussal, aki ezt kéri nem sikerült beszélnem, talán találkoznom sem. Sajnos a lenti párbeszédet nem sikerült kihoznom az igazgatóból, pedig szerettem volna.

    És itt van néhány kép, amiket érdemesnek találtam betenni:

    Aki még nem játszott volna a demóval, az eldőlés, azaz, fedezékből így lő:


    Egy kis bug (miután használtam a nagy ágyúkat, és megpróbáltam elengedni, nem volt hajlandó legugolni, feküdni, meg ilyeneket csinálni... A negyedik kockán éppen ismét célra tart a fegyverrel... ??? És hiába mentem el a fegyverektől, töltöttem be újra, akkor is a pályán mindenhol így mozogtak, vagy éppen páros talpon csúsztak...)



    Miután a nagy fegyverek környékén mindenkit kilőttem, és nem jött már senki, azt gondoltam, hogy már csak egy ellenség bújkál valahol, szóval elindultam kungfuval, hogy megkeressem, az egy ellenségből 6 lett, meg ezeket kaptam épp' rajta, amint buzultak a ház mögött elbújva. Egy-egy sorozat a fejbe, és máris SECTOR CLEAN!

  • Agamemnon
    #221
    Nem hiszem, mert ott nem találkozhatott Shadow-al, meg Ivan-nal. És arról sincs szó a demóban, hogy kik bérelhetnek fel, vagyis látod a képeket, de ott mások vannak, és nem a felsoroltak. Már csak azt kellene megtudni, hogy honnét szerezte a srác az infót. Mert az bizti, hogy nem a JA3 nemlétező oldaláról :)

    A számunkra jó hír, hogy talán rövidesen elkészül a Hired Guns, és majd valamikor késöbb a JA3 is.

    Most pedig ismét elfoglalom a vasutat, és megpróbálok elbeszélgetni az emberekkel. Amúgy egy dialógustérkép is van a demóban, amiből meg lehetne mondani, hogy mit kell választani, hogy kicsikarjuk a személyekből a nekünk szükséges infót, csak éppen oroszul van... De amit kivettem belőle, hogy egyszerübb, ha a figurának 70 fölött van a leadershipje, és nem mindegy, hogy férfi, vagy nő.
  • Bucser
    #220
    A Gamestar megint nem tudja miről beszél...

    A GFI nem állította le a játék fejlesztését csak átnevezte. Nem valós idejű a GFI játék hanem ugyanúgy mint a JA 2 turn based/ valós idejű móddal rendelkezik ha nincs ellenség a képen (mert akkor minek kéne körökre osztani)

    Szerintem a srác kipróbálta a Jagged edge demo-t és azt hiszi, hogy ez a JA3:)
  • Fenrir
    #219
    Itt egy Gamestar cikk a JA3-ról. Képeket nem linkelek mert ugyanazok mint amiket itt már 1000x láttunk, elég csak a szöveg:

    Jagged Alliance 3
    A profi zsoldos csapat jó pénzért mindent megold! Ezt végre ismét bebizonyíthatjuk a Jagged Alliance 3. részében, amelyet a Sea Dogs sorozattal híressé vált orosz team, az Akella hegesztget.

    Manapság, amikor minden csillog, villog és robban és a legmodernebb videokártyákat is megizzasztó FPS-ek uralják a piacot nehéz egy körökre osztott taktikai játékkal érvényesülni. Szinte lehetetlen is lenne talpon maradni, hacsak nem egy olyan igazán régi nagy névről van szó, mint a Jagged Alliance. Úgy látszik, még ebből a jól bejáratott névből sem könnyű harmadik részt csinálni, ugyanis miután az orosz Games Factory Interactive végül másodszor is leállította a Jagged Alliance 3D fejlesztését, egy másik orosz csapat, a Sea Dogs, illetve a Pirates of the Caribbean fejlesztőjeként híressé vált Akella Entertaiment állt munkába, hogy az „igazi" harmadik részt elkészítse - ezúttal „D" nélkül a címben...

    Severna, a poklok pokla...

    Az új játék sztorija szerint egy kitalált országban, Severnában járunk, amely valahol a Közel-kelet és Afrika között található. Severna tipikusan az a hely, ahova nyáron inkább nem érdemes szafarizgatni, meg turistáskodni menni. Az országot zsarnoki kormány irányítja, de a mellette lévő diktatúra sem sokkal jobb, amelyik Severna természetes kincseire ácsingózik. Nem csoda hát, ha egy olyan kis magánvállalkozásnak, amely zsoldosokat alkalmaz és amelynek te vagy a feje, Severna maga a paradicsom...

    Iván, Shadow és a többiek...

    Csakúgy, mint az előző részekben, a zsoldosokat ismét te magad irányíthatod majd a csatatéren. A játék hála a teremtőnek megőrizte a körökre osztott stílusát (miután a Jagged 3D-nél a GFI átváltott valós idejű játékmenetre, talán ezért is ejtették a projectet...), így akik az előző részeket imádták, azok ismét a mennyben érezhetik majd magukat. A körökre osztott stílus mellett a Jagged harmadik része a zsoldosok egyéni vonásait is megőrizte: nem csak egyszerű „bábúkat" irányítunk majd a harcmezőn, hanem igazi kidolgozott figurákat. Mindegyik emberünknek saját személyisége van, képességei és persze a profibb katonák többe is kerülnek, mint a zöldfülűek. Az olyan régi motorosok zsoldja, mint Shadow, vagy Iván („Dá! Hárásó, hárásó.") alaposan leszívja majd a pénztőkénket, viszont a zöldfülűek kekszért is hajlandóak lelövetni magukat, csak hát sokáig nem húzzák majd a kereszttűzben... Nem mindegy a csapat összeállítása sem, ugyanis egyesek már régről utálják egymást és nem hajlandóak együtt dolgozni, míg mások régi haverok.

    Aki jobban fizet, annak van igaza...

    Mivel minden hájjal megkent pénzéhes zsoldosokat és nem a világbéke érdekében harcoló „sztívinszigálokat" irányítunk, ezért nyílván annak fognak dolgozni, aki jobban fizet. Ez a játék nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy ezúttal nem egyetlen oldal béreli fel szolgálatainkat, hanem négy közül választhatunk. Az első Severna diktatórikus kormánya, a második pedig egy lázadókból álló gerillacsapat. Nehogy azt higgyük, hogy ezek lennének a jó fiúk: ezek a „szabadságharcosok" tulajdonképpen más kormányok által titokban pénzelt közönséges bűnözők. De a harmadik fél sem igazán felemelő célok érdekében bérelne fel minket: olyan nagyvállalatok megbízottjairól van szó, akik ki akarják szipolyozni Severna természetes kincseit és ennek érdekében söpörnék el a többieket. Végül a negyedik fél nem más, mint a szomszédos ország, amelyik ugyanolyan diktatórikus hatalom, mint Severna, és szeretnék „barátilag egyesíteni" a két országot... Nincsenek tehát jó, vagy rossz fiúk: nem számít más, csak a pénz...

    Fő a játékélmény

    A Jagged 3 ismét nem a szuper grafikájával próbálja belopni magát a stratégák szívébe, hanem a taktikus, kommandós játékmenet fantasztikus élményével. Bár teljesen 3D-s motort dolgoztak ki hozzá az Akellás srácok, de nem ezt a játékot mutogatjuk majd a haveroknak, amikor az új videokártyánk erényeit fitogtatjuk, az biztos... (Viszont így a gépigény valószínűleg igen baráti lesz.) Ugyanakkor a még így is jobban néz ki a harmadik rész, mint az előzőek és a kezelőfelület is rengeteget javult. Visszatért a hatalmas taktikai térkép is, bár ez most nem négyzethálókra lesz felosztva, hanem sokkal természetesebb módon elhatárolt területekre. Emellett jó hír, hogy a taktikai „akciópontrendszer" is hasonlóképpen működik majd, mint az előző részekben. Nem is szaporítom tovább a szót: az első rész nagy rajongójaként várom a harmadikat nagy, nagy szeretettel!
  • Fenrir
    #218


    Azért a JA humor nagyon ot van :)
  • Agamemnon
    #217
    Nos, pedig holnap akkor is megcsinálom másodszor is!

    Kíváncsi vagyok erre a szövegre (a vasutállomásos pályán van - valahol...) :

    -Listen… just one question… we need to know army train schedule.
    -Who are you at all???
    -<threateningly> Who are WE? My name is Colt, and this is MP5. Any more questions?
    -No, no, I can see now you're respected people. Of course I can help you.
    -Great. <taking papers>
  • Agamemnon
    #216
    Nálam állandóan kifagy :(

    Más is meg tudja kétszer támadni a vasutállomást? Mármint, én egyszer megtisztítom a terepet, kimegyek a fő képernyőre utána, megveszem a fejlesztéseket, majd ha meg akarom nézni, hogy mit vettem meg, akkor utána újra ott vannak az ellenfél emberei...
  • Agamemnon
    #215
    Megcsinálható, nem is mondtam, hogy nem. Mindössze, miután egyszer úgy végigvittem, kiváncsi voltam, hogy még mi van ebben a demóban. És így legalább volt lehetőségem olyan cuccokat is kipróbálni, amivel nem találkoztam volna. Kb +10-15 fegyver, +4 golyóálló mellény, +golyóálló gatya, +egypár apróság.

    Nameg én elsőre lekéstem a miniszterről, mert azt hittem, hogy ráérek, nameg, hogy nem tudok csak úgy egyszerűen átsétálni a pályákon... És akkor a closed rouads, vagy mi a neve résznél majd vért izzadtam. Akkor nálam ott volt a 20-25 katona, és kezdésnél már 6-al egyből találkoztam, majd utána folyamatosan csak özönlöttek. Míg mikor másodszor játszottam a demót, és a safari-ról tértem ide vissza (először csak átmentem), mindössze 6 katona volt.

  • Bucser
    #214
    de minek kell ekkora arzenál?? Alapbeállítással az első 3 pálya símán vihető...

    Most csinálom a negyediket. és a talált fegyvert már nem tudom cipelni...
  • Agamemnon
    #213
    Clips. De sajnos nem lesz mindből annyi, mint kellene. Én is folyton 5.56-ra várok... De így legalább egy-egy van minden fajtából. Nekem az volt a szerencsém, hogy egyből tudtam venni 1 100db-os HP 5.56-t, és 2 db 100 db-os AP 5.56-t, és ezzel a mennyiséggel végig lehet vinni a demót. Főleg, hogy a csapatban valakinél volt még 60, vagy 90 db.

    Persze, ha egyáltalán azt a fegyvert használod, mint én. A nevére nem emlékszem, de damage 22, és a távja 100. Persze távcsővel, meg egyebekkel ez volt már 155 is. Ezzel már átlőttem a fél pályán, és még csak nem is sniper puska...

    Nincs más ötletem, hogy miként lehet még több töltényt szerezni.