1917
  • TreDoR
    #1557
    Hát, nem vágom. Angolból 2-es vagyok (a tanár jóindulatából kifolyólag).
  • Agamemnon
    #1556
    Ez most komoly, vagy csak ugratsz?
  • TreDoR
    #1555
    Naja, de miről szól?
  • Agamemnon
    #1554
    Állítólag nincs, és nem is lesz.

    Lülönben meg nincs túl sok minden amit fordítani kellene, a szövegeknél szinte mit ír ki, úgysem lehet mit kezdeni velük, az egész történet meg van írva előre, nincs mellékvágány.

    Szóval ne várd a fordítást.
  • Bruce007
    #1553
    faszvan már amagyarítással?
  • Bruce007
    #1552
    faszvan már amagyarítással?
  • sabchy
    #1551
    nálam is beszorult a klotyóba

    de 1 x volt egy hely ahol még kúszva sem tudott kijönni

    egyébként most nekem a játék túlságosa könnyűnek tűnik...lehet az a baj hogy a a legkönnyebb fokozaton játszok de akkor is nagyon könnyű.
    Most van egy fegyverem vagyis kettő egy embernél HK M1**** vagy mi a fene a neve és spéci lőszer megy bele ami cáncéltörő de csak a teljesen immunis egységek ússzák meg a vele való találkozást
  • peter01
    #1550
    Majd beszélni kell ezzel kapcsoltba a fejlesztőkkel nehogy kihagyák.
  • Agamemnon
    #1549
    Magam elött látom a vörös sivatagot, sehol semmi növényzet, vagy zavaró tényező, mindössze a pálya közepén elhelyezkedő wc, amibe be vannak nyomorgatva az emberek, úgy hogy nem tudnak mozdulni....

    Majd kifagy...
  • Helcat
    #1548
    Nem az ajtóról van szó. Ha megnézel egy vizesblokkot, akkor láthatod hogy a gondos pályatervezők mosdót is raktak a falra. Na ez a mosdó teszi lehetetlenné a közlekedést a szélső klotyóba. Alapból ez nem lenne gond, hiszen bejutni sem tudsz, de a reakciókból ítélve másnál is előfordult, hogy a kezdésnél a gép az egyik embert bepakolja a szélső fülkébe. Az eredmény az, hogy a szerencsétlen mozdulni sem tud.
    Nálam kúszva jutott ki a "szorult helyzetből".
  • TreDoR
    #1547
    Ezt a wc-s dolgot nem értem, a wc-nek nem nyitva van az ajtaja? Akkor meg hogyhogy nem lehet kijönni?
  • peter01
    #1546
    Milyen bugot tesznek bele lesz egy wc a mars közepén és nem tudnak kijönni az emberek, de a biztonság kedvéért azért néha kifagy és eltűnik a profil.
  • Agamemnon
    #1545
    Tényleg, a fejlesztőknek is milyen egyszerű lesz minden.

    Csak mod-olják az Aftershock-ot, kivesznek mindent a pályagenerátorból, lecserélik a wargotokat meg az alien-eket azokra a lényekre, amikkel a vége felé lehetett küzdeni, az rgb-en eltolják az r-t és kész is.

    A kutya se venné észre.

    Ja, és beletennének még néhány bug-ot, mert ugye új játékról van szó, és annyira kellett sietni a fejlesztéssel...
  • Helcat
    #1544
    Viszont gondolj bele, mennyivel egyszerűbb lesz a karakterfejlesztés. Nagy, nyílt tér, mindenféle tereptárgy nélkül = csak mesterlövészt kell nevelni. Esetleg egy-két Scoutot, hogy felderítsék a célpontokat a Snipereknek.
  • TreDoR
    #1543
    Háhá! Tényleg, erre még nem is gondoltam, ha itt ugyanolyanok a pályák, akkor milyenek lesznek az afterlight-ban a Marson? LOOOOOOL! Már látom előre... Egy nagy NC lesz az egész game!
  • Agamemnon
    #1542
    A WC-s dologgal én is találkoztam védekezésnél. Szét kellett lőnöm a fél budit, hogy ki tudjak jönni... még szerencse, hogy bizonyos dolgok rombolhatóak.

    És a második fele a játéknak tényleg nagyon-nagyon uncsi volt, az 30-40 ugyanolyan pálya...

    Értelmetlen kutatások...

    de összességében jó kis játék, és nagyon várom a folytatást.
    De remélem a Mars nem csak egy vörös sivatag lesz 341 ugyanolyan pályával..............
  • TreDoR
    #1541
    Meg azt is birom, hogy a súlyelosztás is ilyen ratyin van megcsinálva. Annyira nem durva mint az aftermath-ban, de azért idegesítő, hogy 99%-ig felpakolom embert, tök frankó, aztán meg a küldetésen derül ki, hogy az 100% és ezért vesztek 1 sebesség egységet. meg compose-áláskor is össze-vissza baszakszik a súlyelosztással, és egyszer ezt mutat aztán meg azt, leszedem a kezéből a compose-ált fegyvert, visszateszem és máris nehezebb. Hát grat. Azért vannak benne bug-ok bőven!
  • TreDoR
    #1540
    Ez meg akkor is értelmetlen, hogy igy csinálták meg, a Laputáról akkor is le kell valahogy jönni
  • TreDoR
    #1539
    Hát pl. lehetett volna az a nevük, hogy friendly units. A cultist-ot meg be lehetett volna nyomni a wargotok-hoz, annak úgyis tök m1 hol van. A kúszást meg a sétálást fogalmam nincs minek rakták bele, csak a game elején használtam akkor is csak poénból, hogy ne legyen már annyira uncsi a game...
  • Helcat
    #1538
    Lehet, hogy mióta én játszottam a Aftermath-al kiadtak egy új patchet, ami egy kicsit helyreállította a játékegyensúlyt. Nekem a vége felé folyton olyan érzésem volt, hogy egy csapat bugylibicskával felfegyverzett, nyugdíjas BKV ellenőrrel kell lenyomnom egy beásott tengerészgyalogos-hadosztályt.
    Aztán ott volt az a rengeteg harc, amit egyszerűen egy véletlengenerátorral oldottak meg. Nálam ez megbocsáthatatlan.
    A végét már csak azért nyomtam le, mert érdekelt a story befejezése, de stratégiai játéknál még nem anyáztam annyit,mint akkor.

    Az Aftershock-ban azt kell mondjam, hogy ilyen szempontból tisztességes munkát végeztek. Rengeteg taktikai és stratégiai lehetőség, jól átgondolt karakterfejlesztés, használható fegyverek, korrekt történet - összességében pozítív a kép. Csakhát ugye mindenki a tökéletesre vágyik...
  • Cobra.
    #1537
    Én most fejeztem be az Aftermath-t és semmi problémával nem találkoztam. Aftershock most jön le, csak nagyon lassan
    Remélem ezzel is megúszom a komolyabb bugokat.
  • Helcat
    #1536
    Hát ha védekező küldetést játszol, akkor sajna számítanod kell erre. Ilyenkor nincs is leszálló egységed.
    Van egy olyan érzésem, hogy ezeken a pályákon a játékos kezd azokból a pozíciókból, ahonnan a területfoglaláskor a gép küldi a saját katonáit - csak hogy a másik oldalt is megtapasztaljuk...
  • Helcat
    #1535
    Ebben igazad van, de ha egy kategóriába pakolják őket, akkor milyen összefoglaló nevet adnak nekik? Homo sapiens?
    Localokat meg talán azért hagyták ki, mert nem tudtak semmi egyedit írni hozzá...

    Másrészt meg nyílván a lustaság is "dolgozott" bennük (Minek változtassunk, ha ez már megvan?).
    Sajnos egyre több ponton érzem, hogy nem ellenőrizték vagy dolgozták ki a programot eléggé. Most volt egy küldetés, amin át kellett volna küldenem egy emberemet egy teleporton. Háromszor kellett elkezdenem, mert néhány szövetséges folyton beállt a fogadóállomásra, és az istennek nem volt hajlandó kimenni onnan.
    Nemrég meg kezdéskor berakta az egyik emberemet a WC-be, aki aztán mozdulni sem tudott. Öt perc múlva jöttem rá, hogy kúszva ki tud jönni.
    Zavaró hülyeségek...

    Viszont az UFO:Aftermath -nál még így is nagyságrendekkel jobb, az kb. a 2/3-tól játszhatatlan volt
  • TreDoR
    #1534
    Az mi, hogy mióta megjöttek azok a nyomi wargotok, ez a sz*r mindig betesz valami házba v. valahova és sose látom a leszálló egységet? Mostmár mindig igy fogok lemenni, mint a falra hányt borsó v. mi? Aztán szedjem össze az embereimet ha tudom...
  • TreDoR
    #1533
    Ez asszem bétából van. Viszont ha kihagyták őket akkor pl. a human, cyborg, psionic, cultist kategória értelmetlen mert csak 1 egység szerepel benne, szal össze kellett volna gyurni őket. Szóval nem értem a localokat minek hagyták ki..
  • Helcat
    #1532
    Nem tudom, nálam ezek vannak (első anyahajó után):



    Nem valamilyen concept art-ban voltak ezek az egységek? Aztán a kész játékból kihagytak egy párat, meg egyszerűsítették is.
    Mondjuk ezt az egységet elnézve nem csoda, hogy törölték, nem tűnik túl táposnak a wargotok között...
  • TreDoR
    #1531
    Akkor ez a kép is csak kamu? Mert elég sok local cucc van meg ilyenek:

  • TreDoR
    #1530
    Thx a kimeritő választ! Akkor elkezdek gyártani
  • Agamemnon
    #1529
    Köszi
  • Fenrir
    #1528
    Ezt nem én nyitottam amúgy hanem más, én csak átvettem a házigazdát pár hónapja.

    Amúgy kiválasztod a forumok közül, hogy melyik témában akarsz nyitni és alul van az opció, hogy megnyitsd.
  • Helcat
    #1527
    A heavy shieldet csak a Defenderre lehet rárakni, ne csodálkozz, ha másnál nem látod.

    A különféle chipset-eket nem úgy kell felpakolni, mint egy adv.implantot, hanem a "Compose" paranccsal lehet beépíteni, de csak advanced arm implantba. Viszont lehet cserélgetni őket később is.

    A wargotoknak meg kellene jelenni a leírások között, bár lehet, hogy előbb ki kell kutatni a Wargot Phisiology-t.
    A cultist-ok emberekből, psziokból meg kiborgokból állnak, csak egy alapbejegyzés van róluk külön. Bár a főnökük megérdemelne egy saját cikket, ha jól láttam, összenőt a foteljával. Biztos sokat játszott számítógépes játékokkal és nem tartotta be az egészségügyi előírásokat.

    Local népekről nálam sincs külön bejegyzés.
  • Gugger
    #1526
    fórum > Számítástechnikai fórumok (vagy amelyiben akarsz) > Játékosok fóruma > lemész a lap aljára, ott találsz egy linket > Új téma nyitása
  • Agamemnon
    #1525
    És igen, itt az sg-n.
  • Agamemnon
    #1524
    Igen, de csak fórumot tudnék nyitni, vagy legalábbis csak azt találtam.

    Szóval egy topicot szeretnék nyitni, mint ahogyan Te is tetted ezzel a topiccal.
  • Fenrir
    #1523
    Milyen topikot? Itt az sg.hu-n?
  • Gugger
    #1522
    nem szóltam, már feltettem korábban :D loál
  • Gugger
    #1521
    1.2 pach-et érdemes feltenni ?
  • Agamemnon
    #1520
    Bocs Fenrir, hogy itt kérdezem, de hogyan kell topic-ot nyitni?

    Biztos csak vak vagyok, de én nem találtam...

    Köszi
  • Gugger
    #1519
    thx
  • TreDoR
    #1518
    Egyébként az normális, hogy letermeltem a drone heavy shield-et de nincs meg? Meg, hogy legyártottam valamilyen arm chip-set-et de az sincs meg v. azt csak advanced arm-ra lehet rakni? És az mi, hogy már találkoztam wargotokkal meg ilyenek de a fajoknál 1 cyborg, 1 psionics, 1 ember, 1 cultist van, meg mutánsok, de nincsen se local human meg semmi ilyen és a többi cultist se? Vagy el kellett volna fogni mindegyikből 1-1 élő példányt vagy mi van?