1917
  • Agamemnon
    #1637
    Erről nincs adatom, szóval akár igazad is lehet...
  • Helcat
    #1636
    Nekem úgy rémlik, hogy már a wargoth hajó befutásakor megnöveli az xp szintjét. Ezzel egy időben nehezíti is az ellenfeleket, pl. én csak ez után találkoztam energiapajzsos idegennel.
    Szerintem az xp elszámolásnál beszámolja azt is, hogy milyen volt a találati arány, illetve hogy az embereid mennyit sérültek...
  • sabchy
    #1635
    hmm lehet, hogy igazatok van...
  • Agamemnon
    #1634
    Én is úgy emlékszem, hogy igazad volt. Volt egy adott XP, amit megkaptál a küldiért, de azt nem szétosztotta, hanem mindenki megkapta. Én legalábbis ezt tapasztaltam. Az meg hogy miért mennyit ad, hát valóban nevetséges, én sem értettem mindig.

    Azthiszem az alap kb 150 XP, minden sikeres küldetésért, és azon felül kapsz, attól függően, hogy mennyit ellent ölsz meg. Majd ezt az alapot felemeli, talán a Stargohost eljöveteltől kezdve, akor ált. 400 XP-t kaptam...
  • SzLacza
    #1633
    Sztem pedig nem oszlik szét a tp, az emberek között. A mutánsok ellen harcolva pl. 120-140 tp-t kaptam függetlenül attól, hogy 4-en voltunk vagy 7. Sőt 1x azt is megnéztem, amikor már kész volt 1 küldi, hogy mennyit kapok még 1 lelött cultistáért. 8-ért kaptam 145tp-t, ha az utsó is leöltem, tehát 9-ért, kaptam 146 tp-t! Nem vicc, 1-el többet!! Szóval valóban minnél többet kell vinni, mert megéri! Ha mind fejlődik, akkor megéri felvenni egy új embert! Amúgy meg Csak akkor kerülnek sickbaybe, ha nagyon sérülnek tudomásom szerint (szerencsére eddig ilyen nem volt, pedig volt már 26 órás gyógyulásos emberkém), szóval a sérültek is mehetnek a következő küldibe, csak kevesebb hp-vel.
  • sabchy
    #1632
    ha a kutistáktól az utosó területet foglalod el akkor kettőt fogysz veszíteni ...ráadásul elég szépen felszerelt bázisokból.....
  • sabchy
    #1631
    szerintem a TP a küldetésben részt vett emberek között oszlikj meg

    Tegyük fel ha 1 emberrel csinálsz meg egy küldit nekem volt rá példa akkor ő kapja az egész TP-t..
    minél több embert viszel annál több felé oszlik a TP

    20 as szintű embereknek nem nagyon van ellen fele bár én a leg kissebb fokozaton nyomtam végig..
    majd kiderül most mire megyek

    de kétségtelen hogy nem nagyon volt sebesültem csak a tréningek veszik el az embereim egy részét..

    De már van tuti .50 kaliberű mester lövész puskám és most készül az ember a 2. szintű mesterlövészettel..:)
    azt hiszem az kész lesz nem lesz gond..:)
    Addig marad a szobába csalós módszer...de eddig nagyon bejött
  • Cobra.
    #1630
    A tapasztalati pont nem oszlik meg az emberek között?
    Egyébként tényleg vicc, hogy jelenleg azzal kínlódok, hogy visszafoglalok a kultistáktól egy területet és utána rögtön elvesztek 2 másikat. A fejlesztés meg nem halad semmit, mert állandóan missziókra kell mennem.
  • Bhalage
    #1629
    jah igazad lehet : )
    majd ha eloszedem a gamet felveszek meg egy adag embert : )
  • Agamemnon
    #1628
    Én akkor is mindig megpróbáltam teljes csapattal nyomni (bár ehhez 12 ember kellett a tréningek miatt -sérültem nem nagyon volt-), mert ha volt üres hely, akkor ott elveszett a tapasztalati pont. És a 20-as szint körül már nem megy olyan gyorsan a szintlépés....
  • Bhalage
    #1627
    nekem a pocsom telelett a jatekkal es egyenlore felbehagytam :)

    a csapatom kb igy nez ki - 1leader/heavyweap 2sniper 1ranger 1pszi/scout 1medic 1beugros cyborg heavyweap.

    az a gond hogy csomoszor megyek 3-4emberrel mert 1-2mindig sickbayen vagy kikepzesen van es neha 1-2kuldi igy eleg nehez 10szer visszatoltom, ha meg full grp akkor meg tul egyszeru :(
  • Agamemnon
    #1626
    Én ugyanezt alkalmaztam a kétszintes bányatámadásoknál. Beáltam a sarokba, zajt csaptam (persze egy pszihóval folyamatosan figyeltem, hogy merre mozognak) és amint kilépett a látószögembe tüzet nyitottam. Általában arra sem volt ideje, hogy megilyedjen...
  • sabchy
    #1625
    még egy jó taktika főleg cyborgok ellen.

    Két sörlétes a kézbe. és két sorozatlövő beállni egy ajtó mellé belülről.
    egy emberrel oda csalni az ellen és mehet a mészárlás..
    így a super heroes is könnyűnek nélz ki bár még nagyon az elején vagyok
    majd az Sg-re leszek kíváncsi..
  • Agamemnon
    #1624
    Bármennyire is szeretem az UFO-t, ezt a részt nem tudnám még egyszer végigvinni (legalábbis mostanában)... majd talán egy fél év múlva...
  • Bhalage
    #1623
    en vhol feluton vagyok most a jatekban es most ugy kialakult. az elejen marhara nem tetszett de ugy latszik megszoktam. meg a csapat is iszonyatos lett rangerrel meg gunmannel. a sniperekrol nem is beszelve : )
  • Bhalage
    #1622
    hihi sok sikert : )
  • lammaer
    #1621
    Kettő az, csak a másodikra nem kellett felmenni.... azt csak a sztori emlitette, de nem jelentett plusz küldit...
  • sabchy
    #1620
    én már végignyomtam 1x sajnos a legkönnyebb fokozaton most játszok Super heroes-en és azt vettem észre hogy még 1 x sem fagyott le....
    Pedig az első játékkor elég gyakran előfordult....
    Remélem nem kiabálom el....

    Még valami én nem emléxek hogy két hajó jött volna....lehet hogy Cavingtont kellen szednem????

    A legnehezebb fokozaton kicsit izgalmasabb a játék bár amint megvolt az első XM8 -as sokat könnyített és a lényeg hogy minden egységnél az észlelést kell legalább heriotikra vinni és akkor nem lesz meglepetés.
  • Agamemnon
    #1619
  • tcpip2
    #1618
    Nah, végignyomtam... level3 cyborg és pszi holmira még csak nem is emléxem... pedig a reticulan hajónál hitegetett hogy hú de fejlettek... aztán nem találtam semmit. A lényeg, hogy VÉGE :p

    IGEN!!! MEGCSINÁLTAM!!!
  • Helcat
    #1617
    Néhányszor nálam is "eltünt" a Pillar of Death.
    Az első ilyen alkalom egy olyan pálya volt, ahol egy hosszú, magas fal van egy szem ajtóval, meg két kétszintes épület. Miután végeztem a támadókkal, körülnéztem kint, de sehol egy Pillar. Ezután házkutatást játszottam - minden szobába külön beküldtem egy-egy emberemet. Az egyik utolsó helyiségben ott figyelt a célpont, de még a 3.szintű scout is csak akkor vette észre, ha ugyanabban a 2 négyzetméteres szobában állt (pedig elméletileg egy pszi-detektoros katonának kilométeres távolságból fel kellene fedeznie).
    A következő hiány egy lezuhant ufos pálya volt, az előzőekből okulva itt is átnézettem az ufo belsejét - áldottam is rendesen a teleportos megoldás kiagyalóját - de itt tényleg nem találtam semmit.

    Vagyis lehet, hogy a PoD ott van minden pályán, csak a gép valami elérhetetlen helyre dugja el, és ez a hülye észlelhetetlenség miatt fel sem tűnik.

    Akárhogy is van, gyorsabb és biztosabb visszatölteni egy mentést és újra lenyomni a Starghostokat, mint kétszer végignézni az egész terepet. Egyébként erre a legjobb az Autosave...

  • Bhalage
    #1616
    hat ez az Aftershock vmi iszonyuan el lett baszva ahhoz kepest, hogy az Aftermathtal egesz jol el lehetett szorakozni, messze a tokeletestol de nekem tetszett a kamerakezeles is meg az ekson is. (bar kicsit monoton volt pl baziselfoglalas etc, de elfogadhato). X:
    par napja jatszom a gamevel es mivel regi ufo rajongo vagyok valszeg vegig fogom tolni de vmi hihetetlen hgoy mik vannak benne... ;'(
  • Cobra.
    #1615
    Sűrűn kell menteni, ez a lényeg :)
    Nekem idáig szerencsére csak olyan gondom volt, hogy párszor megfagyott a játék, igaz úgy, hogy vitte magával az egész XP-t is.
  • tcpip2
    #1614
    jah,jah... 3 területet vesztettem igy... azóta mentek, és ha küldit ad, odamegyek... ha nem találok, még azelötti mentést kell visszatöltenem, hogy küldit adott volna :(
  • tcpip2
    #1613
    Elég gáz ez igy, hogy hol találok pillart, hol nem
  • Agamemnon
    #1612
    Én megtaláltam, és elpusztítottam, de már más is jelezte, hogy nem találta meg. Szóval könnyen elképzelhető, hogy nincs a pályán... attól tartok "abort mission" lesz. Sajnos ez is egy bug a sok közül.
  • tcpip2
    #1611
    A.S.A.P. Help kéne!!!

    Másodszor fordul elö, hogy ledarálom a starghostokat és 5kockás rácsban bejárom a teljes pályát, de nem találom a pillar of death-to!!! mi a rákot csináljak? ez valami bug? mivel lehet a legjobban észrevenni? Egyáltalán itt van, vagy elfelejtette a gép letenni?
  • Agamemnon
    #1610
    Látom, akkor sok idegeskedéstől mentettem meg magam, hogy nem akartam két fegyverrel egyszerre lőni. Bár, az igazat megvallva én beleraktam volna a csávókám kezébe 2 db XM8-ast, de hát nem engedte...
  • SzLacza
    #1609
    Azt hiszem rájöttem, hogy mi okozza, hogy a ranger időpnként nem lő, csak az egyik fegyverrel, mert velem is előfordult. A hülye program notoriusan kikpacsolja a rangerem fegyverének a sorozatlövését, és amost úgy csinálta, hogy csak az egyik fegyvert kapcsolta ki. A jobbkezében sorozaton állt a fegyó, a balban pedig egyes lövésre volt állítva!
    Szóval ilyenkor hiába próbáltam a másik fegyót is sorozatra állítani nem ment, ezért a legegyszerübb az, hogy a sorozatot kikapcsoljuk, és vissza, ez mindkét fegyót jól állítja!
    Amúgy is nagyon bosszant, hogy gyakran a sorozat és az egyes kövés pont az ellenkezőjén áll, mint amit beállítottam neki még a küldi elött, de ettől teljesen kiakadtam.
  • Landor
    #1608
    lol..
  • tcpip2
    #1607
    Most már engem is csak a "csak azértis végignyomom" érzés tart a játékban... :P azért komoly gondot okozhat, ha a játék hosszát nem igazitják az általa biztosított érdekesebb dolgok idörendjéhez...
  • Cobra.
    #1606
    Ha ilyen hamar feladod pár hiba láttán, akkor a jövőben megjelenő játékok 90%-át el is felejtheted
  • TreDoR
    #1605
    Na letöröltem az ufot. Ez a rész totál leamortizálta nálam az ufo sorozatot, ugyhogy valszeg többet nem gamelek ufo gamevel, se altar gameval, se cenega gameval. Úgyhogy tovább jó gamet akinek még maradt kedve ehhez a trágyához. BY!
  • tcpip2
    #1604
    Nyah... tegnap nem volt netem, ezért az ufo-ra kényszerülvén megcsináltam az elsö ürhajót... 1x olyan pályát generált, hogy olyan helyre rakott 1 sg cloud-ot, ahol képtelenség volt rálátni/lelöni... újra kellett nyomni. Az durva volt. A vége jobban bejött, mikor kezdett elfogyni a löszer és kicsit visszább kellet fognom a használatát :P
  • TreDoR
    #1603
    Engem csak az zavar, hogy olyan hibákat hagytak benne amit más játékokban már évekkel ezelött kiküszöböltek, ami azért elég durva...
  • Agamemnon
    #1602
    Jól van, ne szóljuk le.

    Vannak hibái, nem teljesen úgy sekrült, mint ahogy szerettük volna, de azért nagyon szeretjük, jó kis játék, csak egy csöppet elnyújtották...
  • tcpip2
    #1601
    Legalább hosszútávon izgi lenne... már mehetek at elsö hajóra, de nem akaródzik, hidegrázásom van a küldiktöl... újdonságot, igazán vicces/egyéni holmit meg nem fejleszthetek.
    Hiányzik a mind control... a panic... a 8pontos irányitott rakéta... Nincs az új ellenfél... ami van, az sem az... (jó lenne, ha néha lenne ideje visszalöni, találni és normálisat sebezni)

  • TreDoR
    #1600
    Én már egy hete nem ufoztam, ez azért teccik, hogy 2 hét game 1 hét szünet... Hogy a p*csába lehet egy game ilyen b*szottul hosszú?
  • Totomamas
    #1599
    Köszi Szépen. Igen, ahogyan mondtad. És Vége a játéknak..... Hát nem volt rossz játék. Elég rákattanós típus. Kíváncsi leszek a folytatásra.
  • Helcat
    #1598
    Célozd a jelek alatti oszlopokat olyan magasságban kb. mint ahol a saját embereid állnak, ne sokkal feljebb. A kurzorból láthatod, hova enged lőni a gép. Használj valami ütősebb cuccot, pl warp resonator, rakéta - ezek elsőre vitték. Persze lehet, hogy a sok kicsi sokra megy alapon is működik a dolog.