1917
  • lammaer
    #1597
    Légicsata asszem volt az X-Com Apocalypse (ufo 3) részben, ami szerintem egész irányitható volt, ráadásul én aggathattam rá a fegyverzetet a repülő alkalmatosságokra. Határozottan emlékszem, hogy a legjobb egy seregnyi hoverbike volt valami géppuskaféleséggel felszerelve...
  • Totomamas
    #1596
    Szevasztok. A holdas hadműveletet hogyan kell megcsinálni? Már a piros nyilaknál vagyok a hajó belsejéban. Előre is köszi.
  • peter01
    #1595
    Én meg az extratersials szót te üzidből ctrl+c,v-ztem be (most is)
  • TreDoR
    #1594
    Jó, rájöttem, hogy nem extratersials, de azt a nevet még leirni sem tudom:

    ufo extraterrestrials
  • Agamemnon
    #1593
    Mi az az extratersials?

    És tényleg visszatérnek a körökre ossztott stratégiához?
  • peter01
    #1592
    Nem szoltam mer olvasgattam róla neten a címe a cikknek ufo:al volt letöltöttem egy moveit ami oda volt linkelve azt ott meg extratersials volt.
  • TreDoR
    #1591
    Micsoda? Az afterlight v. az extratersials? Az afterlight-ot elég erőssen kétlem. A másik meg egy nagy NC lesz...
  • peter01
    #1590
    De az új ufo körökre osztott lesz tudtommal.
  • Agamemnon
    #1589
    A légicsatás dolgot csak azért említettem, mert az UFO 1-2-ben nagyon élveztem, bevallom azóta nem volt szerencsém ufózni :(. Így nem tudom, hogy az új részekben hogy oldották meg.

    És a psi is tényleg jó, amikor érzékeli az ellent, én is sokszor nagy hasznát vettem, de azért hiányoltam a komolyabb psi-s képességeket.
  • TreDoR
    #1588
    Pedig lenne jópár újitás amit bele rakhatnának pl.: futás közben lövés, a régi ufo részekben nem nagyon volt lehetőség, mert körökre osztott volt, és nem volt szokás ilyet belerakni, de az as-óta amióta "el lehet indítani" az időt, sztem bele lehetne tenni, mekkora fíling lenne . Meg pl. ugrást is tehetnének bele, bevetődni az ablakokon, az is kiri lenne sztem. Meg, a rangerek egyszerre 2 ellenfelet is tudjanak támadni, a 2 fegyóval. Valamint nem ártana megcsinálni tisztességesen ezt a sétálás/futás/gugolás dolgot. És a légicsata is jó ötlet, ha végre egyszer lehetne normálisan harcolni a levegőben.
  • Helcat
    #1587
    Na az Aftermath "légicsatái" nekem se hiányoznak. Az egész csak a véletlenen múlott. Ha veszített a légierő, akkor csak vissza kellett tölteni egy korábbi állást, és máris jó esély volt rá, hogy a vadászgépek győzzenek.

    De ha már van egy 3D-s engine-jük, akkor a légiharcot is megcsinálhatnák ebben a rendszerben. Egyfajta csapatbázisú, pillanatstoppolható ütközet, olyan, mint amit a katonák vívnak a talajon, csak földi harci gépek és UFO-k között. Plusz mi szerelhetnénk fel a repülőket különféle rakétákkal, gépágyúkkal, lézerekkel.
    Bár erre kicsi az esély - attól tartok nem fognak ekkora újítást beletenni az új játékba.
  • lammaer
    #1586
    És ezért a biztonság kedvéért mindig belelő, mi?
  • via_mala
    #1585
    Jajj, hát azért nem mer ellőni felette, mert mi van ha a másik hangyabolyba feküdt, és hirtelen felugrik? Nahátakkko'!
  • lammaer
    #1584
    Na ja, ez a halálom volt: két ember egymás mögött, az első fekszik, a második térdel, és mégis képtelen ellőni a fekvő ember felett. Akárhogy elmélkedtem, szerintem ahhoz kell ügyesség, hogy ilyen szituációban egy másfél méteres géppuskával bele tudjon lőni az előtte fekvőbe.

    A pszik egyébkét SZVSZ jók voltak, csak nem a régi pszi dolgokban, hanem mesterlövészként a megfelelő vambrace cuccokkal :)
  • tcpip2
    #1583
    a repülös tipikus példája lehetne egy kikapcsolható funkciónak... :P

    mondjuk az első starghost küldinél kellett más fegyver, majdnem beégtem, mert a cloudon 0 a fizikai sebzés, de hálisten épp a csapatban volt a bénítós emberkém... de ezen felül tényleg puskával is mindenki 1 sorozat... max 2. A power armornak több kell, de azt meg mérföldekről észreveszem és eltalálom...
  • TreDoR
    #1582
    Hát én most pl. wargot plasma fegyverekkel megyek, csak, hogy legyen valami változatosság. A psi képesség tényleg nem sokat ér, kivéve, hogy átlátnak vele a falakon, ami azért elég nagy előny (bár a doppler szkenner miatt ennek is csak a játék elején van jelentősége). Meg a gugolásra itt sokkal nagyobb szükség lenne mint bármelyik ufo részben, mivel itt nem tudom az elöttem álló társam miatt lőni az ellenséget, és a gugolással ez megoldható lenne, hogy átlőjjek a feje felett, de nem, ezt is kihagyták. Viszont annak én nagyon örültem, hogy kihagyták a légi csatákat. Az ufo:enemy unknown-ban még volt némi értelme, mert néhány dologba bele tudtál szólni, de az am-ben már egy nagy 0 volt. Semmit sem csinálhattál, max 1-etlen gomb volt a visszavonulás, de azzal meg nem tudtál leszedni ufo-t.
  • Agamemnon
    #1581
    Hát igen, talán mindenki hiányolja, a jó kis ufóüldözős-lelövős részt.

    Én sem értem, miért hagyták ki.

    És ahogyan már valaki kifejtette, a fegyverek fejlesztése, is teljesen el van cseszve. Szinte semmi értelme az alap ember fegyverek után fejleszteni, és lecserélni a fegyvereket (nem kell vitatkozni, tudom, hogy szükséges, meg hogy bizonyos szempontból vannak jobbak), de összességében, ha nem cserélsz fegyvert, akkor is ugyanolyan jó vagy.

    És a PSI tréningek, meg az idegen irányítása? Szinte semmi értelme nincs a psi képességnek, nincsnenek igazán jó cuccok. Vagy max a játék vége felé tudsz kikutatni egy két dolgot, de addigra olyan profi leszel, hogy nem sok hasznát veszed.
  • tcpip2
    #1580
    Az XCom-ok olyan jók voltak ebböl a szempontból, a pályák nem 1-2 daraból voltak, hanem akár 6-12 véletlenszerü térképrészletet is letett, sokkal nagyobb változatosságban... külön élmény volt eltervezni, merre menjek.. :P

    A másik, ami jól esne - én speciel szeretek a lehetőségek széles tárházával élni. Abba még nem halok bele, hogy nem lehet pl. a tárak löszertartalmát külön megadni (pedig vicces lenne :P) vagy hogy a guggolásnak-fekvésnek elvették az értelmét meg ilyenek, de hogy a repülös csatát kivették, azt sem nagyon emésztettem meg. Azt is inkább fejleszteni kellett volna, mint kihagyni.
  • Agamemnon
    #1579
    Ezért lesz az Afterlight a Marson, mert ott még változatosabb pályákat lehet majd kreálni...

    Lehet, hogy fel kellene keresni a fejlesztőket, hogy ha engedik, mi nagyon szívesen segítünk pályákat készíteni.

    Amúgy bízom benne, hogy nem követnek el mégegyszer ekkora bakit, úgy gondolom, hogy a világ minden tájáról kaptak ez ügyben panaszkodó leveleket.
  • Helcat
    #1578
    Na igen, de ilyenkor ilyenkor az jut az eszembe, hogy ha 4 pályát láttam egyszer, akkor mennyit láttam 0 alkalommal? Lehet, hogy nem is a pályák egyhangúak, csak én nem keverem magam elég változatos helyzetekbe.
    Leht, hogy van még 40 pálya, csak nem sikerül előhozni ( nem hisz benne igazán). Nem mintha ez a játékos hibája lenne.

    A föld alatti bunkereket meg lassan fejből le tudom rajzolni. 1 lépcsőház, 2 lépcsőház, 0 lépcsőház - ennyi kell és szinte már az ellenség helyzetét is tudom. Biztos valami pszionikus képesség.. (ja bocs, az csak csajoknál van, akkor csak "takarékos" pályatervezés?)
  • lammaer
    #1577
    Hát, az a +4 féle pálya sem túl sok, de még mndig jobb lett volna mint a rengeteg silós küldi.
    Kikötőset én csak egyetlen egyszer kaptam, meg is lepődtem a változatosságon :)
  • lammaer
    #1576
    Hát, az a +4 féle pálya sem túl sok, de még mndig jobb lett volna mint a rengeteg silós küldi.
    Kikötőset én csak egyetlen egyszer kaptam, meg is lepődtem a változatosságon :)
  • Helcat
    #1575
    Az igazán furcsa az, hogy legalább 4 pályára emlékszem, ami az egész eddigi játék során csak egyszer fordult elő. Ezek általában egy bázis védelménél jöttek be, pl. bunkerszerű épületekből álló vagy 'kikötő darukkal és óriás-teherautóval' pálya.

    Vagyis nemcsak hogy lehetne, de ténylegesen több terület van benne, mint ami általában megjelenik. Az meg már fejlesztői döntés kérdése, hogy inkább ad 445 üvegházas, gyárépületes vagy hűtőtornyos pályát, mint 1 kikötőset.
  • tcpip2
    #1574
    Ne aggódj, lesz ez még egyhangúbb is...

    Ráadásul semmi kihívás nem maradt benne... csak hent... de már semmi kedvem nehezebben újrakezdeni.
  • Cobra.
    #1573
    Azért tényleg vicc, hogy az eddigi kb 10 missziómat kb 6 féle pályán játszottam.
  • Agamemnon
    #1572
    Kitartás, a nehezén már túlvagy....
  • tcpip2
    #1571
    Szétkentem az első Starghostokat, elkezdtem a warp holmik kutatását, gyártani kezdtem az ürhajót... sok van még hátra? Csak mert kezd rohadtul unalmas lenni a sok egyforma küldi... :(
  • lammaer
    #1570
    A sztori tök jó az AS-ben (a végén már csak az tartotta bennem a lelket a 1xxx-edik klónozott küldinél), de akit érdekel, az szerintem dumcsizza le valakivel priviben. Ne rontsuk már le azok örömét akik éppen játszanak.
  • Agamemnon
    #1569
    Hi!

    Én arra gondoltam, hogy nekik írd meg a sztorit, azoknak, akik nem értették meg. Csak én sem akartam ide írni, mert lehet, hogy vannak emberek, akik még nem vitték végig, és zavarná őket.

    Amúgy azon kívül, amit nekem írtál van egy fontos dolog a végén... a felfedezés, hogy miért is történt mindez, illetve, hogy a hajók...
  • Fenrir
    #1568
    Te menj vissza és spammold a bf2-őt, az már úgyis csak egy csettopik, köze nincs a játékhoz...
  • Fenrir
    #1567
    Ment a privi...
  • Cobra.
    #1566
    Én is elkezdtem tegnap az AS-ot, előtte meg az AM-ot játszottam végig. Lehet nincs annyi pontom BF2-ben, mint neked Jancsika, de attól még jó vagyok BF2-ben is, és a pontjaimat sem spawncamppel szedtem össze
  • Landor
    #1565
    Aktívan UFOzok és BF2zök is, nem is ahár hogy! Na ezt add össze MakkMarci!
  • Jancsik
    #1564
    na ezt is csak lámák játszák, mint ahogy fenrir mondta a battlefield 2esekre.
    Ez sem különb, sok láma
  • Agamemnon
    #1563
    Min szálltál el ennyire?

    A WC-és dolgon?
  • Landor
    #1562
    Basszátok meg a sztoritokat Az egész fórumtopic tele van spoilerrel, már nem is merem olvasni a topikot, amíg végig nem viszem!
  • Agamemnon
    #1561
    Fenrir, leírod a sztorit?
  • peter01
    #1560
    De lehet hogy te ídősebb vagy mint én.
  • TreDoR
    #1559
    Jó, hát azt még vágom, hogy mi a kiindulási pont, de, hogy utána mi van arról fogalmam sincs.
  • peter01
    #1558
    Én is 3 vagyok angolból mer csak a szavakat tuom a nyelvtanhoz semmi közöm meg a helyesíráshoz se (magyarból se). Én se értem ám meg hogy miröl beszélnek pl az elején is ott pofáznak fél órát amikor meg csináltam a tréninget.