2234
\"Porból lettünk, porrá leszünk\"
  • nemcsakfeel
    #354
    csak egy kicsit lehetne javítani a stílusukon..
    néha majomnak nézik az embert, egy képsort bejátszanak 5× meg hasonlók. egy kis amcsi behatás érződik sajna ezeken is, pedig amik ezeken kívül vannak sokkal szinvonaltalanabbak. jó pár éve, a kereskedelmi tvk előtt az m1 en, m2 őn voltak igazából jó minőségű dolgok, ahol nem műanyagnak nézték az embert.
  • Punker
    #353
    legértelmesebb csatornák....
  • K.András
    #352
    Hogy a picsba?Fel is vágnám ereimet nem lenne :) más nálam nem is szokott menni: animal planet,discovery,spekrum,national geographic....
  • hykao #351
    Hmmm, de bánom, hogy nálam se Spectrum, se Discovery, se semmi ilyesmi csatorna nincs...
  • K.András
    #350
    21:55 Az Univerzum Évezrede spektrum,ez is nagyon jo sorozat!
  • K.András
    #349
    Jól működnek a Rosetta magyar berendezései

    MTI
    2004. március 3., szerda 10:41


    Az üstökösszonda leszállóegységének fedélzeti számítógépe rendben bekapcsolódott, és a műszerek állapotát időröl időre ellenőrzik.

    http://index.hu/tech/urkutatas/rosetta8289/
  • hykao #348
    Hmmm, sajnos nem tudom, már egy ideje nincs fenn a gépemen a Celestia, és már nem emlékszem.
  • GregSB
    #347
    LEtöltöttem a 17megás eartbump.jpg-t. Mit csináljak hogy működjön is? Bemásoltam a textures diren belül az összes dir-be, de nem akar működni....
  • Free
    #346
    Köszke
  • hykao #345
    Amúgy a 17 megában asszem benne van több bolygó is...
  • hykao #344
    Bocsánat a nagy méretért, de csak így érzékelhető, hogy miről is van szó...
  • hykao #343
    Itt egy kép:
  • hykao #342
    #325-ös linkjére kattintva, majd alul még egy katt, majd még egy, majd még egy...
  • Free
    #341
    A Föld 17 megás addonját
  • hykao #340
    Méket?
  • Free
    #339
    És azt hol találom ??
  • hykao #338
    Hát ezekkel a SCI-FI add-onokkal én se, de a Föld 17 megás 8192x4096 méretű add-onja, hold-kisbolygó textúrák, meg a különböző űrszondák, űrállomások (MIR is) add-onjait már megkukkoltam korábban.
  • hykao #337
    EARTHLIGHTS:


    Az eredeti méretű kép ITT!
  • [NST]Cifu
    #336
    A Celestia-t régóta ismerem, de eddig nem szórakoztam az add-onokkal, most majd megnézem ezeket :)
  • hykao #335
    Szó volt róla, hogy kiadásra kerül a másik két kötet is (Zöld-, Kék Mars), de sajnos úgy tűnik ez egyelőre valamilyen oknál fogva várat magára.
  • Cat #334
    kivettem könyvtárból kim stanley robinson nebula dijas scifijét, a Vörös Marsot és elolvastam. Elég vaskos, két kötet kb. 600 oldal, de messzemenően megérdemelte a dijat. Nagyon alapos munka, részletes tudományos háttérrel, és a történet is valósághű.

    Az iró ugy képzelte, hogy az ürrepülőgépek hatalmas üzemanyagtartályait pályára állítják a Föld körül, és tucatnyi ilyenből nagy ürhajót építenek. A kolonizálásnál kezdetben 100 ember megy, akiket már rengeteg robot, illetve több évre elegendő ellátmány vár 2030 táján (nyilván scifi, nehéz előre látni a technikai fejlődést). Ezekkel néhány év alatt sikerül nekik a semmiből lakóhelyet építeni - ez kb. az első kötet, ugy 400 oldal.

    A másodikban jön a bonyodalom. A háttér kb. annyi, hogy a multinacionális cégek un. transznacokká tömörülnek, a Földet szorongatja Kina és India túlnépesedése, és az erőforrások egyenlőtlen eloszlása. 2050-2060 környékén már többezer ember van a Marson, megindul a Mars terraformálása. Ez számos módszerrel történik, pl. jégaszteroidák Marsba irányáításával többtizezer tonna vizet jutattnak a felszínre, génsebészeti módszerekkel módosított baktériumokkal fedik be a sarki jeget, amitől az felmelegszik, és felolvad, továbbá a bolygó saját belső hőjét is kihasználják. A fuziós és atomreaktorokból kiáramló meleg is a légkört melegiti, olvasztják a jeget, ami a légnyomást növeli, továbbá a levegőben lévő széndioxidot hatalmas léggyárakban alakítják szénné és oxigénné.

    A tudományos háttér mögött egy egész jó történet van, pszihologiai hátterekkel, társadalmi változásokkal, szal nagyon komplex regény, érdemes elolvasni.
  • hykao #333
    USS Voyager, DS9, Klingon madár Add-onok
  • hykao #332
    Halálcsillag Add-on:
  • hykao #331
    Arthur C. Clark féle űrlift Add-on:
  • hykao #330
    Halálcsillag és Tie Fighter Add-on (és még egyéb hajók)
  • hykao #329
    Jack Celestia Add-on oldala
  • hykao #328
    Babylon 5 és 2001 űrodüsszeia add-onok: katt ide!
  • hykao #327
    Amíg a mókások nincsenek meg addig is itt egy add-on oldal: link
  • hykao #326
    Hmm, úgy látom a Bruckner féle oldal - ahonnan én annó letöltöttem - nem megy...
    ...mindjárt megpróbálok rákeresni.
  • hykao #325
    Add-ons
  • GregSB
    #324
    Rohadt jó ez a Celestia, tegnap elszórakoztam vele egy ideig :D Ami a legjobban tetszik, hogy ha beállítod az igazi időt, akkor meg tudod nézni ténylegesen hogy állnak a bolygók a naprendszerben. A Földön pl tök jó nézni a napszakváltakozásokat felgyorsított időben (érdemes bekapcsolni a render optionsban az éjszakai fényeket, s az ambient fényt teljesen lekapcsolni, így a Föld sötét oldala rohadt jól néz ki :).

    Hol vannak ezek a Star Warsos űrhajók meg egyéb poén dolgok? Én nem találtam őket...
  • Dzsini
    #323
    kint van az SG-n is a hír. Kudos nekik, nem mentek át olyan szintű bulvárba, mint a múltkor. Rendes, tiszta hír.
  • Dzsini
    #322
    egy szó a válasz: politika. és ennél mélyebben ne menjünk bele.
  • Free
    #321
    Azt nem értem hogy megy a rivalizálás Európa Kíína meg az USa között űrprograsm terén. Miért nem lehet ezen felülemelkedni és közössen megoldani a dolgokat. Lehet hogy jobban haladnának
  • Dzsini
    #320
    újra az a terv, Bush megújított űrprogramjában szerepel a Holdbázis - (az SG főoldalon van cikk róla) - amit tegnap mondtak a NasaTV-n az annyi volt, hogy 20 éven belül akarnak visszahozni mintát, plusz 50 éven belül emberes expedíciót akarnak indítani. - azt azért csak megérjük még :o) (és akkor az európaiakról és kínáról nem is beszéltünk, hiszen ott sem áll meg a kutatás)
    a Mars belső maghőmérsékletéről nem igazán vannak információk, az is további vizsgálatok kérdése, hogy mondjuk 10méterenként hány fokkal emelkedik a hőmérséklet lefele...
    plusz a nyomás is növekedik, úgyhogy a sarkvidéken - elég mélyen - elképzelhető az ottani nyomáson és hőmérsékleten folyékony víz.
  • Free
    #319
    Egyébként azon csodálkozom hogy a HOLD felé megszünt a tudosok érdeklődése. Vagy csak nem publikus. Volt régenterv arról hogy a HOldonj hoznak létre űrbázist és onnan fognak L indúlni a különböző Expedíciók. De erről nem hallani semmit. Plussz hogy a holdon lehetne ásványokat bányászni. Erről se hallani már jó ideje
  • Free
    #318
    Szerintem ebben a témában akkor lessz majd igazán nagy áttörés ha eljutunk addig a szintig, hogy kutatóbázist telepítsenek a marsa. De azt sajna mi már nem érjük meg
  • Free
    #317
    neutron-spektrométeres mérések nem tudom mennyire hatolnak mélyen a bolygó felszine alá de elméletileg a marsnak is ugyan olyan meleg magja van mint a főldnek. Annak a közelében pontosabban mélyen L képzelhető lenne hogy a víz nem csak fagyott formában legyen jelen. Gondolok itt arra hogy a földön is a déli sark alatt létezhetnek melegvizű termálbarlangok megfelelő mélyen.
    Vagy lehet hogy ez oltári baromság?? De elméletileg lehetséges lenne.
    Ha Én élet után kutatnék inkább a jégsapkában tenném azt hisz ha volt bármilyen élet a marson azt a sarki jégben lehet a leginkább megtalálni.
  • Dzsini
    #316
    a Földön is nagyon nagyon nehéz kőzetekben életnyomokat találni, pedig nálunk azért már egy ideje folyamatosan van élet... a Marson pedig már egy ideje nincs (ha volt is), nem tudjuk mi és hogy történt azóta, nem tudjuk melyik kőzetekben kellene keresni, és van 2 pici szonda ami gurigázik egy párszáz méteres területen ami azért a bolygónak nem túl nagy százaléka :) már az is hatalmas dolog, hogy egy tómederbe sikerült belepottyanni.
  • FtranX
    #315
    Amúgy én arra vagyok igazán kíváncsi, hogy valaha volt-e valamilyen élet a Marson? Ha volt, akkor mekkora az esély, hogy egy ilyen űrszonda megtalálja a nyomait?

    Érdekes lenne, ha a felszín alatt (még mindig) létezn(ének)e valamilyen kezdetleges létforma. (mivel a Földön vannak rendkívül extrém körülmények élő baktériumok)