2234
\"Porból lettünk, porrá leszünk\"
  • Galy
    #394
    szal az mért van, hogy a napot naplementekor nagyobbnak látom, míg napközben kisebb.

    optikai csalódás?


  • K.András
    #393
    ???
  • mikike
    #392
    azt nem tudjátok, hogy a számítógép kábelek miért gabalyodnak maguktól össze?
  • K.András
    #391
    1-kor meg az univerzum évezrede utolso része lesz a spektrumon,monduk én már láttam ez ismétlés,de nekem tetszett az a sorozat is,föleg a 7.rész!
  • Free
    #390
    #382
  • Free
    #389
    Mán oda van kapcsolva vármo mint a messiást hogy milyen lessz
  • FtranX
    #388
    mit, hol?
  • K.András
    #387
    Na mindjárt kezdödik a fasza musor...Ti is nézitek?
  • K.András
    #386
    Hát igazábol most nincsen,talán ezt nézd meg( #379) fel fogsz vidulni töle :)))
  • LittleL
    #385
    Van valami érdekes témátok ?
  • K.András
    #384
    Egy joe-t is készitsél be :)))
  • Free
    #383
    Már be is állítottam az ébresztőt
  • K.András
    #382
    Azufok voltak asszondod?:)))

    Hja,ma indul egy uj sorozat a national geographic-on,a neve: Varázslatos világegyetem ma éjfélkor lesz az elsö része "Új bolygók nyomában" alcimmel...Szerintem jo lesz...
  • GregSB
    #381
  • K.András
    #380
    Összetörhetett a felszínen a Beagle 2
    http://index.hu/tech/urkutatas/beagle040308/

    "Azonosítatlan objektum

    A kutatók arról is beszámoltak, hogy egy azonosítatlan objektumot lehet látni azon a felvételen, mely közvetlenül a Beagle és hordozója, a Mars Express szétkapcsolódása után készült, öt nappal a leszállási kísérlet előtt. Ezeket a felvételeket szintén tüzetesebben meg kell még vizsgálni, tették hozzá."
  • K.András
    #379
    Mekkora LOL ez gyerekek :))))
    http://index.hu/kultur/scifi/ufobomba/

    Vannak hangfelvételek feltétlen szedjétek le!!!Ennyi faszságot régen nem hallottam :)))
  • Free
    #378
    Gyerekek még mindig nem megy a Celestiába beilleszteni az aDDON okat..

    Van valakinek már valami ötlete erre????
  • LittleL
    #377
    Ja Stephen Hawking tényleg nagyszerű koponya.
    De milyen elméletek fűződnek még a nevéhez ?
  • K.András
    #376
    http://cosmo.supernova.hu/1024.htm

    De kurva jo ez az oldal!
  • Dzsini
    #375
    a superstring elméletet, és a kvantumgravitációt is szépen leírja/elmagyarázza a könyveiben.. és pont a superstring elmélet 8-9 térdimenzióval számol, csak abból a 3 felettiek nagyon görbültek, és csak az a 3 ilyen "járható", amiben mi is élünk.
    Hawking professzor A jelenleg élő legnagyobb kozmológus/fizikus/matematikus. és a könyvei NAGYON jók, elég közérthetőek, és mégis nagyon sokat elmondanak arról, amiket ők ismernek/gondolnak a világról.
  • K.András
    #374
    Ezt is beillesztem mert igen érdekes:
    "Hawking már sejti a nevét a világegyetem egyesített elméletének. Valami olyasmi lesz, hogy kvantumgravitáció vagy szuperhúrelmélet. Egy biztos, hogy Einstein általános relativitáselméletébõl és a kvantumelmélet valamilyen megközelítésébõl áll majd össze. Az is biztos, hogy a mindent leíró elmélet négydimenziós lesz (a három térirány és az idõ). Ha ennél kevesebb lenne, akkor nem alakulhattak volna olyan bonyolult struktúrák, mint amilyeneket tapasztalunk - mondja. Ha meg több, akkor az atomok instabilak lennének, és összeomlanának.

    És ha megtaláljuk az elméletet, akkor ez azt bizonyítja, hogy minden elõre meghatározott? - teszi fel a kérdést Hawking és más halandók. Néhány egyenletbõl meg lehet majd határozni a világ minden részletét, például az emberek viselkedését? A válasz az, hogy elvileg igen. A másik válasz, hogy gyakorlatilag nem, az egyenleteket ugyanis nem tudnánk megoldani, olyan sok adatra lenne szükségünk (lásd káoszelmélet és kicsiben az idõjárás-elõrejelzés). Hawking szerint tehát minden elõre meghatározott, csak hogy ez mit is takar pontosan, azt sohasem tudhatjuk meg. A világegyetemnek és benne az összes eseménynek nemcsak egyetlen lehetséges története van, hanem a lehetséges történetek egész családja. Mi, a magunk feltételei között kvantumelméletileg minden bizonnyal a legvalószínûbbiket éljük. De hogy nem létezhet más, miénktõl teljesen eltérõ léptékû világ, azt dõreség lenne kijelenteni. (Más kérdés, hogy mostani formánkban sohasem ismerhetjük meg azt a másikat.) "
  • K.András
    #373
    http://www.pbs.org/wnet/hawking/html/home.html
    http://www.mezgazd-koszeg.sulinet.hu/kemia/DATA/Tudosok/data/hawking.html
  • K.András
    #372
    Ja bocsi a név lemaradt Stephen Hawking.
  • FtranX
    #371
    az elektromágneses sugarakat a tér közvetíti.
  • K.András
    #370
    Tudjátok ki ez az ember???A ma élö tudosok legnagyobbika :)))
  • K.András
    #369
    Most kezdödik az univerzum évezrede!!
  • mikike
    #368
    a link jó, csak épp a kérdésre nem ad választ
    most egy Stpehen Hawking könyvet gyürők, hát elég kemény...
  • K.András
    #367
    http://gyroscope.txo.hu/spacenews/47_tucanae.htm
  • mikike
    #366
    tényleg a rádióhullámot mi közvetíti?
  • K.András
    #365
    Photon...
  • QuippeR
    #364
    jujj de hülye vagyok, rádióhullámot
    de lehet, hogy ezt hagynom kéne, mert rég volt már a Fizika I. című tantárgy, és nem akarok nagy baromságokat mondani. de az megragadt, amit leírtam
  • mikike
    #363
    levegőrészecskék
    a vízhullámot, meg a vízrészecskék

    de a fényhullámot mi? fényrészecskék?
  • FtranX
    #362
    Ahhoz, hogy normálisan megértse, végig kell olvasni az egészet. A kétrés kísérletről van benne szó.


    a fény se nem részecske, se nem hullám:
    "sem külön a részecske-jelleg, sem külön a hullám-jelleg, sem egyidejûleg a kettõ nem írja le megfelelõen a fény természetét."
  • QuippeR
    #361
    erre egy visszakérdés:
    a hanghullámokat mi alkotja?
  • mikike
    #360
    ezt én is tudom, de ha hullám tulajdonságú, akkor mi alkotja magát a hullámot? milyen részecskék?
  • QuippeR
    #359
    szerinted végigolvassa?

    a fény részecske és hullámtulajdonságokkal is rendelkezik
    (én sem olvastam el, de gondolom ezt mondja)
  • FtranX
    #358
    Itt választ kapsz a 2. kérdésedre!
  • K.András
    #357
    "és mitől vannak 1/2 spinnel az anyagok"

    Ezt mégegyszer pls mert én nem értem...
  • mikike
    #356
    mibúl vannak a kvarkok és mitől vannak 1/2 spinnel az anyagok?

    a fény hullám vagy részecske és ha hullám, milyen részecskék adják ki?
  • K.András
    #355
    Szerintem te más csatornát nézel :)
    Ismétlés az van,de a musorok szinvonalára igazábol nem lehet hivatkozni...Mit értesz az alatt hogy 5x bejátsznak egy képsort?