2234
\"Porból lettünk, porrá leszünk\"
  • hykao #194
    Jah, a Spectrum-on, a National Geographic-on, meg a Discovery-n nagyon komoly dokumentumfilmek mennek.
    Utoljára egy olyat láttam, amiben az elemek kialakulása volt a téma -> az alkimistákon keresztül megközelítve.
  • LittleL
    #193
    Ja. Nemrég láttam a Spektrumban.
    Engem is nagyon érdekel ez a topik, jó ötlet volt.
  • hykao #192
    Holnap beszélgethetnénk a Mars terraformálásának lehetőségéről...
  • hykao #191
    Mars Hírek
  • hykao #190
    Azt hiszem ez a link még nem volt: Magyar Csillagászati Egyesület
    Sok érdekesség található ezen az oldalon is. Többek között Jelenségnaptárral, sok-sok képpel.
  • FtranX
    #189
    jó ötlet volt, hogy megnyitottad!
  • hykao #188
    Hmm, nem gondoltam volna, hogy ilyen népszerű lesz a topik.
    Örülök, hogy ennyi fórumozót érdekel a témakör.
  • Davidus
    #187
    Majd kiderül:)
  • LittleL
    #186
    én sem hiszem.
    Ha van akkor miért nem mutatja meg magát,
    egyből megszűnne a sok háború a földön,
    meg minden jobb lenne.
    Hagyja, hogy szenvedjenek az emberek.
    Ha meg van, akkor egy nagy szemét.
  • FtranX
    #185
    nem
  • Factor_007
    #184
    ez még az én linkemnél is durvább
  • LittleL
    #183
    Ti hiszitek, hogy van Isten ?
  • LittleL
    #182
    Persze, hogy nincs, de hát sok hülye
    ember van a Földön.
  • [NST]Cifu
    #181
    Megbocsáss, de ezt komolyan venni iszonyatos ostobaság...
    Nincs semmi tudományos alapja...
  • LittleL
    #180
    Hmmm. Tíz hasznos varázslat ez jó.

    Másik személy halála. Ahhhaaaa

    Mormolom: zul zullu ahhh. pun aque.
    Naggyooooooon komolyy!!!!!!
  • FtranX
    #179
    "Elsõ öntudatra ébredt születésem az ókori Egyiptomban történt. Anyám egy fából készült ANKH jelet szült elõttem; az Istenek mind jelen voltak születésemnél. Fájdalmas szülés volt, máig emlékszem anyám borzadt sóhajaira, és az egyik szomszéd, PRUKAT'IYA CSULLCER ordítására a távolból. De végül sikerült, és sikeresen megszületett a világ azóta is egyik legnagyobb misztikusa.."
  • LittleL
    #178
    Egyszer majd talán valósággá válik a térugrás,
    de addig is ki kell agyalni valami elmés szerkezetet.
  • FtranX
    #177
    Akkor nézz be Andillo Cellini oldalára! Én lefeküdtem rajta.
    Még vitatkoztam is a csókával az index-en. TOTTTTTÁLISAN HÜLYE!
  • Factor_007
    #176
    egyszer olvastam csak el, de szart se értettem belőle. Gondoltam berakom hátha valaki érti. Nem mondom, hogy nem áltudományos(mert ténleg olyan szaga van), de te miből itéled meg, hogy nem igaz amit leírnak?
  • FtranX
    #175
    A féregjáratokról
  • [NST]Cifu
    #174
    Jó'van fiam, egyes, leülhetsz...
    Az ilyen ál-tudományos (és pláne még szekta-szerű) oldalaktól a hideg kiver - szörnyű még csak belegondolni, hogy valaki ezt komolyan veheti...
  • [NST]Cifu
    #173
    Erre még csak elméleti választ kaphatsz, ugye tudod. Majd talán pár száz (ezer?) év múlva eljut oda az emberiség, hogy az eféle dolgokat gyakorlati kérdésként vessék fel :)

    Amúgy elméleti szinten én úgy tudom, hogy nem lehetséges.
  • Factor_007
    #172
    huhh most látom az oldal nem éppen új de hátha még nem láttátok
  • Factor_007
    #171
    nem tudom mennyire tartozik ide, de azért berakom emésszétek csak(aki megértette szóljon):(hangfalat kapcsoljátok ki)
  • LittleL
    #170
    Sosem tudjuk meg.

    És vajon lehetséges -e a térugrás ?
    Annyira meggörbíteni egy űrhajó körül a teret, hogy a távolságok lerövidülnek előtte ?
  • FtranX
    #169
    hogy mi volt az ősrobbanás előtt az is jókérdés. lehet, hogy semmi, lehet, hogy ez csak egy a végtelen számú életciklusa közül.
  • LittleL
    #168
    Oké, majd később elolvasom
  • LittleL
    #167
    De akkor mi volt az ősrobbanás előtt ?
    Ez aztán az igazi fejtörő.

    Lehet, hogy a mai Univerzum "előző élete",
    vagy mi lehetett volna.

    És mi van akkor, ha mondjuk amikor az Univerzum megint összezsugorodik, és akkor még lesznek emberek,
    persze fejlettek, hová menekülnek majd a zsugorodás
    elől ? Egy másik dimenzióba ?
  • FtranX
    #166
    Ha akarsz még csodálkozni, olvasd el a #111-esben lévő link alatti dolgokat!
  • FtranX
    #165
    igen jól mondod. a mai elméletek szerint a dimenziók (az idő is) is az ősrobbanással keletkeztek.
  • LittleL
    #164
    Lehet.

    De az is durva, hogy egyes tudósok szerint az ősrobbanás
    hozta létre a 3. dimenziót és az időt is.

    Ezek után már az sem frcs, hogy azt mondják,
    vannak még más Univerzumok is.
  • FtranX
    #163
    lehet, de ez gyakorlatban sohasem lesz bizonyítható.
  • FtranX
    #162
    ASz a baj, hogy az innen kölcsönzött energiát nagyon gyorsan vissza is kell fizetni. Minél hosszabb intervallumot vizsgálunk, a vákum energiája annál jobban megközelíti a nullát.
    A természet nem olyan hülye, hogy itt ingyen osztogassa nekünk az energiát. :)
  • LittleL
    #161
    Amúgy mit szóltok ahhoz, hogy valaki felvetette, hogy

    esetleg létezhetnek más Univerzumok is, a miénk mellett.
  • LittleL
    #160
    Ez fantasztikus.

    Lehetett hallani már olyan gépekről,
    amik " egyszerűen megcsapolják " a világűr energiáját,
    lehet hogy erről van itt is szó.

    Lehet hogy a világűr tele van energiával, csak még nem vagyunk elég
    fejlettek, hogy kiaknázzuk ezt a végtelen energiamezőt.
  • FtranX
    #159
    Itt egy idézet az ATOMI-oldaláról:


    Virtuális részecskék:

    Az állapot energiabizonytalanságára és élettartamára vonatkozó kapcsolat szokatlan jelenségeket is megenged. Eszerint a határozatlansági összefüggés szerint még az energiamegmaradás is megsérülhet, igaz, csak nagyon kis időre. Minél nagyobb mértékû a sérülés, annál rövidebb ideig tarthat.

    Egészen megdöbbentő az, hogy az energiamegmaradás sérülése úgy is megtörténhet, hogy a teljesen üresnek vélt térből részecskék is előbukkanhatnak. Ez egyrészt azzal sérti az energiamegmaradás tételét, hogy a részecskéknek tömege is lehet, és az E=mc^2 összefüggés értelmében az energiatétel legalább ekkora mértékben sérül. Továbbá a semmiből kipattant részecskének még lehet mozgási energiája is, ennek mértéke is növeli az energiamegmaradási tétel sérülését. A fenti határozatlansági összefüggés értelmében minél nagyobb a kipattanó részecske tömege, annál rövidebb ideig létezhet.

    Ezeket a térből spontánul kipattanó részecskéket virtuális részecskéknek nevzik. Azért hívják őket virtuálisnak, mert a létük közvetlen méréssel nem mutatható ki. A virtuális részecske elnevezésében a virtuális szó megtévesztő lehet. Ezek a virtuális részecskék a megengedett rendkívül rövid időn belül tényleg léteznek, ha a virtuális részecske maga nem is észlelhető, hatásuk kimutatható. Virtuális részecskék mindenütt, mindenhol állandóan keletkeznek és aztán eltûnnek. Létezésük, állandó keletkezésük és eltûnésük miatt az üres teret, a vákuumot nem tekinthetjük többé igazán üres térnek.

  • LittleL
    #158
    A tudomány mai állása szerint.
    De lehet hogy az űrben van másféle közeg, amit ma még nem ismerünk.
  • Guest
    #157
    #153: Persze, az űr is tele van mindenféle csillagközi gázzal és szeméttel. (#150 ;))
  • Guest
    #156
    #152: Imho a rádióhullánok és a fény terjedéséhez nem szükséges anyagi közeg...
  • Free
    #155
    Így van mert ha ezeket lehetne valahogyan használni haladásra az az nem lenne rossz