2234
\"Porból lettünk, porrá leszünk\"
  • [NST]Cifu
    #234
    Kimaradt a multkori linkgyűjteményből az Astronautix.com, mégpedig azért, mert konkrétan le volt halva, de már megint megy - és bár ritkán szokott frissülni, most egy érdekesség került fel: Kliper - a következő orosz űrhajó, amely a Szojuz-TMA-t váltaná majd.

    Amúgy az oldal kötelező, gyakorlatilag a legalább komolyabb terv szintre eljutott űrhajók, űrállomások, indítójárművek és műholdak megtalálhatóak rajta.
  • The Garrett
    #233
    végtelen
  • Al Bundy23
    #232
    jo neked :)
  • Prank
    #231
    nem:)
  • Al Bundy23
    #230
    azéer kicsit szar hoyg iylen kis pontok vagyunk ebben a kibaszott nagy világban, nem? :)
  • K.András
    #229
    "Tényleg körülbelül hány galaxis lehet az Univerzumban ?"

    Mint égen a csillag :)))
    Komolyra forditva,nem lehet megmondani,ahogy azt sem hogy egy galaxisban hány csillag van,a minénkben becslések szerint 200 milliárd csillag van plusz a bolygok amiket nem lehet látni általában mivel nem bocsájtanak ki fényt.
  • LittleL
    #228
    Ráirányították a Hubble távcsövet egy sötét övezetre, ahol azt hitték szinte nincsenek is ott galaxisok, és 4 napos exponálási idő után látták a fickók, hogy ott is több 100 galaxxis tanyázik, csak nagyon messze vannak.

    Tényleg körülbelül hány galaxis lehet az Univerzumban ?
  • LittleL
    #227
    Most láttam a Spektrumon egy filmet, a világűr határait feszegették.
    Azt feltételezik, hogy vannak még más Univerzumok, de a mi Univezumunk határán nem tudunk "messzebbre nézni", meg
    mutattak egy képet az Univerzumról.
    Olyan volt, mint egy pókhálók halmaza, vagy mi.

  • hykao #226
    ...de a #205-be beszúrt linken is sok kérdésre választ kaphatsz.
  • hykao #225
    Ez mind-mind kiderült a dok.filmből. Még egy renderelt katasztrófa szimuláció is volt benne!
  • Punker
    #224
    azért kiváncsi lennék hogy hogyan akarják kivédeni a vízalatti földrengéseket
  • FtranX
    #223
    szerintem meg addig nem lesz, amíg nem találnak ki valamilyen olcsóbb, hatékonyabb módot terhek űrbejuttatására.
  • hykao #222
    Először is első lépésként ember kéne, hogy érkezzen a Marsra, de egyébként emlékeim szerint a teljes terraformálás idejét 100 000 évre teszik...
  • hykao #221
    Ha jól emlékszem olyan 2080-ra tervezik...
  • K.András
    #220
    Akkor ezt a tervet nem nevezhetjük gazdaságosnak :)
    Egyébként most valami ufos téma megy discoveryn,ez sem rossz,hacsak nem a kis zöld emberkék féle dolgot eröltetik.Multkor volt egy musor az nagyon megfogott,azt taglalja hogy a kozmosban intelligens gépek lehetnek.Nagyon jol volt megfogalmazva amit mondtak, abszolute logikus is volt.
  • Punker
    #219
    szép és jó ötlet de szerintem fölösleges (egyelőre)
  • Punker
    #218
    hát szerintem az elkövetkező 100-200 évben még biztos nem lesz terraformálás, addig biztos nem amíg a földi hatalmak egymással viaskodnak :(
  • FtranX
    #217
    Hát ez több, mint az USA éves GDP-je, de valami ilyesmi összegre számítottam.
  • hykao #216
    12 000 milliárd $, és 1 milliárd tonna acél felhasználásával.
  • FtranX
    #215
    Aki még nem olvasta:Felragyogott a leghíresebb szupernóva gyűrűje
  • FtranX
    #214
    igen. szerintem is fogunk még érdekes dolgokat hallani.
  • K.András
    #213
    Ami a héten volt musor ott volt egy szimulácio,ezt a folyamatot mutatta be,hát nem lesz semmi az biztos.Mostanában annyi dologra jövünk rá hogy hihetetlen,nem is régen azt gondoltuk statikus a világegyetem,ma már tudjuk hogy egyfolytában változik.Azt gondoltuk a fekete lyukak valami szokatlan és ritka objektumok,holott mindenhol ott vannak,ma már pedig azt gondoljuk ezek játszák a legnagyobb szerepet a galaxis fejlödésében.Egyre izgalmasabb az egész,15 év alatt annyit tudtunk és értettünk meg a világegyetemböl amit az emberiség eddigi "pályafutása" során,és ez az iram is gyorsul a teknika segitségével.
  • FtranX
    #212
    régebben láttam egy pár képet, hogy a Földről hogyan fog kinézni a két galaxis egyesülése. Egyre nagyobbnak és nagyobbnak és nagyonbbnak fog látszódni, az egyesülés után pedig sokkal fényesebb lesz az égbolt, mint most. kár, hogy mi már nem fogjuk látni...
  • K.András
    #211
    Érzékeltetésként, olyan nehéz ez a fekete lyuk mintha minden porszemébe bele lenne süritve egy 18 tonnás jármü!
  • K.András
    #210
    Bizony!Vannak 20 kilométeresk is ahogyan te irtad,de itt a tejutban 9 millio kilométer átméröjü fekete lyuk van,szerencse hogy nem aktiv már,legközelebb akkor lesz megint aktiv amikor a tejut és a androméda(m31) fog ütközni(3 milliárd év),akkor egyesül majd a két fekete lyuk és ha a gázok egy bizonyos részét magába fogja szivni.Ez a folyamat(mármint a két galaxis ütközése) el fog tartani akár egy milliárd évig.
  • hykao #209
    Olyan nagy az átmérője???
  • K.András
    #208
    Nem nézitek a sorozatokat a discoveryn???
    Rengeteg van és nagyon jok!
    Egyépként pont tegnap volt egy,meg a héten egy pár ami a fekete lyukakrol szolt.Ugy néz ki hogy szinte minden galaxis közepében van egy fekete lyuk,a miénkben(tejut) egy 9 millio kilométer átméröjü szupernehéz feket lyuk van(egyik galaxis közepében nincsen ekkora amit ismerünk)!De ma már nem aktiv.Az ilyen méretü fekete lyukakra is megvan már a magyarázat,két galaxis találkozásánál nemcsak a a különbözö anyagok de a fekete lyukak is egyesülnek!Imádom a témát,és rengeteget is tudok rola.Jo ötlet volt, én is akartam ilyen topikot nyitni csak nem gondoltam volna hogy sokáig menne.
  • Free
    #207
    Jó a Téma mert az is belefér a Kozmoszba. A Tudomány és minden belefér ebbe a témakörbe
  • hykao #206
    A tegnapi űrszondás témához link: űrszondák
  • hykao #205
    Itt egy link a Discovery Csatorna oldalán található Transzatlanti Alagút tervekről.
  • hykao #204
    Csak felvetettem, de ha van valami jobb téma akkor mehet!
  • Free
    #203
    Hááát úgy ahogy az egyházak előadják úgy nem. Viszont valami vagy valaki beleszólt több ízban is a földi evolucióba. Hiányzik egy láncszem az ember fejlődéséből. És ha belegöondolsz akkor minden eggyes vallásban és kultúrában létezik egy felsőbb erő ami nem földi ami segít az életben.
    Több elmélet szerint is egy földönkívüli faj segített a földön az evoluciós ugrásban az embernek.
    Nagyon sok vallásban a leírások között föllelhető valami repülő tárgy egy űrhajó.
    Ha kicsit megnézed a Katulikus templomokat a toronnyal és a házzal melette még egy rakétakilövőnek is megfelel.
    Tehát Istenben én nem de egy sokkal fejletteb fajban akik lehet hogy már kihaltak vagy egy felsőbbrendű energiában hiszek.
    Egyébként hogy isten már ha nevezhetjük így miért nem mut6atja meg magát... Ha látsz egy hangybojt akkor azt csak nézed nem néha belekavarsz és megnézed mi lessz. Ha van egy hatalom ami megalkotta az életet a földön mi annak a hatalomnak nagyon jelentéktelenek vagyunk....
  • Free
    #202
    Na szia mindenki.
    A Mars Terraformálása lessz ma akkor a téma???
  • Davidus
    #201
    Azok nem az arabok?
  • Davidus
    #200
    Hát én nem mernék beleülni az tuti:D
  • FtranX
    #199
    én nem láttam. vajon mennyi pénzbe kerülne eztmegépíteni?
  • O0D:
    #198
    Off:
    francnak kell hogy amerikából 50 perc alatt ideérjenek felrobbantani minket.
  • hykao #197
    Egy kis OFF:
    Láttátok a Transzatlanti Alagút (Csalagút ötlete alapján) terveiről készült dok.filmet???
    A tervek szerint 50perc alatt lehetne elérni az amerikai kontinenstől Európáig. 8000km/h-s végsebességgel száguldó mágneses lebegő vasúttal. Az Atlanti-óceán alatti csővezetékben vákum lenne.
  • hykao #196
    A Kim Stanley Robinson féle Mars terraformálásával foglalkozó trilógia (Vörös-, Zöld-, Kék Mars - itthon a Vörös Mars kapható -sztem nagyon komoly könyv) Kék Mars kötetéből való térkép:

  • hykao #195
    Pár fantáziakép a vízfödte Marsról: