2234
\"Porból lettünk, porrá leszünk\"
  • hykao #34
    Mi forog gyorsan???
  • hykao #33
    pontosan! a páyára állás nem más mint folyamatos zuhanás a föld felé...
  • Free
    #32
    Oksa de a visszatárás után váltottunk a sebességre és arra mondtam . Nézd meg mire válaszoltam azzal az üzenettel.
  • Free
    #31
    Oksa de nem mindegy hogy mekkor az a surlódás. CSak enyhe szellő vagy 40 000 km /h
  • hykao #30
    De a műhold nem akar leereszkedni a földre bazz!!!
    Az űrhajó is ezt teszi amikor pl. a Nemzetközi Űrállomáshoz megy, de te visszatérésről beszéltél!!!
    Amúgy a műholdakat sem egyhelyben álló pontnak látod a földről.
  • Free
    #29
    Akkor elméletileg az emberek az ürhajóban ha nem fogorna gyorsan úgyan úgy hatna rájuk a garvitáció???

    Jah leesett a dolog mert akkor rájuk is annyira hat a centrifugális és gravitációs erő mint a hajóra :o))
    Lassan felébredek ám
  • GregSB
    #28
    Igen, de hogy jön be a légkörbe? Mindenféleképpen lesz valami súrlódás, ezt nem lehet elkerülni.

    ja és nem nézlek hülyének, bocs ha ez jött le az üzenetemből...
  • FtranX
    #27
    azért, mert szabadesést végeznek a föld körül. Ugyan az a jelenség, mint hogy amikor elindul veled lefelé a lift, akkor egy pillanatra pár kilóval kevesebbet mutat alattad a mérleg. próbáld ki :)
  • Al Bundy23
    #26
    na kéretik nem hülyének nézni azt aki nem jártas a témában!!!
  • Free
    #25
    Figyi ha kint van az ürben ahol lebeg. A Földről én miértne láthatnám állónak ??? pl műholdak. van egy csomó műhold ami együtt kering a főldel egy pizonyos pont felett mármint a földhöz viszonyítva akkor az ürrepülő miért ne tehetne így ???
  • Free
    #24
    Lehet de ezért vagyok itt hogy L mond mi az ...
  • GregSB
    #23
    Ha felveszi a föld forgási sebességét akkor az a földön olyan, mintha állna egy helyben. Ezt a kérdést ugye te sem gondoltad komolyan?
  • Free
    #22
    És akkor miért lebegnek az űrhajósok ????
    Akkor rájuk is hatni kellene nem ????
  • hykao #21
    Te figyelmen kívül hagysz pár "apróságot"...
  • Free
    #20
    Azért arra kiváncsi lennék ezt hogyan mérték meg.
    De akkor sm értem mitől melegszik így fel ha annyira ritka a levegő. ????
  • FtranX
    #19
    az űrhajót pont a sebessége tartja odafent. pár száz kilóméteres magasságban a Föld gravitációja még majdnem ugyananolyan erős, mint idelent.
  • Al Bundy23
    #18
    bizony, és ott nincs load game, ott bizomny keményen THE END van ha valami nem klappol
  • hykao #17
    A Légkör tagozódása:

    10km-ig: Troposzféra: -42 fok
    50km-ig: Sztratoszféra: -63-tól +50 fok, 50km-en 0 fok
    80km-ig: Mezoszféra: -63 fok
    kb. 90km-en -183 fok
    500km-ig: Termoszféra: 100km-en kb. -10 fok, 200km-en +740, 300km-en +1400, 400km-en +2000
  • FtranX
    #16
    ja és ha az űrhajót hatalmas mennyiségű üzemanyaggal "meg is állítanák" valszeg akkor is csak egy lezuhanó fénycsóvát látnánk.
  • Al Bundy23
    #15
    free ez egyenlöre csak a technikai megvalósitás hiánya. De találékony teremtmény az ember, idövel kitalálnak midnenre valami megoldást :)
  • Free
    #14
    De épp erre mondom. Minek kell olyan gyorsan menni ??? Miért nem lehet felbvenni a föld forgási sebességét??? Akkor nem lenne surlodás és egyszerűbb lenne a Téma nem ???
  • hykao #13
    Na ez meg a másik. Kismillió körülmény van, ami bonyolítja ezeket az utazásokat a földi utazásokhoz képest!!!
  • Free
    #12
    Ok de mitől lessz a levegő 2000 C foko ha olyan ritka ott fent????
    Húú vannak nekem azért sötét foltok.
    PL elmétletileg a Hidrogéna legkönnyebb gáz. Miért nem lehet pl azzal valahogy feljutni??? OKSA hogy berobbanna a 2000 Fokon.. DE valami hasonló megoldás ami nem a sebességtől függ nem lenne egyszerűbb???
  • FtranX
    #11
    az űrrepülő visszatérésekor nagyon fontos, hogy milyen szögben lép be a Föld légkörébe. Ha a szög túl kicsi, az űrhajó "lepattan" a légkörről és visszajut az űrbe. Ha túl nagy, akkor meg elég mint egy meteor.
  • Al Bundy23
    #10
    "igen fontos az előre megtervezett, pontosan kiszámított utiterv!!!
    Azért ez nem egy sétakocsikázás: gondolsz egyet bepattansz, azt nyomod neki!!!" MOST MÉG......
  • hykao #9
    Ehh ne variálj! A minél kisebb költség, minél kevesebb utazási idő igen fontos szempont! Valamint az ürrepülőgépnek igen korlátozott az üzemanyagtartálya! Pl. ezen okoknál fogva igen fontos az előre megtervezett, pontosan kiszámított utiterv!!!
    Azért ez nem egy sétakocsikázás: gondolsz egyet bepattansz, azt nyomod neki!!!
  • hykao #8
    Ernyő van! De mire az használhatóvá válik, addigra már iszonyatos hőnek van kitéve (a fokozatosan sűrűsödő légkör miatti erősödő surlódás következtében) az ürrepülőgép.

    Ernyőhöz két dolog ami nincs a felsőbb régiókban: elegendő gravitáció, elegendő sűrűségű légkör.

    Még egy érdekes dolog: A légkör bizonyos régióiban +2000 Celsius fok van!!!
  • Free
    #7
    Na jó de mondjuk azt meg lehetne tenni hogy a Ürrepülő felvegye a föld forgási sebességét és akkor nem égen semmi rajta amikor visszatér hanem leereszkedik. Az OK Hogy a Marsra mikor indulunk . De amikor csak ide mennek ki egy ürállomáshoz akkro onnan miért nem téhet vissza akrámikor???
  • hykao #6
    Szerintem elsősorban a föld - nem is lassú - forgása az oka. Gondold csak el, egyrészt forog a saját tengelye körül kb. 40 000km/nap sebességgel, másrészt kering a Nap körül - ráadásul nem teljesen szabályos köröket leírva - mint tudjuk 365 nap/kör (kb) sebességgel.

    A Marsra irányuló utazásnál még tovább bonyolódik a helyzet, hisz plusz tényezőként belépnek még a Mars hasonszőrű körülményei, következésképp, itt is lesz ún. indítási ablak, ami nem más, mint egy adott időintervallum, amikor fellövik az űrhajót (kedvező indítási ablak a Marsutazáshoz kb. 20 évente)
  • Free
    #5
    Tele vagyok kérdésekkel.....
  • Free
    #4
    Jah és miért kell olyan gyorsan belépni a légkörbe hogy L égjen minden ???
    Miért nem lehet egyszerűen leereszkedni pl valami ernyőfélével.
  • Free
    #3
    Na itten.
    Van kérdésem...

    Miért van pl hogy az űrrepülő csak bizonyos ablakban tud visszatérni a földre???? Miért nem léphet be akárhol a légkörbe????
  • hykao #2
    Addig is szórok be pár érdekes adatot, ömlesztve, ahogy eszembe jut.
  • hykao #1
    Na akkor megnyitottam. Ide várom az esetleges kérdéseket az űr végtelenjével kapcsolatban. Ha tudok (de remélem lesz még más is rajtam kívül, nálam a témában okosabb), válaszolok.