1125

Az Univerzum - néhány tény, amelynek ismerete megkönnyíti benne az életet:
  • Dzsini
    #285

    Bush? Kerry? pffff :) Zaphod for president! :)
    "Vote for me, the world ends next summer."
  • Dzsini
    #284
    Tertiary Phase - Episode 2 (nettransport linkek)
    mms://wm.bbc.co.uk/radio4/hitchhikers/h2g3_episode2.asf
    rtsp://rmv8.bbc.net.uk/radio4/hitchhikers/h2g3_episode2.rm
  • Sephi
    #283
    Nekem sikerult! Koszi!
  • Lacee
    #282
    ééérdekes, nekem a teljes file-t csak berakja a letöltési sorba, de b@szik letölteni... azért köszesz
  • Dzsini
    #281
    aham, és akkor leszedi először az asx/rm-et, és rögtön utána a huszonvalahány megás teljes file-t is
  • Lacee
    #280
    jobb gomb és download with nettransport?
  • Dzsini
    #279
    nekem gond nélkül leszedte a real meg a mediaplayer filet is
  • Lacee
    #278
    ööö, és mit is kell csinálni hogy letöltse? nekem nem akar elindulni, hiába mondom neki hogy download, leszed egy 1kb-os filet, meg nekikezdene egy másiknak is (h2g3_episode1.rm) de nem csinál semmit...
  • Hellhammer
    #277
    Ok, kipróbálom. Köszi :)
  • Dzsini
    #276
    csak a jó letöltésvezérlő kell :)) pl a Net Transport nevű progika nagyon szépen le tud menteni online streamet is. (realmediat, windows mediat, élő adást, mindenfélét...)
  • Hellhammer
    #275
    Hogyan lehet letölteni? Nekem csak lejátszóban nyitha meg, mentés máskénttel csak rövid szöveges file-t szed le egy url-el, letöltésvezérlőbe bemásolva meg nem találja.
  • Dzsini
    #274
    elsőt letöltötted elraktad? mert már csak péntekig elérhető, onnantól a másodikat lehet vinni :)
  • Sephi
    #273
    Jaj remelem el tudom erni en ish!
  • Dzsini
    #272
    ma este episode2 :) addig meghallgatom még10x az elsőt :D
  • Sephi
    #271
    Ajm so heppy!

    Tankson have' :)
  • Dzsini
    #270
    http://f451.jalso.com/index.php?p=2
  • Sephi
    #269
    En meg fogom venni ujra a 5 konyvet es ujra elolvasom majd! Faxom kivan hogy mar semmire sem emlekszem.
  • Narancs
    #268
    azt hittem az Ford aki kiszáll, mikor annó megérkezett először a Földre...oks, olvasom tovább!
  • Hmuda
    #267
    Igazából DA is bevallottan rossz paszban volt mikor az utolsó kettőt írta. Szóval nem azok a legjobbak. Amúgy olvasd tovább a könyveket. Aki a negyedik könyv elején kiszállt az űrhajóból az Arthur volt (a köntöséről felismerhető :-) ). Elég zavarosra sikerült, de azért cask olvasgass.
  • Narancs
    #266
    elkezdtem olvasni a viszlát és kössz a halakat, de zsír a Stopposoknak az eleje...:(
    Tehát a story lineárisan nem folytatódik, csak az utcsó 2 könyv szélesebb perspektívát nyújt az első háromhoz? (erre gondoltam én...)
    De ezekszerint a történet megy tovább, onnan hogy Arthur a krikketen él és...
  • Sephi
    #265
    No ezt meg nem hallotam :)
  • Hmuda
    #264
    Nem. Ezt hol halottad? :P
  • Narancs
    #263
    tSá!
    Az utsó 2 könyv az első három, csak újraírva?
  • Dzsini
    #262
    5.1-es hang, fantasztikus minőség. rulz :D
  • Dzsini
    #261
    mostantól 7 napig letölthető-hallgatható az első epizód, feltették rm10 és wma-ban is.
  • Sephi
    #260
    Az bisztos! :)
  • Dzsini
    #259
    ott a link :)
  • Sephi
    #258
    De ezt hogy lehet on-line halgatni?
  • Dzsini
    #257
    ismétlés csütörtök éjszaka
  • Sephi
    #256
    Hat azt mar elcsesztem :(
  • Dzsini
    #255
    http://www.bbc.co.uk/radio4/hitchhikers/
    ma este 18:30 (19:30 magyar idő szerint) az új rádiósorozat első epizódja.
  • Sephi
    #254
    Oi... csak jovore lassuk? :(
  • Dzsini
    #253
    megy a forgatás ezerrel. nézem a hivatalos meg a nemhivatalos oldalakat, de semmi extra hír.
    csak ennyi:
    http://hitchhikers.movies.go.com/hitchblog/roger_letter.html
    "For a generation of fans all over the world for whom hitchhiking has a special meaning, we are very proud to be associated with this film. See you at the theater next summer!"
  • Sephi
    #252
    Na egyebkent a GUS muvirol semmi uj hir ?:)
  • Lacee
    #251
    elég szomorú, de az az oldal. A fórum viszont rendesen működik, és a legnépszerűbb topic valami Korongvilágról szól :)
  • Sephi
    #250
    En lehet rosz oldalt nezek. Amit en neztem az 2003 ota nem volt updatelve :(
  • Lacee
    #249
    erről én is hallottam, de a kerúbijön honlapján azt mondta Nemes István, hogy a Small Gods (Kisistenek) már a nyomdában van, és szeptember végén a boltokba is kerül. Kiváncsi leszek rá, szvsz az egyik legjobb a sorozatban.
  • Sephi
    #248
    Ize.. miert lett hirtelen minden bolt tele a TP konyvekkel mostanaba?
  • Dzsini
    #247
    viszont a magyar fordító - Dr. Sohár Anikó - személyes jóbarátja Pratchettnek, és így folyamatosan megbeszélgette vele a fordítás lehetőségeit (így lehetősége volt a neveket és csomó egyéb dolgok sokkal kreatívabban fordítani, mert rengeteg háttérinformációval rendelkezik).
    természetesen nem lehet mindent jól áthozni...

    ami még nagyobb baj, hogy pár éve a fordító és a kiadó összevesztek - és mivel Pratchett nemnagyon akarja hogy más fordítsa a könyveit, a kiadónál meg nemnagyon állnak szóba vele, így nemigazán jelenik meg új fordítás évek óta. :(
  • Lacee
    #246
    teljesen igazad van, mert bár a magyar átlaghoz képest jók a fordítások, de azért Pratchett stílusát (és persze a rengeteg szójátékot) nem tudják visszaadni.

    Jó példa mondjuk a Mort, amiben valahol Albert elmeséli Mortnak, hogy olvasott egy hercegnőről, aki keresztül tudott hugyozni 12 matracon.... Pár oldallal arrébb megtalálják a könyvet, és kiderül, hogy az öreg csak félreértett valamit, mert eredetileg a hercegnő megérzett egy szem borsót 12 matracon keresztül. (gy.k. She could pee through twelve matresses, vagy She could feel a pea through...) Nos, ennek így magyarul nem nagyon van értelme, és a DW-könyvek tele vannak hasonló poénokkal.