1125

Az Univerzum - néhány tény, amelynek ismerete megkönnyíti benne az életet:
  • mikike
    #1
    42
  • Hmuda
    #2
    Elolvastam végre és azt kell mondanom, hogy jó is volt meg nem is. Az első három könyvön majd halálra röhögtem magam, de az utolsó kettő hihetetlenül eröltettre és néhol túl zavarosra sikeredett. Mindenesetre örök emlék marad, bár nagyon sajnáltam a végén a nagy csapatot (bár ha már így alakult akkor Szlartibartfaszt, Zaphod, Marvin meg Fenchurch is ott lehetett volna a végkifejletnél).
  • Hmuda
    #3
    :-)))
  • RelakSfromhome
    #4
    Olvasd el a Dirk Gently kétkötetes trilógiáját, meg a Terry Jones: Douglas Adams Titanic csillaghajója c. köteteket is. A színvonal kb mint az első három köteté a galakcisban
  • Hmuda
    #5
    Éppen szemezek a Holosztikus nyomozóirodával, bár egyelőre leköt a Dűne Gyermekei. Bár már a hátsó oldal szövege erősen ösztökél a váltásra. :D
  • Hmuda
    #6
    Ja mielőt belekezdenék komolyabban. Ez a nyomozós is a galaxisban vagy a Földön játszódik? (márcsak azért mert az Elektromos Szerzetes az elején elég messze volt Salt Lake Citytől :D)
  • RelakSfromhome
    #7
    Ez földi történet, megfűszerezve némi vikinggel. Tulajdonképpen egész jó, bár kissé nem ... :P
  • Hmuda
    #8
    Na majd kiderül, azárt nekikezdek.
  • Takezó
    #9
    Furi, nekem mindenki dícsérte, hogy ilyen jó, meg olyan jó, de az első 50 oldal után letettem... hiába, De gustibus non est disputandum :DDD (a kevésbé művelt kollegák számára: Ízlések és pofonok ;))
  • Lacee
    #10
    az disputandorum lesz, nem? ;-P

    amúgy nekem sem tetszett annyira a Drik Gently, mint az Eredeti Galaxis-könyvek, leszámítva a harmadik rész elejét (ami ugye a Salmon of Doubt-ban van benne), nagy kár hogy a Mester ezt már nem tudta befejezni :(
  • RelakS
    #11
    Ja :(
  • Hmuda
    #12
    Elolvastam a Dirk Gently-t és egész jó volt. Bár elég sajnálatos, hogy az egész könyvben csak egyetlen olyan poén volt, amin még fél óra multán is jókat röhögtem magamban ha eszembe jutott. Nem tudom már melyik, de az hatalmas volt. Bár azért vegyük figyelembe, hogy a Galaxi utikalauz sokkal nagyobb mű.
  • GaVino
    #13
    A filmmel mi van, hallotatok róla valamit? Készül, vagy szüneteltetik?
  • Hmuda
    #14
    Én csak azt hallottam, hogy voltak rá próbálkozások, de egyik se sikerült valami fényesen (el se készültek).
  • Lacee
    #15
    elvileg készül már a film, ez év végére, vagy 2005-re ígérik. Csak sehol nem lehet róla rendes hírt találni... Az Austin Powers-es Jay Roach rendezi, ami jól hangzik :)
  • Aramir
    #16
    Már van a filmből egy angol(?) tv sorozat. Kicsit gagyistikusz. Igazi 70-es évekbeli kivitelezés
  • Lacee
    #17
    ja igen, az is megvan :)
    amúgy nem rossz, csakhát tényleg nagyon gagyi-feeling
  • Zhertun de Royg
    #18
    Ezt én is elolvastam az elsőt. A második is elolvasnám de az Calvernél van (és ez úton uzenem neki hogy hozza vissza) és a harmadik is megvan. Meg megvannak a BBC által filmesített is. Azt kell hogy mondjam, hogy az angolok hülyék, de a humoruk jó...
  • Dzsini
    #19
    és az író is szerepel a BBC filmben ám :) tessék megkeresni, az első epizódban :)
  • GaVino
    #20
    infót találtam a készülő filmről itt:

    http://www.origo.hu/filmklub/20040130alakul.html
  • Dzsini
    #21
    ez kb mult év közepén volt hír szerte a külföldi neten... csak legyen igaz, végre készüljön el a film. kiváncsi vagyok mit tudnak hozni a hangulatból.
    de akkoris a BBC-s rádiójáték ver mindent hangulatban. (az az legelső eredeti változat)
  • Calver
    #22
    ezuton üzenem hogy az elsőért és a harmadikért megkapod! és *tőlem* kaptad a megfilmesített, ne felejtsük! amugy hol szereped az íro a BBC-s izében?
  • Dzsini
    #23
    tessék megkeresni, első epizódban van :)
  • Calver
    #24
    tessék benyomni egy képet íróról és akkor megkeresem
  • Kandurex
    #25
    jó pár éve olvastam már, talán 7-8...egy kérdésre emlékszem: "hány fülünk kell ahhoz, hogy halljuk bömbölve zúg a gép?"

    ps: nem vszinű, hogy pontos
  • Calver
    #26
    ööö asszem megvan, a pultos a kocsmában?
  • Dzsini
    #27
    nem, de még a föld megsemmisülése előtt van :)
  • Calver
    #28
    akkor... az a figura aki Arthur házát akarja lebontani és akit befektetnek a buldózer elé?
  • Dzsini
    #29
    nemmm, az egy vékony szőrmesapkás figura
  • Calver
    #30
    feladom!
    hol van benne konkrétan?
  • Dzsini
    #31
    amikor hallani a Vogon kapitány hangját, és mutatják az átlag utcai embereket, ott van "jön a világvége" feliratú táblával :)
  • Calver
    #32
    meeeeegvan! thx életben nem kerestem volna pont ott!
  • Zhertun de Royg
    #33
    Magyarul ha én viszem neked ezt: meg akkor megkapom ezt:
    Ez nem éri meg!!!
  • Calver
    #34
    nem, a vendéglő a világ végén-t kapod, és egyik könyv az enyimé' szal vissza de kurvagyorsan ám! még Renátóból is ki kell vernem 6 könyvem... mi vagyok én basszameg, könyvtár?
  • Zhertun de Royg
    #35
    Na aki nem látta volna őket:
  • Zhertun de Royg
    #36
    Hogy lehetett két ilyen embert találni?
  • Dzsini
    #37
    ők voltak a hangok a rádiójátékban.
  • Zhertun de Royg
    #38
    aha
  • Dzsini
    #39
    Immár hivatalos:
    http://www.douglasadams.com/movie/

    áprilisban megkezdik a Film forgatását!!!!!
    a cast érdekes, biztató :o) jók az arcok (Ford Prefect fekete? végülis, miért ne? :)) de hogy Willow koma hogy lesz Marvin... csak a hang lesz? vagy ott a kis képen az lesz az?)
  • Lacee
    #40
    juhééé! :)