1125

Az Univerzum - néhány tény, amelynek ismerete megkönnyíti benne az életet:
  • Dzsini
    #245
    igen, kicsit elkeverték az elején :) de annyira nem lényeges, ami megvan neked, azokat bátran elolvashatod kedved szerinti sorrendben.
    (és esetleg ha tudsz angolul, érdemes lenne az angol változatokat beszerezni és nem cserubionékkal szenvedni)
  • Sephi
    #244
    De Cherubion mar akkor alapbol roszul adta ki a konyveket.

    Nalunk igy jott hogy :

    Mort
    Sorcery
    Equal Rites

    Pedig az utso ketto pont forditva kene legyen... na nem baj irtam nekik szal :)
  • Sephi
    #243
    Hat akkor meg kell rendelnem a tobbir baszus mert nekem osszevissza vannak meg. De nem baj legalabb eddig tartottam magam a sorrendhez :)
  • Lacee
    #242
    szerintem is a legkézenfekvőbb megjelenés szerint olvasni őket, akkor biztos hogy nem lesz homályos pont.
  • Dzsini
    #241
    ja, és van 3 kis gyerekmese is ami Korongvilágos:
    1. Amazing Maurice and His Educated Rodents (2001)
    2. The Wee Free Men (2003)
    3. A Hat Full of Sky (2004)
  • Dzsini
    #240
    nyugodtan olvashatod összevissza, de van 2 sorrend ami speciális - az egyik az összetartozó társaságok rendszere (őrséges, halálos sztorik, istenes sztorik), a másik meg a megjelenési sorrend. de úgy alapvetően nem okoz érthetetlenséget, ha kedved szerint állsz neki, a máshol felmerülő és ismétlődő szereplők is újra vannak magyarázva, úgyhogy kedved szerint olvasd (én megjelenés szerint olvastam őket)

    amúgy a megjelenés sorrendje ez:
    1. The Colour of Magic (1983) 2. The Light Fantastic (1986) 3. Equal Rites (1987) 4. Mort (1987) 5. Sourcery (1988)
    6. Wyrd Sisters (1988) 7. Pyramids (1989) 8. Guards! Guards! (1989) 9. Eric (1990) 10. Moving Pictures (1990)
    11. Reaper Man (1991) 12. Witches Abroad (1991) 13. Small Gods (1992) 14. Lords and Ladies (1992) 15. Men at Arms (1993)
    16. Soul Music (1994) 17. Interesting Times (1994) 18. Maskerade (1995) 19. Feet of Clay (1996) 20. Hogfather (1996)
    21. Jingo (1997) 22. The Last Continent (1998) 23. Carpe Jugulum (1998) 24. The Fifth Elephant (1999) 25. The Truth (2000)
    The Last Hero (ennek azért nincs sorszáma, mert Paul Kidby-vel közösen készült) (2001)
    26. Thief of Time (2001) 27. Night Watch (2002) 28. Monstrous Regiment (2003) 29. Going Postal (2004)
  • Sephi
    #239
    Offfolok. Valaki aki jartas TP Korongvilagaba arulja mar el nekem hogy azokat a konyveket (kiveve A magia szine es A Magia Fenye mert azok osszekotodnek) sorban kell olvasni ugyertem meg van adva valahol a sorend hogy kell vagy lehet osszevisza?

    Mert nekem ezek vannak meg :

    The Colour Of Magic
    The Light Fantastic
    Equal Rites
    Mort
    Guards! Guards!
    Moving Pictures
    The Reaper Man
    Witches Aboard

    Az elso negyet mar elolvastam es nem tudom hogy ha szabad nekifognom a tobinek es ha igebn milyen sorrenben?
  • Hmuda
    #238
    Pontosan. Ezeket mindig együtt emlegetem, mert együtt az igazi, külön nem nyújtja ugyanazt. :-)
  • Dzsini
    #237
    a teljes trilógia 5 kötet, és az az, ami kb ez a 700 oldal mennyiség :
    Galaxis útikalauz stopposoknak
    Vendéglő a világ végén
    Az élet, a világmindenség, meg minden
    Viszlát és kösz a halakat
    Jobbára ártalmatlan
  • Narancs
    #236
    nem, ő sztem a többi könyvre gondolt, folytatásra vagy ilyesmi... (???)
  • Lacc
    #235
    Ezekszerint én a röviditettet olvastam :)
  • Hmuda
    #234
    Összesen 694 oldal.
  • Lacc
    #233
    500 oldal? Hmm én valami 120 oldals .pdf-et olvastam. Hogy is van ez?
  • Hmuda
    #232
    Höh, vedd meg, ne a netröl töltögesd. Nem játék ez hanem könyv, legalább ez amradjon meg IRL. Amúgy nem 50 oldal, inkább 500 körüli, ha mindegyik részt belevesszük.
  • Narancs
    #231
    Hi!
    Hány oldalas a könyv?
    LEszedtema netről ,de csak 50oldal...nekem nagyon kevének tűnik, már el is olvastam a felét.
    A 15. fejezet mindössze egy részlet (fél oldalni) a Galaxis Útikalauzból...
    Télle gilyen rövid a könyv?
    Amúgy nagyon bejön!
  • Sephi
    #230
    Ugyvan!
  • Hmuda
    #229
    Akiknek nem esik le azok nem járnak ide. :-)
  • Sephi
    #228
    Jo hat ez is ok de en ugyertem olyan kepet akarok latni ahol mar ket feje van es harom keze :) (ez a mondat nagyon hulyen hangzik valakinek akinek fogalma nincs mirol van szo)
  • Zhertun de Royg
    #227
    Hüdelazaa
  • Dzsini
    #226

    ott ül középen hosszú hajjal, Sam Rockwell :)
  • Sephi
    #225
    Alig varom lassak mar kepet Zaphod-rol :)
  • Hmuda
    #224
    Ja oks. :-)
  • Dzsini
    #223
    nem úgy értettem, hanem hogy egy nagy név a kicsik között a filmpiacon :)
  • Hmuda
    #222
    A méretéböl ítélve törpe volt, de lehet hogy csak alacsonynövésű. :-)
  • Dzsini
    #221
    nem "egy törpe" hanem Warwick Davis :) de továbbra se látszott még mozgásban (egy régi CGI animáción kívül), és nem tudni milyen stílusú lesz a díszlet.

    de addig is lesz mit hallgatni:
    http://www.bbc.co.uk/radio4/hitchhikers/
  • Hmuda
    #220
    Láttam képet. Egy törpe játsza és kimondottan alacsony.
  • Dzsini
    #219
    meglátjuk majd mozgásban, meg hogy arányaiban mekkora a többiekhez meg a díszlethez hogy illik... nálam a hang a lényegesebb momentum :)
  • Hmuda
    #218
    Nekem még most se jön be ez a fajta Marvin. :-(
  • Dzsini
    #217
    bocsi, nagy dög...
  • Sephi
    #216
    Na! Linkejetek ma' be kepeket!
  • Lacee
    #215
    hát ja, igyekszik az ember :D
  • Sephi
    #214
    Micsoda megfigyelo es lekovetkezteto tehetseg :))))
  • Lacee
    #213
    hehe, Ford és Arthur?
  • Sephi
    #212
    Ott van nala a turolkozo ! :))
  • Sephi
    #211
    Kurva jo! Mar alig varom!!!
  • Sephi
    #210
  • Dzsini
    #209
    ON :)
  • Sephi
    #208
    Eddigiekbol nekem a MORT teccet a legjobban!
  • magus
    #207
    hát nekem a Mort nem tetszett annyira, abban a magyar fordítrásban még nyakatekertebbek voltak a mondatok, és valahogy jobban bejött a mágia szine/fenye.
  • Hmuda
    #206
    Tegnap megvettem a Kétség lazacát és elolvastam a bevezetőt meg elkezdtem olvasgatni DA irományait. Eddig csak a GUS-t, Dirk Gently első könyvét olvastam tőle meg láttam a sorozatot, de csak most tudatosult benne, hogy mennyire hatalmas figura volt az iróvilágban. Rest in peace Douglas Adams.